Simpsonovci

Ukážka z filmu
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Švédy

Naprosto jedinečný, na světě nejdéle vysílaný a můj nejoblíbenější seriál, který nemá obdoby. Perfektní dabing a nezapomenutelné díly a hlášky. Nejlepší série S06 - S08. Bohužel mi přijde že od 14. řady se seriál ubírá jiným směrem než v době své nejlepší slávy a tento směr si mi již tolik nelíbí. přesto nemůžu dát méně než 5 *. ()

Warapeidza

První série sice už z mého pohledu zůstanou nepřekonány, ale stejně to je seriál, na který stojí za to se koukat pořád a pořád... A hlavně na speciální díly :). Prostě- jednou to asi bude muset skončit, ale svět po Simpsonových a před nimi už nikdy nebude stejný... ()

epsyn5

Ani nevim co k tomuhle dilu dodat. Jedna se pravdepodobne o nejvyznamejsi kresleny serial, ktery ovsem pretahl lajnu a neskoncil na vrcholu,, jak to ostatne byva zvykem. ()

hanzi_111

Jeden z nejlepších seriálů všech dob. Homer Simpson = Největší Američan. Nové série jsou ale už slabší. Modernizace nepřišla jen v technologii výroby jednotlivých dílů, ale i v ději epizod. Uvidíme, jak dlouho ještě Homer a jeho rodinka vydrží. ()

Hon2ar

Tady jsou všechna slova krátký.Simpsonovi jsou stále jedním z nejlepších seriálu.A ten kdo neviděl ani jeden díl sipsonů ať zvedne ruku a zůstane na místě protože takového zaostalce musím vidět a klidně mu pár dílů pustím. Nejlepší Epizody:Mys Hrůzy,Pan Pluhař,Homer na pálce,22 krátkých filmů o Springfieldu,Speciální čarodějnický díl V., ()

Callahan

Jaký je rozdíl mezi Simpsonovými a většinou jiných komediálních seriálů? První díly nic moc, po kterých pak už přicházelo jen to nejlepší; zatímco u ostatních je to přesně naopak. ()

Metou

Seriál, ktorý je taký úžastný, že to jeden komentár na to nestačí. Nikde nenájdete inteligentnejší humor. 101% ;) ()

manakel

10/10 či 5/5 je to jedno... Simpsonovci sa pre mňa stali tým najlepším serálom vôbec, či kresleným alebo hraným. Pre mňa osobne je na tomto seriály skutočne úžasné všetko, kedže ten serál ma v sebe všetko čo potrebuje. Jednoché vtipi v podobe nehôd a zranení, ktoré sprevádzajú všetky postavy od napämati (a hlavne Homera), až po tie zložitejšie, často v podobe narážok na rôzne veci či udalosti. Slobodne prehlasujem, že som skutočne videl všetky časti simpsonovcov (a nielen raz). A všímal si rozdiely medzi sériami. Seriál sa od začiatku rozvíjal, tak ako sa rozvíjali samotné postavy. Je úžasné vidieť a hlavne počuť ako približne stovku postavičiek v seriali dabuje tucet luďí, ktorý dokážu zo svojimi hlasivkami robiť zázraky. S miernou trpkosťou v hlase musím ale poznamenať, že v poslednom čase, skutočne simpsonovci upadajú, jednak sledovanosťou (v druhej sérii pripadalo na jeden diel priblizne 20 miliónov divákov, kdežto v tej devätnástej to bolo len približne 7 miliónov). Ľudia vravia, že je to tym, že seriál už nieje taký zábavný ako býval. Priznávam to aj ja osobne, ale zároveň by som poukázal na to, že je to najdlhšie vysielaný kreslený seriál vôbec (od 1989), takže je čoraz ťahšie vymýšlať nové vtipy a zápletky pre epizódy po toľkých rokoch. Množstvo seriálov skrachovalo skôr, ale Simpsonovci sa stále držia, síce to vyzerá, že už len zubami-nechtami, ale stále a osobne dúfam, že tu budú snami čo najdlhšie. Simpsonovci boli, sú a aj budú pre mňa ten najlepší kreslený seriál aký kedy bol. ()

Carfait

Asi ten nejlepší. Kvalita ale bohužel upadá, jednadvacátá řada a její přehnaná láskyplnost s vysvětlováním často už tak dost stupidních vtipů se dá stěží snášet. Seriál už dlouhá léta pouze upadá a upadá. ()

tribys

Srdce brečí, ale více než 4* dát nemohu. Prostě ty nové epizody jsou někde mezi 2* a 3*. Simpsonovi měli skončit když byli na vrcholu. Možná by pomohla delší pauza a pořádný doba na scénáře. Ale čas jsou peníze... Po 4 letech doplním...cílová skupina silně pozměněna, takže nové Simpsonovi jdou kvalitativně silně nahoru, ale pouzo pro huliče :) ... 1.série 8/10, 2.série 8/10, 3.série 9/10 4.série 10/10, 5.série 9/10, 6.série 10/10, 7.série 10/10, 8.série 10/10, 9.série 10/10 10.série 8/10 11.série 7/10 12.série 8/10 13.série 13.série 6/10 14.série 6/10 15.série 5/10 16.série 4/10 17.série 6/10 18.série 7/10 19.série 7/10 20.série 8/10 21.série 9/10 22.série 9/10, 23.série (zatím) 7/10 ()

Jarosh66

Ani se mi nechce věřit, že tento seriál je starý jako já. Neznám snad nikoho, kdo by příběh jedné (ne)obyčejné rodinky ze Springfieldu neznal. Ať jste malí, velcí - Simpsonovi prostě stojí za to. ()

damienomen

Tak toto je jediný animovaný seriál pri ktorom usedá celá naša rodina,či už je to moja 10 ročná dcera alebo priatelka ktorá inač animáky nemusí.Čo viac dodat?Lepši animovaný seriál nepoznám. ()

luke4ever

Původně sem přemýšlel jen o čtyrech hvězdách. Možná mě zklamal homerův nový hlas. Prostě sem byl zvyklý na původní Vlastimila Bedrny. V originálním znění sem simpsonovi viděl jen jako film, který je mnohem slabší než seriál. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)