The Twilight Zone - Season 2 (1960) (séria)

Will the Real Martian Please Stand Up? (S02E28)

(epizóda)

Mr.Apache

Kdyby byly Tales from the Crypt sci-fi seriálem, vypadalo by to nějak takhle. Pamatuju si, jak jsem byl nadšen epizodou Midnight z Doctora Who. A prosím! Oni samozřejmě něco velmi podobného udělali už 40 let předtím v Twilight Zone. Typické. ()

Snorlax

Krásně budované tajemno a záhadno je korunováno mistrovskou pointou. Záhadou největší však zůstává, jak s takhle minimalistickou výpravou tato prakticky jednoaktovka dokáže vyvolat tolik napětí. Na radu pana Serlinga si skutečně raději všechny nejdříve pečlivě prohlédnu. ()

Omnibus

"Ať je to ten nebo ten... jeden musí z busu ven!" No jo, ale který?! Záhada hodná šedých buněk mozkových geniálního belgického detektiva, protože já jsem ji, přiznávám, nerozluštil. Finální emzácký pokec u baru mě tedy překvapil. Sice mě z toho hrůzou nemrazilo, ale taky už nejsou šedesátá léta. Ale i tak to bylo dobré, určitě lepší než vidličkou do oka. Mimochodem, přesně takovou brutál reakci jsem od  Marťana očekával, leč marně :-). Ovšem šupácký dědek válel! Edit: Teprve po upozornění od Mr.Apache jsem s údivem zjistil, že ho hrál Jack Elam - ten drsný zabiják s mouchou v hlavni koltu, z úvodní přestřelky v Tenkrát na Západě. No vida ho, muže mnoha tváří! ()

Anderton

Epizóda, ktorá možno najviac reaguje na dobu dvojitých špiónov, predsa len však už po boome tejto témy a najmä po tom, čo bola vyčerpávajúco využitá v sci-fi filmoch 50. rokoch. Takže nakoniec je tento diel viac zábavou samou pre seba, kde ide viac o solídne napätie, solídny humor a solídnu pointu, než o referencie. Niečo podobné sme tu už mali, nechcem spoilerovať, ale v TTZ aj v momentoch, kedy sa opakuje, sa všetko variuje dostatočne inovatívnym spôsobom. ()

PetrPan

Začnu-li od konce, tak jsem se v Zóně poprvé dočkal opravdu nefalšovaně kruté a vlastně i děsivé pointy, paráda! Začnu-li od začátku, dostal jsem dosud nebývalou konverzačně vypilovanou  epizodu s tajemným panem M, jímž může být kdokoliv z dané skupiny, kde napětí nevytváří projevy onoho neznámého, byť i těch se dočkáme, ale pouze vědomí jeho možné přítomnosti a z toho pramenící nejistota a strach celé skupiny. Parádní psychologická hra, kde nemáte moc šancí uhádnout, jak to celé dopadne, zejména proto, že tentokrát to bude úplně jinak než jak jste doposud byli v Zóně zvyklí. A tím se vracím na začátek, ehm, tedy vlastně na konec.  Nastoupili čtyři pasažéři, ale teď je  jich tu  samozřejmě pět... ()

Willy Kufalt

Pro podobné „konverzačky“ skupinky ať už záměrně nebo náhodně sešlých postav na jedném místě s napjatou atmosférou mám poměrně slabost. Tísnivou atmosféru zčásti uvolňuje lehce komická figurka dědouška a vlastně i samotné sci-fi téma, protože nehledáme viníka, hledáme... mimozemšťana. Vstane pravý mimozemšťan? Jakkoliv budete v rámci oné skupiny tipovat onoho člověka navíc a jakkoliv se možná i trefíte, stejně vás překvapí naprosto nepředvídatelné odhalení. Ten pohled mě docela vyděsil... ()

mm13

Vtipné a mrazivé zároveň. Jedna z tých epizód, pri ktorej ľutujem, že som si ju nevedel a nikdy nebudem vedieť pozrieť v roku jej vzniku. V ten večer pred 60-timi rokmi asi žiaden z divákov The Twilight Zone nespal práve najpokojnejšie. ()

Idée_fixe

Tak tohle byla další z totálních pecek TZ. Od první do poslední scénky, ani jediné hluché místo, které by mne dovolilo se alespoň napít (a ne, pauznout se to fakt nedalo - tedy, ne že by nešlo, ale... no nešlo :-))). Tahle epizoda jistě bude mít v mé "Top desítce" nej dílů své místo, to vím na 100%, i když jsem ještě neviděla zdaleka všechny. Vlastně ne, na 101%, to jedno procento je tam navíc, před tím tam nebylo.... ;-) No jo, jenže které?? :-D Škoda, že nemohu i zde dát alespoň jednu hvězdičku navíc... :-) P. S. Nejlepší postava - dědoušek u baru, nejpřitažlivější :-D - řidič (i když pro pánskou část publika to bude spíše tanečnice či mladá žena z páru u stolku ;-)). ()

honajz2

Sice ne úplně dokonale napsaná, ale i tak dost slušně napsaná konverzačka, která nepostrádá správnou mysteriózní atmosféru, napětí a zajímavý příběh. A dokonce i ta pointa je dost zajímavá :-) Silné 4* ()