The Twilight Zone

• USA Twilight Zone
Mysteriózny / Sci-Fi / Horor / Thriller / Fantasy / Dráma
USA, (1959–1964), 74 h 32 min (Minutáž: 25–52 min)

Tvorcovia:

Rod Serling

Réžia:

John Brahm, Douglas Heyes, Buzz Kulik, Lamont Johnson, Richard L. Bare (viac)

Predloha:

Lucille Fletcher (rozhlasová hra), Richard Matheson (poviedka) (viac)

Rod Serling (rozprávač), Robert McCord, Jay Overholts, James Turley, Vaughn Taylor, David Armstrong, Jack Klugman, Burgess Meredith, John Anderson (viac)

Zóna soumraku je místo, které existuje v každém okamžiku, prostoru nebo mysli, ale vždy, když to nejméně očekáváte. Když se ocitnete v této oblasti neomezených možností, buďte opatrní, co říkáte nebo děláte. Správná rozhodnutí vám mohou pomoci najít cestu zpět, někdy s větším štěstím a bohatstvím. Špatná rozhodnutí často vedou k šílenství a smrti nebo věčnosti uvězněné v této dimenzi. Obyčejní lidé se ocitají v mimořádně ohromujících situacích, které se každý snaží pozoruhodným způsobem vyřešit. (Shr1nK)

Recenzie používateľa KayaCarter k tomuto seriálu (6)

The Twilight Zone (1959)

Co k tomuhle epickému zážitku napsat? Ani se nedivím, že je Zóna soumraku tolikrát "vykradena". Většina příběhů mistra Roda je totiž tak geniálních, že by si zasloužily přepracovat v celovečerní film. Mají skvělý nápad, humor a zápletku. Jsou vizionářské, hororové a mrazí z nich v zádech. Jsem tak moc ráda, že to přítel Apache se mnou nevzdal a připomenul abych tenhle poklad kinematografie zhlédla. Byla to moc krásná jízda plná přemýšlení, překvapení, zábavy a husí kůže. A na konci mi bylo jasné pár věcí. Musím to vidět znova a už nikdy nechci ven ze soumraku. Miluji Roda Serlinga, který je samozřejmě bůh a já budu ráda kněžkou jeho církve. :) Jo a abych nezapomněla. Samozřejmě je Zóna soumraku největší paráda. :) Tohle prostě musíte vidět. A samozřejmě díky Mr. Apache za skvostné překlady a parádně sestavený výběr nejlepších epizod. :) ()

Where is Everybody? (1959) (S01E01)

Malá benzínka s bistrem a malé město. To vše opuštěné až na jednoho muže, který sám neví kdo a kde je. Ani se nedivím, že po čase začne propadat panice. Zpočátku neškodně vypadající situace začne rychle gradovat. Perfektní atmosféra od začátku až do konce. Hudba, kterou tehdy ještě uměli sakra dobře používat, taky hodně pomáhá. Celkově mám ráda americké filmy z těchto let. No objevila jsem klenot a těším se na další díl. Díky za tip pane Apachi. :) Za pět bludišťáků bez debat. ()

What You Need (1959) (S01E12)

A poučení z této epizody je, že ke kouzelnému dědečkovi je třeba se chovat slušně a s úctou. :) Moc milá epizoda. ()

The Monsters Are Due on Maple Street (1960) (S01E22)

Brrr, mrazení v zádech od začátku až do konce. Dávno asi už víme, že jediná monstra na zemi jsou lidé a jejich hloupost. Ale je hezké zjistit, že pan Serling uvažuje stejně jako já, která si tohle myslím už dávno. Opět parádní epizoda. ()

Will the Real Martian Please Stand Up? (1961) (S02E28)

Wow tak tahle epizodka mě hodně pobavila i zamrazila. Skoro epický konec. Jo, tohle je můj styl. Asi se do Zóny soumraku přestěhuji natrvalo a vdám se za Roda Serlinga. :) ()

To Serve Man (1962) (S03E24)

Jedna z nejvíc mindfuck epizod co jsem zatím viděla. Tady se potvrzuje, že humor a horor může fungovat skvěle bok po boku. A mimochodem mimozemšťani perfektně udělaní. Čím déle se na tenhle seriál dívám tím chci vidět víc a víc. A je mi hrozně líto, že jsem v době jeho vzniku ještě nebyla na světě a nemohla ho sledovat jako novinku, nezatížená tím, že skoro všechny dobré sci-fi a horory se inspirují touhle velkolepou podívanou. Pokud jste na vážkách jestli se vydat do Zóny soumraku tak neváhejte a honem se do toho pusťte. Nebudete litovat to vám garantuji. Jo a abych nezapomněla. The Twilight Zone je největší paráda a Rod Serling je bůh. :) ()

Huliči, DiCaprio a Nottingham

Huliči, DiCaprio a Nottingham

29.07.2008

V dnešní vydatnější novinkové náloži potřetí zahulíme a uvidíme, co připravuje Leonardo DiCaprio a jak to vlastně vypadá se Scottovým Nottinghamem. Jednička stála 9 milionů a vydělala 23, dvojka si… (viac)