Hlboko v karpatských horách sa nachádza mýtická a záhadná Transylvánia. Svet, kde zlo je všadeprítomné, kde nebezpečenstvo prichádza so západom slnka a príšery nadobúdajú podoby najhroznejších nočných môr. Sem pricestuje na pokyn tajného spolku legendárny lovec prízrakov Van Helsing (Hugh Jackman), aby premohol krvilačného zvodcu grófa Draculu (Richard Roxburgh). V boji proti Draculovi sa postaví po boku Anny Valeriovej (Kate Beckinsale) a snaží sa zbaviť jej rodinu po generácie trvajúcej kliatby. (TV Markíza)

Vitason

Tak díky tomuto filmu alespoň víme, že James Bond nebyl se svými hi-tech vynálezy první. Ještě o mnoho let dříve, než se Q začal hrabat ve zbraních někde uvnitř ústředí MI6, znali vatikánští mniši kulomet a místo modliteb kuli meče. Van Helsing by rád byl zatraceně cool podívanou, ale daří se mu to jen z části. Film zdobí velice slušná kompozice obrazu a vizuální stránka je jedním z mála pozitiv. Za pochvalu taktéž stojí hudba Alana Silvestriho, která celkem dobře podkresluje hezké obrázky. Hugh Jackman nepředvádí nic extra a na Kate Beckinsale se alespoň hezky kouká. Nejvíce tak zamrzí Richard Roxburgh s jeho nevýrazným Draculou. V tomto ohledu nenabízí film nic nového. Bela Lugosi, Gary Oldman, Anthony Hopkins ti všichni už to předvedli mnohem lépe. A pomalu se tak dostávám k nejslabší stránce filmu, kterou je bezesporu scénář, který vytváří z největších hororových klasik neskutečný mišmaš ozdobený nesmyslnými dialogy (odbočka uprostřed dialogu: ,,v životě jsem nebyla u moře") a scénáristickými berličkami. Alespoň že to Sommers bere s nadhledem (Scéna s hrobníkem nemá chybu). Přesto si myslím, že si tento patvar, který mi celou dobu připomínal Ligu výjimečných 50% zaslouží. ()

Bachy

Tak tady pozor. Všimněte si stopáže. Přes dvě hodiny jsem se v záchvatech smíchu válel s kamarády po podlaze. Muž s rotační kuší střílí sem a tam, aby zničil svého velkého nepřítele Drakulu. Do cesty se mu postaví i netopýři vylíhnutí z Kinder vajec. Ale opravdové Kinder Surpise přijde právě s Drakulou, jehož "temné" vystupování je na pováženou. Dialogy stylu: "On je velký bubák a chce mě unést." "Dobrá, tak já ho zabiji." "Oo, ty jsi statečný." ...je to kult, rád se na to podívám znovu, ale pouze jako vzpomínku na smíchové křeče v břichu. ()

Rocky62

Při tak velkém rozpočtu, jaký měl Van Helsing jsem čekal mnohem více i přesto, že nejsem příznivcem fantasmagorických sci-fi postav. Těšil jsem se zejména na příběh, který je bohužel totálně přebit akcí a všelijakými monstry, což ve mě vzbuzuje domnění, že toto byl jediný záměr tvůrců, kteří nejspíš doufali, že děj bude při takovém počtu triků a soubojů to vedlejší. Možná se spletli, možná jsem něco nepochopil, nevim. Mezi světlejší stránky bych zařadil obsazení, celkovou dynamičnost a vizuál. To mi ovšem ke spokojenosti nestačí. ()

Claw odpad!

"Van Helsing" je vizuálně přeplácaný, emocionálně naprosto jalový, herecky nevýrazný a disponuje scénářem, který vymyslel buď někdo na drogách, nebo někdo, kdo si na drogy potřeboval akutně vydělat. Líbila se mi jen začáteční scéna s vesničany. Asi tak po 5 minutách se to zvrtlo na totální blábol bez děje s lacinými triky 80. let. Hlavně ty upíří děti mě dostaly, nebo jak jedna upírka při útoku na vesnici místo člověka chytila krávu a tu vymrštila do sousedního baráku. Vlkodlak byl taky úchyláckej a Dr. Frankestein též. /5%/ ()

klerik

Nakladačka ako sa patrí. Pocta kultovým hororovým filmom. Akcia je skvelá - ako vždy pri Sommersovi, triky úchvatné a Transilvánia je dokonalá. Buď ho milujete alebo neznášate. Ja dávam 4* kvôli úvodnej a záverečnej scéne, ktoré pôsobia "poctivým" dojmom. Tak či tak, je to nakladačka!!! ()

Chrustyn

Povedená akční podívaná se slušnou sbírkou monster a povedenými triky. Pokud vypnete mozek budete se bavit. Bohužel film výrazně trpí na mizerné triky a přeplácanost. ()

SeBig

Na filmu se mi libilo že se furt něco dělo a nebyla tam ani jedna nudná scéna, pak skvělé postavy Helsing, vlkodlak, Jekyll, Frankensteinovo monstrum tohle mělo fakt hodně skvělých postav moc mi nesedl Dracula ale to se dalo překosnout, Beckinsale mě taky moc neoslovila. Jinak akce parádní scény, sestřelovat kuší netopýri atd.. :) ()

hammer_head

Příjemní herci, skvělé efekty, strhující atmosféra a slušný příběh- to vše doprovází naprosto perfektní hudba. Film si rozhodně nezaslouží tak nízké hodnocení a negativní komentáře, které tady čtu. Van Helsing je typická Sommersovka, kde nechybí spousta akce a humor jemu vlastní (létající kráva apod.). Film mě prostě bavil a bavit mě bude i dál. ()

Crocuta

Dobře jsem se pobavil, trikově to bylo také velmi zdařilé, dal bych 4*, nebýt Drákulova podivně histericko-zženštilého projevu a hlavně vlkodlaka, který se proměňuje pokaždé, když Měsíc skryje mráček(!!!). Chtěl bych vidět, koho by takhle zadávil! ()

korbitch22

Naprosto špicovní béčko.Sommersova patlanina všeho,od Matrixu,přes Underworld až po Draculu,mě opravdu bavila.Napínavý děj,rychlé tempo,skvělá akce,výborné efekty,špetka toho potřebného humoru a při příchodu do vesnice,i značně hutná atmosféra.Charismatický a hláškují Hugh Jackman,pěkná hudba a sexy upírky.I přesto,že je to neskutečná vykrádačka,je to velkolepé popcornové béčko,kde se fantasii meze nekladou,Van Helsinga mám tak rád,že filmu odpustím i ten debilní konec,u kterého se mi chtělo zvracet :-) ()

Stanislaus

Dodnes máme doma (dost možná již nefunkční) VHS s Van Helsingem a dobře si pamatuji, že jsem se na film dívával pravidelně tak jednou do roka. Nyní jsem se k němu vrátil po více letech a člověk najednou zjišťuje, že se toho relativně dost změnilo, vezmu-li v potaz nazírání na film očima náctiletého puberťáka vs. přestárlého studenta. Vím, že po prvních zhlédnutích jsem film vážně žral, protože v něm byla jak moje oblíbená monstra - vlkodlaci a upíří - tak v něm hráli super herci - charismatický Hugh Jackman, vražedně svůdná Kate Beckinsale a mile přihlouplý David Wenham. Vedle prvních dvou Underworldů šlo tehdy o můj nejoblíbnější upírsko-vlkodlačí film. S odstupem času však člověk vidí, že ve výsledku jde o scenáristicky hodně nedotaženou blbinu se silně přehrávajícím Draculou a otravnými nevěstami, přičemž je to celé obalené v předražených efektech, které však paradoxně nejsou bůhvíjak dobře udělané (Van Helsing šel do kina rok po posledním LOTRovi btw). Přes to přese všecko chovám k tomuto snímku jistý nostalgický vztah, který mi přizavírá oči při kritickém hodnocení. Jsem ochotný přehlédnout americkou neznalost evropského zeměpisu, téměř nesmrtelnou postavu princezny Anny i množství wtf-scén, které by mohl člověk ve filmu sbírat jako Pokémony. Nicméně i tak jde o jedno z mých největších guilty pleasures - od A po Z a ještě nazpátek. ()

Jinny

Tomáš Baldýnský: "Sommers asi nikdy nepochopí absurditu svého počínání. Jako Frankenstein přijde na filmový hřbitov, vykope pár mrtvol a neovědomuje si, že jeho dílo nebude plné života a že rozhodně nebude žít věčně."..... Spektakulární spektákl, přes stylizaci je Sommers úchyl. Ne, není to Kubrick nebo Lynch. Sommers se učil u Spielberga a učil se dobře. A i ten chlápek v černým kabátě s brokovnicí, kuší, popřípadě stříbrným mečem, tomu sluší. ()

anais

Zběsilá jízda postrádající jakýkoliv smyl, charismatického záporáka, humor, cool hrdinu (protože toho nedělají jen batmanovská udělátka a klobouk přes oči), cool hrdinku. Tenhle film postrádá úplně všechno. Z těch kvadriliónů věcí, které mě napadli při sledování tohoto paskvilu vypíchnu dvě. Co ten Van Helsing vlastně umí? V čem je tak dobrý? Kdyby neměl samostříl, tak by si proti upírům ani neškrtl. Navíc se začne měnit ve vlkodlaka a tak porazí Draculu, což je další náhoda, která hrdinovi hraje do karet, takovým hrdinou by mohl být i ten největší budižkničema. Ta druhá věc, která mi dost vadila je Kate Beckinsaleová. Připadá mi nezajímavá, výraz v obličeji má ztuhlý (neřeknu, kdyby hrála nějakou zombii:) a nalíčená až běda. Největší ženskou hvězdou tak zůstává Dana Morávková. Při pohledu na ní si budete děsem zakrývat obličej. A tak to má být, vždyť je to pocta starým hororům! ()

honajz

Pro fanousky a znalce hororu ze 30. let skutecne vyborny pandan (oslavny film) na tyto snimky. Je videt, ze Sommers je ma nakoukane a neustale mrka okem na znaleho divaka. Pokud vsak fanousky ani znalci tech hororu nejste, jiste, prijde vam to jako nuda a spoustu narazek nepochopite. Samozrejme je nutno prijmout, ze animace neni dokonala, ale jinak velmi povedena vecicka. ()

Nancy

Nic jsem od toho nečekala a ničeho jsem se nedočkala. Dějově chabé, ale když Hughovi Jackmanovi ten klobouk tak seknul... ;) Ale co už no... hlavně, že jsem se nenudila. ()

Tigo

Splacanina nejmene 10 jinych filmu (Dracula, Jekyll + Hyde, Batman, Blade, Frankenstein ...) nicmene splacanina alespon pro mne velice prijemna. Hlavni zaporak nesympaticky (a tak to ma byt), efekty vydarene - lahudka :). Puvodni hodnoceni 65% + 10% Hugh "Wolverine" Jackman + 5% David "Faramir" Wenham + 5% upiri slecny - 5% Dana "úděsná" Morávková = konecnych 80% ()

Deschain

Je to niekde medzi dva a tri. Možno som tomu prilepšila, lebo je mi to žánrovo blízke. Každopádne ale zbytočne dlhé, v niektorých momentoch až hlúpe, s nefungujúcim humorom a divne hrajúcimi hercami. Celé mi to veľmi nesadlo. V jednej chvíli sa mi to zdalo pekne spravené a v druhej som si hovorila, že to čo je zase za blbosť. Hugha mám veľmi rada ale tu sa veľmi neprejavil. Teda nie že by mal veľmi možnosť. Myslím, že najväčší problém je v príbehu. Je nezaujímavý. Na začiatku predhodia prísľub nejakej šokujúcej Helsingovej minulosti a keď to na záver odhalia, je to na zívanie. Taktiež tam narvali niekoľko zbytočných postáv iba pre efekt. A ten divný prízvuk ktorý namiešali do angličtiny...Keď chceli byť veľmi zaujímaví, mohli to spraviť v pôvodnej cudzej reči a hodiť anglické titulky. Je to na tých 5/10. Prinajlepšom. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (viac)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (viac)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (viac)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (viac)