Krotitelia duchov: Dedičstvo

• Česko Krotitelé duchů: Odkaz (viac)

Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov... (Itafilm)

papaJA21

Byl bych raději za film bez původních hrdinů, ale dopadlo to i tak vcelku dobře. Tohle je film na přeleštění pošramocené polozapomenuté značky a vytvoření případného nového universa. ()

čidlo

Z nostalgie proto že původní 2 díly miluji a proto jak to tady všichni haní. Nedivil bych se kdyby byl celý další díl v původním osazenstvu. 75% A šup s tím do červených čísel... ()

Šimpy

Důstojné pokračování kultovní klasiky. Musím uznat, že na ženskou verzi jsem neměl koule se podívat. Ale tohle bylo fajn. Dále trochu SPOILERY. Začátek filmu je super...skvělá atmoška, hudba atd. Pokračuje to taky velmi slibně. Hodně se mi líbilo, jak nás tvůrci nechali čekat skoro do půlky filmu, než nám ofiko potvrdili totožnost dědečka a tedy i hlavních hrdinů....i když podle nezaostřené podoby lovce duchů na začátku filmu to bylo téměř jisté. Co bych udělal trochu jinak by byla scéna s telefonátem z vězení....protože já bych to na Stantze vypálil trochu jinak..."Jsem vnučka Egona Spenglera. Chytili jsme ducha...jo a mimochodem, Gozer je zpátky." Ale chápu, že nám tvůrci museli vymyslet, co se s hlavními hrdiny stalo. Pak mě trochu mrzí, že když se v závěru objeví původní krotitelé, tak tam není skoro žádná hudba...tam mělo být něco epického. Nemluvě o tom, že ty jejich řeči jsou dlouhé a ne moc vtipné...měli dostat trochu údernější hlášky vůči Gozerovi. A ačkoliv mě po smrti Ramise napadlo, že bych v dalším díle uvítal jeho postavu jako ducha, myslel jsem třeba v jednom rozlučkovém záběru...tady se mi víc líbily jen ty náznaky, že jim radí a pomáhá...mohli ho tam nechat jen jako nehmotný stín nebo tak. Ale i tak to rozloučení beru. A navíc, z filmu dýchá atmosféra 80. let. Co mi přišlo divný je skoro liduprázdný město, když honí Munchera a úplně prázdný Walmart, když Antman bojuje s Maršmelouny. :-D Za mě 70 procent. ()

angel74

Buď jsem neměla tu správnou náladu, nebo jsem už moc stará na to, abych dokázala patřičně ocenit kvality tohoto pokračování dnes již kultovního snímku. Zdá se mi, že i přes veškerou snahu tvůrců se nějak vytratilo kouzlo původních krotitelů duchů. A co si budeme povídat, hlavní trojice ve složení Bill Murray, Dan Aykroyd a Sigourney Weaver je prostě nenahraditelná. (55%) ()

Sabrewulf

Au, tak tohle bolelo. Takový průser jsem teda nečekal. Jako věděl jsem, že se to bude celé točit kolem těch fakanů, ale předpokládal jsem, že někde v polovině filmu už se do toho přidají i původní krotitelé (ne nutně krocením duchů, každopádně alespoň svojí přítomností v ději). Jakým šokem pro mě bylo, že se tam objevili jen v pár minutovém štěku! Druhá věc byla výměna města za vidlákov a celkově je to moc komorní a to takovým extrémním způsobem, až jsem měl pocit, jakoby v tom prdelákově bylo tak 10 lidí. Úplně mi to připomělo moje pro kamarády určené a v after effectu vytvořené scénky, ve kterých třeba ve škole vystupoval jeden učitel a jeden žák. Aby to nebylo málo, tak tam v celém filmu chytají jednoho ducha. Tak chudé to bylo. Mimochodem, ten duch umí létat, prolétávat skrze zdi a přesto poslušně prchá rovně po polní cestě, aby za ním mohli jet v autě, WTF? A ti fakani se žádného ducha nebáli a všechny přístroje hned ovládali. Dalším negativem pro mě bylo hodně omezené množství humoru zvlášť v kontextu prvních dvou dílů. Nic úderného, jen takové nemastné neslané šolichání (výjimkou jsou akorát Marshmallowové v obchodě). A to úplně nejhorší - celou první hodinu jsem CHCÍPAL nudou, to byl neskutečný OPRUZ. Pamatuju si, jak mě jakožto děcko v kině na jedničce bavila každá minuta. I blbůstka s hádáním karet, prostě všechno. Tady jsem si po asi 45 minutách zapnul malé okýnko bokem a psal do toho komenty k jiným filmům, abych se aspoň trochu zabavil. Vykrádání motivů z jedničky včetně hlavního záporáka, bylo už jen smutnou třešničkou na dortu. Tvl já myslel, že když 1 a 2 jsou na špici a Feigova zrůdnost hluboko dole, tak že toto bude aspoň někde uprostřed a ono to  bylo téměř z deště pod okap. Konec je sice milý, ale už neměl nejmenší šanci přebít tu pachuť abnormální nezáživnosti. ()

filmmovier

Tak tohle bylo parádní! Nápaditá komedie se zatraceně sympatickými hrdiny (zejména s Mckennou Grace a Paulem Ruddem) a záležitost, která skutečně skládá poctu originálu. Opravdovou. Nádherná atmosféra amerického zapadákova, řada sympatických nápadů, kupa hlašek, neskutečná spousta pomrknutí, povedená camea a skutečně přenádherná rozlučka s původní partou - a v mém případě bohužel trochu neplánovaně také s Ivanem Reitmanem. Naprosto poctivý třetí díl a naprosto poctivá pocta osmdesátkovým filmům a osmdesátkám. Tenhle Odkaz mi udělal opravdu zatraceně velkou radost a kdyby po vzoru otevřených konců došlo na pokračování, vůbec bych se nezlobil. Tohle berte, protože tohle JSOU krotitelé. 80%. ()

st.jim

Miluju původní Krotitelé duchů a stále vzpomínám, když jsem na nich byl v kině. To byl teda zážitek. No a po té frašce z roku 2016, kterou nemá smysl nějak komentovat, jsem měl z Afterlife celkem obavy. Z čistým svědomím můžu říct, že jsem byl velmi mile překvapený. Skvělý casting, režie, efekty… a v závěru proběhla i nostalgie :-) ()

BROKEN_

Návrat Krotitelů se povedl. Není to samozřejmě tak super jako původní film a vlastně to ani není lepší než druhý díl. I přesto se povedlo režisérovi Jasonu Reitmanovi vzdát poctu dílu svého otce. Nový film je regulérním třetím dílem a na tu ženskou týmovku můžete rovnou zapomenout. Nové obsazení v čele vynikající McKenna Grace vás bude bavit a budou vám sympatičtí. Potěší staří známý a odkazy na původní filmy. Film má hrozně fajn atmošku. Tempo je v první polovině pomalejší, ale že bych se nudil se říct nedá. Jason Reitman především vítězí v scénách ve kterých si postavy povídají v těch akčních scénách trošku zaostával, ale že by byli původní Krotitelé jiní se říct nedá. Finále filmu jsem si užil, jako každé finále původních Krotitelů. Co mě ve filmu občas štvalo bylo, že obyvatelé toho městečka kde žily, byli upozadění a občas to vypadalo, že tam nikdo nežije. Ale jelikož jsem nic nečekal, tak jsem nakonec dostal fajn pokračování, které vzdává poctu původním filmům. Na jedno zhlédnutí tenhle film rozhodně neurazí. Pozitivní myšlenky převyšují ty negativní. 6/10 ()

ecceHOMMO

Prvá polovička nuda nad mraky. Celkovo taký detský krotitelia duchov. Plusom v prvej polovičke scénky s učiteľom a hlavná hrdinka v podaní Grace Mckenna. Neskôr odkazy na minulosť staré haraburdy, auto atď a samozrejme starý dobrý krotitelia duchov. Ale aj dve potitulkové scénky majú svoje čaro. A pôvodnáústredná melódia GHOSTBUSTERS až v záverečných tiitulkách???? Hanbite sa. ()

LUKICKK

Reálně tohle přesně jsem od toho chtěl od pokračování Ghostbusters, doufal jsem ve velké napojení na první dva díly a to jsem taky dostal. To, že hlavní hrdinové byli z velké části riskantní krok, ale s obsazením kluka ze Stranger Things si to dost pojistili a nakonec to dost vyšlo. Jsem rád, že to vzniklo a napravilo to ten blivajz co se týče novodobých Ghostbusters, co ten díl s holkama způsobil. ()

Ryuuhei

Řeknu rovnou, že původní filmy si mě nezískaly. Možná na ně kouknu někdy pro jistotu znovu, ale nevzpomínám na ně jako na snímky století. Ale toto přímé pokračování bylo zkrátka velice příjemné. Do poslední chvíle jsem vůbec nečekal, že se tu objeví i původní představitelé a zajímavě zahrají na notu nostalgie. To, co tady svedlo pár minut, nedokázal třeba poslední Jurský svět za polovinu stopáže. Zábavný filmek, který si budu muset dát po čase znovu, protože jsem hodnocením mezi nadprůměrem (3*) a dobrým filmem (zde udělené 4). ()

Qitek

Vypiplaný vizuál, který bohužel sází na nostalgii, ale nijak s ní nepracuje, aniž by jí někam posouval. Není to vůbec špatný film. Jen jsem na něj úplně zapomněl po pěti minutách a běhě něj jsem přemejšlel, co budu pak dělat. ()

anli

Tak jsme se konečně dočkali a máme tu film ,který díkybohu navazuje na klasiku z roku 1984 ,neb to navázání z roku 2016 se opravdu nepovedlo.Na režisérské křeslo usedl syn režiséra původních Krotitelů Jason Reitman a jeho tatík Ivan mu producentsky kryl záda a je to vidět od první vteřiny filmu.Noví hrdinové jsou vnuk a vnučka jednoho člena staré party a jejich dva kamarádi a protože by dnes natáčet v New Yorku bylo velmi náročné ,děj se logicky přesunul kamsi na malé město ,kde býval důl.Ano tušíte správně a v tom dole straší a děti na to přijdou.Jednoduchý scénář ,jakoby sem přiletěl z let osmdesátých a musím říct ,že ač je prvních 50 minut seznamování s novými postavami a prostředím a bylo toho hodně co vysvětlovat ,tetelil jem se blahem od první minuty.scénář je jednoduchý ,ale nápaditý a shlíží s úctou ke klasice a nic nevynechává.Hlavní hrdinové pomalu přicházejí na to co se stalo a asi stane a jednají.Skutečné jsem si užíval každou minutu-vynikající hudba ,perfektní kamera a vynikající vizualizace ,která nic nepřehání a vdává poctu originálu a každou chvilku nezapomene originál připomenout.Bez spojlerů to bohužel dál nepůjde ,takže pozor ,dál čtěte až pro shlédnutí pro svou vlastní radost.Objeví se tu starý známý z jedničky ,ano Gozer a jeho dva posluhovači na které potřebuje dvě lidské duše a pozorný divák velmi záhy tuší ,kdo to bude.Od poloviny filmu je to jedna velká jízda až na konec a opravdu pozoruhodná a nápaditá.A když se pak objedví stará parta ,aby pomohla dokončit finále ,musím říct ,že jsem byl naplněný pocitem ,který jsem v kině dlouho nezažil-byla to velká radost z filmu ,slzy a naplněné srdce až po okraj.Prostě nádhera.Ano samozřejmě víme ,že náš milovaný Harold Ramis už bohužel není mezi námi a tak ho tvůrci vytvořili pomocí CGI a jako ducha.Takže zároveň pocta Haroldovi (samozřejmě Ramisovi ,aby se nenaparoval Harold jiný) a zároveň je cela stará parta pohromadě.Prostě opravdová nádhera.Mám snad jen drobné výtky ke scénáři ,kdy vnučka jednoho z bývalé party nachází technické vychytávky po dědovi a prakticky ihned ví ,co s nimi a jak má dělat.Zřejmě je to další Sheldon Cooper ,jinak si to nedovedu vysvětlit a tuto malou nedbalost autorům odpustím.Dávám jasných 85% a to jen díky zmíněné výtce a myslím ,že pokračování nemohlo dopadnout lépe a už se těším na další.Věru ,věru ,proč se ta zem tak často třese a nespojují se tu žádné tektonické desky:):):)P.S.Určitě dokoukejte až do konce titulků ,nebudete toho litovat. ()

oveckaoa

Nejsem fanda série jedničku jsem viděl tak třikrát a pamatuji si z ní jen útržky z dvojky si nepamatuji nic a ženský díl je sračka co neměla nikdy vzniknout i tohle je průměr. Hodinu to stojí na místě a kromě jedné opakované honičky s duchem se nic neděje záporačka je úplně k ničemu a kromě odražení útoku původních krotitelů duchů nepředvede nic. Humor je ještě horší než v ženském dílu (jediná vtipná scéna jsou marshmellowci v té restauraci) a to jsem si myslel, že to ani nejde vtipy typu co  si myslí mrtvý hroch nic , protože je mrtvý možná přijdou vtipné tak postiženým a myslím si, že ani teenageři je neocení Rudd je zde k ničemu a jede ve trendu herců co hrály v Marvelovkách a jinde se musí urážet v posledních  Mužích v černém se urážet Hemsworth tady Rudd. Nový tým je příšerný složí se zhruba až 20 minut před koncem a vyloženě třeba ta černoška tam nepředvedla nic a  je tam jen kvůli tomu, že je potřeba tam narvat černé postavy. Nejhůře dopadly herci z jedničky a dvojky jelikož tam valí takové hovna, že mě jich bylo až líto nevím kolik jim za to Sony dalo, ale někdy je lepší ty peníze oželit než se takhle urážet. 40 procent dat za to prachy do kina považuji za hřích. ()

Zek

Konečně pořádné pokračování, které i po třiceti letech dokázalo dobře navázat na původní krotitelé duchů. Jasně je to víc cílený pro děti, ale proč ne. Tohle mi teda sedlo daleko víc, než ta sračka z roku 2016. Vrácení hlavního padoucha z prvního dílu, byl dost dobrý nápad a i přesun z New Yourku na venkov, byla zajímavá změna. Celkově, bych dal jen tři hvězdy, ale za vrácení původní čtyřky, upřímně jsem vůbec nečekal, že tam budou. Musím dát prostě silné čtyři hvězdy. Ps: Vydržte až do konce, ty pod titulkové scény stojí za to. D ()

venison

SPOILER: Kdo má rád původní Krotitelé duchů a uvítal by trošku softovější verzi seriálu Stranger Things, tak tomu všema deseti doporučuju. Hlavní hrdinové jsou zejména děti, dospělí tam jsou spíš do počtu, i když se skládají ze zvučných jmen. Nechybí ani vzpomínka na herce z prvních filmů. Fakt se mi líbilo, že se tvůrci snažili až příliš sentimentálně držet původních filmů a nerozhodli se, že si třeba dovolí "vyrobit" nové duchy. Tak nějak mi přišlo, že jsem vše, co ve filmu bylo, už minimálně jednou viděla a pouštím si tuhle verzi jen z nostalgie a to je trošku škoda. Jinak se mi atmosféra a vlastně i scénář upřímně líbili. Ale fakt mě mrzelo, že ikonická písnička zazní až v titulkách, protože si myslím, že by se perfektně hodila i během filmu a napjatě jsem čekala, kdy přijde. Důstojný film jako "odkaz" dnešní duchařské klasiky. ()

tnp101

Mladé osazenstvo bylo sympatické, zejména Mckenna Grace a Logan Kim. Kde to drhne jsou paradoxně odkazy. Pohodová atmosféra vybudovaná v první polovině jde úplně do háje, a i když je nakonec příjemné vidět staré známé, v kontextu tohoto filmu to působí jak příběhové DLCčko. 60% ()

ywo666

Akoze moze byt ale na rit ma to teda neposadilo. Jasne to ide na vlne stranger things, IT a pod. kdexsa spaja nostalgia, detsky hrdinovia a mix hororu s komediou. Problem je ze uz tu boli vtipnejsie, akcnejsie, hororovejsie aj nostalgickejsie kusky. Toto je taka povinna jazda. Niektore momenty su fajn, odsypa to ale nic extra tu nie je. Aj ked Harald Ramis je zvladnuty na jednotku. 3 a pol*. ()

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)