Krotitelia duchov: Dedičstvo

• Česko Krotitelé duchů: Odkaz (viac)

Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov... (Itafilm)

ywo666

Akoze moze byt ale na rit ma to teda neposadilo. Jasne to ide na vlne stranger things, IT a pod. kdexsa spaja nostalgia, detsky hrdinovia a mix hororu s komediou. Problem je ze uz tu boli vtipnejsie, akcnejsie, hororovejsie aj nostalgickejsie kusky. Toto je taka povinna jazda. Niektore momenty su fajn, odsypa to ale nic extra tu nie je. Aj ked Harald Ramis je zvladnuty na jednotku. 3 a pol*. ()

Hennesy

V podstate premárnená šanca - medzi 2-3*. Mohol to byť štýlový návrat do sveta Ghostbusters, ale vo výsledku som mal pocit slabo vylúhovaného čaju. Akože nechutí zle, ale všetko je také nevýrazné. Herci celkom fajn, ale celému filmu podráža nohy scenár, ktorý je proste slabučký a vôbec nepracuje s odhaľovaním zla a neprináša ani nový nápad. Štýlový New York vymenili za spretú farmu - finále v kukurici sa s pôvodným filmom nedá ani porovnať. Cameo starých pánov mala byť top cool scéna a nie stretnutie dôchodcov. Duchov a efektov poskromne. Určite lepšie ako tá dementná lesbická verzia z 2016, ale nič čo by som si ešte raz pustil /narozdiel od originálu:/. Čo je aj dôvod prečo sa priklánam nakoniec k nižšiemu hodnoteniu. ()

VasaX

Za mě hodně povedené pokračování na vlně nostalgie. Nenucené, však plné odkazů, citlivě pracuje s tím co bylo a přináší dostatečnou míru akce i humoru. Díky ústřednímu zapojení dětí to dostává dost "Stranger Things" feeling, ale zase tak moc to nevadí. Herecky fajn, občas trochu topornější a Paul Rudd se tu moc nerozjíždí (což je pro někoho mínus a asi pro jiného plus). Já si tohle v kině moc užil, a rozhodně je to o dost lepčí jak ten nesmysl předtím, na který jsem nenašel odvahu do teď. Tady by si mohly brát příklad všechny retro/remaky, jak sice neudělat hustou pecku, ale vytvořit něco, co nebude incestní znásilnění původního materiálu i vkusu většiny diváků. ()

hroubek

Velká spokojenost. Nejsem žádný velký fanda původních filmů, ženská verze lehce bolela, nicméně už si z ní skoro nic nepamatuji, takže relativně v poho. Na Odkaz jsem se dost těšil už od ukázek a jsem opravdu rád, že jsem si film dost užil. Hodně mi to sedlo. Jak atmosférou, pojetím, nostalgickým pomrkáváním, tak i po herecké stránce. Režisér Jason Reitman odvedl parádní práci, která mě bavila od začátku až do konce. Reitman vše vypraví s lehkostí, s nadhledem a krásně to připomene dětské dobrodružné filmy. Velkou pochvalu si Reitman zaslouží za to, že zbytečně netlačí na pilu a soustředí se na nový příběh a nové postavy. Navíc má ve filmu dost šikovné herce, kteří to odehrají s přehledem. McKenna Grace předvádí moc pěkný výkon a krásně svou roli uchopila a prodala. Finn Wolfhard hraje dobře a trochu mě mrzelo, že nemá více prostoru. Logan Kim mě velmi mile překvapil, jelikož je to sympaťák a jeho sidekick není ani trochu otravný. Carrie Coon a Paul Rudd si své role užívají a jsou v těchto polohách dost dobří. Film má super atmosféru a bavilo mě jak je to celé vystavěné. Scénář si chytře hraje s některými věcmi a občas si něco málo ulehčuje nebo si to ohýbá ve svůj prospěch, ale to jsou fakt drobné výtky. A vůbec mi nevadilo těch pár nelogických věcí, co ve filmu jsou. Užil jsem si fanservis a dojemné finále. Krotitelé duchů: Odkaz je povedené pokračování, které původním filmům nedělá žádnou ostudu. ()

JohnSmith

Synáček převzal po tatínkovi otěže a přihrál nám další dobrodružství plné duchů. Nebylo to vůbec špatné, noví herci tomu dali trochu jiný rozměr a závěrečné týmové cameo bylo fajn. No ale že bych to musel vidět víckrát, to asi ne. ()

lykan9

Přesně takhle si představuji, že má vypadat připomínka kultovní klasiky. Odkaz vůbec netlačí na pilu a příjemně ubíhá, přitom obsáhne vše důležité, co fanda téhle kultovky chce vidět. Objeví se tu všechny zásadní postavy, dokonce i ty mrtvé, všechny hračičky a i každý cool zvuk, ať už se jedná o sirému nebo protonové kanóny. Tenhle film se může s hrdostí označovat jako Krotitelé duchů 3 a já smekám před tvůrci, že se jim to povedlo. ()

VanTom

S odkazy na klasiku pracuje, ehm, Odkaz uvědoměle a sympaticky, ovšem zjevně je určen především pro nové mladé diváky, přičemž právě rozkročení mezi dětským (rodinným) dobrodružstvím a krocením duchů představuje největší kámen úrazu. Ač jsou postavy fajn životné a jejich poznávání zapadlého městečka i vlastní minulosti má náboj, dlouho trvá, než se zápletka pořádně rozjede – jenomže s návratem očekávaného stylu do sebe úplně nezapadnou. ()

dragon94

Strašně vleklý film bez pořádného nápadu, jakékoli gradace, dobrého vtipu, dobrých dialogů či slušného příběhu, a tak bych mohl pokračovat dál. Jediné co stojí za zmínku je výběr hlavní herečky, protože ta zahrála skvěle a tahá celý film vpřed. Bohužel to nezachránila ani stará parta na konci. Pro děti příliš nudné, pro dospělé zase málo nostalgické. Dívat se na to dalo, ale to je asi tak všechno. 2* 45% ()

orionn12

Najetý fanservis jak z No Way Home, podobnost vizuálu jak u Harryho Pottera, atmosféra jak ze Stranger Things a moje emoce na vrcholu tvoří Ghotsbusters Afterlife nadprůměrným pokračováním. 8/10 ()

Lukyn007

Zhruba na úrovni dvojky, což mi stačí. Jde hodně vidět, že Jason Reitman k látce přistoupil s láskou, ale i s respektem. V akčních scénách si jako specialista na menší, nezávislé filmy není moc jistý. Naštěstí to nevadí, protože noví Krotitelé duchů jsou spíš rodinná komedie. Mě to prostě bavilo. Povedený obsazení, nostalgie a opravdu pěkný konec. Jen tomu chyběla větší odvaha, jelo to moc na jistotu. ()

Jaro.Krafcik

Nostalgicky návrat pôvodných hercov potešil takisto aj casting detí. Vsadiť na nich sa oplatí po vzore stranger things. Noví krotitelia duchov mali padnúť v kine. Ale nevydalo a tak som si ich zapol v bluray kvalite po tme doma. Neľutujem. Jeden z najlepších reštartov série. A oproti tým ženám z roku 2016, určite balzam na dušu pre všetkých fanúšikov. Obsahuje aj potitulkovu scénu a nechýbala ani legendárna bombastická skladba. Dal by som štyri ale mne sa to až príliš páčilo a otec nového režiséra musí byť pyšný. 5* ()

cross

Zklamání, obrovské zklamání... Nadějná první polovina a příjemně sentimentální závěr nezvednou strašně topornou, nelogisckou a nudnou část filmu, která měla být tou hlavní peckou celého vyprávění. Pokračování, které sice potěší, ale nebaví a ani nezaujme. Už jen kombinace dětského hororu s retrospektivou mířenou na dnešní čtyřicátníky prostě nemůže moc fungovat, nehledě na téměř absolutní absenci humoru, který byl zcela nosným pilířem původních filmů. Je to krásně natočený film, je z něj cítit respekt k originálu, má skvěle zakomponovanou původní Bernsteinovu hudbu a velmi potěší, jakmile se na scéně objeví původní čtveřice, ale jinak je to za mě bohužel nesplněný sen, který víc než zamrzí... ()

drackula

Veľmi príjemné prekvapenie. Dobrodružná a nadprirodzená atmosféra, všadeprítomná nostalgia a v hlavnej úlohe partia sympatických decák - veľmi mi to pripomínalo Stranger Things. Bolo to príjemné, vtipné, nenásilné a naozaj som si to užil. Výborne sa tiež podarilo prepojenie s pôvodnou sériou. Záver možno trochu kostrbatý, ale pokojne by som sa pozrel na pokračovanie, ak by sa nieslo v tomto duchu. 80% ()

zigíš

Je trochu ke škodě, že poslední půl hoďku musí přijít to, co ..prostě přijít musí. Zvláště po prima rozjezdu, který představí sympatické charaktery řešící své drobátko obyčejné problémy sic ale jednomu je s nimi fajn a zajímá se o ně. Mladý (protože tak starý jako Já:) Reitman je šikula, herce vede jistě, scény komponuje umně, celé to hezky vypadá a nádherně se to poslouchá (i když soundtrack pouze variuje legendární motivy). A pak přijde závěr: nostalgie, fan service, stará parta, stará monstra, Sigourney i Ivo Šándor! Jo viděl jsem je rád, ale do té doby poměrně kompaktní příběh se náhle změní na přátelské setkání po letech a vzpomínku na mrtvého kamaráda. Pochybuji, že se na to -na rozdíl od originálu- ještě někdy podívám. ()

blackJag

Po tak dlouhé době a při těch okolnostech (RIP Harold Ramis & Ivan Reitman) to asi o moc líp udělat nešlo. Recyklace půdního námětu? Vůbec! Výborné navázání. Závěr je silně emotivní, nebýt v kině, já snad brečím jak želva, dlouho mě něco tak nedostalo... Netvrdím, že je film dokonalý, osobně bych třeba já nechal ty duchy ke konci víc řádit, ale stejně si dovolím být v hodnocení mírně zaujatý :-) 90% ()

KASUGI

Nebyl to vysloveně průser, jak jsem se obával, konec je dokonce hodně milý, až dojemný, ale těch děcek je tam prostě moc. Dají se snést, zvlášť v porovnání s tou hrůzou z roku 2016, ale když si vzpomenete, že měla být regulérní trojka s plným týmem, který měl zaučovat mladé krotitele, akorát se naserete. Co se tohoto filmu týče, jeho největším problémem je velmi tenká hranice mezi nostalgickou poctou a vykrádáním. Zkrátka je tu plno hezkých pomrkávání a odkazů na původní filmy, ale stejně tak je tam plno recyklovaných a zkopírovaných scén. Chybí taky výraznější humor. Reitman se nesnaží tam vpálit nějaký ten mega joke, po kterém tradičně celé kino vybuchne smíchy. Pořád to zůstává jen u takového lehkého úsměvu. No a vyměnit ve finále epické New Yorkské mrakodrapy a muzeum za kukuřičné pole... To je taky epic, ale fail. ()

mkubalikova

Původní Krotitele duchů mám ráda, třebaže je nijak neuctívám. Odkaz ale funguje přesně tak, jak by mělo pokračování po letech fungovat a představuje kultovní značku nové generaci. 70% ()

Hollohlaway

Celkem se Jasonu Reitmanovi podařilo navodit nostalgii, kdy jsem se cítil trochu jako když jsem byl v osmdesátých letech v kině na prvním dílu. Je to trochu moc rodinné místo humorně dramatické, prostě děcka tolik vtipů dohromady nedají, ale atmosféru to má. Stará garda na konci potěšila. ()

blackkocour

tak fajn, už jsme dostali všechny možné verze Duchařských Bastardů, a teď bude co? DogsBusters? Jinak, dojit se dají vemena, kozy, cecky, mňamňoule, prsa, kozy, býky a alpaky. Nu, a co dojit nostalgiky na 30 let staré značky? Fuck it, nic lepšího žádný reboot/rymejk nedostal, tak tohle je good alternativa. ()

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)