Simpsonovci

TV spot
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Nelishka91

Simpsonovi jsou protiklad všeho co taková série může obsahovat. Překvapení, zábavu ale také stereotyp a nudu. A ačkoliv seriál patří mezi skvosty, na mě působí občas celkovým nudným dojmem. ()

BruceW

Simpsonovi jsou dnes už zcela neodmyslitelnou součástí televizní zábavy. Žádný jiný seriál nemá takový status a troufám si říci, že žádný jiný seriál se něčím byť jen z části podobným už nikdy nestane. Simpsonovi se mohou nelíbit, nemusíme s nimi souhlasit, ale to je asi tak vše, protože dříve nebo později tam každý najde něco, co v životě už zažil, jen ve Spriengfieldu je to pokaždé větší zábava. Práce s celým simpsonovským vesmírem je naprosto dokonalá a pouze ti z nás, kteří zvládli zkouknout každý jeden díl ocení jednotlivé narážky z minulosti a odkazy na různé série či další díly. Aktuální politické či společenské komentáře pak z tohoto seriálu vytvářejí unikátní zrcadlo celé naší doby. A tak když někdy budemě chtít mimozemšťanům vysvětlit, co že je to vlastně ta naše lidská rasa, nejjednodušší asi bude pustit jim Simpsonovi a nechat je v klidu se koukat. ()

speedy7929

1 séria - 60%; 2 séria - 60%; 3 séria - 60%; 4 séria - 70%; 5 séria - 80%; 6 séria - 80%; 7 séria - 80%; 8 séria - 80%; 9 séria - 80%; 10 séria - 80%; 11 séria - 85%; 12 séria - 95%; 13 séria - 95%; 14 séria - 95%; 15 séria - 85 %; 16 séria - 80%; 17 séria - 75%; 18 séria - 80%; 19 séria - 85%; 20 séria - 85%; 21 séria - 90%; 22 séria - 80 %; 23 séria -75%; 24 séria - 75%; 25 séria - 65%; 26 séria - 50%; 27 séria - 75%; 28 séria - 65% ()

AddieWilimes

V jednoduchosti je krása. Když jsem byla malá, vzpomínám si, že jsem je nenáviděla. Pak jsem patrně uslyšela Bartův smích a nakazila se. Navždy. ()

Neuge

Prvních několik řad se to dalo. Následujících zhruba deset řad byl absolutní vrchol Simpsonů. Do nějaké dvacáté řady se to pak zase ještě dalo. Pak to ale začalo být čím dál víc "meh" a kolem nějaké třiadvacáté řady se z toho stal totální poker face style. ()

hekla

Kultovní nesmrtelný seriál o žluté rodince ze Springfieldu plný humoru, sarkazmu, nadhledu ale i laskavosti a nostalgie. Klobouk dolů před českými dabéry a překladately, bez nich by tento seriál nebyl (alespoň v Česku) tak oblíbený. Milovala jsem každodenní chvilku se Simpsonovými, těšila se na úvodní znělku, gaučové scény a celkovou atmosféru, pohodu a vtip seriálu. Bohužel, už to není ono, nejlepší byla 13.- 16. série, to jsem se téměř u každýho dílu smála nahlas, nové série (nad 22.) mají sice kvalitní obraz, ale už nejsou tak vtipné. Jinak ale pořád skvělý a nezapomenutelný seriál, k němuž se budu vždy ráda vracet. ()

Hudino

Vynikajúci satirický animák, využívajúci situačný humor, ktorého úlohou je priamočiaro poukázať na neduhy americkej mentality.Oceňujem kvantum postáv, ktoré prezentujú charakterové črty amerického obyvateľstva (od sociálne apatického majiteľa elektrárne až po indického prisťahovalca, vlastniaceho supermarket). Niet čo vytknúť! ()

strom-z

naprosto nechápu, proč tu neni ještě možný hodnotit u seriálu jako tenhle jednotlivý série (update: no hurá!) - protože kvalita se tu pohybuje od naprostejch klasik (cca řady 7-11?) po naprostý shity. (jinak co se dabingu týče, skutečně neměl chybu do příchodu zavřela) ()

Dandy95

Seriál, který představuje naprostý top všech seriálů! Asi tím, že perfektně vyrovnává poměr mezi humorem a životem jako takovým. V každém díle je neuvěřitelná dávka gagů a přitom každý díl má jistý morální odkaz, který se snaží poslat dále. Nebo možná je to jenom prostě těmi kontrasty barev. Možná je to scénáristická dokonalost (ano, to je). Ale ne, to hlavní, co dělá Simpsonovi tak skvělými je, ještě v těch devadesátkách skvělý, slavný český dabing. Ten podtrhává všechno výše zmíněné a posunuje seríál a několik levelů výš, než je jeho originál. Hodně hodin jsem u nich strávil a ještě hodně strávím. Bez této žluté rodinky by můj život zkrátka nebyl úplný. ()

MindTuber

Napsat smysluplný a všeříkající komentář k tak legendárnímu seriálu jako jsou Simpsonovi, je takřka nemožné. Je toho totiž tolik, co by chtěl člověk po všem tom čase stráveném s touhle žlutou rodinkou říct, že vlastně ani neví, kde začít. Simpsonovi jsou dozajista fenoménem, který se vynořil už na počátku devadesátých let a zůstal zde, díky své popularitě, až do dnešních dní. Přijde mi proto nefér ubírat hvězdičky z hodnocení kvůli ztrácející se kvalitě. Jaký jiný seriál nabízí to neljepší ze sebe až za svou polovinou doby existujícího vysílání? Konkrétně mám na mysli epizody oscilující kolem desáté série. Je to pozoruhodný výkon a kdybyste naházely všechny ty dobré frky na jednu hromadu, bude to pořádná hromada zábavy. Simpsonovi obsahují nejen svůj specifický humor a satiru, ale také mnoho postav, pop-kulturních odkazů a easter eggů a díky čemuž, dle mého názoru, válcují řadu dalších podobných animáků na plné čáře. Vtípky Homera související s jeho vědomím, přeřeknutími a impulzními reakcemi na nastalé situace, patří k jednomu z toho nejlepšího, co vůbec kdy vzniklo. Nepočítám skvělý dabing a vůbec ten fakt, že mě tento seriál doprovází téměř celým životem. Ano, člověk se přejí čehokoliv, ale k tomu dobrému se osobně vracím neustále a pořád i po nespočetném shlédnutí se tomu směji, bravo! Pět! ()

crap

Do 13. série tento seríál považuji jako určující mé dětství a asi i život. Táta Simpsonovi začal natáčet na VHSky v mých čtyřech letech a neskončil dokud jsme doma neměli DVD. Neznám popravdě moc lidí, kteří by znali všelijaké simpsonovské dialogy, monology, písničky a scény tak doslovně jako já. Když se vám to hraje denně v obýváku od útlého dětství až do opuštění domu na vysokou, tak to na vás něco zanechá. Každopádně Simpsonovi jsou devadesátky, totálně a bezkonkurenčně. K tomu co je z nich teď se snad nemůžu ani vyjadřovat.. ne proto, že by to byl odpad, ale proto že je to už minimálně posledních 10 sérií něco úplně jiného než těch prvních deset. Ironií je, jak detailně počátky Simpsonovic rodiny znám, ale na jejich nynější "život" jsem se úmyslně nepodívála léta, nezajímá mě.. Pět hvězd za Simpsonovi, které jsem poznala jako dítě a od té doby za ta léta pobavila díky jejich hláškám mnoho mých přátel i sebe samou. Díky ti Homere za vše :* ()

Scraffy

Žlté šialenstvo nenechalo suchého ani mňa a tiež som mu musel podľahnúť. Tak ako tu som sa snáď ešte nikdy tak dobre nezasmial pri seriály. Je pravda, že novšie časti už nie sú také dobré ako tie skoršie a vtipy sa tam už hodne opakujú, ale aj tak seriál patrí k jedným z mojich najlepších vecí, keď sa potrebujem odreagovať. Simpsonovci so mnou prešli takmer celý život a dúfam, že tu ešte dlho budú. ()

Daginka

(Homer si najme detektiva, a pověří ho, aby se dozvěděl něco o Líze) Ralphík: ,,Líza Simpsonová se mnou chodí do školy.'' Detektiv: ,,Jó, JÓ, to už jsi říkal několikrát, NĚCO DALŠÍHO!'' Ralphík:,,Líza Simpsonová se mnou chodí do školy.'' Detektiv: ,,Toho už přede mnou někdo zpracoval....'' ()

Meev

Přijde mi, že se to s tímhle seriálem táhne nějak prapodivně. Řekl bych... špatné, dobré, vynikající, špatné... První řady možná byly humorně dobré, ale já jsem náročný na... grafiku ? Nevím to správné slovo, ale nelíbí se mi vybledlý zjev seriálu. Potom už se to pomalu, ale jistě zlepšovalo. Dle mého nejlepší éra byla léta 2007- 2012, to bylo vtipné, zábavné, díly měly děj a sarkastické narážky, poté se to jako u Teorie velkého třesku stáhne spíše do dějového koutku. Možná je to tím, že už mi není deset a vtipy, jako jsou v Simpsonových mi nepřipadají vtipné, ale stejně... vzpomínky jsou přece jenom víc...65%- 75%... ()

Comida

Kultovní, zábavný a vtipný seriál který postupem času ztrácí na kvalitě. Tedy ne že by mne omrzelo sledovat staré díly (některé bych až nazval legendárními, např. Vánoce u Simpsonových-první epizoda z první série) ale ty nové epizody jsou nudné a člověk je někdy ani nedokouká celé. Když už dokoukám, tak si na konci řeknu: Konečně jsem se dočkal konce. Vlastně jsem jen pár epizodám Simpsonových dal 5*. Důvod? Když seriál porovnám s Přáteli kterým jsem dal celkově 5*, tak nemohu celému seriálu o této kreslené rodince dát plný počet. Přátelé, jsou originální (na svoji dobu) a snad každý díl mne rozesměje. Simpsonovi ale mají pár much, a jakožto seriál s označením komedie, mne oproti zmíněnému sitcomu, ne vždy pobaví, a nesměji se od začátku epizody až dokonce. Co nemůžu přímo vystát jsou nové díly, které jsou nudné nýbrž humor je buď suchý anebo opakující se. Postavy v nových dílech se kromě jedné nějak až moc nezměnily...A tou postavou je Homer, který je jeden z mých nejoblíbenějších členů této žluté rodinky. Proč zmiňuji že mám Homera rád? Protože v nových dílech mne štve. Dříve to byl sympatický tlouštík, který působil hloupě a přesto si ho skoro každý zamiloval. A až skoro z dětským uvažováním, řešil problémy. Ale teď je to nesympatický, agresivní tlučhuba kterého nenávidím z celého seriálu nejvíc. Hodně mne mrzí že autoři neskončili v nejlepším. Nejspíš si naivně myslí, že tento hit nikdy neztratí na šťávě, ale pro mne je tento seriál už mrtvý. Na staré díly se budu klidně dívat, ale ty nové, s humorem nudnějším a trapnějším než jsou dnešní české komedie, mám problém dokoukat. Celkově 5/10. ()

Aragorn

Jeden z nejlepších seriálů vůbec a rozhodně nejlepší animovaný seriál. Jako malý jsem ho dost často sledoval a teď když si ho znovu pustím, směju se těm vtipným hláškám, které slyším asi po sté, stejně jako když jsem to viděl poprvé. Klobouk dolů před scénáristy, kteří jsou schopni vymyslet tolik úžasných příběhů a hlášek. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)