Simpsonovci

Ukážka z filmu
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa MM_Ramone k tomuto seriálu (258)

Bart na volné noze (2003) (S14E11)

Jedenásta epizóda zo štrnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Barting Over" (Bart na voľnej nohe). Po prudkých nezhodách a konfliktoch Homera Simpsona s jeho synom Bartom rozhodne súd o tom, že Bart sa môže osamostatniť. Odsťahuje sa od rodičov. Najde si byť v divokej štvrti Springfieldu a skamaráti sa s legendárnym kanadským skateboardystom Tony Hawkom. V tejto časti sa objavila aj kalifornská neo-punková kapela Blink 182. ***** ()

Čtyřprocentní trojka (2003) (S14E17)

Sedemnásta epizóda zo štrnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "There Gays ofthe Condo" (Štvorpercentná trojka). Manželstvo Homera Simpsona a Marge Simpsonovej sa po rokoch ocitne vo vážnej kríze. Vyústi to až to do toho, že Homer opustí ich spoločný domov. Začne bývať v podnájme u dvoch homosexuálov. Toto je jedna z tých častí tohto seriálu, kde sa prejavil vplyv agresívnej lobby úchylakov z LGBTI. ** ()

Speciální čarodějnický díl (2003) (S15E01)

"The Simpsons" sú na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. Horrorová epizóda z pätnástej série obsahuje tituly: "Reaper Madness", "Frinkenstein", "Stop the World, I Want to Goof Off". ***** ()

Návrat nezdárné matky (2003) (S15E02)

Druhá epizóda z pätnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "My Mother the Carjacker" (Návrat nezdárné matky). Homer sa po dlhých rokov stretáva so svojou matkou Monou Simpsonovou. Opustila ho, keď bol ešte len malý chlapec. Monu vrele prijme celá Homerova rodina, lenže bude musieť zasa zo Springfieldu narýchlo utiecť. Pretože pán Burns požaduje jej zatknutie za to, že pred rokmi zničila jeho pokusné laboratórium. ***** ()

Předsedkyně pro parádu (2003) (S15E03)

Tretia epizóda z pätnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Predsedkyňa pre parádu" (The President Wore Pearls). Lisa Simpsonová sa stane novou predsekyňou žiackej rady springfieldskej základnej školy. Chce v tejto funkcii dopomôcť tomu, aby sa zlepšila úroveň výučby, študijné podmienky a spokojnosť žiakov. Avšak vedením školy je oklamaná a zmanipulovaná, takže jej snaha o zmeny sa stane nereálna. Táto epizóda je parafrázou na filmový muzikál "Evita". ***** ()

Obtěžoval jsem anglickou královnu (2003) (S15E04)

Štvrtá epizóda z pätnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Obťažoval som anglickú kráľovnú" (The Regina Monologues). Rodina Simpsonovcov spolu s Homerovým otcom Abrahamom Simpsonom podnikne medzikontinentálny výlet do Veľkej Británie. Homer Simpson sa tam dostane do veľkých problémov, keď v Londýne spôsobí dopravnú nehodu. Prenajatým autom nabúra do slávnostného koča anglickej kráľovnej Alžbety druhej. ***** ()

Patnácté Vánoce u Simpsonů (2003) (S15E07)

Siedma epizóda z pätnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons"(Simpsonovci) nesie názov "Pätnáste Vianoce u Simpsonovcov" (´Tis the Fifteenth Season). Už od prvej série, ktorá mala premiéru v roku 1989, neodmysliteľne patrí ku seriálu "The Simpsons" špeciálna časť zameraná na oslavu vianočných sviatkov. Takže ani pätnásta séria z roku 2003 sa tomuto špecifickému dielu nevyhla. Fanúšikovia tejto svojráznej americkej rodinky oslávili s nimi ďalšie Vianoce. Ja som si to užil. Mám rád Simpsonovcov a mám rád aj Vianoce, takže som bol spokojný. **** ()

Tiráda americké hospodyňky (2004) (S15E10)

Desiata epizóda z pätnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Diatribe of a Mad Housewife" (Tiráda americkej ženy v domácnosti). Homer Simpson je prepustený zo springfieldskej atómovej elektrárne. Dlho neváha a impulzívne si kúpi starú, vyradenú, ojazdenú sanitku. Začne podnikať v oblasti poskytovania rýchlej zdravotnej pomoci. Jeho manželka Marge Simpsonová v sebe objaví literárne nadanie. Podujme sa napísať historický, milostný, romantický román. Stane sa z neho mainstreamový bestseller. Keď si jeho oficiálne, verejné vydanie prečíta Homer, tak ho to hodne šokuje a poriadne rozruší. ***** ()

Den pro závislosti (2004) (S15E15)

Pätnásta epizóda z pätnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Deň pre závislosti" (Co-Dependent's Day). Bart Simpson a jeho mladšia sestra Lisa si zájdu do kina na premiéru poslednej časti populárnej sci-fi ságy Kozmické vojny. Ich veľké očakávania neboli ani zďaleka splnené. Sú z toho sklamaní až do takej miery, že požiadajú svojich rodičov, aby ich odviezli do Kalifornie za tvorcom tejto filmovej série. Chcú mu osobne povedať, že Kozmické vojny skĺzli do nudného, komerčného mainstreamu. Marge Simpsonová začne spolu so svojím manželom Homerom nadmieru holdovať alkoholu. **** ()

Super Simpson (2004) (S15E19)

Devätnásta epizóda z pätnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Super Simpson" (Simple Simpson). Táto časť je reakciou na všetky tie coolové americké, popkornové kinofilmy o komiksových hrdinoch. Po sérii neprávostí sa Homer Simpson štylizuje do úlohy spravodlivého pomstiteľa a maskovaného bojovníka proti bezpráviu a zločinu. Stane sa z neho superhrdina Pie Men, ktorý dokáže všetkých zloduchov zosmiešniť tým že im hodí krémový koláč priamo do tváre. ***** ()

Speciální čarodějnický díl (2004) (S16E01)

"The Simpsons" sú na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. Horrorová epizóda zo šestnástej série obsahuje tituly: "The Ned Zone", "Four Beheadings and a Funeral", "In the Belly of the Boss". ***** ()

Noci s nepřítelem (2004) (S16E03)

Tretia epizóda zo šestnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Sleeping with the Enemy" (Noci s nepriateľom). Marge Simpsonová má pocit, že jej deti sa postupne osamostatňujú a už ju nepotrebujú, tak ako bola na to zvyknutá. Preto začne svoje city venovať zanedbalému uličníkovi Nelsonovi Muntzovi. Je to spolužiak jej syna Barta Simpsona. Keď sa Bart dozvie, že jeho matka sa stará o tyrana, ktorý ho v škole šikanuje je z toho zhrozený. Lisa Simpsonová má pubertálny problém so svoju postavou. Trpí komplexom z toho, že má vraj veľký zadok. **** ()

Drahé pivínko (2005) (S16E07)

Siedma epizóda zo šestnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Mommie Beerest" (Drahé pivečko). Po prísnej kontrole príde barman Vočko Szyslak o svoju živnosť. Kvôli tomu, že nesplnil hygienické normy mu zavrú jeho podnik do doby pokiaľ závady neodstráni. Homer Simpson mu požičia značnú finančnú sumu, aby mohol ďalej podnikať. Keď sa to dozvie Homerova manželka Marge, tak sa rozhodne, že bude na Vočkovu reštauráciu osobne dohliadať. Stane sa z nej spolumajiteľka prosperujúceho podniku. Homer je tým zaskočený, barman Vočko je nadšený. **** ()

Rošťácký rap (2005) (S16E09)

Deviata epizóda zo šestnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Pranksta Rap" (Rošťácky rap). Bart Simpson sa napriek prísnemu zákazu svojich rodičov zúčastní benefičného, rapového koncertu Vražda pre život. Bude mať veľké problémy, aby utajil, že tam bol. Nakoniec bude musieť s pravdou von. Aj keď mám seriál "The Simpsons" hodne rád, tomuto dielu dám iba jednu hviezdičku. Dôvod je jednoduchý, je mi maximálne odporné všetko, čo má nejaký súvis s rapovou pakultúrou. * ()

Svatby podle Homera (2005) (S16E10)

Desiata epizóda zo šestnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "There´s Something About Marrying" (Svatby podľa Homera). Marge Simpsonová zarputilo obhajuje práva homosexuálov, jej sestra Patty Bouvierová sa hrdo prizná ku tomu, že je lesba a Homer Simpson si urobí internetový kňažský rýchlokurz, aby mohol sobášiť gayov. Agresívna lobby LGBTI pretlačila svoju chorú, zvrátenú propagandu aj do tohto seriálu. ** ()

Čínskej nášup (2005) (S16E12)

Dvanásta epizóda zo šestnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Goo Goo Gai Pan" (Čínsky nášup). Selma Bouvierová, staršia sestra Marge Simpsonovej, zatúži po tom, aby sa stala matkou. Keďže je slobodná, nemá žiadneho partnera a ani nijaké iné výhliadky na tehotenstvo, rozhodne sa, že si dieťa adoptuje z Číny. Ku tomu však potrebuje, aby sa Homer Simpson vydával za jej manžela. Homer po intenzívnej prosbe Magre s tým súhlasí a tak sa spoločne vyberú do Čínskej ľudovej republiky. *** ()

Otec, syn a host svatý (2005) (S16E21)

Dvadsiata prvá epizóda zo šestnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Father, the Son, and the Holy Guest Star" (Otec, syn a hosť svätý). Bart Simpson prekročil všetky medze a bol vylúčený zo springfieldskej základnej školy. Jediný kto ho je ochotný prijať je katolícka škola. Z Barta sa tým pádom stane kresťan-katolík, navyše i jeho otec Homer konvertuje do katolíckej cirkvy. Magre Simpsonová je z toho zhrozená. Rozhodne sa urobiť všetko preto, aby svojho muža a syna opäť zviedla na cestu zmätených bludárov zo západnej vetvy amerického reformovaného presbyluteránstva. * ()

Speciální čarodějnický díl XVI (2005) (S17E04)

"The Simpsons" sú na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. Horrorová epizóda zo sedemnástej série obsahuje tituly: "B.I.: Bartficial Intelligence", "Survival of the Fattest", "I´ve Grown a Costume on Your Face". ***** ()

Taliján Bob (2005) (S17E08)

Ôsma epizóda zo sedemnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Italian Bob" (Talian Bob). Homer Simpson dostane za úlohu priviesť z Talianska drahé auto pre svojho šéfa Charlesa Montgomeryho Burnsa. Spoločne so svojou rodinou teda vyrazí na príjemný výlet do slnečnej južnej Európy. Tam ich čaká prekvapujúce, šokujúce stretnutie. V malom talianskom mestečku natrafia na odvekého nepriateľa Barta Simpsona. Cestu im skríži Levák Bob. **** ()

Nejmokřejší příběh všech dob (2006) (S17E18)

Osemnásta epizóda zo sedemnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Wettest Stories Ever Told" (Najmokrejší príbeh všetkých časov). Simpsonovci si spoločne zájdu na príjemnú rodinnú večeru do reštaurácie s rybími špecialitami. Pri dlho čakaní si začnú rozprávať historky, ktoré majú spojitosť s morom. Prvá sa ujme slova Líza, po nej sa pridá jej brat Bart a posledný tretí príbeh rozpovie Homer Simpson. **** ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)