Simpsonovci

TV spot
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

WalterIK7

Tento seriál bol podľa mňa obľúbení vďaka tým prvým sériám,ktoré sú pre dieťa:zábavné,poučné a skvelé.A samozrejme nesmie chýbať legendárný ČESKÝ DABING!Ale predsa len,keď dáva režisér ďaľšie a ďaľšie série tak pomaly padá ta kvalita čo bohužiaľ sa stáva takýmto seriálom.Každopádne si nechám hodnotenie na 5 vďaka týmto 2 veciam,ktoré som povedal na začiatku.The Simpsons Forever. ()

RMN88

Simpsonovi nejsou jen seriál, ale život, ve kterém chceme žít všichni. I když ty poslední epizody jdou trochu do kelu tak to pořád nestárne jak humorem tak příběhy. A kolik to má epizod? 600 a více to je prostě paráda, že se to pořád drží. Já se na tento seriál koukám už od 6ti let a humor jsem začal chápat nedávno a směju se tomu více a více. Dívat se na to bez českého dabingu nejde! Nejlepší a nejžlutější seriál EVER!! ()

Bejrys

Pro mě prostě nejlepší seriál vůbec. Vyrůstal jsem na prvních 15 řadách a nemohl bych dát méně než pět hvězd. Bohužel poslední řady už nemají to, co měly řady předešlé. Konec seriálu je tak asi neodvratný a i když by to bylo rozumné, bude to hodně bolestivé loučení. ()

MatejQ004

Simpsonovi snad nemusím nikomu moc představovat. Hlavními postavami je Homer, hlava rodiny, klasický americký lenoch ležící u televize s pivem a čímkoliv nezdravým. Potom tady je Marge, Homerova manželka a žena v domácnosti, která se stará o malou dcerku Maggie. Druhou dcerkou Homera a Marge je Lisa, nadaná osmiletá jedničkářka, která se zajímá o jazz, umění, politiku a životní prostředí. Posledním dítětem Homera s Marge je Bárt, klasickej a největší rošťák na Springfieldské základní škole. V seriálu je stovky vedlejších postav, které se objevují v epizodách buď pravidelně, jako soused Simpsonových Flanders, Apu, prodavač ve Springfieldském obchůdku, Milhouse, Bártuv nejlepší kamarád nebo nepravidelně, jako doktor Dlaha nebo Petty se Selmou, to jsou sestry Marge. Seriál se odehrává ve smyšleném americkém městečku Springfield, ve kterém žije již zmiňovaná rodina Simpsonových. Vždy nebo většinou je několik příběhových linií, které prožívá nějaká část rodiny Simpsonových, třeba Homer s Bartem a Marge s Lisou, příbehy jsou hlavně ve starších dílech velice hezky zpracované a hezky se u nich relaxuje. Mohu říct, že v Simpsonových je skvelý smysl pro humor u kterého se ještě dlouho po skončení epizody zasměju. Staré díly byly perfektní a opravdu bezchybné, to jsou díly, tak do 20. série. Asi tak do 25. série jsou Simpsonovi ještě koukatelní a ještě se tam najdou nějaké vtipné scény. Tomu tak později už bohužel nebývá a rádoby vtipné scény mi většinou ani vtipné nepřijdou. Bohužel, v těch novějších dílech se vyskytuje dost moderních věcí, které se mi do seriálu moc nehodí, taky mi přijde, že posledních pár let už je náplň dílů o dost slabší, něž tomu bývalo třeba i před 5ti lety. I přesto za ty starší díly hodnotím tento seriál velice kladně i proto, že se na ty staré epizody jde dívat pořád dokola. Simpsonovi mají i perfektní dabing i když se mnohokrát přeobsazovalo, vždy jsem si po nějaké době na nový dabing některých postav zvykl. Nejlepší dabing měl seriál někdy kolem 11. série, v novějších sériích se mi ale někteří dabéři na některé postavy nehodí, ale to jsou jen vedlejší postavy, jako školník Willy nebo Montgomery Burns, ale v dabingu takto dlouhých seriálů je přeobsazování přirozené a někdy i nevyhnutelné. Jinak k Simpsonovým nemám žádné další výtky, protože takový seriál se jen tak nedá přehlédnout a vtipné scény, různé narážky a pohodová atmosféra dělá seriál tím co je, myslím si, že je taková úspěšnost tohoto seriálu skoro nemožné překonat. 100% ()

kritkMd

Skvělý seriál, ale poslední série jsou horší a horší proto také odebírám 2 hvězdy. Pokud to bude takto pokračovat tak to bude takový shit že se na to nebude dívat nikdo.... Od té doby co lízu dabuje ta krá*a kolorová, dabér mr. burnse a barnyho se změnili stojí český dabing za hov*o.... Od 1. až do 26. série doporučuji slédnout, ostatní ne. ()

Katy19

K něčemu takovému se člověk může vracet neustále. At už z nostalgie nebo kvůli zábavě. Tenhle seriál zná opravdu každý. ()

1Evica1

Tento animovaný seriál vôbec nie je vhodný pre deti ani pre mladých do 15 rokov to že ho dávajú cez deň svedčí o arogancií a neohľaduplnosti ako sa môže formovať teeneger pri sledovaní akože nevinnej rozprávky? ()

Ironhead

Je to težké, někde mezi cca sérií 14 a sérií 20 bych hodnotil za plný počet, ale jak ty první, tak především ty nejnovější série prostě nejsou vtipné... ty staré trochu chápu, protože to byl začátek, zkoušelo se co lidi vydrží a byly tak trochu vyměklé a ty nové, protože asi změnili scénáristy za někoho hyperkorektního, kdo píše naprosto nevtipné sra.ky s rádoby morálním ponaučením... ()

Danny Nolander

Tohle je prostě skvělý seriál! Tolik narážek a reakcí na současné dění, nebo různých dvojsmyslů, vtipů - cílených na děti či dospělé, a předávání všelijakých životních poznatků či zkušeností samotných tvůrců, jsem pohromadě ještě neviděl. Velmi oceňuji, jak to zabavilo nejednu generaci. Jak jsem i třeba já, jako malý kluk, doslova hltal Bártovy fórky s telefonem nebo když někde ukazoval svůj holý zadek, a dnes se jako mladý dospělý člověk směju spíše Homerovým hláškám a nápadům. Mám tenhle seriál opravdu rád, a bezpečně vím, že se k němu budu navždy vracet! ()

Diego75

Naprosto souhlasím s komentářem uživatele Pierre. Simpsonovi jednoduše postupně ztratili jejich klasické prvky a dnes už to není ono. Tvůrci mohli seriál ukončit okolo dvacáté série, ale nedivím se, že to neudělali. Nechtělo se jim skončit s tak obrovským fenoménem, který si získal spoustu fanoušků po celém světě. Přes to všechno dávám plný počet hvězd, protože většina epizod seriálu je vskutku geniální. ()

vandamator

Nejznámější americká žlutá rodinka mě doprovází od dětství, až po dospělost. Neznám jiný seriál, který by si kvalitu dokázal udržet tak dlouho, jako Simpsonovi, i když nové série nejsou ani zdaleka tak zábavné, pořád je kvalita nadprůměrná. Do dnes si prvotní série rád pustím, ať už z nostalgie nebo jen tak. Simpsonovi jsou nesmrtelní a pevně věřím že, budou bavit i další generace. ()

Syndrom

Moje osobní legenda a první fenomenální seriál. První dvě řady, co dělal Simon, TO jsou ty Simpsonovi. Nejdřív v podstatě feature filmy narvaný do 22 minut, ještě punkově nakreslený, ale s novelistickejma postavama. Druhá už má profi animace a asi nejvíc propracovanou režii + strašně srandovně tady míchaj nízký umění s vysokým. Co Simon odešel, od třetí úřaduje Swartzwelder (jeden z mejch nejoblíbenějších dílů ze dvou je taky od něj - Dvojí stěhování; druhej je Homer na suchu) a je to hlavně skvělá komedie ve skoro vždycky imerzivním prostředí - v Simpsonech se fakt dá ztratit, protože oni v tom místopisně neurčitym Sprigfieldu maj úplně všechno: Looney Tunes skalnatý pouště, Akta X hluboký lesy, New Yorkskej downtown, moře, velehory, univerzitu, pivovar, Holywood, ale to hlavní se pořád točí kolem malýho městečka se zaplivanou putikou, nudnou základkou, ubíjející továrnou a předměstkejma domkama se zahradou, kde maj děcka postavený stromový pevnosti aneb civilní expozice je alfa a omega fikce. Obvykle tak polovina dílů v sérii stojí za to, přičemž v deváté to mělo skončit. Malý tým dokázal udržet konceptuální požadavky na klasické vyprávění. Postava je děj. Když vytěžili všechno drama (variace, kombinace), zbývá jen zveličit zbývající složky. Vtipy, satiru a akci, která je ale stejně jako děj zoufale na efekt a instantní. Postavy už jsou dávno karikatury sebe samých; v lepším případě přiznané a slouží jen jako modely pro tovární zpracování pod taktovkou stovek scénáristů a asijské nízkonákladové animace. Éra Zombie Simpsons je tady s námi už mnohem déle než originál. Reakce jsou nepřirozené a vtipy vynucené a hrané. Původní postavy chodí do práce, když se vysílá a hrají divadlo. Absolutní multicita námětů (což jsem si myslel předtím než jsem začal koukat na South Park), v zásadě se však vždy vracející k levicově zabarvené lidskosti. Kritika až roztomilá - amerikanismu, konzumu a institucí a televize jako sebereferenčního symbolu a hlavně střední třidy mejch rodičů, co má tu televizi místo internetu. Uvolněné a přesto emocionální a jaksi zdravé zápletky (většinou dvouvětvé), tisíce odkazů a interních fórů. Simpsonovi představují zvláštní syntézu 80. postav a světa s 90. narací. Je to vesmír konzervativních hodnot s hravou myslí. Je to usmíření generací. Asi neznám smutnější příklad úpadku fenoménu. I proto že dodnes v srdci v tenhle veselý anarchosocialismus věřím. Fanouškem seriálu je Alan Moore. Už to by mělo samo o sobě stačit. ()

ČR

Ubírám hvězdu za to ,jak se zachovali tvůrci k epizodě Šilený Homer a vymazali krále popu. Po třiceti letech by jste měli mít nadhled a neposlouchat politicky korektní fanatiky ( za zrušení Apua) , prostitutky z MeToo , BLM a jim podobný plebs! Místo aby jste jim to natřeli v dalších epizodách , tak stáhnete ocasy a vlezete do kouta. ()

PanPyzamo

Simpsonovi. Legendární žlutá rodinka. Ať už Homer, Marge, Bart, Lisa nebo třeba i Maggie, či samotný děda Simpson. Snad každý si zde najde svoji oblíbenou postavu. Simpsonovi miluju a to hlavně díky tomu, že jsem jako dítě jemi zabíjel čas u Primy COOL. Mám na ně nádherné vzpomínky a celkově se jedná dle mého názoru o jeden z nejlepších animovaných seriálů vůbec. Ačkoliv nové díly nedosahují kvalit těch předešlých a vrchol seriálu byla podle mě 7. série a od 11. série šla kvalita už dolů, i přes to se dle mého názoru jedná o vynikající seriál, který ani nevím, jestli můžu doporučit nebo ne, protože nejde o nic, co musíte pravidelně sledovat a to proto, že díly nenavazují a pokud ano, tak minimálně nějakými odkazy. Zkrátka se jedná o příjemnou oddychovku u telky. 10/10 1. série - 10/10 2. série - 10/10 3. série - 10/10 4. série - 10/10 5. série - 10/10 6. série - 10/10 7. série - 10/10 8. série - 10/10 9. série - 10/10 10. série - 10/10 11. série - 9/10 12. série - 9/10 13. série - 9/10 14. série - 9/10 15. série - 9/10 16. série - 9/10 17. série - 9/10 18. série - 9/10 19. série - 9/10 20. série - 8/10 21. série - 8/10 22. série - 8/10 23. série - 8/10 24. série - 8/10 25. série - 7/10 26. série - 7/10 27. série - 7/10 28. série - 7/10 Celkový verdikt: 8,5/10 ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)