The Twilight Zone - Season 1 (1959) (séria)

What You Need (S01E12)

(epizóda)

xxmartinxx

Jedna ze zajímavých věcí na Twilight Zone, která teda není z mé hlavy, ale z jedné videoeseje, co jsem viděl, je ostrá čára mezi tím, kdo trestá,a tím, kdo je trestaný. Existence jakési vyšší moci, pro kterou neplatí pravidla, které sama uplatňuje, někdy velmi násilně a brutálně, na druhé. A tenhle princip není nijak zpochybňován, naopak je prezentován jako zajištění řádu. Nejzajímavější je to v případech jako tenhle, kdy obě strany zastupuje prostě chlápek, ale jeden z nich má inherentně jakousi autoritu nad tím druhým. Mnoho příběhů TZ nabude úplně jiného rozměru, když o nich člověk přemýšlí z tohohle úhlu. ()

Mr.Apache

Vysoce zábavná fantasy o dobrákovi, který má zázračnou schopnost nabídnout lidem to, co zrovna v tu chvíli nutně potřebují. A také o zloduchovi, který by z toho chtěl mít co největší užitek pro sebe. Ernest Truex se objevil ještě v epizodě Kick the Can a zajímavá Arlene Martel, která se tu mihne v menší úloze, si střihla nazapomenutelné cameo v Twenty Two. ()

Omnibus

"Děda z kufru cetky loví, k čemu přesně budou? Kdo ví..." Toho starého pána s laskavýma a moudrýma očima znám. I já ho kdysi potkal. Uprostřed parného srpna před třemi lety, u nás v Plzni na náměstí Republiky. Zadíval se mi na okamžik pátravě do očí, zalovil v kufříku a vytáhnul... papírek! Byla to účtenka z CrossCafe Central naproti přes náměstí a na zadní straně bylo napsané číslo 70661. Protože to jediné, co jsem tehdy opravdu potřeboval, byla ... láska. ()

Anderton

Starý pán sa živí tým, že náhodným okoloidúcim, i keď ten okoloidúci je skôr on, predáva, alebo aj rozdáva predmety, ktoré budú v najbližšej budúcnosti, alebo o minútku, potrebovať. Niekto je vám vďačný, niekto v tom vidí potenciálny biznis. Niekto si váš predmet zaslúži, iný zase nie a môže to potom s vami dopadnúť všelijak. Zvláštny starčekov talent vidieť do budúcnosti nie je samozrejme nijako vysvetlený, všetko ostáva na vašej fantázii, niekde v zóne súmraku... ()

PetrPan

Laskavá pohádka s nemilosrdným šlehnutím v závěru, které nám připomene, že pud sebezáchovy má vyvinutý i ten největší altruista. A to je dobře, ne každý je hoden záchrany. Vynikajicí Steve Cochran jako ten zlý, v jehož prázdných očích  by se ztratil celý svět a pořád by to nebylo dost a rovněž skvělý Ernest Truex, v jehož roli laskavého, ale nikoliv hloupého, dědečka jako bych viděl našeho Ladislava Peška. Vím, co potřebuje tahle epizoda, pět hvězd. ()

Willy Kufalt

Malá černá pohádka o hodném kouzelném dědečkovi a chamtivém slizounovi... Na povídkách ze ZÓNY se mi líbí mj. to, že často se děj vydá úplně jiným směrem, než v prvních scénách předvídáte. Napínavý boj dobra a zla nepostrádá humor a celou sérii drobných point, které postupně i povědomě očekáváte, ale pokud je i uhodnete, překvapí vás zase cesta, jakou se k ní v příběhu dostaneme. V této epizodě se mi kromě postavy dědy s kufříkem plném krámků velice líbily i typické kulisy noční americké uličky 50. let ve stylu filmu-noir. ()

mm13

V popredí tohto príbehu nie je "paranormálny jav" (i keď samozrejme prítomný), ale ľudská povaha. A zvládnuté je to opäť na jednotku! Deduškovi ako z rozprávky nechýba temnejší rozmer, zloduchovi... no, ten ľudský. Všetko ako má byť a aby to nebolo mravoučné až príliš, v úplnom závere tu na diváka čaká malý, vhodne odľahčujúci vtip. Potešilo. ()

honajz2

Na plný počet to nevidím, na to mi tam něco sházelo, ale i tak se mi tahle epizoda líbila a přišla mi povedená. Nápad má dobrý a zajímavě vedený, jen na můj vkus asi trochu moc pohádkově, ale jinak spokojenost. 4* ()