Harrison Ford je pověřen vyšetřováním vraždy své kolegyně a zároveň milenky. Protože nové důkazy směřují právě k němu, je obžalován a zatčen. Nezbývá než o pomoc požádat svého největšího rivala... (oficiálny text distribútora)

lucijelucije

Stará dobrá klasika se švihákem H. Fordem. Tyhle soudní tahanice já mám ráda, zjišťování pravdy, obviňování nevinného, či vinného. Ta hledaná a skrytá pravda mě udržuje v pozornosti. Možná bych řekla, že u Presumed Innocent trochu visí předvidatelnost, ale to vůbec ničemu nevadí. I tak je to dobrá podívaná. 6/10 ()

sona123

Poměrně zdařilé drama ze soudní síně, překvapivě s Harrisonem Fordem, který zde má velmi civilní roli obviněného, taťky od rodiny. Zápletka je snadno pochopitelné a rozuzlení lehce překvapivé, i když pozorný divák možná odhalil dříve...Není to nijak zvlášť akční, místy film dokonce ztrácí na dynamičnosti a napětí, ale konec se mi líbil. ()

Movie Gourmet

Výborně natočený, napínavý snímek, který má kvalitní scénář a režii. Výborně hrají Harrison Ford, Raul Julia a Bonnie Bedelia. Známá, dobrá a nezapomenutelná filmová hudba Johna Williamse, která dobře staví a podtrhuje atmosféru filmu. Překvapivý leč ne nesmyslný závěr. Verdikt: 4* a 85 %. ()

Mikino00

Tradiční soudní drama s překvapivým koncem. Ford není moc sympatický v tomto filmu, děj vyžaduje pozornost díváka, která je ve výsledku k ničemu, protože je to všechno jinak. Zároveň je to kritika nedokonalosti soudního systému. Poselství filmu šlo mimo mě. ()

filipvrbik

Možná trošku moc dlouhé, ale jinak výborné soudní drama. Harrison Ford exeluje v roli advokáta a posléze obviněného z vraždy... Tempo je pomalé, ale atmosféra houstne až k moc zajímavému konci, který se možná dal čekat, možná ne...80% ()

Vronsky

V době, kdy se začíná rýsovat další Uprchlík, se děj přesouvá do působivého prostředí soudní síně, kde se odehraje celá zbývající část tohoto vysoce nadprůměrného thrilleru. U postavy vynikajícího Harissona Forda si až do nepříliš povedeného konce nemůžete být jistí, nakolik či zda vůbec je jeho postava kladná-záporná. Tento fakt vytváří dechberoucí atmosféru, navíc ještě podpořenou občasnými pohledy do minulosti. Styl, jakým se režisér Alan J. Pakula dívá na zdánlivě bezúhonné lidi, je divácky přitažlivý a nenudící a k pětihvězdičkovému ohodnocení chybí jen několik drobností (především se pak jedná o již zmiňované zakončení celého příběhu). ()

Driscoll

76 % --- [TV] --- V dnešní době se jedná už o dost "old-fashioned" thriler, který nikam nespěchá, tváří se relativně realisticky a překvapí i tím, že obhajoba řízení, které je těžištěm filmu, nevyhraje v poslední chvíli překvapujícím odhalením. Ve skutečnosti je řízení rozhodnuto špinavými praktikami a neschopností žaloby. Ford v hlavní roli odvádí solidní a vcelku standartní výkon, Raul Julia, který hraje ve filmu klidného advokáta "bez emocí", ho však bez většího úsilí zastíní. Jediné, co v mých očích tomuto filmu škodí je zbytečný konec. Kdyby jej střihač zkrátil o deset minut zbytečného vysvětlování, byl by výsledek mnohem působivější. ()

zahadum

Trošku to chcelo zostrihať a prestať umelo napínať záverečnú pointu ktorá bola pomerne dosť jasná už na začiatku filmu. Výborný Raul Julia ( R.I.P.) v úlohe obhajcu. ()

warrenur

Film som uz kedysi davno videl a teraz som si ho pripomenul. I po tolkych rokoch ma v sebe stale to tajomno a momenty, ked len kamera svedci v absolutnom tichu o tiesnivych udalostiach. Spomenul som si na Fordove preslovy v Blade Runner-ovi z 82-heho, ked v tichu znie len jeho kludny hlas a kamera snima detajl jeho tvare. Zaverecny monolog jeho zeny bol paradny. Silny film, ktory napriek starsiemu datu vdaka vynikajucej rezii a scenaru netrati nic zo svojich kvalit ani do buducna. Odporucam. ()

mala_kea

Tempo filmu je děsně pomalé a Harrison se místy tváří jako čerstvý stařeček nad hrobem.... Politické názory mě nezajímají a soudní drama už jsem viděl ledajaké. Tohle není výjimka, jen prachobyčejná klasika ze soudního prostředí okořeněná drobnou směsí, která ovšem padá příliš rychle na dno a než člověk vyloví to, co potřebuje, dá mu to přece jen práci. U nedělního oběda však jde všechno lépe. ()

Wolvie

Výborně zrežírovaný a zahraný thriller,kterému k dokonalosti přebývá pár minut.Prostříhání by výrazně pomohlo tempu a z Podezření by se hned stala jasná klasika. ()

helloween93

Dobrý thriller se soudního prostředí, který má v sobě notnou dávku politiky. Nicméně na dané téma jsem rozhodně viděl lepší snímky z 90.let, tenhle vyzdvihává jenom to šokující závěrečné rozuzlení. Zaujal mi Raul Julia v netradiční roli, která mu ale sedla skvěle. ()

agassi68

Raul Julia a fešná Greta Scacchi stáli za to. Zvyšok je právnická konverzačka, síce nie zlá no bez napätia a dynamiky. Fajnový záver už len prikrášlil mdlý dojem z celého filmu. 60% ()

dakarin

Velmi dobrá práce, výborní herci, zajímavý postupně se rozvíjející scénář, umný náčrt různých charakterů a zájmových uskupení. Jediné, co bych maličko vytkl, je ne zcela "vyladěný" závěrečný dvouminutový patos... ()

ludva10

Tento film jsem viděl dneska poprvé. Není to špatný film, ale zdál se mě takovej natahovanej, kdy napětí polevilo, takže chvílema jsem se i nudil. Takže dávám za 3*. ()