Ve Springfieldu se z čista jasna objeví Mona Simpsonová, Homerova ztracená matka. Bývalá revoltující hippie se skrývala před ředitelem Burnsem, který ji v 60. letech obvinil ze sabotáže. Přestože ji tentokrát soud osvobodí, Burns se ji snaží dál dostat za mříže. Ale nezměnila se ani Mona, a tak je souboj vyrovnaný. Pro zajímavost – v originále namluvila Monu slavná Glenn Closeová. (Česká televize)

Anderton

Homerovi sa vrátila po dlhom čase maminka a tak si s ňou užíva, čo to ide. Bohužiaľ proti je pán Burns, polícia, FBI a radosť z toho nemá ani starý papá, pretože Mona ho už dávno nemiluje. Výborné fóriky aj gagy, ale opäť platí, že dej je príliš košatý, nedrží príliš pohromade a skrátka je to taký guláš. ()

MM_Ramone

Druhá epizóda z pätnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "My Mother the Carjacker" (Návrat nezdárné matky). Homer sa po dlhých rokov stretáva so svojou matkou Monou Simpsonovou. Opustila ho, keď bol ešte len malý chlapec. Monu vrele prijme celá Homerova rodina, lenže bude musieť zasa zo Springfieldu narýchlo utiecť. Pretože pán Burns požaduje jej zatknutie za to, že pred rokmi zničila jeho pokusné laboratórium. ***** ()

• Když Homer tráví čas se svou matkou, tak přitom hraje píseň „Mother And Child Reunion“ od Paula Simona. (Duoscop)