Harrison Ford je pověřen vyšetřováním vraždy své kolegyně a zároveň milenky. Protože nové důkazy směřují právě k němu, je obžalován a zatčen. Nezbývá než o pomoc požádat svého největšího rivala... (oficiálny text distribútora)

AnnaW

Ford je výborný, což o to, ale rozuzlení je zřejmé snad od půlky a nelogičností a nepravděpodoboných situací tu také není zrovna málo. ()

hanazu

Kdyby měl děj větší spád a kdybych po pár minutách filmu netušila, kdo a proč to udělal, byla by to lepší podívaná. ()

zigy

Pomalý thriller překvapující nikoli pointou, ale bezbřehou nudou....tohle Pakula režijně nezvládl, realita je někde jinde a ty kličky s důkazy byly dost nepřehledné. Jediné poučení je, že v americké justici má nakonec máslo na hlavě každý a záleží na tom, kdo je má větší, nebo kdo koho vydírá. ()

pds

Kvalitne natočený thriller z prostredia súdnictva s výborným Harrisonom , Juliom a skvelou hudbou pána Williamsa. 80% ()

gizi

První hodina, tedy skoro polovina filmu, je dost nudná, rozvláčná, plná zbytečných keců. Pokud to ale přetrpíte, druhá půle je opravdu dobrá, snad víc než dobrá. Celkově 75%. ()

P@\/EL

Velmi povedený thriller, který nabídne výborně propracovaný děj se zajímavou zápletkou. První půlka se sice nese v takové pomalé záhadné atmosféře, nicméně v druhé půlce se děj, který se po většinu času odehrává u soudu, naplno rozjede a zaručí tak parádní napínavou podívanou. Vše navíc vygraduje s velice překvapivým závěrem. ()

zoze

Vidět tento film v době jeho vzniku, zanechal by ve mně větší stopu než nyní. Přišlo mi to nemastné a neslané, i když začátek v sobě ukrýval nemalý potenciál. Bohužel nebyl využit. ()

Vindemiatrix

Než se film dobere pointy, která spojí všechny jeho roviny a zároveň s nimi docela chytře zahapruje, musíme se prokousat třemi hlavními fázemi snímku. Ten je vcelku schematicky rozdělený na detektivku, rodinné drama a soudní thriller. Pakula tyhle žánry nemixuje, nýbrž lineárně přechází od jednoho ke druhému. Všechny bez potíží zvládá, ale k rutině nepřidává nic navíc a snímek se docela vleče. 70 % ()

Luke8

Je to solidní film, zlatá americká filmařina 90.let, má to kvalitu, ale táhne se to jak smrad... nečekané rozuzlení? Kdo to udělal, je jasné po půl hodince filmu, tak spokojenou manželku se svým nevěrným manželem jsem fakt snad ještě neviděl :D :D ()

vinson003

Je mi líto, ale červené tomu nedám. Táhne se z toho jakási malost a bláznivost osmdesátek. Amerika se dostávala z materiálního a náboženského šoku, všechno se zařazovalo do správných kolejí, uklidňovalo se to, uvolnění z deprese ze sedmdesátého tuším šestého či osmého, ropná krize. To vše z toho jde cítit, jakási americká pokora k normálnímu stavu, tak budeme zase stejně dělat, co umíme nejlíp :) Podvádět. Celé rozuzlení je samozřejmě vcelku okej, ale táhlo se to jako nějaký film noir. Celé to dělá dojem, že se to opravdu může stát. Dokážete si představit, že by se to stalo u nás. Co je to propánakrále za společnost.... No, u nás se to řeší jasně: Fando jedna jedna...stál za to...ani ne, ty si lepší...promiň...tečka :) ()

Sejkorka

Dobrá série "civilních filmů" H.Forda z přelomu 80/90 : 1993 Uprchlík, 1992 Vysoká hra patriotů1991, Myslete na Henryho,1990 Podezření, 1988 48 hodin v Paříži, Podnikavá dívka. V tomhle filmu jde o poměrně slušnou zápletku, i  když jsem trochu nepochopil, proč vlastně to kolegové na Rastyho narafičili. Pointa je velmi překvapivá, i když posledních 15 minut člověk tak nějak tuší, kdo zabil tu sobeckou mrchu, kterou hraje Greta Scacchi. ()

Amberjack

Ve svém pomalém plynutí naprosto strhující. Když říkám pomalém plynutí, tak tím ale nemyslím nějaké přemítání nebo zbytečné scény, kdepak. Jen to, že všechno je ve filmu vedeno metodicky, pečlivě, každému záběru i dialogu je dán čas. Jinak se jde téměř od první minuty rovnou na věc a začíná se rozjíždět doopravdy dramatická zápletka, která možná dovede ve svých zákrutách překvapit nejednoho diváka. Harrison Ford znovu nezklamal. Režisér a scénárista Alan Pakula je možná nejvíc proslavený filmem Všichni prezidentovi muži, což je samo o sobě vynikající dílo - Podezření mě ale dostalo ještě víc. Možná by stálo za to přečíst si i předlohu, která dává scénáři dost výživnou půdu pro tenhle trochu zapomenutý filmový klenot. Takový, který jsem jenom pustil a bez zastavování dokoukal celý až do konce. (Což přiznejme si hodně závisí na momentální náladě i denní době, ale přesto se to počítá.) ()