Krotitelia duchov: Dedičstvo

• Česko Krotitelé duchů: Odkaz (viac)

Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov... (Itafilm)

rikitiki

Osmdesátky frčí, tak proč toho nevyužít a nereinkarnovat jeden osmdesátkový hit? Řekli si tvůrci film, a jak řekli, tak udělali. Byl to dobrý nápad. ____ Snímek má vtipnou atmosféru, nepodlézavě připomíná původní Krotitele duchů, hlavní hrdinka jakoby svému dědečkovi vypadla z oka – samozřejmě v dívčí verzi, camea bys ani nespočítal, na diváka snímek pomrkává celou dobu, zároveň se mu ale daří přicházet i s vlastními nápady a vtípky. Film se nebere vážně a nechce nést nějaké poselství, je to čiročirá zábava a radost. SHRNUTÍ: Taky vás vždycky tak štvalo, že Bill Murray pouštěl elektrický proud do toho kluka, který měl hádat skryté obrazce, přestože je správně uhodl? Tak tenhle film mu připravil spravedlivou odplatu! ()

honajz

Celá hodina je o ničem - matka je asi nefachčenko, bo nemá na nájem (a těžko říct, za co kupuje jídlo), holka je malá nerdka, cucák syn větším charismatem netrpí, v novém maloměstě se ti dva snaží zapadnout, zatímco matce se líbí jediný učitel, který asi na škole učí. Vůbec to maloměsto je divné - mají tam bistro div ne ve stylu Hooters, nóbl restauraci, velké vězení, ale v ulicích nikdo nechodí, nikde nikdo nežije, jen občas se sem tam někde objeví jakýsi kompars, aby se neřeklo. Kam třeba zmizeli ti kluci, co s tou děvčicou z bistra jeli poprvé k dolu, proč nejeli i potom? Duchové nastoupí až nějak po té hodině, ale že by nějak strašili... Původní 80. filmy se braly s nadhledem a měly jistý vtip, přesto ta strašidla působila i děsivě - ale tady nejenom že humor zcela chybí (pokud nebereme nerdské vtipy), ale ani duchové nepůsob vlastně nějak strašidelně, spíše nechtěně směšně. Navíc, proč zase Gozer? Proč ne nějaké jiné strašidelné božstvo? A vůbec, koukat, jak svět zachraňují patnáctileté děti (plus posléze tři důchodci), to mě nějak nebralo, přemoudřelé děti obecně nemám ve filmech moc rád. Ostatně, ten konec jde zcela v duchu finálního souboje Harryho Pottera s Tím, jehož jméno se nesmí vyslovit, ani ty brejličky nechybějí. Jo, a odkdy jde ducha obejmout? Btw, ta krize originálních nápadů musí být děsná, když se pořád dokola restartují staré osvědčené filmy. ()

TheEvilTwin

No nevím, pro děti 6-15 let je to asi ideální žánr, ale pro kohokoliv staršího je to naprosto nedostačující a neuspokojující záležitost. Předchozí filmy jsem neviděl, a tak jde jakákoliv nostalgie mimo mne a mohu čistě hodnotit jen samotný film. A ten je jednoduše honba pár dětí za duchy a jejich nahánění do klece, nic víc, nic míň. Postavy mi přišly v druhé části filmu trochu otravné, vizuál je pěkný a barvitý, ale nic víc v tom najít nemůžu. Slabší, než jsem čekal, ale hádám, že fandové série film přežijou, zbytek když bude mít dobrou náladu stejnětak, já jsem jej však ke konci už trochu protrpěl. ()

HellFire

Jako jednohubka to ušlo, ačkoliv při bližším zkoumání je to děravé jako ementál. Hlavní hrdinka (rozuměj ta malá holka) je stejně jako Rey Mary Sue, což znamená, že všechno ví a všechno zná. Když jí začne pomáhat neznámý duch, tak se ani nediví a bere to jako samozřejmost. Rozumí všem přístrojům a chápe složité problémy. Jak postupuje děj, děti mají z ničeho nic po ruce všemožné vychytávky (co třeba past na duchy na kolečkách? odkud se vzala?), aniž by se kdo obtěžoval vysvětlit, odkud je vzaly. Celkově se na to ale dobře dívalo a postavy jsou sympatické (až na toho kudrnáče ze Stranger Things, který zase umí opravovat auta :); naopak mamča v podání Carri Coon byla cool a až teď jsem zjistil, že hrála Proximu Midnight v Avengers!), takže se nad ledasčím dá přivřít oko. Jedno bych si však přál z celého srdce: aby Hollywood přestal cpát do franšíz staré postavy a konečně natočil něco pro novou generaci. Camea a odkazy v tomhle filmu byly místy hodně trapné; repliky jsou ve filmu jen pro to, že byly v originále. A Harold jako duch na konci? To už jsem se neudržel a musel jsem se smát z plných plic. Přestaňte oživovat mrtvé herce, není to důstojné! Radši byste mohli vytvořit něco originálního a nespoléhat se na 20 let staré klasiky. ()

Othello

První polovina není vůbec špatná, protože Reitman ty dospívající postavy a étos mládí pořád umí docela hezky vykreslit. Jakkoli postava patnáctiletého Trevora je napsaná totálně jak postava Mortyho v první sérii seriálu Rick & Morty a celé to prostředí je vlastně šíleně debilní snaha prodat nám 80s nostalgia v současnosti. Stačí ospalé nerozvíjející se městečko v Oklahomě, kde není signál a už tu můžeme mít drive-in bistro na kolečkových bruslích a suplujícího Ryana Reynol... pardon Paula Rudda, který pouští děckám osmdesátkový horory na VHSkách. Ono co čekat od filmu, kde jsou reálně do příběhu zakomponované memberberries. Ale ok, budu hodnej, ten film je zpočátku překvapivě trpělivý, málomluvný a relativně stojí na svých nohách. Akorát jsem se u něj pořád ptal, proč mě to tak strašně nebaví. Problém je v tom, že z původního námětu, který sloužil k tomu, aby se parta vtipných lidí dala dohromady, srandovně se oblékla a vytvořily se pro ně situace, kde se můžou vyřádit jak oni, tak i trikaři (a ve výsledku potažmo divák), se najednou dělá nějaký úplně nesmyslný lore, ve kterém se fetišizuje každý šroub z původních filmů. V bezradném závěru je pak vyloženě hmatatelné, jak tenhle materiál není pro rozšiřování svého univerza vůbec vhodný, takže v panické reakci překotně finišuje s digitálně omlazenými herci či přímo hologramy mrtvých lidí a člověk si říká, ty píčo, to je fakt možný, že nebudu mít ani po smrti klid? Každopádně jsem vůči filmu díky jeho první polovině velkorysejší než bych si normálně byl, ačkoli si to tahle falešná nostalgia of 80s, which never was nezaslouží. Je to totiž žánr, který vytvořili čtyřicátníci, aby prodali vzpomínky na svoje dětství mladším generacím, které až se oklepou z mladistvé otevřenosti změnám, tak v nich zbudou akorát uložené informace o tom, jak za Reagana byla Amerika great. ()

ARI50

Wau, tohle jsem nečekal ani trochu. Mladí lovci duchu proč ne, a ta krásná vzpominka na známé tváře, no prostě nářez. Nejlepší prostředí filmu, tak krásné místo se vidí málo, příběh skvělý a herci taky. Já jsem si to prostě užil s úsměvem na tváři. ()

ancientone

Nie je to žiaden outstand, ale zároveň je to prvý vcelku úspešný pokus o pokračovanie Ghostbusters. Reitman ml. uchopuje pokračovanie kultovky v štýle "Stranger Things", ako pátranie party deciek so silným nostaligizujúcim retro tónom, ktorý neodkazuje iba na pôvodných Krotiteľov, ale aj na dobrodružné filmy ála Goonies. __ Ramisovi vo filme všetko sedí a funguje. Jediný problém že, že daný prístup bol (pocitovo) sviežim zjavom v roku 2015 pri prvej sérii Stranger Things a (pravdepodobne) sa nedá variovať donekonečna. Napriek tomu, že snímka väčšinu času neobsahuje nič, čo by sa dalo nazvať unikátnou charizmou, robí Reitman stále postivý kus zábavy. A to sa v krotiteľskej sérii-nesérii skoro 40 rokov nie úplne darilo. ()

luka4615

Rozpolcený. Tak přesně toto slovo tak nějak vystihuje tento snímek, jelikož se urputně snaží zavděčit jak novým divákům, tak zároveň i těm odkojeným prvním snímkem z  roku 1984, nicméně skvěle nefunguje ani jedno. Ghostbusters: Afterlife má sice na režisérské sesli syna režiséra původního snímku, avšak ve finále jsem měl neutuchající dojem, že ani on nevěděl co chce vlastně natočit. První polovina snímku je tedy víceméně vydařený restart s novými postavami a jejich příběhy, avšak polovina druhá je jedno zdlouhavé pomrkávaní na fanoušky původních “Ghostbusters”, což v kombinaci s nepřehledným digitálním bordelem působí vážně velmi roztěkaným a zvláštním dojmem. A i když jsem, stejně jako většina hodnotících, byl zcela nadšen scénou s původním týmem, tak ani to vlastně celý tento počin v mých očích nějak zvlášť nepozvedlo. Občas zkrátka jenom vzpomínání na staré dobré časy nestačí, občas je zkrátka tou nejlepší volbou přijít s něčím novým, něčím, co už (konečně) důstojně naváže na filmovou ikonu osmdesátých let. Snad se tedy jednoho dne vážně dočkám. PS: Netřeba dodávat, že i přes sporné kvality tohoto filmu se stále jedná o daleko, daleko lepší snímek, než bylo to divné a zbytečné cosi z roku 2016! „I don't remember this job being so painful." ()

Morholt

Určitě zábavnější a smysluplnější než předchozí pokus navázat na nestárnoucí klasiku. Předně se to povedlo herecky. Mckenna Grace už je vlastně zkušenou herečkou a tady jen potvrdila svůj talent a sympatický byl i její asiatský kumpán. Carrie Coon a Paul Rudd pak zkušeně přicmrndávali. Líbilo se mi to i trikově. Ne že by se jednalo o kdovíco, ale podařilo se zachovat ducha původních krotitelů a zároveň to nevypadalo lacině. Ale hlavně to nebylo přeplácané, jak bývá poslední dobů u filmů založených na efektech zvykem. Nicméně ani tady si nejsem jistý, kdo je cílovkou. Fanoušci původních filmů to jistě ocení, ale přece jen už se vesměs jedná o dospělé lidi, u kterých hraje velkou roli nostalgie. No a teenageři i děti jsou dnes úplně někde jinde. Ale já se bavil a o tom to je. 75% ()

Lucasion

"I remember Revelations. And i looked as he opened the 6th seal. There was a great eathquake. Judgement day." Trvalo to dlouho. Až moc dlouho. Je to už přes třicet let, co naši oblíbení Krotitelé zachránili New York. Dvakrát. Tehdy bojovali s prastarým Bohem, oživlým obrazem, obřím žužu a nechali se osliznout, kopali díru uprostřed páté avenue a nechali kráčet Sochu Svobody. (Měli jí dát bačkory.) Regulérní "trojka" nikdy nevznikla. Dostali jsme vcelku kvalitní hru, kde jsme se znovu potkali se starou partou, kterou nadabovali (naštěstí) všichni herci. No a nakonec jsme dostali od Sony Krotitelky, kde ač naši oblíbení herci byli, tak už nezopakovali svoje role. Čekali jsme tedy dlouho. Naštěstí přišel syn původního režiséra, aby nám nejen přinesl pokračování, pořádnou dávku nostalgie, ale také abychom se konečně potkali se starou partou Krotitelů. A na to, jsme čekali přes třicet let. "Hey, have you missed us?" To si pište, že jo! Už od úvodních titulků ždímá film nostalgii na maximum. Hudba i hudební podkres dává vzpomenout na oba originální filmy. Příběh šlape na plyn a už se nám tu konečně rozvijí nová kapitola. Jelikož Reitman junior sliboval nejen návrat do frančízy, ale také pokračování příběhu s novými charaktery, tak jsme se dočkali zcela nových postav. Finna Wolfharda má každý rád. Aby taky ne, stále je to ten kluk ze Stranger Things (2016). Nemůže zklamat. Ovšem jeho filmová sestra, Mckenna Grace, je to co dělá z filmu naprosto boží zážitek. Ona je totiž naprosto fantastická a famózní. Ano, už jsem ji v několika filmech měl možnost vidět. Ale její postava Phoebe je zcela jiná liga. Za mě rozhodně nejlepší herecký výkon za dlouhou dobu a věřím, že tahle holka toho má před sebou opravdu hodně. Paul Rudd v roli profesora a fanouška osmdesátých let dělá přesně to, co jsme od něj všichni chtěli. Jsem rád, za jeho obsazení. Protože sem krásně zapadne. Odkaz postupně ukazuje jakým směrem se bude příběh odvíjet a neskutečně se mi líbí atmosféra. Pod domem uprostřed ničeho, kam se rodina musí přestěhovat najdou sourozenci druhou hasičárnu. Tedy odpusťte mi ten výraz, ale je to tak, a kdo zná Ghostbusters, tak pochopí. A kdo nezná... No nikdo takový není. Opět tady pracuje neskutečná nostalgie, a objevování každého kousku staré filmové historie funguje na výbornou. Vzpomínáte na Jurský Svět, kdy děti najdou staré džípy a brýle pro noční vidění? Takhle přesně funguje příběh Phoebe, která najde utajenou laboratoř. První postava z originálu se objeví záhy a není to nikdo jiný než Ecto-1. Tedy klasický Cadillac z roku 1959. Bílí pohřebák, chcete-li. Jakmile se nastartuje, mám husí kůži a slzy mi jdou do očí. Pro někoho tohle objevování minulosti může být zbytečně dlouhé. Nesouhlasím. Film využívá každé scény, aby rozvíjel nové postavy, tak bavil diváky. Opět zmíním postavu Phoebe a její vtipy, kterými častuje okolí. Ovšem jakmile se objeví první duch, a my víme, že je to třicet let, co se neukázal. Tak začíná skvělá honba s Ecto-1 po Summerville. Houkání sirény, zapnutí protonového děla, polapení ducha... Ikonické zvuky a moje srdíčko doslova plesá radostí. Finále je pak něco, co nechci jakkoliv spoilerovat, ale funguje na sto procent. Potkání starého záporáka, protonové paprsky a jeden neuvěřitelný návrat je něco, co mě naprosto a totálně emocionálně rozbilo. Pan Jason Reitman vsadil na nostalgii a dokázal přinést pokračování, sequel, který nemůže urazit žádného fanouška původních filmů. K Afterlife přistupoval zodpovědně, citlivě a s respektem. Výsledek je film, který překypuje fanservisem, nostalgií a láskou. A je to na něm neuvěřitelně znát. Dokázal přinést všechny postavy, které tak moc milujeme ještě jednou na filmové plátno. Oživil jedno ikonické auto a nezapomněl na zvuky, které každý fanoušek chce slyšet a scény, které si chce připomenout. Tohle je něco, na co by měl myslet každý remake a každé pokračování po desítkách let. Pan Reitman věděl, co dělalo originál, tak zábavný, nadčasový a atmosférický. A přesně to, dokázal přenést do filmu, který obstojí v roce 2022 a zároveň dá nostalgickou ránu všem fanouškům. Afterlife nádherně balancuje nad hranicemi zábavnosti, vtipy, hororové atmosféry a dokonalého sexappealu. Scénu s malými marshmallow bych mohl dávat za příklad každé komedii, která chce, aby se divák smál. Odkrývání děsivého sumerského příběhu, bych doporučil každému začátku hororu. A neuvěřitelnou chemii mezi charaktery bych vlastně chtěl do každého filmu. Za ten neskutečně povedený konec, nemohu jinak ani hodnotit. Nový Ghostbusters jsou pro mě splněným snem a zdaleka nejlepším filmem za dlouhou dobu. Pro mě osobně jistě nejlepší film roku. A to i přesto, že je leden. Husí kůži a nostalgické slzy neumí jen tak ledajaký film. Tenhle to, ale zvládl na výbornou. (100 %) () (menej) (viac)

RelaxMan

Jsem velký fanoušek původních dvou dílů, ale tohle není důstojné pokračování. Bohužel, ani stará garda to na konci nezachránila. Bylo jí tam prostě málo. Chytání duchů dětmi, totiž není moc zábavné , ale spíš divné. Chyběla i hororová atmosféra a vůbec celkové napětí. Film ani pořádně negraduje. Pokud bych měl něco pochválit, tak výběr hlavní dětské herečky, která byla dobře vybraná a pak určitě scénku v samoobsluze ala Marshmallows,  ale to nejlepší z ní, už bylo vidět v traileru. ()

ScarPoul

Už veľmi dlho som nevidel tak potešujúci film. Ten závan nostalgie ( konečne spravený dobre), tá pripomienka dobrodružstiev o ktorých som sníval keď som bol krpec. Všetko tu bolo. Od postáv, cez akciu až po fan servis. Reitman nielenže spravil skvelú poctu pôvodným filmom a v rámci akejsi kultovosti aj posunul celý koncept do nového milénia, ale zároveň nezabudol na to, ako oceniť svojho otca a zároveň pripravil dôstojnú rozlúčku pre Harolda Ramisa. Nie každý tvorca ju dostane takto peknú, úprimnú a dojemnú. Prvá naháňačka v meste je fantastická. A film si celý čas drží svoj štandard. Emócie film celý čas drží na uzde(takže citovo nevydiera a nie je trápny) a nebyť dvoch (podľa mňa) zbytočných potitulkových scén, bolo by to v rámci posledných emócií zase o triedu lepšie. Pre mňa každopádne veľmi príjemný film, ku ktorému sa strašne rád vrátim. A časom možno hodnotenie zdvihnem. Takéto poctivé žánrovky s dušou sa už dnes veľmi nerobia. ()

Lacike

Trailery boli mizerné a vôbec som z nich necítil Ghostbusters atmosféru. Nakoniec film prekvapivo do veľkej miery hrá na nostalgiu a prakticky kopíruje jednotku, len je to umiestnené na vidiek. Vďaka tomu je film štylizovaný do retra. Nepoužívajú sa žiadne moderné gadgety, ale staré vykopávky z pôvodných filmov. Môj najväčší problém s týmto filmom je to, že je tu minimum humoru. Čo dáva zmysel, keďže hlavnými hrdinami tu sú nejaké deti. Nie sú neznesiteľné, ale ani som si ich neobľúbil natoľko, aby ma ich príbeh strhol. Ghostbusters bola pre mňa vždy séria, ktorá kombinovala horor a komédiu. Tu prevláda hlavne ten horor a srandy je minimum. Ale aspoň to nie je tak neznesiteľne trápne ako ten ženský remake. Účasť pôvodnej party pôsobí nasilu a hlavne vo finále ukradne priestor novým postavám z ktorých urobí štatistov. Vydarilo sa jedine CGI angažovanie mŕtveho Harolda Ramisa, ktoré bolo fakt dojemné a aj po trikovej stránke vydarené. Stopáž mohla byť rozhodne kratšia. Hlavne v prvej polovici to nudí, keďže sa pomaly odhaľujú gadgety, ktoré každý fanúšik série dávno pozná. Celkovo to je neurážajúci priemer na jedno pozretie. Viac to pôsobí ako ďalšia kópia Stranger Things ako komediálny horor Ghostbusters. 5/10. ()

BoPo

100% sázka na nostalgiu bola logická voľba. Z hercov potešila jedine tak Grace Mckenna, ktorá v rámci svojej kategórie, detská herečka, hraje áčkovú ligu. Ostatní tak nejako len vyplňujú priestor, neprinášajú sami o sebe nič navyše. Aj ten Paul Rudd je tu zbytočný, totálne nevyužitý rozsahom postavy. Zápletka fajn, ale nezanechá vo Vás žiadne vyčnievajúce, extra zábavné momenty. Najväčšie sklamanie bolo vizuálne stvárnenie ústredného zla a jeho dvoch poskokov/ochrancov a v podstate všetky scény krotenia samotného. A ten záver? To bolo až priveľmi spomienkové, so snahou o prehnanú dojemnosť. Bez záveru slabé 2*, so záverom 1* hviezdičková zbytočnosť. ()

Marcos22

Krotitelé duchů: Odkaz je naprosto právoplatným pokračováním původních dvou Ghostbusters s božím osmdesátkovým feelingem, starými známými duchy, zachovaným ikonickým hudebním podkresem a dvěma vyníkajícími potitulkovými scénami. Přesně tak by se dalo stručně charakterizovat volné pokračování původních Krotitelů duchů, ve kterém hrají prim dětští představitelé, čímž film z poslední doby nejvíce připomíná seriál Stranger Things či hororové To. Oproti těmto snímkům však naprosto věrně staví na Venkmanově odlehčeném stylu humoru, kterého se zde výborně zhostil především mladičký Logan Kim. Příběh filmu ctí jednoduchou osmdesátkovou dějovou linku, což mu jde k duhu. Pouze 124minutová stopáž je lehce přepálená a svižnějšímu tempu by pár škrtů pouze prospělo. Druhým, avšak již větším mínusem, je chybějící dospělá postava, ke které by divák mohl inklinovat tak jako například k Jimu Hopperovi ve Stranger Things. Ruddova postava je zde spíše za ňoumu ve stylu Shaggyho ze Scoobyho, než dospěláka, ke kterému by mohli ostatní vzhlížet či se s ním ztotožňovat. Jednoznačného vítěze filmu najdeme tam, kde bychom to čekali nejméně. Malí marshmallowni nám v traileru dali ochutnávku něčeho velkolepého, monstrózního, jedinečného, kinematograficky kulervoucího, a to dokázali ve filmu ještě překonat. Pokud kvůli nečemu zajít do kina na Krotitelé duchů: Odkaz, pak to jsou právě oni. Aktuálně si nepřeji nic víc, než s marshmallowny vidět jejich vlastní celovečerák, to by byla jízda. Krotitelé duchů: Odkaz je s ohromnou láskou a velkou úctou k původní látce natočené pokračování kultovních snímků, které ani po svých takřka čtyřiceti letech neztratily nic ze svého kouzla, Harold Ramis by byl na dílo Jasona Reitmana stejně hrdý jako jeho otec. Zasloužené čtyři hvězdy. 👍 (06.01.2022) ()

Hwaelos

Noví Ghostbusters jsou tematicko-motivicky mnohem víc nostalgická jízda pro pamětníky než samostojný film. Přesto ale vyprávění drží pohromadě, má solidní vývojovou výstavbu a atmosféru i vtip původních snímků. O odvážnou tvůrčí invenci se scénář příliš nepokouší, ale pocta je to víc než slušná. ()

Chermy

osobitě natočené, perfektní casting, krásná kamera, ale je to nuda a v závěru bez tahu na branku... finální scéna má být emocionální rozloučení, ale je to strašně slabé a nefunkční. Škoda. Nakročeno bylo slušně :) Film na mě působí takovým tím dojmem krásně naleštěné ale prázdné nádoby... vůbec mě to nezvládlo vtáhnout. ()

JohnCZ

Krásný reparát, který zcela ignoruje příšerné Krotitelky a volně navazuje na původní dva díly, v podstatě perfektní kombinací starého a nového. Dokonalým fanservisem pro fandy původních filmů a zároveň závanem toho dobrého ze současné kinematografie. Bratři Reitmani rozumí esenci Ghostbusters - napnou, pobaví, v závěru příjemně dojmou a hlavně, neustále chytře pomrkávají na své fanoušky. Za mě naprostá spokojenost! ()

vurhor

Vlastně jen takové milé a fajn ohlédnutí za původními dvěma filmy z osmdesátek, které najede na velkou vlnu sentimentální nostalgie až v posledních dvaceti minutách. Do té doby si to ale udržuje docela sympatickou vlastní identitu, které rozhodně prospívá změna prostředí. Jelikož se tentokrát děj odehrává na americkém venkově a ne v přelidněném New Yorku, člověku tak film v rámci celé série lépe utkví v paměti. Celé to vlastně připomíná takové Stranger Things, nicméně více přátelské pro dětské publikum. Osobně ale musím přiznat, že mi nějakou dobu trvalo, než jsem si zvyknul na hlavní dětské protagonisty. Ale oukej, Paul Rodd to z velké části zachraňoval. Snímek to ale možná až moc přehání s onou milou a rodinnou atmosférou. I přestože předešlé osmdesátkové snímky byly především komediemi, měly taktéž určité hororové sekvence, které nám měly připomenout, že krocení duchů občas zas tak strašná sranda není. Krotitelé duchů: Odkaz byly téměř po celou dobu takoví ťuťu ňuňu. Trochu podezírám tvůrce z toho, že chtěli záměrně zachovat nízký raiting, aby jim do kina přišlo co nejvíce lidí. Ve výsledku vlastně docela důstojný duchovní nástupce, ze kterého se ale klasika určitě nestane. A když už si na něj někdo vzpomene, tak mu vyvstane v hlavě asi jen těch posledních dvacet minut. Ale musím uznat, že jsem se během nich taky nostalgicky usmíval od ucha k uchu. Lepší 3* ()

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)