xxmartinxx

Hezká svižná alegorie davového fanatizmu. Tenhle koncept byl zpracován i parodován už mnohokrát, přesto tahle epizoda pořád funguje a vyvolává potřebné emoce. Nebuďte jako oni, děti! Je to trochu vtipné v kontextu toho, že Twilight Zone nikdy moc nenaznačuje, jaký by člověk měl být, pouze ho trestá prakticky za to, že se moc zhluboka nadechne - tím zajímavější to ale je. ()

Mr.Apache

Napoprvé se mi tahle dobová (a zároveň nadčasová) paranoid episode zdála celkově trochu uspěchaná. Ale monstra z Maple Street zrajou každým zhlédnutím. K tomu ještě westernový veterán Claude Akins... Za mě skoro pět. ()

Snorlax

Když se společenství lidí změní na dav, je vždycky zle. Když se davu předhodí nepřítel, je zle s ním. Svižný střih, místy se blížící k překotnému, udržuje vysoké tempo celou dobu. Atmosféra strachu postupně houstne a velmi tomu pomáhá vizuál stylizovaný do velmi dramatického noiru, kamera pečlivě střídá detaily, celky i polocelky, aby si divák užil co nejvíce strachu aktérů. Pointa není tentokráte vtipná, ale o to více svou údernou pravdivostí zamrazí. ()

Omnibus

"To dá přece rozum, náš soused je monstrum!"  Záblesk v ulici Maple Street, v čase 18:43, vypnutí elektřiny, nefunkční telefony. Uf, Oni jsou tady! Srocený dav, obavy, panika. Stihomam, hledání vetřelců, vzájemná podezíravost, výbuch násilí. Ano, ano, přesně takhle to bude probíhat, až UFoni strčí svá slizká zelená tykadla i do Čech a budou vypínat elektřinu u nás na Slovanech (na nástěnce už visí oznámení od ČEZ, že v našem činžáku příští týden, v úterý dopoledne). Dobré vědět. Včas se na to připravím. Už mám vybraného souseda z patra, kterého označím za monstrum a jako první po něm hodím šutrák! :-) ()

Anderton

Na ľuďoch je vzácne, že nikdy nesklamú. Nad ulicou sa preženie niečo ako meteor a nastane výpadok prúdu. Malý chlapec o tom niečo čítal v komiksoch a podľa nich mimozemšťania pred inváziou vyslali na Zem jednu rodinu, aby pripravila pôdu pre útok...ale ktorá rodina to tak môže byť? Davová psychóza nenechá na seba dlho čakať... Do poslednej chvíle sa núkajú viaceré možné konce, čo je na tomto seriáli skutočne unikátne a mne ten môj predpoklad, v čom je pes zakopaný, nevyšiel. ()

PetrPan

Nepovedl se strojený úvod, kde jsem si připadal jako na ochotnickém představení z dílny Járy Cimrmana a místo vážného tématu jsem dlouho čekal nějakou groteskní situaci, která všechno tzv. zabije. Ale pak se scénář i všichni na place přece jen sebrali a máme tu výbornou studii na téma davová psychóza, kde už ten sci-fi rámec ani nemusel být, byť z něj pochopitelně rovněž mrazí... ano, až tak je to s námi jednoduché. Jistou zkratkovitost, kde po chabém A (malý kluk to říkal, nevěříme) přichází překvapivé B (po shodě na nevíře vzápětí jednáme dle klukova soudu...wtf?) lze samozřejmě v krátké povídce odpustit, celkový  a pravdivý obraz tím narušen není. Čtyři světla na nebi... ()

mm13

...and the pity of it is that these things cannot be confined to the Twilight Zone. TOP epizóda, ktorá sa (opäť raz) mohla skončiť 2-3 scény skôr a bola by to stále sila! Lenže nie, táto výpoveď musela byť dokončená. Či už sa nám to páči alebo nie... či vlastne práve preto, že sa nám to páčiť nikdy nebude. ()

honajz2

Jako na 23 minut to vystačí, ale plný počet dát prostě nemůžu (i přes tu dost silnou atmosféru a konec), když je to další epizoda, jejíž námět by bohatě vystačil na celovečerák a který by si zasloužil (a je to na něm i znát) mnohem víc rozpracovat. Ale v rámci těchto epizod byla tahle zatím nejlepší. Silné 4* ()

KayaCarter

Brrr, mrazení v zádech od začátku až do konce. Dávno asi už víme, že jediná monstra na zemi jsou lidé a jejich hloupost. Ale je hezké zjistit, že pan Serling uvažuje stejně jako já, která si tohle myslím už dávno. Opět parádní epizoda. ()