Hollohlaway

Nečekaně mě hodně bavila dlouhá celovečerní forma. Jinak jsou mládenci už vážně sešlí, takže energií to zrovna nesrší, spíš je to tak melancholicky milé, ale pár vtipů přeci jen ještě přiletí, to zase jo. Rozhodně bylo fajn se na to podívat, i vzhledem k věku českých dabérů, kde už to do budoucna vypadá všelijak, například osmdesátiletý Zdeněk Dušek toho Krytona ještě dal, ale jak to bude u dalších potenciálních dílů je ve hvězdách. ()

waits

Trpaslík se dočkal už před lety avizovaného celovečeráku, který, pravda, je celovečerákem jen napůl, protože jako samostatný film bez serií by působil trochu televizně a neúplně. A jako doposud všechny přidané serie (s výjimkou deváté, která klesla i pod průměrnou sedmou) působí sympaticky a jsem za ní rád. Vlastně ani nevadí, že kluci z Trpaslíka točí pořád dokola stejné fory, že vypadají už dost sešle a že dějová zápletka není žádná sláva, protože kdo se před lety zasmál u prvního dialogu Listera s Rimmerem, zasměje se zase. ()

Yarwen

This is the end! Anebo ne? Každý další díl, sérii či film jenom uvítám, vždycky se jedná o velmi dobrý zážitek. Tentokrát to bude hodně o kočkách a Lister se bude muset vrátit ke své božské existenci. Celovečerní film je po dvanácti sériích zajímavým počinem, a pokud se má jednat o zakončení Trpajzlíka, pak je to zakončení důstojné. ()

Jayk19

RD, hodinka třicet, až nezdravé množství vtipů a odkazů na předchozí díly seriálu, moje oblíbená parta, +napětí, +emoce. No pojď mi… Dodíval jsem se a rovnou jsem si i to dal znova. Pro milovníky RD je zbytečné něco psát, pro milovníky Britského humoru nutnost (tak jako celý seriál). Naprosto perfektní počin, děkuji tvůrcům. ()

maoc

Asi nejslabší Trpaslík. Některé nápady fajn (cigáro v uchu!) a třeba scéna, kdy Kryton s Listerem a Kocourem probírá možnost znovunastartování lidstva je skvělá, ale tak tupé přehlížení motivací postav (Kocour že nemrouská? Rimmer a existenciální krize? Naprostá tupost skoro všech Kočičích lidí.) jsou prostě na ránu. 3 hvězdičky spíše z fanouškovské nostalgie. Třeba tomu dodá šťávu dabing. ()