Omnibus

"Z talíře teď Pohlreich čumí, jak emzáci vařit umí." Milé děti, strýček Serling vám teď na příkladu pana Chamberse ukáže, jak je důležité učit se cizí jazyky! Ale jestli zahodíte učebnice, vy pacholci líní, a budete se spoléhat na nepřesný, leckdy žertovně nesmyslný, strojový [sic!] překlad strejdy Gůgla, můžete skončit v emzáckém talíři! ()

Anderton

Jedna z najcynickejších epizód celého seriálu a ukážka toho, ako rýchlo sa môžu všetky okolnosti života v našom vesmíre a hierarchia jeho obyvateľov zmeniť. Implicitne sa tu dá vyčítať náš vzťah k prírode a špeciálne k zvieratám, ale v tomto prípade akákoľvek poznámka by znamenala spoiler. Tak v krátkosti, na Zem pristanú mimozemšťania s cieľom ľudstvu pomôcť k trvalému mieru. A ďalej už ani slovo. ()

Willy Kufalt

Říkal jsem si: to je ale blbý vyzradit jedno z překvapení v rámci krátkého příběhu hned v samotném názvu! Říkal jsem si: jo, je to celkem hezká pohádka o něčem, co se ve společnosti asi reálně nikdy docílit nedá... a ejha, najednou nic není takové, jak se zdálo, i pokročilá technika může zklamat. Tenhle díl zrovna neoplýval napínavou atmosféru, nesl se v originálním duchu, místy až na hraně fiktivního dokumentu (ovšem s velmi zajímavým stylem i obsahem reportáží) a zachovával si od diváka značný odstup, aby pak šokoval jedním děsivým zvratem. Na tohle se prostě zapomenout nedá, ani kdyby jste měli nakoukány desítky dalších snímků k jednomu oblíbenému sci-fi tématu. ()

honajz2

Jak přeložili název knihy, tak mi bylo úplně jasné, co bude následovat, jelikož je tohle další z epizod, kterou parodovali v Simpsonových. To do svého hodnocení samozřejmě nezahrnuji, nicméně pointa v Simpsonových mi přišla krapet lepší a vtipnější a navíc tenhle díl nemá tak silnou atmosféru jak by mohl mít. Ale jinak se mi líbil celkem hodně, i když mezi moje favority patřit nebude. 4* ()

KayaCarter

Jedna z nejvíc mindfuck epizod co jsem zatím viděla. Tady se potvrzuje, že humor a horor může fungovat skvěle bok po boku. A mimochodem mimozemšťani perfektně udělaní. Čím déle se na tenhle seriál dívám tím chci vidět víc a víc. A je mi hrozně líto, že jsem v době jeho vzniku ještě nebyla na světě a nemohla ho sledovat jako novinku, nezatížená tím, že skoro všechny dobré sci-fi a horory se inspirují touhle velkolepou podívanou. Pokud jste na vážkách jestli se vydat do Zóny soumraku tak neváhejte a honem se do toho pusťte. Nebudete litovat to vám garantuji. Jo a abych nezapomněla. The Twilight Zone je největší paráda a Rod Serling je bůh. :) ()