Krotitelia duchov: Dedičstvo

• Česko Krotitelé duchů: Odkaz (viac)

Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov... (Itafilm)

Vampiroza

Vlastně se opakovalo to co v prvním díle a to mě moc nebavilo. Čekal jsem nějakou novou aspoň zápletku proč by se měli duchové vrátit a né zase to stejné dráma které tentokrát nemělo ale takové grády jako tenkrát. Odkaz v podobě nalezení kostýmů auta a hraček super... ačkoli na můj vkus až moc nerdské schopnosti děcek které co vezmou do ruky hned umí ovládat a tyhle děti s mobilem ani nevědí kdo byly krotitelé duchů??? Rly?🤔 Mmm pár záběrů se mi tam líbilo a celkové hodnocení tak maximálně *** ()

Anosompozer

Veci sa tu jednoducho len tak dejú bez nejakých jasných súvislostí, a hlavne bez toho aby to vôbec niekomu pripadalo aspoň trochu divné. Film pre mládež, lenže čo z toho keď deti nepoznajú pôvodnú predlohu. Ďalšia vec je, že to očividne chce mať príchuť stranger things, ale o tom si film môže nechať len snívať. Pekný pokus, ale v mojích očiach tomu chýbal poriadný drive, ktorý by to posunul na vyšší level. Kult ako ghostbusters, predsa nemôže stavať svoj odkaz na sentimente, a otravných detičkách. ()

tein

Tak toto me velice mile překvapilo. Po tom minulém průseru je toto docela důstojné pokračování. Ano není to dokonalé ale myslím, že na takovou klasiku ani líp navázat nešlo. Dal bych 80% ale za "Ripleyovou" v titulcích zvedám na 90% 😂 ()

Incanus

Jak to vyjádřit slušně - hustěkrutopřísná nostalgie - TOHLE je pokračování, které jsme nečekali, ale přesto se nám jej dostalo v našlápnuté podobě. Přes o něco pomalejší rozjezd jsme se dostali do akce, která překypuje nostalgií, společně se závěrečnou dojičkou na slzy a dojetí nad úctyhodným ztvárněním H. R. Po filmu, jehož jméno nesmíme vyslovit, a kde dělejme, že se jednalo o verzi z alternativního vesmíru, zde to obsahuje vše, co má - zajímavé postavy. pomyslné předávání odkazu mladší generaci, přičemž odpovídající formou je zde uctěna původní čtveřice. A potitulková scéna? Nebo snad scény (musíte koukat opravdu do konce)? No jedna báseň. Je asi zbytečné říkat, že by si film zasloužil pokračování, pokud si dokáže uchovat takovouto úroveň. ()

ReisRyos

Očekával jsem katastrofu jako u řady jiných filmových pokračování po tolika letech. Byl jsem příjemně překvapen. Takhle se to má dělat! ()

renegad

Do sledovania tohoto pokračovania a reštartu kultových Krotiteľov duchov som šiel s obavami aby to nedopadlo podobne ako žensky remake pred pár rokmi. Ale moje obavy sa postupne rozplynuli a ja som sa znova naladil na tú správnu krotiteľskú vlnu. Začiatok to malo trochu pomalší ale postupne sa divák zoznamoval s postavami a prostredím malého mesta a trochu desivej farmy uprostred ničoho. Pomaly sa nám tu odvíja zápletka filmu a to všetko je prekladané fanservisom kedy som mal hlavne v druhej polovici neustále úsmev na perách a na koniec aj slzy v očiach. Ako fanúšik som sa nemohol dočkať lepšieho pokračovania než je Ghostbusters: Afterlife. Samozrejme sú aj tu nejaké nelogické scény (napr. hlavná hrdinka pomerne kľudne prijíma fakt že hraje šach s neviditeľnou osobou a zjavne sa v jej blízkosti pohybuje neznámy duch) ale to filmu blahosklonne odpustím. Väčšina vecí je pekne vysvetlená a aj nové hračky majú svoje opodstatnenie. Cameo role boli minimálne v poriadku aj keď som mal dojem že Murray to už fakt nedáva zo srdca a celému filmu by možno stačilo aj jedine cameo pri telefonáte z basy. Za mňa úplná spokojnosť a určite si to pozriem znova ako súčasť Krotitelia duchov maratónu (samozrejme bez toho paškvilu z roku 2016). Pre fanúšikov pôvodných filmov je toto povinnosť. A s malou dušičkou čakám či bude séria pokračovať. ()

BR23

Zaujme to najmä detského diváka... Nechápem ako z tak dobrého materiálu, ktorý sa im ponúkal dokázali spraviť tak nudnú, stereotypnú, trápnu, nesympatickú, otravnú klišé záležitosť. Tu je pár príkladov: Lovený duch zdrhá presne po strede cesty, uprostred pola, aby mali decká šancu za ním šoférovať auto (vieme v akom bolo stave), pričom si to predtým decká neplnoleté šinuli vo veľkej rýchlosti po meste a dávajú to lepšie než skúsení vodiči, zase nikto z miestnych im neverí ani vlastná mama (btw: najhoršia matka a postava ever) nie, hoc pred pár rokmi to bolo nevyvratiteľné. Ked sa ukáže že policajt, ktorý dostal decká do vezenia je vlastne otec jednej kámošky, kt. sa tam zjavila z ničoho nič a predtým tá zbytočná scénka kedy akože aj ona je zavretá, inak tá ich extrémna nevšímavosť sa tiahne celým filmom. A mať možnosť si raz zavolať, pričom sa tá malá vykecáva s jedným z pôvodnej štvorice krotiteľov (skúsila číslo a samozrejme fungovalo, volaný samozrejme pripravený) o ich spackanej minulosti a... klap, policajt preruší hovor. WTF?  Skrátka, prišlo mi to veľmi nachystané, pred-pripravené, neprirodzené, a nelogické (samozrejme v rámci žánru, s pôvodnými Krotitelmi nemám problém, mám rád scifi, fantasy ale toto bolo hlúpe) len aby sa dej mohol dalej posúvať (po celú dobu som počul šušťanie papiera- scenára). Ani cameo pôvodnej "trojice" tomu nepomohlo, záverečný nástup bol trápny a nepodarený. Ak mám film hodnotit spravodlivo (pre jeho pridanú hodnotu) a nie cez nostalgické okuliare tak 1/5. ()

KozelB

Moc jsem od toho nečekal a nakonec jsem nadšený. Je to prostě oddychovka, která skládá holt Haroldovovi Ramisovi a takový film skutečně je. Na nic se nehraje, chce hlavně pobavit. Konec se úplně nepovedl, ale přesto dávám plný počet. Výborný casting, hlavně mladí mají mezi sebou skvělou chemii. Více takových filmu! ()

jioex13

Přesně takto by mělo vypadat navazování na úspěšné filmy v původním podání. Možná je to tím, že jsem od nových krotitelů moc nečekal, ale nejen že příběh navazuje na původní film z roku 1984, ale i celá nastolená atmosféra (temná, vážná, ale přitom vtipná) se nese v tomto duchu. I přes pár výhrad, nevidím snahu napodobovat původní vizáž postav a pokud k tomu dochází, pak jedině v příbuzenském vztahu. Nostalgické vzpomínky jsou po celou dobu sledování, což dodává skvělé propojení s původní sérií. Nemám ani pocit jakékoliv nucenosti. Zkrátka kdo zná původní Krotitele duchů téměř zpaměti, pak musí být spokojen i s tímto počinem. Jestli vznikne nějaké pokračování, tak tímto byla nastavena laťka docela vysoko. V každém případě je konec otevřený a de facto nabízí dvě alternativy pokračování. Jsem nadšený. ()

prucky23

Film na domácí shlédnutí o zimní večery(na kino bych to úplně neviděl)... Jinak sympaticky pohodový film s lehkou dávkou nostalgie během i na konci filmu, i když si myslím, že z konce se dalo co se týče akce vytěžit více.. ()

Zaks

Značka Ghostbusters v parádnom modernom kabáte s prvkami pôvodných filmov. Dej je úspešným pokračovaním príbehu z 80. rokov, teraz sa však odohráva na starej farme uprostred zapadákova. Spojenie s minulosťou je veľmi príjemne podané, mladší herci spolu so staršími tvoria zohratý tím. S hrdosťou môžeme film priradiť do zbierky k pôvodnému obsahu. ()

karl173

Krotitelé duchů: Odkaz   Nový film této série má těžkou pozici. Snímek z roku 2016 nedopadl zrovna nejlépe a zároveň doboví fanoušci starších dvou dílů a především jedničky nemusí přijímat moderní návraty starých klasik zrovna dvakrát vřele. To se dá celkem snadno pochopit, jelikož už samotný předchozí film demonstruje, jak to nedělat a zkrátka je faktem, že novodobější sequely zavedených značek bývají mizerné či průměrné v tom lepším případě.   Ovšem nový snímek má pár triků v rukávu. Prvním je, že se o režii postaral sám syn režiséra prvních dvou filmů Ivana Reitmana, Jason Reitman, který navíc není žádným začátečníkem a už má za sebou několik slušných kousků. Evidentně se od otce dobře naučil.  A tím druhým je, že film využívá události prvního dílu a s několikaletým odstupem na něj přímo navazuje. Proto v názvu slovo Odkaz.   A odkazu film využívá velmi dobře. A nejen to, jde ještě o kus dál. Co se mi totiž na původních Krotitelých duchů příliš nelíbilo, byla jistá zkratkovitost. Film na mě působil takovým nedopečeným dojmem a především v závěru jsem nepociťoval takové to pravé napětí jaké bych pociťovat chtěl. Jason Reitman ale na diváka nespěchá a po celou dobu dobře buduje atmosféru a napětí, tak že v druhé polovině jsem ani nemrknul. Zároveň postavy a celý svět tu působí mmohem uvěřitelněji. A v neposlední řadě, daří se i dobře dávkovat humor, trochu toho strašidelna, akci a dokonce i nějaké to rodinné drama. Celkově tak na mě nový Krotitelé duchů působí více uceleně a snad mě za to neukamenujete, ale také jako lepší film než originál z roku 1984.   Ten bych ale nechtěl nějak znevažovat, protože co si budeme, Odkaz by nemohl být odkazem, kdyby nebylo Ivana Reitmana, Dana Aykroyda, Harolda Ramise a Ricka Moranise, kteří stáli za vznikem dnes již kultovního snímku. A když je řeč o starých známých, nesmím zapomenout také na Billa Murrayho, bez kterého by to celé nešlo. ()

defender110

Pozor může obsahovat spoilery. Myslím , že se jedná  o vcelku mile  zpracované navázání na první film. A je třeba dodat ,na první film. S existencí GB2 nepočítá a nikterak se o ní nezmiňuje ani se na něj neodkazuje. A´t už jde o datum pouze 1984 nebo ECTO1 v původním provedení a ne 1A. Jde opravdu o rodinný film plný nostalgie  a replik z GB1. A myslím , že velkým posláním bylo vzdát hold Haroldu Ramisovi , než vytvořit absolutně originální, nový a dech beroucí velkofilm. Příliš originality se zde nedočkáme a  množství nových duchů je  minimální. Slimmera nahradil Žvýkal a  např. mrtvolu řidiče taxíku v 1 mrtvola ,zřejmě, horníka z dolu na selen. Opravdu , čekáte-li  film plný originality skvělých efektů a  velmi nápadité zápletky, tak to úplně nesplní vaše očekávání.  Ale myslím, že o to se ani nechtěl pokoušet. Mnoho scén a momentů je doslova zkopírováno z prvních GB. Kapánek mi vadí jak se z dospělých dělají přitroublí hlupáčci a  absolutně duchapřítomné děti mají vše pod kontrolou, ale zase, není to nějak přehnané a dá se to snést. Velmi se mi líbila McKeena Grace jako vnučka Egona. Absolutně skvěle zahrané a řekl bych , že ostatní převýšila. Ale je to jen osobní názor. Další velkou roli,  zde dostalo ECTO 1(takovou nemělo ani v jednom z originálních GB) a bylo to i právě ono , které v průběhu takřka celého filmu dodávalo tu správnou nostalgii a atmosféru. I když  ruku na srdce některé kousky by nepřežilo ani jako úplně nové natož víc jak 60 let staré, ale to snad nikdo neřeší. V souhrnu to  hodnotím jako zdařilé navázání , za které se  autoři nemusí rozhodně stydět a člověk se na něj zas někdy rád podívá. Herecké výkony jsou řekl bych spíše nadprůměrné, zábava tady taky nechybí, ale nutno dodat humor a hlášky nejen Venkmana zde chybí. Konec je dojemnější a jsem rád , že Harolda můžeme ještě naposled zahlédnout. Za mě je to určitě 70% . ()

MaxBodycount

Miesto ektoplazmy nachrachlenej do tváre milovaného originálu verziou pre moletky z roku 2016 sa tentokrát dočkáme skutočného medzigeneračného kríženia lúčov, ktoré síce vďaka prehnanej starostlivosti o diváka - pamätníka mierne trpí povinným čakaním na "viete koho", šarm rezultujúci zo zrážky Goonies, ghostbustingu a skvelého obsadenia /McKenna Grace a Logan Kim sú úžasní/ však zo seba strasie iba v cringe momentoch nanútených woke kultúrou /potitulková scéna/. Moment filmového blaha: Mckenna Grace a jej vtipy Vs. Gozer, "viete kto" sa vracia. ()

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)