Červený trpaslík - Zpátky na Zemi

(TV film)
  • Veľká Británia Red Dwarf: Making of Back to Earth
všetky plagáty

Dokumentární film o natáčení nových dílů Červeného trpaslíka, které spojuje podtitul Zpátky na Zemi, představuje jakousi tečku za návratem k tomuto oblíbenému seriálu. Nabízí pohled do zákulisí, rozhovory s herci a dalšími tvůrci, přibližuje nové technologické možnosti, které byly při natáčení využity a především zachycuje atmosféru, která při vzniku nových epizod panovala. Slovy Chrise Barrieho alias Rimmera to byla hlavně velká psina. (oficiálny text distribútora)

B!shop

Cekal bych, ze film o nataceni Cervenyho Trpaslika bude vtipnej a ne jen pouze suchej dokument, jenze bohuzel, u tohohle se clovek moc nezasmeje, zajimavejch informaci se taky moc nedozvi, takze docela zklamani. ()

Hellboy

Z tohoto dokumentu dostatečně vyplývá, jak moc byla výroba Červeného Trpaslíka vlastně amatérskou záležitostí. Jasně, že natáčení probíhalo z 50% před zeleným pozadím, na druhou stranu ale uvidíte, že nebylo možné pořídit auto, někdo v tom autě zapomněl klíčky, texty se četli z cedlulí a když Craig Charles uronil několik slz v emotivní scéně, tak je to považováno za vystoupení hodné Oscara. ()

juta

Pěkný dokument o znovuoživení Červeného Trpaslíka. Pohled do zákulísí, jak se vše natáčelo a co k tomu bylo zapotřebí. ()

DJ_bart

V podstatě 'pouze' zachycení toho, jak se natáčela nejlepší parodie na Blade Runnera - nenahlíží totiž pod pokličku fenoménu RD jako takového, a to je víceméně škoda... ()

boshke

Na rozdíl ode mne si alespoň ti herci a celý tým Červeného trpaslíka trilogii Zpátky na Zemi užili. A právě nostalgie asi byla hlavním hnacím motorem pro natočení devítky, protože při pohledu do filmografií hlavních protagonistů je vidět, že krom Trpaslíka (skoro) nic jiného nemají. Asi jim to nelze moc vyčítat. Co už však vyčítat lze, je, že to vypustili do světa... 60% ()

Yardak

Dokument o natáčení 9 série. Obsahuje velmi zajímavé informace ze zákulísí. A dokonce Barrie umí bavit i jako osoba :)). ()

Lucasion

Celkem vtipné, celkem záživné. Making of Red Dwarf BtE je celkem sranda. A vidíte zde, jak byli za skromné penízky "ukuchtěny" tyto tři díly. Dozvíte se pár zajímavých věcí, co a jak se dělalo. Následně vám čtveřice hlavních herců poví pár vtipů a zážitků z natáčení. Zajímavý a pro fanoušky dobrý dokument, který obohacuje devátou sérii Červený trpaslík - Zpátky na Zemi. (75 %) ()

Radiq

Chvástání se něčím, co se nepovedlo - ale co, hlavně že se tvůrci poplácali po zádech. Jediny zajimavy bylo vidět Kocoura bez těch tesáků. Rozesmutnilo mě zjistit, že Lister, teda Craig Charles, hraje v nějakém seriálu Coronation Street, což je obdoba sračkoidní české Ulice - obzvlášť když emocionálně ronil kvůli mrtvé Kochanské - to bylo fakt strašny. A tak mě napadlo, že herci z Červeného trpaslíka si asi nikde jinde moc nezahráli, takže berou každou pitomou roli. A to mě taky rozesmutnilo. Z toho plyne, že tento dokument byl pěkně blbej. ()

VanTom

Nezdálo se od věci očekávat něco víc, než suché, popisné, sebechvalné promo o natáčení, kde ždibec vtipu obstarává jen dobře naložená herecká skvadra, očividně nadšená z nové spolupráce. ()

V.Silver

Tak jo, dozvěděli jsme se pár informací ze zákulisí, pár vtípků, ale dřívějším dokumentům o Červeném trpaslíku se to nemůže rovnat ani omylem. ()

Kosmik 1

"Joo Craigu, jde vidět, že jsi doopravdy dojatej, ale vypadáš, jako by Ti umřela babička, nebo co." Jde skutečně vidět, že tvůrci si s tím dali opravdu hodně práce. Motalo se kolem toho plno lidí a všechno jen kvůli třem pětadvacetiminutovkám seriálu. Při některých scénkách jsem se docela zasmál a kdyby to nebylo pojato jako obyčejný dokument, ale vsunuli by tam ještě pár podařených hlášek z Trpaslíka, mohlo to dopadnout i líp. ()

SG-1

"Takže, klíčky jsou ve skutečnosti uvnitř toho auta a co se teď stane, bude velice odborné. Rozbijí zadní sklo Kosmiku." -Danny John-Jules- ()

Paity

Dokument, nebo také film o filmu k Červenému trpaslíkovi je daleko lepší, než samotný film. Ano, je to smutné, ale je to tak. ()