Obchodník Steven spekuloval na burze tak, že jedinou možností jak odvrátit konkurz, je vražda jeho bohaté manželky Emily. Na tuto vraždu si najme milence své manželky Davida, kterého Steven vydírá. Avšak plán se mu vymkne z ruky: naopak je to Steven, na koho padne podezření... (oficiálny text distribútora)

Madison

V rámci rutinného námetu nič prevratné, stále tá istá zápletka disponujúca manželkinou resp. manželovou neverou, ktorá/ý sa naštve a nie je schopná/ý preniesť sa cez svoju hrdosť. Ale to spracovanie ma na druhej strane príjemne prekvapilo, čo scéna, to dokonale gradované napätie vyústené v očakávaný, no temný záver. Musím pochváliť nádhernú hudbu Jamesa Newtona Howarda, pri ktorej mi po chrbte behali zimomriavky a hlavných hrdinov predovšetkým arogantného Michaela Douglasa a príťažlivého Vigga Mortensena. ()

Kaka

Neskutečně strhující filmařina. Skvělá práce s nasvícením, výtečný scénář a perfektní herecké výkony. Troufám si tvrdit, že společně s Uprchlíkem a Under Siege je právě toto vrchol v kariéře Andrewa Davise. Douglas a Paltrow vytvářejí velice silnou hereckou dvojici. Hudba je správně "thrillerová" a jemná kamera příjemně potěší. Nikam se zde nespěchá, snímek má pomalejší tempo, ale to tu vůbec nevadí. Co se týče Hitchcocka a jeho originálu, nemohu srovnávat. Avšak Dokonalá vražda je jakožto film samotný skutečně téměř dokonalá. Snad jen Viggo Mortensen je občas lehce váhavý a nepřesvědčivý. Ten si to však bohatě vynahradil o několik let později... ()

Sarkastic

Nemohu porovnat s Hitchcockovým filmem Vražda po telefonu, poněvadž jsem ho neviděl, ale podle mě celkem slušný thriller. Musím se přiznat, že ty náhlé zvraty mě potěšily, tedy až na ten předvídatelný konec. Michael Douglas zahrál velmi dobře (i když ve filmu Hra lépe), dále mě mile potěšil David Suchet (alespoň ten případ zase nevyřešil jako Hercule Poirot) a od Gwyneth Paltrow to byl výkon průměrný, tedy až nato, že se v průběhu filmu stala málem nevinnou světicí (pomineme ty 2 zabití a nevěru). Pokud máte chuť na dobrý thriller s vhodně zvolenou hudbou, sáhněte po tomto. ()

Kothy

Bohužel znám předlohu. Takže i když je tento film nápaditější a komplikovanější, stejně je těžké ji trumfnout. Michael Douglas tu hraje milionáře, kterého jeho žena podvádí a on se ji rozhodne zabít. Tu ztvárňuje pohledná Gwyneth Paltrow. Vše ale zkomplikuje její milenec v podání Vigga Mortensena, který začne manžela vydírat. Kdo přežije až do konce a bude onen vrah vůbec dopaden? "Zapomněla jsem tam prsten." ()

Krt.Ek

Remake Hitchcockovy Vraždy na objednávku. Co filmu schází na původnosti (ten příběh už tu zkrátka byl a já ho dobře znám!), to dohání dávkováním smyslnosti (přes odhalená stehna, ramena a šiji G. Paltrow; divačkám se pak beztak dobře dívá na polonahé Douglase a Mortensena) a hrubozrnným cynismem (podváděný manžel nutí manželčina milence, aby zabil jeho manželku, svou milenku). Za vidění to stojí především kvůli výše zmíněnému hereckému obsazení, potěšil i David Suchet v roli inspektora, ale vnitřně prostě cítím, že Dokonalou vraždu nemůžu hodnotit stejně jako Vraždu na objednávku, přestože se nejedná o špatný film, originál je holt originál. 65 % ()

• Obrazy, které se nachází u Davida doma, jsou skutečnou tvorbou herce Vigga Mortensena, který roli malíře Davida Shawa ztvárnil. (Xavi6)