8bitové Vánoce

• USA 8-Bit Christmas (viac)

Zábavný příběh plný dětských dobrodružství se odehrává na předměstí Chicaga na konci 80. let minulého století. Hlavním hrdinou je desetiletý Jake Doyle, který se snaží získat k Vánocům nejnovější a nejlepší videoherní systém. (HBO Europe)

Xmilden

Nechal jsem se zlákat recenzí MrHlada, ale kdyby mě tohle minulo, nic mimořádného by se nestalo. Průměrná vánoční záležitost, která moc humoru nedodá, místo toho se alespoň dozvíme, že než nějaké hodnotné dárky jsou nejkrásnější ty věci, které můžeme zažít třeba i s tátou. Líbilo se mi, že jedna z postav střídala krásné metalové trička (Iron Maiden, Judas Priest a na závěr Slayer Show No Mercy). 50% ()

sidzej

Je to niečo na spôsob Christmas Story pre novú generáciu. Samozrejme nedosahuje to podobných kvalít ale v podstate mám takéto príbehy plné nostalgie a detskej perspektívy rád. A úplne som tomu malému chalanovi rozumel a fandil mu aby získal svoju vytúženú konzolu. Takéto príbehy fakt dokážu človeka vrátiť späť do detstva. A to si cením. 70% ()

Ryuuhei

Velice fajnový, napínavý a nakonec i sentimentální spíše dětský film, který mě osobně přišel velice sympatický a absolutně jsem se po celou dobu sledování nenudil. Hezké absurdní vyobrazení tahu proti videohrám jakožto zkázu šířícímu zlu. Možná ty osmdesátky tolik nevynikly, nehrálo to na jejich atmosféru a všechno vypadalo jen jako taková alternativní moderní doba, kde NES bylo stále v kurzu a takovým dětským, často nedostižným snem. Mám takováhle překvapení při nedělním nahodilém sledování rád. ()

borec999

Neurážajúca retro vianočná komédia z obdobia 80.rokov, ktorá okrem toho že je nenápadnou reklamou na jednu značku herných konzol súčasne zdôrazňuje, že materiálne veci nie sú na Vianociach ani zďaleka tak dôležité ako tie duchovné. Film vie pobaviť, má tempo pri ktorom nenudí a v rozumnom pomere dávkuje aj atmosféru čara Vianoc. Proste fajn oddychovka bez väčších chýb a jeden z tých lepších-  novších  filmov s vianočnou tématikou, ktorý ale rozhodne nie je tak kvalitný aby sa stal ďalšou vianočnou klasikou... PS: Neil Patrick Harris je skôr rozprávačom príbehu a celkovo v 8 bitových Vianociach vlastne ani nemusel hrať, keďže takmer celý príbeh je odohraný detskými hercami... 55-60% ()

B!shop

Je to takovy nevim no, proste fajn, neurazi, nenadchne. Je videt, ze je to cileny na celou rodinu, takze se nekdy tvurci musi trochu krotit, sem tam tu je hluchy misto, sem tam promarnena sance, ale nastesti prevladaj fajnovy momenty a do toho par fakt v ramci zanru masakralnich scen. Takze ackoliv vse podstatny je videt uz v traileru, ja se bavil slusne, detsky herci jsou v pohode a Harris se Zahnem jsou jako vzdy fajn. Lepsi 3*. ()

• Před natáčením musel Neil Patrick Harris absolvovat 14denní karanténu. Každý den zveřejňoval vtipné video, jak ji tráví. (BMW12)