Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Drunk_Queen

Jeden z nejlepších britských seriálů! Kluci z Trpaslíka - kari a indické placky milující Dave Lister, otrava a nekňuba Arnold J. Rimmer, milion obleků vlastnící, módu a ryby milující Kocour, uklízecí robot Kryten, senilní a naprosto hloupý palubní počítač Holly, později také Listerova bývalá Christine Kochanská... Co víc si 3 miliony let hluboko ve vesmíru přát? Tahle hodně vtipná a hláškující parta nikdy neomrzí! A stejně tak ,, krásná'' loď Červený trpaslík :). Zápory jsou 3 miliony let hluboko ve vesmíru a hledat se mi je nechce :D. 100% ()

Sawy

"What a Guy!" Kdo viděl,ten nezapomene. Kult,který nikdy nezestárne! A pamatujte si: Kocour je král a JENOM SYMPAŤÁCI UMÍRAJÍ MLADÍ! "Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!" ()

Lucasion

Kdo by neznal posádku Červeného Trpaslíka? Jeden z průkopníků sitcomu. A jeden z prvních seriálů, co jsem aktivně sledoval. Parta člověka, androida, hologramu a tvoru, co se vyvinul, z kočky je posádka sršící humorem, láskou a vtipem. Plutí vesmírem, zažívání desítek útrap, ztroskotání na mnoha planetách plus nekonečné rozebírání těch největších hovadin, co jen může anglický humor vymyslet. Perfektní sitcom, perfektní seriál, perfektní humor, perfektní všechno. Kdo jen to nemůže mít rád? Kdo jen to nemůže milovat? „Hele, běž už s těma blbárnama do Blbous, ty přiblblej blbečkózní blbštajne! (100 %) ()

Listeroman

Seriál u kterého se směju pořád a všemu :),každý díl už jsem viděl minimálně 15x a pořád si tam nacházím něco nového. Je to legenda mezi britským humorem a navždy bude! ()

TheJokerCZ

Kult! Neskutečně vtipný a nahláškovaný kult! Do teď si pamatuju, když jsem se na to díval poprvé, jak jsem brečel smíchy a to se mi stává opravdu jen zřídka. Tohle prostě můžu vidět po stopadesáté a stejně u toho řežu smíchy jako u máločeho. Také bych chtěl vyzdvihnout český dabing, který se opravdu povedl. 10/10 ()

Iggy

Kombinace sci-fi a komedie poskytuje téměř neomezené možnosti. Když se k tomu přidají inteligentní tvůrci, skvělí herci a dokonale napsané postavy nemůže vzniknout nic jiného než dokonalá věc! ()

ScarPoul

Nemám slov. Červený trpaslík je jednoducho geniálny. Vesmír tak ako ho nepoznáme a ako ho asi ani poznať nebudeme. Rob Grant a Doug Naylor vytvorili absolútne originálny a geniálny vesmír, ktorý zbožňujeme už dve dekády. Hlavný predstavitelia Barrie ako Rimmer, Charles ako Lister, John - Jules ako Cat, Llewellyn ako Kryton, Lovett ako Holly a Annett ako Kochanski tvoria zvláštnu, šialenú, svojskú a sakramentnsky vtipnú posádku. A sledovať ich dobrodružstvá je absolútne úžasné. Série som hltal jednu po druhej, diel za dielom - samozrejme v originálny a tým sa pre mňa stáva červený trpaslík seriálom, ktorý sa dá pozerať stále a vždy v ňom objavíte nový vtip, alebo skeč. prvá séria 4*, druhá - 5*, tretia - 5* - štvrtá - 5* - piata - 4* - šiesta - 5* - siedma - 4* - ôsma - 5*. Červený trpaslík je rozhodne jeden z najlepších seriálov, ktorý anglicko prinieslo na svetlo sveta. ()

aniiicka

Jedna z mých srdcových záležitostí. Miluju britský humor a seriálovou BBC produkci a Trpaslík je legendární představitel těchto oblastí. Vím, že někomu tento seiál nic neříká, já ale patřím do skupiny nadšených fanoušků a jsem nadšená pokaždé, když seriál opakují (jako teď). Čtveřice crazy postav putuje vesmírem a potkává nejrůznější ještě šílenější formy existencí - jako například legendárního polymorfa. :) Nejradši mám Arnolda J. Rimmera, ale samozřejmě Dave Lister, Kocour ani Kryton nesmějí chybět. Top of the World je když se dostaví i Eso Rimmer. :) Jak u mě nebývá zvykem, moc se mi líbí český dabing seriálu. Pardon, trocha hlášek musí být. :) Kryton: Direktiva vesmírného sboru 195 jasně říká, že při nedostatku elektrického proudu musí hologram na lodi položit svůj život, aby přežili živí členové posádky. Rimmer: Ano, ale Rimmerova direktiva 271 říká stejně jasně: “Ani náhodou ty zmetku plechovej.” III Rimmer: Vy byste nechtěli mít můj sestřih? Kocour: Něco takovýho už mám, jenomže ne na hlavě. III Nachystejte květináče, na Vánoce jsem zpátky. III Jaké to je? Smrt? Asi jako být na dovolené s partou Němců. III Krytone, zrychli, ať nás nemíjí nehybné předměty. III Je ještě nudnější než palubní časopis belgických aerolinií. III Lister: Co ste tak podělaný?! Dáme mu přes držku! Pěkně kolenem do koulí a zhebne jako nikdo jinej! Rimmer: Určitě k tomu přihlédneme při budování strategie. III Kde jsou všichni, Hole? Jsou mrtví, Dave. Ale kdo? Všichni, Dave. Co, i kapitán Hollister? Všichni jsou mrtví, Dave. A co Todhunter? Všichni jsou mrtví, Dave. A co Selby? Je mrtvý. Všichni jsou mrtví, Dave. Peterson ale ne, že jo? Všichni jsou mrtví, Dave. Chan snad ne? Gordon, Benny, ano, i Chan - všichni, všichni jsou mrtví, Dave! Rimmer? Je mrtvý, Dave. Všichni jsou mrtví, všichni jsou už mrtví, Dave III Nahrávka z Krytonovy černé skříňky - čas neznámý, místo neznámé, příčina nehody neznámá. Doufám, že tento záznam pomůže objasnit nehodu, ke které tu došlo. ...a další a další. :) http://www.youtube.com/watch?v=b-AKUdPRiO4 ()

Lacike

Nie som velky priaznivec britskeho humoru, ale mam rad sci-fi a sitcomy, tak sa som dufal, ze mi tento mix sadne. Vydrzal som sledovat nejakych 5-6 serii. Je to pre mna taky pohodovy nadpriemer s celkom sympatickymi postavami (Lister a Rimmer su super ale Kocur a Kryten neboli nic extra), ale nikdy som sa od smiechu za brucho nechytal a ani ma nemrzi, ze som po case serial prestal sledovat. 6/10. ()

rawen

"žádné křemíkové nebe? a kam pak přijdou všechny kalkulačky? nikam, umřou!" Nejlepší lék na občasné životní neúspěchy je pustit si RD... 10/10 PS: nelekejte se, ale po takovém devátém desátém shlédnutí všech dílů už to není tak ono, což je škoda... :))) ()

Ai.ma

Samozřejmě jsem tomu taky jeden čas dal pět hvězdiček, ale potom jsem viděl Otce Teda a především Ligu gentlemanů ...a to je, alespoň pro mě, o třídu jinší liga, byť se to může zdát neuvěřitelné ()

maseer2

pustil jsem se do dohánění tohoto britského seriálového kultu vcelku s nadšením, ovšem po čtyřech sériích mi nezbývá než konstatovat, že se ze mě fanda těžařské lodi Červený trpaslík nestane.. ne, že bych se snad občas dobře nepobavil, jenže v průměru tak jedna až dvě povedené hlášky na díl (a to možná ještě přeháním) je proklatě málo.. sem tam se sice objeví nadprůměrný díl, ale jinak je to z mého pohledu zkrátka spíš bída a šeď protkaná sporadickými světlými chvilkami.. dávám slabé 3* a po čtyřech sériích se sledováním končím.. ()

Tommassi3

Není sporu o tom, že Červený trpaslík, tenhle skvostně úchylný scifi britcom, nelze nepovažovat za dokonale kultovní záležitost, kterou už kvůli její povaze musíte zkratka buď bezvýhradně milovat nebo nenávidět.. To jistě vyplývá už jednak z jeho žánrové podstaty, v důsledku vlastně parodie žánru, když navíc Red Dwarf coby televizní projekt, na něhož zkrátka nikdy nebude příliš financí stojí nikoli na nějakých efektních CGI tricích, ale bezvýhradně na dialogu, vždyť šlo také původně o skeče vysílané v rádiu, a to dialogu nesmírně funkčním, plném cynismu, odkazů, především na Star Trek, bez jehož existence by Red Dwarf buď vůbec nevznikl, nebo by získal patrně dost odlišnou podobu, a hlavně nadčasového humoru na hranici geniality a fekálního buranství.. Ne nadarmo jej vlastně u nás dodnes vysílá pouze jinoprostorová dvojka či nově Art, tedy stanice určené nám šílencům.. Proč ovšem Červený trpaslík získal tak silnou diváckou základnu právě v tuzemsku, to už by stálo za hlubší rozbor.. ()

malylada

Velký kult britského humoru, nápadu a skvělé nahláškovanou záležitost. Krom jediné slabší deváté série si drží pořád vysoký standard a vidět hrdiny 29 let na plátně je něco úžasného.......10/10 ()

Vesman

Nemůžu napsat kalitní komentář k Red Dwarf, a proč...protože mi to král bramborových lidí nedovolí. To však není problém díky mému třísedadlovému modelu létajícího koberce, takže vzhůru na zikkurat. Sitcom pojednávají o kvartetu kosmopak, který se pro mnohé, včetně mě, stal opravdovým kultem je svém žánru opravdovým klenotem. Svojí genialitu staví na geniálních poznámkách, metaforách a připodobněních. Ovšem tohle by nic neznamenalo, nebýt naprosto famózního českého dabingu, bez klterého by si u nás nenašel ani zdaleka takové zástupy fanoušků. Posádku Červeného Trpaslíka tvoří po zfušované opravě tepelného štítu pouze čtyři tvorové, hologram Arnold J. Rimmer, byrokratický a přehnaně ctižádostivý, i když ve své podstatě neschopný hnidopich s nozdrami místo nosních dírek jehož smrt nebyla zdaleka tak oplakávána jako jeho vyprávění o hraní kostek s učitelem tělocviku. Dave Lister, ožrala, flákač a pobuda, který si pod pojmem ráj představí záplavu indického jídla a Kristine Kochanskou...a Rimmerovu smrt. Kocour, člověk, který se vyvinul z kočky a který je tak povrchní až to bolí...ostatně povrchnost je jeho druhé jméno a on sám je objektem své vlastní touhy. A jako poslední, zřejmě nejnormálnější člen posádky, android série 4000 Kryton, který má sice hlavu jako hypermoderní kondom a jeho funkce zní "automatický uklízeč záchodů" avšak zřejmě jako jediný má díky svému naprogramování špetku rozumu. A tato partička se potlouká vesmírem, rabuje lodě, požírá kari, žení se s Gelfy a zároveň se pokouší dostat domů, na Zemi vzdálenou miliony let. No řekněte, není to úžasné...JE!!! Špička nejšpičkovější mezi sitcomy. Arnie Rimmer se mi stal vzorem, většího borce ve vesmíru nenajdete aneb kdo neviděl nepochopí. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019