Harrison Ford je pověřen vyšetřováním vraždy své kolegyně a zároveň milenky. Protože nové důkazy směřují právě k němu, je obžalován a zatčen. Nezbývá než o pomoc požádat svého největšího rivala... (oficiálny text distribútora)

radektejkal

Dobrá detektivka postavená na starém dobrém schématu Pravda-Právo-sPravedlnost, přičemž každé "P" si jde svou vlastní cestou, čímž se vždy vytvoří napětí hodné detektivky. Závěrečný monolog (poirotovská rekapitulace) je tu však jaksi navíc - kladivo zbrocené krví a postava ve dveřích, to mohlo stačit. Jinak se člověk musí ptát: Proč ho neumyla, když všechno ostatní měla tak promyšlené? A odpovědět si: Aby na to manžel přišel sám! Proč chtěla, aby na to přišel sám? Aby mu to mohla hezky vylíčit!... Postava Barbary Sabichové (nejspíš k tomu přispěl i herecký výkon) není přiliš homogenní; atraktivní, ctižádostivá žena odsouzená k stlaní postelí (citát z filmu), nakonec realizuje své ambice v zločinu. Za veškerá její příkoří může svůdkyně jejího muže (který ji odsoudil ke stlaní postelí). Ale to bychom si měli spíš nechat vysvětlit od nějaké genderové pracovnice (navrhuji český tvar: genderky nebo genderistky - jako učitelky či policistky). No a co muž (podívejme se na to z jiného pohledu než gudaulin *****. Při již zmíněném monologu jeho ženy mu vytrysknou do očí slzy. Jsou to slzy úlevy, všechno se vyřešilo: kauza dopadla dobře; žena, která jím pohrdala je na pravdě boží; vrah se přiznal; a manželka prokázala v boji o něj takové odhodlání, že většího snad není (akorát při té údržbě nářadí selhala). ()

Sheldra

Každých pět deset minut jsem si myslela, že stoprocentně vím, kdo je vrah. Každých pět deset minut jsem byla vyvedena z omylu - a na konci jsem jen čučela. Takhle má vypadat soudní drama, dámy a pánové. ()

Parlay

Snímek sice nabízí nadprůměrné herecké výkony (Ford, Julia) a překvapivé rozuzlení, nicméně... Plně chápu, že pomalé tempo vyprávění je pro snímky ze soudního prostředí příznačné a zřejmě bych za „šnečí rychlost“ tvůrce kritizovat neměl, avšak… Zařadit „dvojku“ by (alespoň někdy, trošku a decentně) rozhodně neuškodilo :-) ()

dyfur

.......nemám rád videoklipové filmy,filmy kde sa stále uteká,strieľa,skáče,ktoré sa vlastne ani nezastavia....od začiatku až po koniec stále sa niečo deje aj keď by sa nemuselo...............ale tu trocha toho zrýchlenia by som prijal ....možno len o kúsok,ale prijal.....i na mňa to bolo vzhľadom na rok výroby moc komóóótne.... ()

Martin741

Reziser Alan J Pakula /Sophia´s Choice - 75 %/ mi uz cosi hovori, ale takymito sudnymi frylermi si ma teda ako divaka rozhodne neziska. Filmu chyba akekolvek napatie, herecke vykony Forda /Indiana Jones 1 - 4/ su mdle a nevyrazne a rezia J. Pakulu nevyvazena. Celkovo len dalsi nudny sudny fryler, ktory mi stacilo raz vidiet. 60 % ()

peiton

POZOR-SPOILER!Pre HARRISONa FORDa tu ide o štandardne typickú úlohu a neviem čo sa to so mnou deje,ale asi mu prestávam dôverovať vzhľadom na moju nedávnu filmovú skúsenosť s jeho predchádzajúcim charakterom hereckej postavy v snímke POD POVRCHOM.Musím sa priznať,že som pocítila na sebe na malú chvíľku (ozaj len krátku) zrnko pochybností - HAMBA MI!Ako sa spieva v jednom texte piesne o tom,že ,,Pravda zvíťazí" tu bola pravda diskrétne zamietnutá pod koberček pre osoh rodiny (čo človek neurobí pre rodinu,však?!),ale nechcem veľa prezrádzať z deja ak napíšem len toľko,že to čo uvidíte v závere vám vyrazí dych. ()

BarryLyndon

Pakulova režie Spohiiny volby mne tak uchvátila, že jsem musel mít víc. OK, není to tak geniální, ale je tu super Harrison Ford, jemu tyto role seděly... Můj oblíbený Brian Dennehy a překvapivě skvěle hrající Raul Julia (Streetfighter, Addams Family), který je opět našincům znám přes pitvoření. Detektivně to už dnes skoro neobstojí, toto twistování má každý druhý seriál. Ale i tak jsem byl překvapen a sedlo mi to, fajn věc. 8/10 ()

C0r0ner

Mohl jsem tušit, že Pakula opět nepředvede nic přesvědčivého, ale dal jsem tomu šanci... No, kdyby to mělo tak hodinu, tak by se to dalo, ale takhle se tak desetkrát mlelo to samé pořád dokola a ten nekonečný kolovrátek nesmyslných keců o tom, jestli je Indiana Jones vinný nebo nevinný, mě fakt nebavil. 35% ()

sulimo

Napínavý snímek o tom, jak si jedna kariéristická potvora vykoledovala smrt......kdybych od půlky netušila, jak to dopadne, dala bych 5 hvězd. ()

pakobylka

----- "Pokud nedokáží (porotci) najít pravdu, jakou máme naději na spravedlnost ? ----- Víte ... vůbec to není o porotě. Ten příběh ve finále sází NA VÁS ... a na váš úsudek - i když to možná tak nevypadá. Neboť lidská duše se nedá zmapovat ... na sto procent neznáme ani tu svoji, jak bychom mohli předvídat reakce druhých ? Se svými problémy se většinou musí vypořádat každý sám ... a obyčejně se nabízejí různá řešení. ()

Juto

Harrison Ford je často dobrý v hraní dosť statných jednotlivcov, ktorí majú ťažkosti s prejavením svojich pocitov, ale ktorých nepriechodný zovňajšok môže skrývať silné emócie. 6/10 ()

Martrix

Mám jen dvě námitky, z nichž jedna se netýká práce tvůrců filmu, ale rozhodnutí, že A. Švehlík nadabuje H. Forda. Vynikající herec i dabér, ale až do konce jsem si nezvykl. A druhá námitka...asi jsem nebyl jediný, kdo brzy začal podezřívat ... . Tvůrci si ale s divákem šikovně pohrávali a až do poslední chvíle nechávali otevřené všechny možnosti. A fungovalo to moc dobře. Když se našel důkaz, smrskly se možnosti na dva vrahy, se stejně silnými motivy. A tady bych film ukončil. Pohledem do očí těch dvou, kdy nebylo zřejmé, jestli jde o šok z odhalení pravdy, nebo ze lži. Nechal bych na divákovi, aby si zvolil svou verzi. Bohužel ale přišlo podrobné přiznání viníka. Nebýt těch sedmi minut, dám klidně 5*. Na druhou stranu...v tom přiznání je taky síla, protože bylo součástí trestu, který je opravdu tvrdý pro všechny. No ...vlastně těch 5 * dám. Vynikající herci, velmi dobrý scénář s chytrými dialogy...opravdu moc dobré. 90% ()

ceskyhonza

Dnes jsem si po letech při repríze znovu vychutnal poctivý film přesně z mého šálku. Snímek, jaké se již takřka netočí, protože "řemeslo" upadá. Nejsou lidi, náměty se recyklují a horkou jehlou. Zde je profese ještě na vrcholu. Podle mne - naprosto vynikající scénář nahrazuje všechny ty současné exploze, honičky, střelbu, zničená vozidla a poškozené budovy. Scénáři dává vyniknout i profesionalita aktérů, kteří byli v době vzniku prakticky všichni nepochybně na vrcholu. Pro mne prostě gurmánský požitek. ()

Radiq

Celkem chytlavej soudní film, kterej mě překvapil závěrem. Sice trapně vyznělo to sáhodlouhý doznání, ale Ford tam vynikal, takže klady převládly. Záporem byl pro mě nesympatický Raul Julia, kterej se mi do té role moc nehodil. No ale zas tak moc jsem to neřešil, protože přecejen je to už dost starej film a v tehdejší době byla taková divná tlupa herců, kteří pořád dokola dostávali s těma svejma ksichtama stejný role (třeba ten kamarádskej detektiv ale i jiní). No prostě jednou a dost. Kdybych to měl vidět ještě jednou, tak hodnocení spadne asi až na 1 hvězdu. Tak omyl. Viděl jsem to ještě jednou a spadlo jenom na 2 hvězdy. ()

Mol

THERE WAS A CRIME. THERE WAS A VICTIM AND THERE IS PUNISHMENT! Jak mám fandit hrdinovy tohoto filmu, který svou ženu podvádí s nějakou rajdou a doma se mu práší na baseballovou rukavici jeho syna, na kterého nemá čas pro své povolání špinavého právníka? Tohle se prostě nedá hodnotit přes 3 hvězdy. ()

andrii

Ladným krokem, lahodným bokem dráždí vášně sršňů v úlu, zasekává drápky do mužů. Zatrhli je, strhli kočce siamské, neřestnici sladké, náhrdelník svůdnosti. Ta teď loví v Údolí smrti jiné náruče. Slepci, který podlehl pokušení, se vrací zrak. Zmuchlaná papírová loďka vyplouvá... "Popelka" životních mlh, patronka ztracených nadějí, z temných leknínů do labutích krás. "Zapomeň a odpusť. Změníme kurz. Provždy, do nových rán...?" ()