Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (Cinemart SK)

kristynca

Kde je klíč? Tady je klíč! Tady neni klíč… Tak kde je klíč? Ema má klíč, ale neví k čemu je. Máma nemá klíč, ale ví, k čemu je. Ó, my se máme, že to má ještě pokračování… ()

Muel

| Paramount | Prvýkrát v živote navštívený IMAX a bolo to úžasné. Pre chlapca z východu, ktorý to vždy chcel navštívíť, to bol unikátny zážitok. Určite ma aj preto nové Mission: Impossible tak strašne bavilo. A to si pritom všetky negatíva plne uvedomujem, ale jedno veľké plus to všetko pomerne efektívne rozráža. Bavilo ma to každú sekundu. Fallout bol lepší, hlavný antihrdina je poleno a celkovo mi prišlo, že zápletka sa dala oveľa viac vypilovať, ale tie akčné scény sú proste úžasné tak veľmi, že mi je to jedno. Čiže nie najlepší diel série a aj napriek tomu určite fantastický akčný film. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Atheas

Odpočinul jsem si v kině u tohoto filmu lépe než v masážním salónu. A to jsem ještě na něj šel náhodu. Karle díky. Stálo to za to. Je to pořádná blbost jako všechny díly této série, ale má to šmrnc. ()

TheSpearCZ

Tak se nám tu rozmohl nešvar s rozdělováním filmů na více částí, kdy jedna má bezmála tři hodiny, tohle teda není nic pro mě. A stavět na takovéhle stopáži pitomý příběh o umělé inteligenci, coby "budoucnosti našeho světa", no, řekněme, že takovou zívačku jsem dlouho neviděl a moje představy o tom, jak dostanu akční blockbuster roku se rázem rozpynuly. Obzvlášť, když i těch pár akčních sekvencí bylo buď nezáživných (Fiat), okopčených (vlak z jedničky) nebo se na nich stavělo ještě před filmem kvůli marketingu (skok s motorkou ze skály). Tady teda také nic moc. Co jsem uvítal byla návaznost na první díl z hereckého hlediska (Henry Czerny je super herec), což napomáhalo příběhu, i když se mi ta umělá inteligence vyloženě hnusila, tak to zařídilo aspoň fakt, že jsem to ukoukal. Ale tady mě prostě nikdo nepřemluví, že oná honba za "klíčem, díky kterému ovládnete celý svět" je naprosto nehodný značky jako je Mission Impossible, tohle je slabota. Slabší 3* ()

Flopik

Veľmi očakávaný nový diel MI a za mňa zas a znova skvelé predstavenie. Paradoxne som sa však nebavil tak ako som dúfal a oproti minulým dielom mi prišiel slabší, teda hlavne po parádnom Falloute. Nemohol som si pomôcť, ale celý čas je cítiť, že toto je len prvá časť. Nejde sa na plný plyn a hlavne na konci to je cítiť, kde proste viete, že nikto dôležitý nemôže  umrieť. Čo sa akcie týka famózna, Cruise je blázon a nás to baví. Príbeh je napísaný výborne a Hayley si s Tomom sadli na výbornú. Tá chémia je na nezaplatenie. Na druhú stranu mi to príde také, že s jednou postavou spravíme toto a dáme tam ďalšiu ženu. Vynikajúca scéna na moste v Benátkach, obrovská škoda, že nebola ešte viac dramaticky vygradovaná. Chválim aj celkový soundtrack, ktorý je poctivo epický a dotvára celistvosť scén. McQuarrie a Cruise vedia čo robia a ja sa posledného dielu neviem dočkať. ()

nonick1

Trefa takříkajíc přímo na komoru. Jak námětem, tak provedením. Tom Cruise jako jeden z posledních hollywoodských mohykánů, ve svých jednašedesáti(!) letech ukazuje, zač je toho v akčním žánru loket. Nepřítel je neuchopitelný a zdá se, že nepolapitelný, neboť je všude a zároveň nikde, ať už si pod pojmem AI/ umělá inteligence představujeme cokoliv. Manipulace s vědomím, falešná realita, rozpoznání pravdy od lži - to je, oč tu kráčí a tandem Cruise/McQuarrie nám to přímočaře servíruje mírou vrchovatou. U mě za pět... a už aby tu bylo pokračování. ()

Illy

Dědek furt krutopřísně diktuje. Ten sází... prostě, kámo hustě jede. Story jako teda úplně nepřekvapí, Ving a Simon už vypadají vedle staršího Tomíka jako geronti a i takový ty sidekickový buchty, co dřív tahaly za chámovody jak bohyně, mají teď chtindakouzlo asi jako lehce jeté (tady s flekem a tuhle skrvnkou) matrace pohozené v garáži. Pro návštěvy co nemáte rádi.. Ale jinak... blokbástr jak má bejt kámo! ()

Azurovydrak

Vlastně jsem trošku zklamaný. Film jen srší efektními honičkami, lahodně natočenými souboji a přestřelkami - a to je možná ten problém. Jakkoliv je totiž akční stránka špičková, tak pro mě film postrádá duši. Zápletka je hrozně překombinovaná a dříve zajímavé postavy (Ilsa) jakoby ztratily svou hloubku - to, co je dělalo zajímavými. Titulní herci už jsou přestárlí, pokus o "mladický" románek jsem jim ani za mák nevěřil a celkově se jejich vývoj (krom Grace) nikam neposouvá. Vše je podřízeno akci, misi a cíli. Příběhy z původně komorní špionážní agentury se navíc přesunuly ke stylu megalomanských bondovek, čímž série trochu ztrácí svou tvář. Na druhou stranu i já musím přiznat, že naháněčka na letišti i finále ve vlaku byly perfektní sekvence a za ně nemohu dát méně než 4*. 80% ()

Silencia90

Už to bylo takové přehnané a nic nového. Honička po městě, ničení aut, běhání po jedoucím vlaku... Kromě skoku s motorkou nic nového. 4,5* ()

tomashrabek

Mission: Exposition. Solídna akcia (i keď vzácnejšia než obvykle) a zbierka dokonalých femmes fatales sú ťahané ku dnu prekvapujúco stupídnou zápletkou. Vševedúca AI entita, ktorá sa dá ovládnuť pomocou macguffinu v podobe kľúča, akoby vypadla z deväťdesiatkového béčka, čo ste ulovili vo výpredaji zatvárajúcej videopožičovne. Tenká hranica medzi komplikovanými rádobychytrými špiónskymi hrami a nelogickým šalátom nemotivovaných akcií nebola prekročená, ale rovno preskočená na motorke. Snáď nás v druhej časti nečaká strmý pád dolu s vadným padákom. ()

barteca

Série MI si drží vysokou laťku mnohem lépe než bondovky, scénář s Entitou AI snad předběhl dobu, každá postava má charisma, akční scény nasnímané a vytěžené na max., žádná nastavovaná kaše, skoro tři hodiny utekly v napětí a nedočkavost na dvojku se dostavila. ()

Batahst8

9/10. Nestárnoucí stařík Tom Plavba se opět vrátil s neskutečnou bombou a dost možná i blockbusterem léta, který prostě musíte vidět v kině. Dvojice Cruise a McQuarrie patří v Hollywoodu k naprosté špičce a tady to jasně dokazují. Opět se jedná o chirurgicky přesně natočený akční blockbuster, jenž se natáčel na skutečných místech, se skutečnými lidmi a se skutečnými věcmi. A víte vy co? Mě tohle prostě stačí. Proč? Protože takovýhle čistě akční filmy, se prostě už netočí. No, a McQuarrie s Cruisem, to navíc dělají naprosto precizně. A ne kvůli nějaké originalitě akční scén, ale díky perfektní výstavbě, prací s kompozicí, prací se zvukem, prací s hudbou a cool nápady. Stačí si vzít akční scénu z tohohle filmu, kdy v úzké uličce v Benátkách bojují tři postavy, jenž svou výstavbou a kamerou strká všechny akční scény z letošního roku do kapsy. A o tom skoku motorky ze skály a finále ve vlaku snad ani netřeba mluvit, jednoduše luxus a přesně takhle se to má dělat. Ale samozřejmě to není jenom o tom perfektním filmařském řemeslu, ale i o tom skvostném castingu. Tom Cruise je stále neskutečnej frajer a tuhle roli mu budu žrát do smrti. Hayley Atwell je příjemným překvapením, neskutečně charismatická bomba a její chemie s Cruisem je totálně Boží. I taková Pom Klementieff tu je suprová a její akční sekvence patří k vrcholům filmu. Prostě to řeknu na rovinu všichni jsou výborní, mimo bohužel Esai Moralese, jehož záporák Gabriel tu dle mého není využit úplně naplno. Vše tu funguje jak má, je to perfektně promazaný stroj, jenž jede, jede, jede a nezpomaluje. A vlastně i ta přihlouplejší zápletka s Al mi nevadila. Lepší čistý blockbuster už do konce roku dle mého neuvidíme, no a okamžitě sem s druhým partem, mám hajp jako prase. ()

djfun

Z dřívější vybroušené (i pěkně nabroušené) nadsázky nechtěná (a nekonečná) parodie sebe sama... bohužel.  Logice v kýblu sraček a grotesknosti postav nemůže pomoct ani sebegeniálnější akční scéna (a to jich tu pár je). Ale jak vidět ze zdejšího hodnocení, dnešní divák už nároky ztratil a tak mu to zřejmě postačí. PS: režisér si asi myslel, že když budou všechny záporný postavy šeptat, bude to vskutku mysteriózní:) To mě pobavilo nejvíc... ()

Swannie

Toto bola moja prvá Mission Impossible v kine takže áno, bola som uchvátená, nedýchala som a v závere vo vlaku som sa napätím spotila aj za hercov. Hoci to nebolo lepšie než Fallout a moja srdcovka Ghost Protocol, bolo to dostatočne dobré. Veľmi sa mi páčili odkazy na predošlé filmy a to, ako sa prvá polovica štýlom ponášala na predošlé M:I kým druhá bola v mnohom iná. Dokonca som po šiestich filmoch začala tolerovať používanie masiek. Nie som ale spokojná s pomerom screentimu, ktorý mali Rebecca a Hayley no pevne verím, že dôvody podobne ako odpovede na mnohé otázky sa dozvieme v druhej časti. Po nej sa naše hodnotenia zrejme ešte navýšia, alebo naopak znížia. Ak sa znížia, pôjdem si to s Tomom a McQuarriem osobne vybaviť. ()

Wawer

Po nabušené šestce a ještě nebušenější pětce přichází vystřízlivění z opojení umem tvůrčího týmu. Sedmička působí odfláknutě hlavně po scénáristické stránce. Zápletka s AI je jak z devadesátek, záporák Gabriel působí jako deus ex machina, závěrečná akce tak trochu vykrádá první díl, podobně hrátky s kouzly, honba agenta Briggse zase vykrádá čtvrtý díl, motiv se zlodějkou jakoby vypad z druhé mise, některé scény repliky jsou vyloženě přiblblé a ani práce s dějovými zvraty a všemi těmi prolínajícími se linkami není optimální. Jistě, akce je opět žánrdefinující, ale to celkový dojem nepřetlačí. Po druhé shlédnutí měním na 4*. Sedmička má, podobně jako předchozí díly, neskutečný flow. Výtky, které vyvstaly po prvním shlednutí to nezamaskuje a záporak v podobě spořiče z windows media playeru doprovázený zvukem helikoptéry pořád působí rušivě, nicméně je potřeba si přiznat, že ty bezmála 3 hodiny jsou neskutečná jízda, která nedá ani na chvíli vydechnout a takových filmů je už dnes pomálu. ()

rexino

Za mňa zatiaľ film roka. A to hovorím s vedomím toho, že som videl už aj Oppenheimera, ktorý ma zďaleka nedokázal tak prikovať k sedačke, ako táto akčná jazda. Cruisové Mission Impossible zrejú ako víno a s každou časťou vedia preraziť látku ešte viac. Všetko funguje ako má. Casting je bezchybný, všetky rozhovory so záporákmi sú napínavé a akcia funguje na 120%. Tvorcovia sa prekvapivo rozhodli pritlačiť aj na emocionálnej stránke, ktorá prekvapí a posunie dej do zaujímavých miest. Na Hayley Atwell mám slabosť už dlho, ale tu bola perfektná dvojička ku Cruisovi. Cruise sa posledné roky vo výbere filmov nemýli a stáva sa zárukou poctivej akčnej jazdy v kinách. Mňa len mrzí, že kvôli "Barbenheimerovi" sa tomuto filmu nedostalo toľko pozornosti a zárobkov v kinách, koľko by si ten film zaslúžil. ()

warrenur

Velkorozpoctova klasika plna toho, na co sme zvyknuti. Vtipne nahanacky, zachrany na poslednu chvilu "inteligentne" zvraty a vychytavky. Uzasna a dokonala zenska zlodejka je stereotyp, ktory pouzivali korejci a neskor vsetci ostatni uz dekadami, ale co uz. Stale je to ozivenie, ked hlavna linia moc zabavy neprinasa. A.I. vo filmoch je premisou najma poslednych cca 5tich rokov a ako inak, vzdy ako "vynalez skazy". Elektricka zlta fiatka (jedna z tych Matovicovych?) a nahanacky, ako inak, s utlou aziatkou v suknicke a niekolkotonovom hummeri bolo uz len "povinnou jazdou". Hudbicka na Venice party bola super..koho zaujima ANU - Arrival. Na strane druhej pokec, ktori mali vsetci zucastneni na tej party bol smiesny a hlupy. Bezemocna vymena jednaj kocky za druhu v tyme tiez stala za nic a moc na nej scenaristi nepopracovali.  Zaver fajn, hoci blbiny vo vlaku boli na bolehlav. Slaby priemer. Uz nech to skonci. Kazdopadne stale dostojna Cruise-ova franciza, to mu niekto nevezme. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny