Krotitelia duchov: Dedičstvo

• Česko Krotitelé duchů: Odkaz (viac)

Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov... (Itafilm)

Janega

Po ženskom fiasku z 2016, sa rozhodli dať krotiteľom ešte jednu šancu, tentokrát však nič neexperimentovať, ale vytiahnuť ťažkú kartu "nostalgiu". Nostalgiou sa tu len tak práši, lebo to je to, čo u fanúšikov skrátka funguje a za čo sú ochotní zaplatiť. Napriek tomu, že pôvodných krotiteľov som videl, sa medzi fanúšikov nezaraďujem, ale len som čumel ako cez kopirák opakujú zápletku, pričom v pôvodnom filme to pôsobilo celé epickejšie. Tu je to skôr komorné, keďže miesto veľkého New Yourku sa dej odohráva v zaprášenom a zapadnutom mestečku a strašidelnom dome. Dodáva tomu však lepšiu hororovejšiu atmosféru, ktorá sa tomu úplne hodí. Aby vytvorili novú generáciu fandov, tak hlavnými hrdinami sú deti. Detskí herci sú v pohode, svoje role zvládajú, i keď ich postavy sú napísané trošku blbo. Napríklad na duchov reagujú ako keby videli zatúlaných psov, či dokážu za pár sekúnd pochopiť zložitú techniku. Skrátka také scenáristické skratky, aby sme sa rýchlejšie dostali k nejakej tej zábave. ()

Landauer

Za mě naprostá spokojenost. Trochu jsem se bál té kritiky, že se to nakonec zvrhne do laviny eastereggů a jede to jen fanservis a nostalgickou vlnu a dětští hrdinové jsou upozadění, ale vůbec to tak není. Film má parádně vystavěnou dramaturgii, všechno do sebe zapadá, dějové linky jsou dokončeny a navzájem se prolínají a doplňují a to všechno s ohledem na původní Krotitele duchů. Je to zkrátka regulérní pokračování se vším všudy. To, co někteří můžou brát jako easteregg, odkaz nebo cameo ve skutečnosti nic z toho není, protože je to součást vesmíru Krotitelů duchů. Dětští i dospělí protagonisté a jejich postavy jsou velmi sympatické a skvěle zahrané, což kvituju hlavně u dětí, protože je skutečně vzácné, aby děti ve filmu nepůsobily otravně, natož aby se s nimi divák tak rychle sblížil a fandil jim. Nechybí tu nádech tajuplna, zábavné akční sekvence, které ale vůbec nejsou samoúčelné, snímek parádně odsýpá, nenudí a na konci z diváka vymáčkne i nefalšovanou emoci. Jsou to nejlepší Krotitelé duchů hned po prvním filmu (což upřímně není zase tak těžké - dvojka byla velmi, velmi průměrná a o tamtom se ani nebudeme bavit) a užijí si ho jak dospělí (navzdory hlavním dětským hrdinům film nepůsobí ani trochu infantilně), tak jejich ratolesti. Výborná akční jízda v tradici těch nejlepších dobrodružných filmů 80. let, na které se v současnosti Hollywood snaží tak marně navázat. Jsem rád, že aspoň u Krotitelů duchů se to povedlo na jedničku. ()

Asmodin

Původní Krotitelé duchů působily místy strašidelně a duchů tam bylo trochu více než zde. Tady je to strašidelné hned na začátku a pak už je to rodinný film s trochou akce a dojemným závěrem. ()

Wishkah

Chvílemi chybí logika, chvílemi se vypráví jak z rychlíku, ale mladá banda je sympatická a v momentě kdy se ozve charakteristická houkačka Ghostbusters, byl sem už zaháčkovaný nadobro. ()

xmatysekx

Celkem nudný, uplně obyčejný s cringe zakončením. Postavy charakterově pohublý a bez vývoje. Všecko předvídatelný, čili jsem se ani nebál a to jsem celkem posera. ()

Prochy38

Moc příjemný odkaz tohoto už bych i řekl kultu. Oproti cca 5let starému dámskému remakeu, který nestál za moc, se můžeme bavit o velmi příjemné rodinné komedii s velmi sympatickým obsazením. Zasmáli jsme se, efekty super, spousta odkazů na původní sérii i hold zesnulému Haroldovi. Za mě super, povedlo se! ()

Jaro_slav

Tady nelze moc věcí vytknout. Jako pocta původním GB to funguje podobně, jako nové Jumanji, navíc ale s hereckým bonusem, jaký u Jumanji nebyl možný. Je dobře, že se příliš nevysvětluje, moderní triky tomu prospěly, ale pořád vypadají (záměrně) retro, herci jsou téměř bez výhrad a skutečnost, že režisérem je syn režiséra původních GB a GB2, je takový hezký bonus. Negativa jsou jenom dvě: 1) Zjevně se hodně stříhalo, avšak ne vždy na správných místech – slušela by tomu delší stopáž, ač to i tak má dvě hodiny. 2) Postava Podcasta je tam jenom proto, aby tam byl nějaký asiat, nějaký šašek a někdo, kdo tu Phoebe (kterou tehdy ještě malá McKenna Grace bezchybně hraje jako neasociální verzi Sheldona Coopera) chápe „na první dobrou“ – jenom byl fakt blbý nápad spojit tyto tři filmové povinnosti do jediné postavy. Spokojených 80 % – a to i přesto, že jsem ocitl v sále, kde projekci rušily tři mentálně postižená děcka (která se tam ocitla nezávisle na sobě podle všeho), z nichž jedno by táta fakt do kina brát neměl. ()

Zombi

Slabší 4 hvězdy. Nové postavy mě docela bavily, především malá Spenglerová, prostředí je také fajn. Trochu mě zklamalo, že příběh v podstatě variuje jedničku, taky mohli vymyslet jinou zápletku. Dovětky se starými pardály se také mohly vynechat nebo udělat trochu jinak. Ale převládá spokojenost. ()

mosnak

Takový ten vzpomínkový odpolední film na nedělní odpoledne pro děti, kterým musíte vysvětlit, že Ti opravdový krotitele duchů jsou z roku 1984. A oni si budou ťukat na čelo a říkat vám, že jste staří. 54% ()

Renfield

Taková ta jistota, že bude původní čtveřice zapojena více, vzala brzy za své. Jistota byla totiž nahrazena myšlenkou, že vlastně nejsou tolik třeba, což mimo toho jednoho platí i pro finále. Ale objevit se tu museli a špatně to samozřejmě není. Jason Reitman více vsadil na čtveřici novou a výběr se mu povedl na výbornou, obzvlášť v případě Mckenny Grace, jejíž Phoebe je zdaleka tou nejzajímavější postavou. I když je to celé zasazené do dnešní doby, atmosféra let osmdesátých nechybí. Příběh se ani nesnaží o nějaké větší komplikace, což je ovšem trochu škoda. Samozřejmě, je to rodinná pohodovka, jaká tu dlouho nebyla, navíc umí i lehce hororově přitvrdit. Ale třeba taková scéna, ve které by se všichni učili využívat nově nalezenou techniku, být mohla. Největším "zklamáním" je potom samotné finále, ve kterém se mohlo z nostalgie ubrat. 70% ()

husokachna

Je to jako byste vzali rodinný/dětský film z osmdesátek, přeleštili, zrenovovali, namíchali k tomu první Krotitelé duchů a bohužel nechali ne moc dobrý "dětský humor" (i když mládeže za mnou se trochu smály). Pěkně to od začátku šlape, vypadá to senzačně, nikde se to moc nezdržuje a subjektivně to uteklo daleko rychleji než dvě hodiny. Na závěr jsem si i trochu pobrečel, protože jsem jednoduchej cíl a fakt bych si asi ty nový starý Krotitele ještě dal, kdyby to dostal na starost někdo inteligentní. Je fakt, že taky moc nechápu existenci tohohle filmu, jestli to má být začátek návratu téhle "frenčízy", tak úplně nějak nevím s kým a jak a proč (Bill už chudák vypadal, že moc času na ty filmy mít nebude), protože zakončením to zahodilo všechny postavy aktuálního snímku v podstatě do koše. Subjektivně se mi moc líbila hlavní dětská hrdinka i zbytek ansámblu a vůbec mi nevadil tolik vyčítaný fakt, že malá Spenglerová se ničeho nebojí a všemu rozumí. Vždyť původní Krotitelé, přes všechnu lásku k nim, byly taky dobrá slátanina :-), akorát my to v té době konzumovali jinak. A poslední věc - když už se musela vykrást zápletka prvního filmu, vykradla se docela s grácií a parádně. Takže všem hejtrům, jak jim dnes říkají mladí lidé - nezměnil se film, změnili jste se vy. Díky za ty Krotitele a díky i za závěr, který je trochu cheesy a trochu moc na první dobrou, ale bez něhož bych byl asi míň spokojenej. Čtyři solidní vícenohý munchery. ()

PanTumnus

Ne. Prostě ne. Nastavovaná kaše a drnkání na nostalgickou notu je vyloženě otravné. Recyklovaná zápletka z prvního filmu, nesmyslné odkazy (duchové posednou v obchodě jedinou věc a to maršmelouny co vypadají jako známí obřík z jedničky. proč? protože nostalgie) a camea původních krotitelů jsou tak strašně ''random'' a neslouží žádnému rozumnému účelu, že ve filmu vůbec nemusela být. A úplně nejhorší na tom je, že je ten film nuda k uzoufání. Pardon, ale dámy před pár lety krotili lépe a zábavněji. ()

majec4

Pacilo sa mi ako "plynulo" bolo remeslo odovzdane novej generacii. Neviem ci cakat, ze z toho vznikne nejaka seria. Mozno by som nebol proti, ak by si to udrzalo kvalitu, lebo necakane sa mi tento film pacil asi aj viac ako som predpokladal. Humor bol, akcia tiez. Potesila ma stara parta, avsak cakal som ze to bude mat vacsi vplyv na dej, resp. ze nastup bude o cosi efektnejsi. Tu ma to kus sklamalo. Inak mila komedia, ktora ma vsak od kultovej jednotky aj tak dost daleko. ()

Muel

| Columbia Pictures | V poho. Ono vlastne som dostal to, čo som aj čakal a vlastne je to dobré. Postavy fungujú, scenár je správne rodinný, veľa ľudí si tento film užije a to je super. Prajem úspech tomuto filmu. Lenže neobsahuje pre mňa "to", kvôli čomu by som tomuto vpálil 4. Ono je tu všetko vlastne tak nejak dobré, postavy Podcasta a Phoebe asi najlepšie v celom filme, CGI dosť v pohode, nostalgia funguje tak akurát. Lenže viac toho bohužiaľ film neponúkne, čo je trocha škoda ale zároveň tomu aj rozumiem. Rodiny si to náramne užijú, mne sa páčilo. Len či si z toho budem niečo pamätať po týždni to zaručiť určite nemôžem. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

nonick1

O další ztrátě času, aneb jak jsem se (opět) nechal nachytat na místní vysoké hodnocení. Zdá se, že CSFD v posledních letech pomalu ale jistě přestává být platformou, kde hodnocení filmů má odpovídající výpovědní hodnotu. Pakliže film v červených číslech začne být divácky zajímavý až ve své poslední čtvrtině a nejlepší scéna se objeví až po titulcích, je něco špatně. Snažit se natočit pokračování dnes už kultovní záležitosti bez původní partičky, je jako snažit se uvařit dobrý guláš bez cibule. A když se přece jen na konci filmu stará garda objeví, je to podobné jako by se nakonec, kvůli jakés takés chuti, do onoho guláše před koncem přihodila kostka maggi. Co na tom, že Peter Venkman a jeho kumpáni jsou stárnoucí bardi – dobrý scénárista by si s tím měl vědět rady, vždyť Clintu Eastwoodovi coby vesmírnému kovbojovi bylo už sedmdesát. Jednu hvězdu si právem zaslouží Mckenna Grace a ta druhá je za slušný vizuál, který by ovšem dnes měl být samozřejmostí. Inu, jak by svého času řekl guru tuzemských kuchařských zoufalců: Dejte tam libeček, když nemáte libeček, dejte tam maggi... a když nemáte maggi, nedávejte tam nic! ()

Flopik

Veľmi v pohode pocta predošlým filmom (ten ženský výplach nerátam). Raitman nám šikovne servíruje dávku nostalgie a odkazuje na pôvodné filmy kde sa len dá aj keď len maličkosťami. Nové postavy v pohode, vtipné to mohlo byť viacej ale zato vizuálne je to krásne. Najväčšie mínus je rozhodne koniec a návrat hlavných hrdinov, kde to nemalo tú potrebnú šťavu. Ale inak som sa bavil, miestami zasmial a ako rodinná pohodka film funguje skvelo. ()

SatyR.film

Na pôvodné snímky som bol ešte v starom kine, ktoré dnes už neexistuje, v časoch keď som bol malý Pajo. Do Odkazu na 40 rokov staré klasiky sa mi ale vôbec nechcelo  už kvôli tomu, že to má dve hodiny. A ono sa toho veľa ani nedeje, no čas celkom rýchle pri filme plynie. 3* za Odkaz + 1* za retro spomienky z detstva, "všeho všudy" 70% ()

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)