V šesté sérii Červeného trpaslíka se posádka ocitne mimo svou mateřskou loď. Lodní flákač a notorický povaleč Lister totiž zapomněl, kde svou loď zaparkoval, a tak se posádka musí vydat na palubě svého kosmického vozítka Kosmiku vstříc honbě za svou mateřskou lodí. Po cestě je ale čeká mnoho překážek. Ať už jsou to naši staří známí Replikanti nebo snad jejich vlastní já ze vzdálené budoucnosti. (DrobekSKS)

DJ_bart

"Krytone, copak jsi zapomněl direktivu 1742?" "Direktivu 1742? Žádný důstojník se nesmí ohlásit do služby v zrzavém tupé? Děkuji pane, že jste mi ji připomněl. Ale jak to ksakru souvisí s naší situací?!" ()

• Legie (Nigel Williams) si z hněvu na posádku zabodne skalpel do levé ruky, přičemž Lister (Craig Charles) se bolestivě drží za pravou. (hracka)
  • Když chce Válka (Robert Inch) v česky dabované verzi praštit Rimmera (Chris Barrie) trámem po hlavě, tak Rimmer zakřičí ještě před tím, než se ho trám vůbec dotkne. (Novotnak98)
  • Ve scéně, kde mají oba Listerové (Craig Charles) zahrát na kytaru, hrál ve skutečnosti na kytaru Phil Manzanera z art rockové kapely Roxy Music. Craig Charles měl ruce za zády a kamera tak zabírala ruce profesionálního muzikanta, jenž seděl za ním. (Alfréda)