Harrison Ford je pověřen vyšetřováním vraždy své kolegyně a zároveň milenky. Protože nové důkazy směřují právě k němu, je obžalován a zatčen. Nezbývá než o pomoc požádat svého největšího rivala... (oficiálny text distribútora)

Arsenal83

Dobrý filmík, v ktorom hrá Harrison Ford takého zvodcu, že je proste od začiatku jasné, kto je v skutočnosti vrahom. Toto si mohol režisér odpustiť, divák nie je tak hlúpy, aby sa mu museli tvrdo podsúvať všetky fakty tak očividne, že nakoniec chýba moment prekvapenia. A ten má byť v thrilleri ako tento predsa kľúčový. Inak ale v pohode detektívka. ()

Rocky62

Alan Pakula zrežíroval v podstatě to, co se objevilo o 3 roky později v Uprchlíkovi. Podezření je na tom lépe, co se týče mysterióznosti a nečekané rozuzlení rozhodně přijde k chuti. Děj se ovšem rozjíždí hlemýždí rychlostí a nudných pasáží je tu až moc. Pro mne však lepší průměr. 70% ()

dopitak

Velmi dobře vystavěný thriller, přidal bych erotiku a násilí, a možná i trochu akce, ten druhý poločas už se omezil pouze na soudní přelíčení (ne že by tyhle filmy chytře napsané, nefungovaly). ()

classic

Od réžie, scenára, kamery, hudby a produkcie - všetko uznávaní tvorcovia, herecké obsadenie - taktiež na úrovni, Harrison Ford - nie je len Indiana Jones, či Han Solo, disponuje niekoľkými zaujímavými rolami, ktoré stoja za to, len mne sa zdalo, že po príchode Raula Julii, sa pozornosť strhávala priamo naň, že potom bol Harrison v jeho tieni. Ženské obsadenie - je v obidvoch prípadoch viac, než záhadné, obidve herečky majú dostatok priestoru, aby som si ich obľúbil, obidve sú pekné, i keď sa priznám, že Greta Scacchi ma vzrušovala viac ako Bonnie Bedelia. Hlavná POINTA, je ľahko dosiahnuteľná, že nie je ťažké tápať v tom, ako sa veci majú, brat na to prišiel rýchlejšie ako ja. A práve, ako vravím na začiatku, všetko známe tváre, dobrá - temná kamera, hudba Johna Williamsa, skúsení Alan J. Pakula a Sydney Pollack, aj napriek týmto kvalitám, je to strnulé, predvídateľné, alebo za všetkým treba hľadať ženu, ženskú žiarlivosť... a cetera. Cítil som sa, akoby som chodil stále v začarovanom KRUHU ! ()

jojinecko

Pakulova forma bola na absolútnom vrchole v 70-tych rokoch, postupom času sa z neho stal rutinér, síce s dobrým vkusom, ale jeho filmy nemali takú výpovednú hodnotu. Presumed Innocent v skratke ( a zároveň dosť skratkovito) sumarizuje, relativitu súdneho systému, práva a spravodlivosti. Príbeh ako nástroj tejto myšlienky je síce správne zamotaný, ale čo z toho, keď napr. Nunka odhalila páchateľa už v prvej štvrtine:) Chýbali mi ostrejšie právnické výmeny, viac argumentácie, silnejší príbeh a hlavne viac sofistikované rozuzlenie. Ideálne do TV namiesto súčasných sračiek... ()

Lacike

Mohla z toho byt skvela sudnicka drama zo sokujucou pointou, keby sa venovala osobnej linii Fordovej postavy. Ale bohuzial do filmu primiešali politicke cachry, ktore mi boli absolutne ukradnute a tym padom pôsobili strasne nudne. Nejake priebezne naznaky ohladom pointy by tiez bodli, aby nevyzerala ako keby si ju vycucali scenaristi na poslednu chvilu z prstu. Takisto nie som prilis spokojny s hereckymi vykonmi. Jak u Forda, tak u Bedelie to bolo nad ich schopnosti a tym padom to na mna nefungovalo. Najviac sa mi na celom filme pacil charizmaticky Raul Julia a potom to, ze skoro ziadna z postav nebola uplne moralne cista. 5/10. ()

ScarPoul

Pakula vo forme. To jeho pomalé ťahavé tempo založené na postupnom odkrývaní skutočnosti mám veľmi rád. Hoci to robí veľmi svojsky. Jeho filmy nie sú žiadne divácky vyhľadávané kúsky. Nejde mu o akciu, ani o napätie. Viac si holduje v nejednoznačnosti. Rád robí z diváka pátrača. Podsúva mu informácie alebo fakty a núti ho, aby si utvoril v hlave svoju vlastnú predstavu. A následne ju zmenil, spochybnil alebo potvrdil. V tomto bol Pakula génius. Tento film má množstvo vrstiev. Tie prispievajú k jeho komplexnosti. Nič tu nie je spravené len tak. Všetko súvisí so všetkým. Každý vzťah, každé rozhodnutie. A to, že má film dve roviny - Ford pátra a Ford v súdnej sieni - dostáva celý film do dvoch odlišných atmosfér a polôh a vo výsledku obidve krásne koexistujú. Najviac zamrzí koniec a odhalenie - ktorého samotné prevedenie zaváňa samoúčelne, hoci logicky. Dalo sa to spraviť inteligentnejšie. Každopádne Ford vo vrcholnej forme. A Williamsova hudba poriadne temná. ()

Tommassi3

"Cvičení ??" - "Masturbace !! Úleva zanedbávané manželky !!" ;) Zhrzená žena je nebezpečnější a zákeřnější než cholera !! Presumed Innocent, který opět poněkud zvrhlý tuzemský distributor tupě přejmenoval na provařené Podezření, považuji za nejlepší Pakulův snímek, který stojí na dokonale vycizelovaném promyšleném scénáři s očekávanou, leč poněkud v jiném světle naprosto šokující pointou, jakou jsem opravdu nečekal, přičemž právě mnohdy maximálně úderné dialogy vyvolávají při finále pocit jako po ráně kladivem !! Skutečně maximální zážitek z thrilleru ze soudní síně !! Pakulovi se s přispěním překvapivě krotkého soundtracku Johna Williamse a parádní kamery Gordona Willise i výjimečných hereckých výkonů, kde bych vyzdvihnul snad jen Harrisona Forda a famózního Raula Juliu, daří naprosto bravurně gradovat napětí, aby vám v posledních několika minutách jednoduše vyrazil dech !! Každá do detailu charakterově nečernobílá a propracovaná postava i ten nejmenší detail má nakonec v pomalu a obezřetně vypravovaném příběhu šikovně se všemožně vyhýbajícímu explicitě své jedinečné opodstatnění, což z Podezření činí záležitost bez jediného hluchého místa a geniální mozaiku, která se stává s vložením posledního kamínku nerozbitným mistrovským dílem. Mrzí mě snad jen ta závěrečná scéna, která by se zkrácením na polovinu stala naprosto bezchybnou.. ()

Terva

CITÁT - Jsem prokurátor. Patřím k těm, kteří obviňují, soudí a trestají.......... Rusty Sabich (Harrison Ford) má ve své kanceláři obraz ženy jménem Lila Acheson Wallace (1889 - 1984). Tato žena byla dlouhá léta předsedkyní a spoluzakladatelkou Klubu spisovatelů. Také věnovala nemalé částky na dobročinné účely. Mezi těmi, kterým přispěla nejvíce patří Metropolitní museum v New Yorku. Na mě je ve filmu moc právnické politiky a intrik. Vyšetřování je zdlouhavé a ke konci se převážně odehrává v soudní síni. CITÁT - Co na ní bylo, že jsi k ní tolik cítil?......... Tyhle soudní spory mi moc nesedí a chvilkama jsem se i nudil. CHYBA VE FILMU - Okolo 102 minuty vychází Rusty Sabich (Harrison Ford) a jeho žena Barbara (Bonnie Bedelia) ze soudní budovy a odpovídají na dotazy novinářů. Mezi nimi je i novinářka, která přiloží svůj diktafon blíže k Rustimu, aby zaznamenala jeho odpověď. Je jasně vidět, že v diktafonu není vložena nahrávací kazeta......... CITÁT - Ničitelka byla zničena........... ()

Padme_Anakin

Vrátila jsem se k tomuto snímku po mnoha letech a musím napsat, že mi to sedlo jako dětská prdelka na nočník.. Celé to mrazivé finále jsem si pamatovala, což považuji za významné plus pro film... Harrison Ford je ohromný sympaťák a jeho Rusty mě bavil (je pro mě v této roli nezapomenutelný), herecký ansámbl úžasný, všichni to potáhli, každý ve své roli uvěřitelný (Brian Dennehy, Raul Julia atd.), no a k tomu krásná hudba pana Williamse.. U mě opakovaně filmová spokojenost.. ()

corpsy

Dalo by sa to označiť ako mix, resp. prepis dvoch kultových krimi thrillerov 80. rokov, ale kvôli spoilerovaniu ich menovať nebudem. Značne preceňovaná a ,,iba,, remeselne spracovaná dráma, ktorá nevyužíva svoje triumfy, ako na poli hereckom, tak aj tvorivom. ()

NinonL

Tento film má velký náboj a šťávu. Mezi Harrisonem Fordem a jeho kolegyní Gretou Scacchi to jiskří jako v málokterém filmu. A do toho těžká deprese, která se plouží celým filmem, zda vinen či nevinen. Pakula tohle pomalé peklo uměl skvěle. ()

selfesteem

O jednu hvězdičku méně, jen proto, že jsem zkrátka tušila, kam to směřuje a jak to dopadne... Jsem prostě dobrá! Gratulujte mi. Děkuju! Jinak určitě jeden z opravdu povedených filmů, i s mým ne příliš oblíbencem Fordem. ()

aluna

Richard Kimble, co vyměnil bílej plášť za trestní zákoník a přebral Johnovi paní McClaneovou (tak sem se poděla po Die Harder, áha), je obžalován z vraždy tentokráte v kauze, kde nejsou vztahy jednotlivých účastníků nalinkovány nikterak jednoznačně. Opravdu kvalitní soudní drama, kde jsem, ani nevím jak, vraha odhalila hned na začátku, což by mi ale s přihlédnutím k faktu, že najisto jsem neměla ani nos mezi očima, nevadilo tolik, jako chviličky (chvilkama i chvíle :-) ) nudy. ()

MikO_NR_1909

Williamsova kryštálová hudba spôsobila mimo iného aj fakt, že väčšina nerozhodných užívateľov sa priklonila k štyrom hviezdam. Režijne slušné, avšak nič speciálne. Z dlhodobejšieho hľadiska je to skôr priemer (mňa osobne ten záver neprekvapil). ()

Pierre

Objevil jsem zbrusu novou metodu, na to jak rychle usnout. Již nemusíte počítat ovečky. Stačí si pustit film Podezření a spánek se dostaví okamžitě. Protože při tak nudně, nezáživně a nenápaditě natočeném thrilleru, na člověka jde skutečně spaní. Hodně věcí v první polovině je zde prakticky, jen proto aby natáhlo stopáž na ty nekonečné 2 hodiny. Ta hlavní zápletka mohla přijít mnohem dřív. Myslím si, že na divákově pocitu by se nic nezměnilo. Pak už jsem z té nevýraznosti filmu, byl tak unavený, že jsem vypínal a ani se nedokázal soustředit. A to i přestože filmy ze soudní sině fakt miluju. Ale tady jsem vůbec necítil žadné emoce, nějaký vztah k postavám a zájem o příběh. Jak už tady někdo zmínil, skoro to až vypadá, jako kdyby všem postavám bylo jedno, jak to vlastně dopadne. A mně tedy taky. Já už jsem jen bezelstně čekal konec, který vzhledem k stopáži, nepřicházel tak rychle. Ke konci tedy přišlo odhalení, které bylo pravda vydařené a nepředvídatelné. Jenomže vzhledem k němu, mi tam připadal zbytečný ten politický podtext. A pro mě stejně nejlepší odhalení bylo to, že po vysvětlení k vraždě přišli titulky, které znamenali konec a byli tím nejlepším na celém filmu. ()

slord

Solídny súdny thriller so super Fordom, ktorý si celý film kradne pre seba. Film postupne buduje napätie a divák až do konca nevie kto je vrahom. Súdne prostredie vo filmoch mám veľmi rád, aj keď tento ma nejak extra neohúril, tak som si ho celkom užil. 7,5/10 ()

Nos

Poté co je jeho bývalá milenka zavražděna, vydává se hlavní podezřelý Harrison Ford na pátrání po skutečném vrahovi a postupně objevuje, že ten není vůbec tak daleko, než by si býval pomyslel...Harrison Ford výborný a stojí za to ho zde určitě vidět. Zde hraje pošetilého ale morálního muže s odzbrojující zranitelností. Trošku pomalejší tempo filmu s protahovaným závěrem ale neubírá vůbec na zajímavosti a celkovém vyznění filmu. Slabší čtyři hvězdy. ()