Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

InJo

Určitě jeden z nejlepších amerických sitcomů, ne-li vůbec nejlepší. Poslední série jsou možná dokonce i lepší, než ty první, což se stává málokdy... S01-10: 90 % ()

HoneyBunny

Přátelé mě občas svojí imbecilitou a amerikanizací rozčilují. V sitcomech patří jednoznačně k těm lepším, ale už se mi dlouho nestalo, že bych se opravdu zasmála (zvlášť trapně občas působí pitvoření Chandlera a Joeyho). V posledních dvou dílech ale byl Sean Penn tak sladkej, takže ****. ()

Jordan

prvá a druha séria za 5*, tretia za 4*, štvrtá za 3* a zbytok za 2* . . . teda priemer: všetkého veľa škodí a v najlepšom treba prestať. Treba však uznať, že vznikol nezabudnuteľný sitcom. Prve serie su scenaristicky nesmierne prepracovane, vtipne sceny, slovny i situacny humor na vysokej urovni a aj herecky este neotrele a prijemne, tie charaktery si nemozno nezailovat . . . ku koncu sa to vsak zacalo coraz viac tocit dookola a akoby sa studnica vycerpala . . . rozhodne vsak kult - aspon podla mna . . . a zaroven dalsia velmi pozoruhodna zvlastnost tohto serialu (a podla mna aj vzacnost na poli televiznom) aj originalna anglicka verzia, aj slovensky a aj cesky dabing mi neprekazali a boli skvele. a na zaver - moje oblubene charaktery (i ked vsetky su fajn) zo zien to mam jasne - Monica . . . u muzom je velke zapolenie, lebo kazdy je totalne vtipny cvok, ale vyhrava asi Ross . . . ()

LION-MR.T

Můj čtvrtý nejoblíbenější seriál. Nejlepší seriáloví parta a taky nejznámější seriálová parta,každá postava se od sebe liší a dohromady z toho vychází skvělý seriál. Vtipálek Chandler,puntičkářská Monica,divná Pheobi,nechápající Joey,vztahovačný Ross a pohodová Rachel. Mě baví stále. ()

Anderton

Priatelia sú seriál 90tych rokov. Dnes už bohužiaľ strácajú notnú dávku svojej dobovej údernosti. Môže zato súčasná otvorenosť seriálov, kde sa mladí hrdinovia a hrdinovia po tridsiatke a stredného veku rozprávajú pred kamerami omnoho otvorenejšie, ako to bolo možné pred cca. 15 rokmi. Táto zmena začala seriálmi Ally McBeal a Sex v meste a pokračuje dnes s Californication a Dva a pol chlapa. Priatelia sú ale sami o sebe vtipný seriál, založený na hláškach a na rôznorodosti hlavných hrdinov, kde si každý nájde svojho obľúbenca. Dnes to pozerať je už ale dosť mimo. ()

Frajer42 odpad!

Na úvod bych uvedl, že kdykoliv jsem v televizi na tento výplod choré mysli narazil, tak jsem okamžitě hledal dálkový ovladač, abych svoje trápení razantně ukončil. Pokud někde existuje nějaká předepsaná hranice IQ, do které to člověku přijde vtipné, tak mi nezbývá než se tvůrcům za svoji genialitu omluvit a dát bez milosti odpad. Pokud ta hranice neexistuje, tak se tvůrcům neomluvím, krátce to zkritizuji a odpad dám taky. Předpokládejme variantu č. 2, (t.z. ta hranice neexistuje). Tudíž bych začal hodinou matematiky. Snad 238 dílů. Každý díl má snad 22 minut. Nabízí se tedy tyto dvě hodnoty mezi sebou vynásobit. 238 × 22 minut. Pokud moje kalkulačka není lhář a já věřím že není, tak nám vyjde číslo 5236 minut. Kontrolovat to nemusíte, já lhář nejsem rovněž. Pro jasnější představu bych si dovolil i takovou menší frajeřinku, kterou vy doma rozhodně nezkoušejte a týká se toho, že číslo 5236 minut bych si tedy dovolil podělit 60. Kalkulačka vyhodila strašně strašidelné číslo 87,266666666666 a tak dále pořád a pořád 66666, protože ale já mám pro strach uděláno a kalkulačce plně věřím, tak se hluboce zamyslím. Po chvilce dumání jsem přišel na to, že to číslo znázorňuje počet hodin. Pro přesný výsledek bych byl však nucen provést frajeřinku č. 2, která je však hrozně složitá, takže je zbytečné ji vysvětlovat. Zkrátka získáme 2 čísla 5220 a 16. Obě znázorňují počet minut. Když sestavíme a následně dosadíme do hrůzostrašné rovnice dojdeme zdárně k naprosto přesnému výsledku. a/60 + b = c, přičemž a=5220minut, b=16minut, c= celkový čas promrhaný při sledování tohoto seriálu. Po dosazení: 5220/60 + 16 minut = 87hodin 16minut. Věřím, že toto číslo už si každý dovede přibližně představit. Pokud však ne, tak vám prozdradím, že jsou to 3dny 15hodin a 16 minut. Pro milovníky základních jednotek soustavy Si přikládám stejné číslo v sekundách 314 160 s. Jistě jste si všimli obtížnosti posledních výpočtů, takže jsou samozřejmě rovněž bez názorného vysvětlení, které by bylo opět vysvětlením zcela zbytečným. Určitě se teď, když jsme všichni chytřejší nabízí položit otázku co se za tento čas mohlo udělat alespoň trošku smysluplných nesmyslů. Mohl bych tu teď o tom napsat celý odstavec, ale protože už cítím, jak se vám z mých ďábelských výpočtů vaří mozky, tak v zájmu zachování vašeho zdraví vám prozradím, že se mám fajn, nepiju, nekouřím a v neděli chodím do kostela. Jo a málem bych zapomněl na ten odpad. Takže tady je. ()

stilgar1

Seriálový průměr, který se u nás proslavil hlavně neustálým opakováním Českou televizí. Některé díly jsou však výtečné (Jean - Claud se z mé paměti jen tak nevymaže ;)). ()

MikeCool

TV-seriál. Podle mého úsudku, nejlepší hraný seriál všech dob. Rachel, Joey, Monica, Chandler, Phoebe, Ross, ...kdo by je neznal? 238 dílů plných emocí a velkého humoru rozděleno do deseti řad. Když není na co koukat, tak Přátelé jednoznačně zamezí "nudě" aby se rozšířila. Zkrátka nádherný a můj nejoblíbenější, hraný seriál na odreagování, oddechnutí a hlavně pro pobavení. PS: BEAUTIFUL THEME SONG. | 1.série(90%), 2.série(90%), 3.série(90%), 4.série(90%), 5.série(90%), 6.série(90%), 7.série(90%), 8.série(90%), 9.série(90%), 10.série(95%) > Průměr: 91% (5*) | ()

Kothy

Konečně začínám přicházet této klasice na kloub. Je to vážně super seriál. Postupně se to snažím dohnat. Hraje tam spoustu známých osobností a je to neskutečná sranda. Líbí se mi to čím dál víc. :) "Smraďochu, Smraďochu, proč tě číčo nekrmí?" :D ()

leila22

Proste F.R.I.E.N.D.S.. Seriál, ktorý nikdy nezostarne, nikdy sa ho neopozeráte, tieto postavy budú žiť naveky vekov. A vy sa s nimi budete vždy cítiť v absolútnej pohode. A to je ten dôvod, prečo ich každý miluje. ()

predators

Karetní hra "šálky", Rachelin koláč s hovězím na cibulce s hráškem, Prohlídka Rossova nového bytu 0+0, Rossovy extrémně bílé zuby...mám pokračovat? Na to tady není místo. Výčet ultimátních vtipů je snad nekonečný a to nepočítám ty "slabší". Myslím si, že se tady nenajde nikdo, kdo by neznal tohle sixteto přátel. Nemá cenu se více rozepisovat. Chcete zvednout náladu? Chcete se od srdce zasmát? Chcete...ale...už dost keců a zvědněme koláč sledovanosti jedné naší stanici:-) Když ke mně tento seriál přišel a já ho viděl, tak u mě zvítězil:-)100% ()

Zodd

Kdo by je nemiloval? :) Celou dobu skvělá kvalita, přesto nejlepší na začátku a později je ta flanderizace znát dost silně. Ale ty camea - Bruce Willis (ještě s vlasy xD), Reese Witherspoon, Brad Pitt, Alec Baldwin, Charlie Sheen, Julia Roberts, Ben Stiller, Danny DeVito, Robin Williams, Hugh Laurie (!!!)... Najednou mi dochází, že Moničin milionář, který si v surovém sportu zničil jarabáčka, je zodpovědný za start MCU i předělávku Lvího krále. 0.o A místo toho Adama Goldberga jsem si pamatoval Adama Sandlera, nevím, jak je to možné, jen krčím rameny. ()

Ratemus

Kdo by neznal jeden z nejlepších seriálů všech dob, během dlouhých let všechny postavy projdou vývojem, ale ani jednou se neztratí jejich kouzlo. Seriál který nikdy nevymře a nikdy nebude sesazen z nejlepších příček. Ani jedna postava není nudná, každá je unikát at naivní Phoebe, jednoduchý Joey, starostlivý Ros, peskujicí Monica, hloupoučká Rachel nebo rádobysnažíc se být vtipný Chandler. Prostě nesmrtelý seriál ()

nash.

Neuvěřitelně pohodový a návykový lék na špatnou náladu. Herecká parta si dokonale sedla, během deseti sezón dokáže variovat jednu a tutéž situaci aniž by se opakovala nebo nudila a ještě pokaždé přihodit nový a nečekaný gag. A navíc je jako Bible - zásobárna hlášek a poučení pro úplně každou možnou životní situaci. ()

Arsenal83

K vrcholu komediálnych seriálov už nejde čo dodať. Najlepší podľa môjho názoru jednoznačne z chlapov Joey, zo ženských Rachel a od tejto chvále sa Jennifer Aniston dostala medzi moje top herečky. Naopak, vadila mi Phoebe, ako jediná z celého seriálu, hoci ani mumák Ross nebol vždy veľmi zábavný. Po ukončení tohto seriálu mňa milo prekvapil aj projekt Joey, ktorý tiež radím medzi špičky v žánri. Seriál Priatelia môžete pozerať vždy aj v repríze a stále sa pobavíte. ()

Bachy

Citace South Parku:"Ale i když dočista ztratíš smysl pro humor, pořád můžeš psát scénáře pro seriál Přátelé." ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry