V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

Gemini

Červený Trpaslík JE ZPĚT! A tentokrát to vypadá, že to kdosi vzal skutečně vážně, ne jako pár let zpátky. Sice už tu není žádná pamětihodná epizoda jako třeba Polymorf (nebo... ne, tohle by zase skončilo výčtem zbytečně mnoha dílů legendy), ale je fajn vidět, že pravověrní dwarfisté svoje řemeslo nezapomněli. A jak se navíc můžete dočíst okolo, leckdo se mnou ohledně rezerv v kvalitě plnění nesouhlasí:) Takže ano, Red Dwarf X 80%. ()

Mrkvič

Jeden slabší díl, dva průměrnější a tři opravdové skvosty. Hned první díl ukazuje, že se skutečně jedná o nefalšovaný návrat k počátkům. Styl humoru je jako dřív a nemá chybu. No a poslední díl? Zvrat větší snad než kopání smrťáka do gulí a totální změna u jedné z hlavních postav. S českým dabingem to bude snad ještě větší pecka. ()

Yoda sama

Keby sa niekde volilo v kategórií návrat roku, možno aj desaťročia, Red Dwarf X by to vyhral. Končene plnohodnotné pokračovanie. Proste neverím že som mohol zažiť opäť tie nadčasové dobrodružstva s tou najlepšou posádkou vo vesmíre, znovu sa pobaviť na ich vtipoch a hlavne vidieť, že keď niekto niečo zúfalo chce, podarí sa to. Odpustenie nepodareného Back to the Earth a tešing na ďalšiu sériu. Pokiaľ vznikne. 10/10 ()

Thomick

"You're a guinea pig!" - "And you're a baboon four eyes." --- Zhruba půl na půl, co se rozdělení na skvělý a slabší díly týče. Kvarteto z trpaslíka už po letech čte "lidský" časopisy, dívá se na televizní pořady jako z našeho světa, chodí k něčemu jako zubaři, hraje něco jako xbox apod. Neni to tak půvabně archaický, jakkoliv efekty přirozeně nepokročily. V takovym prostředí se potom daleko líp vyžije Lister - a taky že v tomhle přídavku jen sotva hláškujícího Arnieho (kam se poděly ty skvostný "rimmerovský" přirovnání?) válcuje na celý čáře. Dostal mnohem víc prostoru a já jsem za to víceméně rád. Každopádně kocour je tu jedna velká křeč a ... jenom tak na okraj ... po geniálních návštěvách unikátních míst z původních řad - viz Paralelní vesmír - nás teď, milí tvůrci, světem, kde je všecko špatně, vážně neohromíte. :)) ()

Tommassi3

Skvostný britský scifi seriál, který zejména u nás platí za obrovský fenomén a kult, trpí jednou zásadní potíží, totiž neschopností tvůrců se s ním rozloučit, což potvrzují i slova Douga Naylora, který několikrát prohlásil, že si neumí představit, že jednou bude psát závěrečnou epizodu.. Nicméně ta desátá řada se opravdu veskrze hodně povedla, když svou kvalitou dala zavzpomínat na nejlepší časy slavné nadčasové série, přičemž zejména dík návratu ke kořenům, zvláště to vytěžování charakterů a staršími epizodami načrtnutých motivů mě nesmírně potěšilo, byť toto samozřejmě vyžaduje velkou divákovu znalost dříve natočeného, na druhou stranu ovšem velmi šikovně a funkčně vtahuje do děje.. Velká spokojenost.. ()

• Práce na 10. řadě seriálu začaly 16. 12. 2011. (A.MacGyver)
  • Premiéru první epizody 10. řady sledovaly na televizní stanici Dave 2 miliony diváků. (gogos)
  • Lister (Craig Charles) si utahuje z Rimmera (Chris Barrie), že v okamžiku své smrti volal maminku. V dřívější epizodě Já na druhou se však Lister dozví, že Rimmerova poslední slova byla: "Polévka Gazpacho." (teemaker)