Hlboko v karpatských horách sa nachádza mýtická a záhadná Transylvánia. Svet, kde zlo je všadeprítomné, kde nebezpečenstvo prichádza so západom slnka a príšery nadobúdajú podoby najhroznejších nočných môr. Sem pricestuje na pokyn tajného spolku legendárny lovec prízrakov Van Helsing (Hugh Jackman), aby premohol krvilačného zvodcu grófa Draculu (Richard Roxburgh). V boji proti Draculovi sa postaví po boku Anny Valeriovej (Kate Beckinsale) a snaží sa zbaviť jej rodinu po generácie trvajúcej kliatby. (TV Markíza)

Skleni

Ak zoberieme začiatok a odstrihnem ostatok od príchodu helsinga do Vatikánu tak je to bohovské. By to možno aj vyhralo ako krátkometrážny film. Takto je to rozprávka pre deti. S krásnou a jebatelnou Kate, ale to je tak asi všetko. Prepáčte za ten vulgarizmus, ale proste tak pokašlať tak ináč sľubný film nedokáže bárs kto. Nato treba Stephena Sommmersa. 47% ()

desolator6

Americká blbosť. Stoker sa musí obraciať v hrobe. Van Helsing vyzerá ako uplakané decko, Dracula ako metrosexuál. Dej vyzerá ako ovracaný. Humus ()

cerbygerby

I přesto že tomuhle žánru až zase tolik neholduju.. včera jsem tento film viděl v televizi... když si odpustím ty příšerné reklamy... tak musím říct že mě to až s překvapením dost vtáhlo. Hrál tam i můj oblíbený herec Jackman a po přečtení pár komentářů jsem zjistil že to byl asi dost drahý film... a to se v mých očích potvrdilo. Docela mě pobavila role D.Morávkové... a spojení Drákuly, Frankensteina a vlkodlaků mě bavilo, takže hodnotím 4* ()

Kritiq

Děj filmu mě docela překvapil a i celá ta mytologie upírů a vlkodlaků byla snesitelná dávala i logiku. Snímek nikterak neoslní, ale ani nezklame. Průměrná akční fantasy se spoustou středověko-bondovských hračiček :D ()

Haide

Ach ouvej... To bylo hrozné. Dvě hvězdičky dávám za skvělou hudbu a... Hm... Začátek? Já doopravdy nevím. Ani Hugh Jackman nezahrál na své poměry dobře. Naprosto zbytečný film, který po ohromnému randálu před uvedením, přinesl akorát zklamání všem fanouškům žánru. ()

pepa3rd

Jen dosti těžko stravitelná pseudohistorická slátanina, kterou můžete přežít snad jen tehdy, když vypnete mozek a po skončení filmu vše raději zapomenete. Mám rád fantasy, ale i to musí mít svá pravidla a neznásilňovat to co znáte. Tak takhle opravdu ne. 30 % ()

sarkareifova

Tenhle film jsem si zamilovala nebo spíš havního hrdinu. Hrabě Dracula mohl sice vypadat truchu líp, ale i tak to film nějak neschazuje. Velmi dobré bylo ztvárnění Frankensteina. Velké plus je zároveň za dobrou autentičnost přostředí ve kterém se film odehrává. Škoda že se může hodnotit jen 5 hvězdičkama, tenhle film si zaslouží mnohem víc. ()

Perth

Na první pohled možná béčková akční slátanina, po bližším pohledu klasicky pojatá atmosférická steampunk fantasy v moderním kabátě. Šíleně nakombinovaná kompozice příběhu, zachycující ultimátního nemesise hraběte Drákuly, překvapivě funguje a česká koprodukce kupodivu taky. Co bych chtěl obvzláště pochválit je zvolené prostředí a kulisy filmu (zasněžená osada, ples upírů a Drákulův hrad dodávají scénám kupu atmosféry). Potom, Kate Beckinsale tato upíří tématika sedí mnohem více než vyumělkovaný Underworld a pro sympaťáka - Pana Herce Hugha Jackmana jsem měl vždycky slabost. 4/5* ()

Miany

Bez Hugha Jackmana a sexy Kate Beckinsalové by tenhle pomalý děj nedošel možná ani ke dvoum hvězdám, ..paradoxně. Na pár minut se pobavíte, ale vzhledem k tomu, že má film celé dvě hodiny a něco se tam v podstatě nic nekoná. Nenadchne a neurazí. ()

tranquill

Proč ne? Akce, nadhled, výborné efekty. Komiksové zpracování umožňuje použít i humor, přitom to ani není nějak splácané. Prostě jsem se bavil... ()

rukay

Pro mne osobně Van Helsing znamená hlavně srdcovku. Bylo to první pořádné fantasy, které jsem si oblíbil a také první fantasy, které mělo něco, čemu by se dalo říkat atmosféra. Ano, motivů a vykrádaček ze všech možných děl předcházejících je tam požehnaně. Myslím však, že i zásluhou obsazeni Huga Jackmana se podařilo celý ten splepenec opravdu velice fešně ukočírovat. V kombinaci s několika vtipnějším hláškami, dobrou hudbou od Alana Silversteliho (tenhle soundtrack mám v iPodu mezi oblíbenými) a rozhodně nápaditým prostředím, je pro mne Van Helsing skvělá a svižná oddychovka, které jednoduše není co vytknout. Možná trochu v euforii tedy sázím 5***** a kéž by to tak nepropadlo, dvojku bych si dal s chutí. ()

tomik99

Upíři a vlkodlaci jsou mé oblíbené téma a vidět je i posté od někoho jiného s jinými pravidly zabíjení mě nikdy neomrzí. A nevadilo mi to ani tady u „Van Helsinga“. Hlavní záporák Dracula byl skvělý i se svými rusko-českými poskoky. Příběh asi není kdovíjaký a možná by si zasloužil větší péči, stále se ale jedná o blockbuster, který má pobavit a pak se má na něj rychle zapomenout. A to v tomto případě fungovalo. Já se dvě hodiny bavil. Hugh Jackman si střihl další svou chlupatou roli (Wolverine), Kate Beckinsale zavítala do dalšího upířího filmu (Underworld) a z Davida Wenhama byl opět lidumil (Faramir). Skvělou atmosféru filmu dodávala povedená hudba Alana Silvestriho. „Van Helsing“ je průměrný film a kdyby byl vydaný dnes v roce 2016, asi by se jednalo o propadák. Ale v té době to bylo něco jiného a proto tento film hodnotím jako filmy v roce 2004. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (viac)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (viac)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (viac)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (viac)