Krotitelia duchov: Dedičstvo

• Česko Krotitelé duchů: Odkaz (viac)

Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov... (Itafilm)

Vaisak

Celý film jsem se rozhodoval je si mám dát 3* nebo 4*. A dovršil jsem, že dám 4*. U filmu jsem se bavil, jen mě trochu sklamal konec, ale jinak fakt super film. ()

Zevluska

Nízký hodnocení nechápu, ale pro fandu Krotitelé duchů, je tohle povinnost! Slza ukápla, jako bylo to mířený, jednoduchý, prostě zábava, jako původní díly. Kvality původních to nedosáhne, ale já už jen za ten odkaz, jsem maximálně spokojená :-) rodinná zábava - status dodržen ()

Movielaik

Ano, jsem nostalgik. A jak píši ve svém profilu...nic lepšího, než filmy z osmdesátek (a pár z devadesátek, abych nebyl tak přísnej) prostě už nebude. Smiřte se s tím. Dnešní tvůrci se sice snaží uplácat něco kultovního nebo se alespoň přiblížit peckám z tohoto období, ale nedaří se a nedaří. Prostě to v sobě nemají...ani režiséři, ani herci...nikdo. Nicméně toto se celkem povedlo. Ano, mohlo tam být více duchů a mohli bychom se v tom šťourat víc, ale prostě to dopadlo fajn. Oproti předešlým "pokusům" navázat na starou značku je to prostě jinde. Samozřejmě jsme všichni čekali na starou partu, dočkali jsme se a nostalgický úsměv byl na světě. A samozřejmě se kopírovalo, zatím to asi nikdo jinak neumí, tak musíme být rádi alespoň za to. Takže zatím za 4, možná časem jednu uberu, ale dnes to cítím takhle. ()

nikhaj

Celkom pekna nostalgia. Namna malo priser a duchárčenia. Tie deti tomu vzdy pridaju ducha infantilnosti. Je to potom viac fantazy nez serious resp. malo je dobrych deti ()

Machaut

Taková instatní jednohubka. Nenadchne ani neurazí. Pro mě jako velkého fanouška prvních dvou dílů je to docela zklamání. Pomalé tempo prvních dvou třetin, pak nevyužitý potenciál řádění duchů a celkově tato část byla hrozně odfláknutá a rychlá. Hudba mohla být taky více inovativní a ne jen přikrášlený původní soundtrack. V akční části, jak se chystají na boj mě pobavil motiv ze začátku Rusalky. Než návrat ke krotitelům duchů mi to spíše evokovalo Stranger Things - styl jakým to bylo natočené a také se na tom určitě podepsalo obsazení Finna. Návrat původních herců v závěru na mě působil prkenně. Opět nevyužitý potenciál, mohlo jim tam být dáno více prostoru a více společné akce. Takhle to byla akorát sladce sentimentální chvilka, která novým divákům nic neřekne a fanoušky nějak nenadchne. Prostě tři hvězdičky a to jen z nostalgie. ()

zurivymlok

Produkční kvality a nápad to má. Duchové jsou (zvláště ke komickým situacím) překvapivě naprosto nevyužití, což je při dnešní technologii naprosto trestuhodné. Celý děj je vystavěn kolem dětských hrdinů, což mi už přijde poněkud otravné. Na druhou stranu film krásně staví hlavně na původním filmu, vrátí se též (bohužel jen na skok) všichni hlavní původní protagonisté, což je fajn. Potíž je prostě v tom, že je to hrozná nuda. Na dvě hodiny stopáže se toho stane překvapivě málo a bohužel i interakce mezi hlavními hrdiny není nic moc. Původní díl byl týmovka, kde měl každý svou nezastupitelnou úlohu (hlavně ústřední trojice,  jen Ernie Hudson byl trochu do počtu), tento film se spíše sólovka McKenna Grace, kolem níž se motají nevýrazné postavy. Prostě to jako týmovka nefunguje a osobně mě přišlo, že ta chemie se neobjevila ani při návratu původní trojice/čtveřice - patrně proto, že měli tak málo prostoru, že se zmohli jen na pár odkazů na první díl a k žádné interakci ve skutečnosti nedošlo. Nakonec mě nejvíce pobavila titulková scéna s kartami. Není to zklamání, ale ani to výrazně nepotěšilo. ()

PISTA226

6/10 Tenhle film je oproti všem minulým dílům úplně jiný, jak žánrem, tak i příběhem a provedením a prostě vším. Místo dospélých tu najednou máme děti, kteří by nebyli tak špatní, kdyby nebyli drzý fracky a neuráželi svou mámu a nechovalj se jak běžní dnešní mládež. Už jen z tohole důvodu si je člověk moc neoblíbí, což platí hlavně u Finna Wolfharda, kterýho tu človék chcíš chce nechat umřít a hraní podle mě není nic pro něj. Příběh vlastně nenabízí nějak moc postav v tom malém městečku a ze všech jsou dobře vymyšlené jen dvě a to Podcast a učitel Gary. Příběh se točí okolo mrtvé postavy, ze které se nakonec vyklube starý Ghostbuster, který nejenže padne krasně do filmu, ale fu guje taky nostalgicky na fanoušky. Minulé filmy byli převážně komedie, ale tady to komedie opravdu není. Tváří se to strašidelně a na takový film to jemné napětíčko nebylo špatné a taky mnohem vážněji. Za mě to nebylo spracovaný špatně, ale v té važnosti, která občas nedavala smysl se to docelá dlouho táhlo a nebyli tu nějaké zapamatovatelnější scény, které by utvářeli film. Čekal jsem, že Garymu dají více prostoru, takhle to trochu vypadalo, že ho tam dali jen protože je to Paul Rudd, ale nějak velky úděl tu neměl. Za celý film tu bylo strašně málo duchů a druhů a skoro se s nima nebojovalo. Ale abych se dostal k snad asi největšímu problému, tak to byl konec. Který byl naprosto směšný. Nejenže to byl naprosto špatně vysvětlený, nelogický a strašný souboj malých dětí, ale ta hlavní zaporčka byla tak odporná, že mě bolelo se na ni koukat. Takhle namalovaně a odporně by duchové vypadat neměli. Záporačka se tváří jako nejstrasnější stvoření, které vraždí lidi, ale vlastné je naprosto slabá a hloupá a člověku je naprosto jedno, jesti umře, nebo co se s ní stane, jelikož ani nemluví a jen se tváří jak blbá démonka, tak ji člověk doslova nenávidí. Příchod starých krotitelů byl ale celkem fajn a trochu záchrana. Musím říct, že jako pokračování nedělají nějak velkou ostudu minulým filmům, ale prostě to není dobrý úplně. ()

Jaroslaw

7,5/10 Už od prvních minut jsem byl zaháčkován v tomto skvělém pokračování,nové postavy jsem si užíval,jasně hl.hrdiny jsou tu spíše dětští protagonisté ,ale to vůbec nevadí pač Mckenna Grace byla skvělá,stejně tak Finn Wolfhard a Logan Kim aka Podcast a jeho hlášky byli boží.Jasně je tu znát inspirace prvního dílu a místy je to předvídatelné,avšak závěr se náramně povedl a já jsem velice spokojen,za mě osobně druhý nejlepší krotitelé,takhle si představuju pokračování známé značky. ()

xwerm

Herecké výkony sračka, scenár sračka, efekty boli ok, 95 % filmu je zbytočných, úplne o ničom, za záver dávam jednu hviezdu, lebo až tam je tá nostalgia, na ktorú som pri tomto filme čakal ()

Tranda

Příběh: 7/10; Akce: 7/10; Hudba: 8/10; Vizuál: 8/10; Humor: 8/10; Atmosféra: 9/10; Napětí: 8/10; Herci: 9/10; Zábavnost: 9/10. 8/10 ()

tulen

Nebylo by to špatný, kdyby to nebyla taková nuda. Herci celkem OK, zejména ti M.Grace. Ale jinak je to o ničem, chybí humor i napětí, je to celý nějak sterilní, bez nápadu. A po happyendu ještě trochu dojetí. Postavy navíc všechno berou jakoby se nic nedělo, všechno hravě vyřeší. Když o tom přemýšlím, ty děti jsou možná děsivější než duchové a obludy. ()

mokki5

Koukám, že jsem krotitelskému Feigeově fejku tenkrát dal za tři a vlastně nechápu proč. Za krásné tři hvězdy je tento poctivý kousek nostalgie. Jediné, co mi na tom celé fakt nevyhovuje jsou ti neslaní a nemastní dětští "hrdinové", kteří mi trochu vadili. Ne, pro mě jsou Ti hrdinové původní pánové s Billem Murayem v čele, vidět je po letech zde byl krásný pocit a je to právě jejich účast, co té vší nostalgii dává korunu a mé hodnocení zvedá ještě o kousek výš. ()

jenspifa

Jsem uchvácen. Tak krásnej sequel tu snad ještě nebyl. Odkazy, nostalgie, svěží vítr. Úžasný, vtipný, dojemný. Váhám mezi plným počtem. Po tomhle okamžitě mažu z paměti všechno od 2.dilu ()

ghoston

Pěkná, místy i dobře promyšlená nostalgie. 2x se do stejné řeky sice nedá vstoupit, ale tohle bylo celkem důstojné zakončení osudů. Hlavně už bych netočil další pokračování, dopadne to jako s vetřelci. Látka se tímto filmem definitivně vyčerpala. Udělat z tohoto dílu seriál by možná bylo lepší, jelikož by se scénáristé více vyřádili a nápady by snad měli, takhle ten děj násilně tlačili ke konci do 2 hodin a myslím, že to filmu ublížilo. Přístupné do 14 let. ()

Tomulka

Pro mne velmi povedený pokračovatel. Do doby než se dozvíme o hoře a jejím tajemství je vše bomba. Pak to trošku zadrhává a důchodci na závěr, nuda. Dalo se ti čekat. Celkově však dobrý. Postava Paula Rudda blbě napsaná :( ()

Chicharron

Film mně bavil. Staří pardálové jsou zpět, kvarteto otylých lezeb budiž zapomenuto (chce se mi říct, smrt rovnoprávnosti), děcka hrála přirozeně, hluchých míst ve filmu minimum. Odkazy na minulé díly fungují, zejména prťaví marshmallouni byli fajn. Film je výborná pocta minulým dílům a především zesnulému Haroldu Ramisovi. ()

matous20063

Tento film mě hodně překvapil páč jsem myslel že to bude propadák jak v roce 2016. Ale ne! Bylo to celkem dobré Zpracování a vizualizace na jedničku. Co se týče postav tak to není špatné ale každá postava by zasloužila trochu více místa protože mi jejich příběh přijde často nedopečený. Problém tu nastává u děje, první půlka je v pohodě a nenudil jsem se u ní. Problém ovšem nastal v druhé půli kdy je všechno na sebe chaoticky nasázeno a nedokážu se pořádně orientovat v ději, čímž se stal občas i nudným. Závěrečný fight je celkem až směšným protože tak je do sebe zavedeno více aspektů, což by nebyl problém kdyby se stopáž filmu natáhla minimálně o dalších 15-30min. Jinak má z filmu celkem dobrý pocit, ale vnitře bych ten příběh postav rád dotáhl do konce protože mi jak jsem zmínil připadá nedopečený. Musím dodat že humor filmu rozhodně nechybý. Dám filmu 4 hvězdy ale pro mě to jsou spíš lepší 3, protože do filmů s třemi hvezdami to rozhodně nezapadá. 65% ()

Raziel811

Filmů, které se vrátí po x dekádách a ještě k tomu se povedou (nepočítám verzi z roku 2016) je velmi málo a tady si to sedlo perfektně. Pohodový film, který netlačí na nostalgickou vlnu prvoplánově, ale naopak se ubírá dál, příjemný vizuál a dvě příjemná překvapení ke/na konci filmu. Klidně bych si hned dal pokračování. ()

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)