Krotitelia duchov: Dedičstvo

• Česko Krotitelé duchů: Odkaz (viac)

Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov... (Itafilm)

DD

By the numbers. Prvni pulka je fajn (i kdyz na atmosferu a stylizaci IT / Stranger Things nema ani nahodou), druha klasicka rodinna limonada procpana CGI. Za tri mesice si na to uz nikdo nevzpomene, tady to bude v modrym a uz by to chtelo GB nechat spat. ()

oldy

Rozhodně lepší než díl z roku 2016. Spousta nostalgie. Hlavně ten závěr a titulkové sceny vám připomenou první a druhý díl. Pohodový rodinný filmek. 65% ()

JohnZ87

Na regulérní třetí díl Krotitelů duchů se čekalo až příliš dlouho. A ne, tohle není ten vysněný třetí díl, jaký si řada fanoušků přála. Film sází na dětské hrdiny, z čehož jsem měl předem obavy. Děti rozhodně nesnesou srovnání s původními krotiteli, na druhou stranu to ovšem není tak hrozné, jak jsem se obával. Je to ve výsledku celkem slušná nostalgická jízda, byť první polovina filmu se trochu táhne. Odkaz je v první řadě pocta původním dvěma filmům a také zesnulému Haroldu Ramisovi, jehož postava Egona Spenglera se ve filmu objeví způsobem, jaký jsem předem očekával. Dojde i na návrat původních Krotitelů, který je ovšem spíše symbolický a rozhodně ne zrovna nejdůstojnější. 65% ()

RedRose

Tak já jsem velký fanda původních dvou Krotitelů a po tom nesmyslu z roku 2016 jsem měl fakt strach, ale dopadlo to naprosto skvěle!! Nostalgie z toho teče na hektolitry a samotné pokračování příběhu kolem Gozera, Strážce brány a Pána klíče bylo taky skvělé. Trochu šokující bylo zjištění, že Sheldonova babča je sekretářka původních krotitelů a druhá potitulková scéna, která hlásí, že s původním skladištěm duchů je něco v nepořádku, slibuje pokračování, které opravdu chci!! Velká škoda, že se toho Harold nedožil i když tady vlastně byl a taky původním krotitelům, bych dal o trošku víc prostoru. Celkově velká spokojenost a těch 80% to určitě je. ()

Stanix

Nikdy jsem nebyl fandou Ghostbusters, přestože sdílím přibližně stejný rok výroby jako prvotní film a filmy s osumdesátek jsou mi velmi blízké. Přesto jsem se ze zvědavosti k novému dobrodružství, snad čirou náhodou, dostal. Bohužel příběh je plochý jak prkno, bez humoru a dokonce i duchů je poskrovnu. Jednu hvězdu dávám za to, že jsem to dokoukal až do konce a druhou z platonické úcty ke Ghostbusters. ()

wixet

Odkaz má několik much a logických děr, ale to měli i původní Krotitelé. Mimo to má i spoustu hezkých odkazů na kořeny série, které tu a tam vykouzlí úsměv nebo dokonce i smích :-) Je to ve skutečnosti tak na 3,5 hvězdy, ale jelikož tu půlhvězdy nejde dávat, doplním na 4, protože to nepohnojili jako minule. Vlastně jsem z toho docela nadšen a řekl bych, že je to celkem důstojné pokračování. Člověk musí na Odkaz zkusit hledět mladšíma očima. Takovýma jako jsme měli tenkrát, když jsme hltali jedničku a dvojku v kině/TV. :-) Jinak je dobré od titulků neodcházet. A to hned 2x! ;-) ()

himor

Čítal som si recenzie a myslel som si že to bude tak poloprúser. Nestalo sa. Po serióznej fekálií z roku 2016, som bol veľmi milo prekvapený. Herecké obsadenie (aj celá retro 5-ka) bolo pomerne fajn, efekty boli super, tiež hudba. Dej veľmi solídny, napätie, akcia super. Tie dve hodinky ušli ako voda, nemám sa na čo sťažovať. Dal by som aj 5 hviezdic, ale nebolo to také dobré ako legendárna jednotka. 90% ()

papadoce

Prosím vás, kto mohol Finna Vlkťažko vybrať do akéhokoľvek filmu a byť s tým spokojný. Ja som škaredšieho a nesympatickejšieho zmrda ešte asi vo filme nevidel. Nevraviac o tom, keď som sa dočítal, že je mu deväťnásť. Ospravedlňujem sa, že začínam takto, ale on je úplne fuj (prvé písmeno sa dá obmieňať). A ešte aj hral idiota, rozumej (f)uja. Inak, po pomerne zbytočnom pokuse so ženskými, je tu nie úplne márny pokus oživiť legendárnu značku s deťmi. Možno je to menom Reitman, ale veril som, že by to mohlo fungovať. Predsa len záväzok voči taťkovi nie je zanedbateľný v prípade takej legendy ako je Ghostbusters. No fungovalo to iba veľmi čiastočne. Fajní boli herci, takmer všetci okrem hnusáka Finna. Paul Ant-Man je sympaťák, Carrie Coon bola v niektorých záberoch parádne milfkovsko sexi a deti fajn. Joj a ako úžasne Carrie v závere chodila, bože na nebi ♥️. Scenáristicky to ale celkom zlyhalo. Jednak, že boli zase zapojené decká, tento tínedžerský trend je dobrý tak akurát na zvracanie a jednak, že posledných tridsať minút bolo vlastne kópiou posledných minút z osemdesiateho štvrtého. Ešteže aspoň prišli všetci spidermani, veď viete čo myslím. Neviem úplne, že čo s tým, tak dám tri a už nerozmazávam. Čakal som od Džejsna viac. ()

Hexa odpad!

Málokterý film nedokoukám, ale tady to nešlo. Víc nesympatické a protivné hlavní postavy už nešlo nevybrat. Drzá, nesympatická a arogantní babo-chlapka, místní genius, co nechce učit, přihlouplý syn u kterého je s podivem, že vůbec umí dýchat a mohla bych pokračovat. Nevím. Možná že kdybych zatnula zuby a vydržela dalších 10 minut, tak by se to rozjelo, ale nevydržela. Kdyby to aspoň odsejpalo, ale ani to ne. Odpad všemi deseti. ()

BFG2000

Dost velké zklamání a naprosto podprůměrný film, který se snaží těžit z dobrého jména značky.  Není tam dobře snad vůbec nic. Film je navíc vyloženě nuda, bez jediné zapamatování hodné scény. Herci, především ti dětští, jsou hlavně otravní a nepříjemní. Dospěláci jsou zase až moc stupidní. Duchů si člověk moc neužije. Je hezké, že se sešla stará dobrá parta, ale ani ta to nezachrání. Nudné, nijaké, finále. Chybí jakékoliv emoce, ať už jde o napětí, strach, humor, zvědavost. A především! Chybí pořádná akční scéna, která by byla doprovázena originální (max mírně remixlou) původní hudbou! Což je neodpustitelné! Vlastně nevím, zač ty dvě hvězdy dávám. ()

misar3

Nejsilnější stránka filmu se skrývá v posledních 10 minutách. Ty jsou totiž napěchovýny očekávanou nostraligí a skvělým feelingem původních filmů. Co se děje předtím, má za cíl jen navnadit na ono finále, vykrást několik stěžejních příběhových rysů prvního dílu a v potitulkové scéně potěšit nejednoho fanouška původních filmů. No, nebýt finále a potitulkovek 2/5. Vleknoucí se nuda bez špetky napětí. ()

VojtechAllen

Odkaz zavání seriály alá Stranger Things či Cobra Kai, což někomu nemusí úplně sednout, ale já se extrémně bavil! Ať už jde o nové postavy kde je každý tak trochu něčím zajímavý (až na Lucky která mi přišla trošku navíc a hodilo by se jí víc screen timu).Nebo humor který mi tu sednul dost, ikdyž se tu občas najde vtip který není úplně nejlepší, ale naštěstí je ho tu opravdu pomálu takže to nekazí výsledný dojem nebo naprosto skvělá atmosféra, či velmi solidní emoce. Zbytek věcí jako je příběh nebo technická stránka jsou na solidní úrovni. Není tu vyloženě žádná scéna kterou byste si měli nechat zarámovat, a ani příběh nenabízí nic převratného kvůli čemu by si zasloužil extra velkou pozornost. O tomhle ale Ghostbusters nikdy nebyli, a upřímně si myslím že to ani tolik nevadí. 8,5/10 ()

Domineus

Viezlo sa to na nostalgickej vlne, ale tie efekty a spracovanie niektorých duchov na mňa pôsobili až dosť lacno. Občas sa to snažilo byť aj vtipné, ale nepovedal by som, že úspešne. Ako už tu bolo x-krát napísané, strašne mi to pripomínalo Stranger Things, ťažko povedať či kvôli Finnovi slebo tej atmosfére. Spolu s poriadne dlhou stopážou z toho bol nakoniec za mňa skôr priemer. 60% ()

tkey

Jak zaručit, že se něco povede? No určitě pomůže, když tvůj předchůdce hodí do tvého stylu takový vidle, že se z toho rozbrečí i mládě fénixe obecného na Antarktidě. Již po pár minutách mi bylo jasné, že se nejedná o brutální záchvat kinemato-průjmu, kterým byl předchozí díl, jenž zmizí v propadlišti dějin a bude možná jednou v temných uličkách zmiňován jako případ "takhle fakt ne, to mi radši urvi rodidla". Zde funguje slušné obsazení, které zároveň nezruinuje peněženku, že by se producenti museli přisát na cecek nějakého super-korporátu. Nostalgie a reskept předchozím dílům jsou nafrčený jak fetka z Mostu potok, když prijdou sociální dávky na jeho 12,38 harante. Všechno zde funguje a až na jeden vnucený, ale přehlédnutelný "woke" moment se povedlo zdánlivě nemožné, nepodělat sequel kultovního filmu. Skoro budu muset jít nakopnout nějaký štěňátko, abych se cítil zase jako chlap, potom co tu někdo pořád krájí tu cibuli. Tak a nyní tečka (jakože ta pravá, ne že tečka je jen začátek...) - běžte na to, pokud se vám líbili předchozí díly, tak vám z tohohle myslící koule neimploduje 🙂 ()

Daertelon

Takže si to shrneme - asiat, černoška, intouš, panic, geolog, samoživitelka a klub gerontů jdou nakopat řiť nebinárnímu božstvu stylizovanému do Michaela Jacksona v nejhorších letech jeho narkomanie, který má shodou okolností slabost pro velké šelmy. Otázka na po různorodosti vehementně toužící filmaře je nasnadě: A není to málo, Antone Pavloviči? Ale to jsem odbočil, to mi na filmu vadí nejméně. Problém je, že zápletka je de facto univerzální, plochá, nezajímavá, známe ji už tisíckrát jinak, neosloví, nezaujme. Oproti tomu, na co odkazuje, je humor zaměřený na diváky-konzumenty s minimálními nároky, kteří si přišli do kina odpočinout od covidu. Nezachrání to ani roztomilá Mckenna Grace, která je ve svých 15 letech regulérně největší hereckou hvězdou tohohle plátna, a zaslouženě (proto ta hvězda). ()

curfew77

Byl jsem poměrně skeptický, ale dostal jsem mnohem, mnohem víc, než v co jsem opatrně doufal. Především tedy v první polovině, která - jak už tady mnohokrát zaznělo - je trochu jiný film, než ta druhá. Stranger Things mě naprosto nebavily a filmy s dětskými hrdiny obecně vůbec nemusím, nicméně jak vidno, dobrý scénář v rukou kvalitního tvůrce ... Reitman junior je dle mého objektivně ještě o dost lepší režisér, než tatínek, který byl - přiznejme si to - vlastně jen takový lepší hollywoodský rutinér. A na Ghostbusters: Afterlife je to jasně patrné - nejen proto, že ve druhé hodině naservíruje fandům původních filmů snad všechno, co si vysnili, ale především díky hodince první, která by hravě obstála i sama o sobě, bez odkazů na osmdesátkovou klasiku. Malí herci výborní, dospělé duo Coon/Rudd (tihle dva se k sobě hodí i příjmením) příjemně utlumené a celý film jsem si s úžasem říkal, kde Jason vyhrabal natolik přesný dívčí klon starého dobrého Harolda Ramise, který navíc umí tak skvěle hrát - a ona je to ďábelsky namaskovaná Mckenna Grace, svým způsobem už ostřílená harcovnice?! V každém případě je naprosto dokonalá a v mých očích si celý film ukradla pro sebe. První půlka za 90, druhá, kdy se hraje retro za každou cenu, už jen za 70, nicméně veskrze poctivých 80 % a spokojenost! PS: Mezititulková bonusová scéna super, tu potitulkovou jsem moc nepobral. PPS: Výborný soundtrack!!! PPPS: Nedávno viděné 8-bitové vánoce dostaly hodně nekompromisní srovnání žánrové kvality. ()

Dejvecd

"Who you gonna call?" // Takto sa robia pokračovania! Trochu som sa zo začiatku bál, ako tento film dopadne, ale vo výsledku som bol dosť spokojný a kľudne by som si to pustil aj niekoľkokrát znova. Zábavný sequel ku originálnym a za mňa najlepším Ghostbusters, ktorý je plný odkazov a nostalgických spomienok na prvý film. Chválim Jasona Reitmana za postupne budovaný príbeh, v ktorom si dáva celkom na čas a postupne diváka navnaďuje na vlnu duchov. Zároveň, celý film je veľmi pekne natočený a postavy sú veľmi sympatické a zábavné, takže vás ich príbehy bavia sledovať. Taký koniec, aký tam bol, tam asi úplne byť nemusel, ale mne vlastne vôbec nevadil. Jeden z najpríjemnejších filmov na pozeranie roka 2021. Silných 8/10 ()

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)