Šialený Max 2: Bojovník ciest

• Česko Šílený Max: Bojovník silnic (viac)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

Dlaha

O tu hvězdičku navíc si to oproti prvnímu dílu asi zaslouží, i když jistý si nejsem. Je to určitě hezčí a akčnější než předchozí díl. Zprvu se i zdá, že bylo zapracováno na logice, ta je ale stejně v závěru poslána do zádele. Před těmi lety to musela být pecka, teď je bohužel konkurence příliš velká. Mohu si do nekonečna opakovat, že zde se definoval nový žánr, ale kvalitě filmu to už nepomůže. ()

kobliha

Až na toho zanedbaného neandertálca s bumerangom a obrovským tupé na hlave.. Toho si mohli odpustit.. Alebo ho mohli aspon trocha skultúrniť. ()

Kolssteyn

Má první VHS vůbec... kdoví, kde je jí konec? Prostě prvotřídní klasika, která vryla stopu všem ostatním "post-apo" scénářům... ()

Páně

No přišlo mi to hodně dobré. Atmosféra skutečně velice věrná pravému post-apokalyptickému světu. Ovšem zdaleka největší klad v sobě ukrývají brilantně zvládnuté akční scény. Skutečné mistrovství ukazuje nejen skvělá závěrečná honba za cisternou, ale i boje o základnu s naftou (a její excelentní zkáza) a ostatní silniční scény. Navrh jako třešnička příjemně působící postava pilota gyrokoptéry. ()

Eluin

Svého času jsem tento film neskutečně miloval a dokonce si zakoupil i videohru na nintendo - kterou jsem pak nebyl schopen ale dohrát do úspěšného finále :-). Šílený Max 2 - to je ta správná postapokalyptická atmosféra! ()

Akana

Podstatně promakanější než jednička aniž by to ztratilo na syrovosti, postapokalyptická bezútěšnost je spíš ještě vystupňovaná. Na co nejbizarnějších oblečcích (punk byl tenkrát ještě čerstvou módou) si tvůrčí tým dal záležet nemluvě o automobilových (i jinakmobilových) honičkách a kolizích. Ty jsou přímo učebnicové a i dnes působivé. Hlubší myšlenky nehledat, tenhle film je hlavně o vizuálu. ()

Wolvie

Upgrade jedničky.Jeden z nejlepších sequelů všech dob,který přivádí na scénu již hotového antihrdinu a ve vykreslení postapokalyptického světa se mu dodnes jen málokdo vyrovná. ()

7ynek

Editováno: Zhlédl jsem celou trilogii hezky po sobě... (v době kdy to ještě byla trilogie =)) Snažil jsem se hledat pozitiva u každého dílu a ve finále je moje hodnocení následující: Mad Max 1 = 4*, Mad Max 2 = 4*, Mad Max 3 = 3* ...Nadupané káry svištící v zaprášeném prostředí a Mel G. je to, co vás tady baví... Těším se na Maxe, který bude více krvavý, více pochmurný, bez komediálních prvků a kde nebudou tupé místa, kde si nebudu muset říkat, proč se ti lidi chovají jako idioti a střihy kamer budou dávat smysl. Když já se u toho rád pousmál a beru to, takový je tento Max. Ale já mám vizi a doufám, že ji někdo zfilmuje... =) Podle mě ještě hodně nevyužité téma. Možnost rozvedení světa do detailů, post-apo zbraně na autech, bizarní tuningy atd... ()

char_t

Naprosto něco jiného než první díl. Tam, kde jednička v "našem" světě ukazovala nechutně krvavé silniční bitvy, které jako by neseděly do okolního světa, dvojka vykresluje parádní post-apokalyptickou krajinu, ke které tentokrát o něco méně nechutné bitky perfektně sedí. Vážně nebe a dudy, dávám čtyři hvězdy, byť s odřenýma ušima. Btw, největší frajer je děcko s bumerangem! Souhlasný komentář: Isherwood ()

strikeman

Tak tohle už je jiné kafíčko, než původní snímek. Atmosférické béčkové postapokalyptické sci-fi v BDSM kostýmech a kulisách zdivočelé země... 70% ()

Slava4

Na svou dobu hodně velká šílenost, ze které se stal opravdový kult! Mad Max 1 byl docela slabota, ale toto je mnohem větší podívaná :) Ikdyž dneska už sice docela retro, ale ta postapokalyptická atmosféra a ty staré kyberpunkové auťáky, ty jsou pořád parádní :) ()

MickeyStuma

Volné pokračování životních peripetií jednoho samotáře se už více zaměřuje na postapokalyptické prostředí, se vší ponurostí s tím spojené. Zoufalé boje o holý život jsou v takové době pochopitelně samozřejmostí. Také jde hlavně o palivo do svých aut a dalších dopravních prostředků. A divákovi bude secakramensky horko. Budou mu mezi zuby skřípat zrníčka prachu a hlavně bude cítit všudypřítomný pach onoho paliva, pneumatik a kovového narezlého šrotu. Atmosféra vskutku honosná. Nové filmové postupy ukazující směr filmového průmyslu byli posléze inspirací pro mnohé další tvůrce, kteří z nich čerpají do dnešních dnů. Dech beroucí automobilové honičky spojené přestřelkami a úžasnými kaskadérskými kousky do této doby nebyli k mání. Scéna s cisternou už je jen vrcholem toho všeho. Scénář není nijak složitý, což nahrává právě oné velké akci. Na výpravě se nešetřilo. Dává to hlavně prostředí a používaných vozidel hlavní podklad k úspěchu. Zvláštností je, že snímek nestárne a má co říct i dnes. Z Mela Gibsona se stala hvězda a zaslouženě. ()

Clu

Na dvojce si cením hlavně, jak dokonale a s lehkostí Maxovi vdechla nový směr a nový život. Bez problému nás to přenese do post-apokalyptické budoucnosti s dokonale vybudovanou atmosférou, a potrhlý svět ve kterém naše akční dobrodružství bude perfektně balancovat na hraně humoru a krvelačnosti prostě dokonale a vyváženě prodá. Diváci si rozšíří obzory a naučí se milovat ty trochu víc bláznivé a divné filmy. Rozpoutá to vaši představivost a vstříkne do žil adrenalin skvělou akcí. Vytvoří to atraktivní a zajímavý svět, ve kterém každý bojuje o přežití a každý se zbláznil. A Mad Max se právem stane ikonickou postavou, perfektně vybudovanou i zahranou a zapíše se nám do pamětí na léta dopředu. Problémy: až moc komediální, až moc gay, nic moc drama, nic moc finále. ()

BOURQUE

Z pôvodnej trilógii asi najvydarenejšia časť jak z akčného hľadiska tak aj z hľadiska otázok o živote a o boji za existenciu. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

GOREGASM

Jelikož jsem viděl nového Mad Maxe dříve než tuhle klasiku, tak jsem z toho nyní jelen. George Miller totiž dokázal natočit před 34 lety ještě větší řežbu, než za kterou je označována právě aktuální Fury Road. Zběsilý střih, kamera, prostě všechno. Akční scény si nezadají s tvrzením, že jde o dílo nevybouřeného psychopata a Miller svým motorovým ořům povoluje uzde v maximálně neúnosné míře. Hlavní postava Mela Gibsona včetně jeho psího parťáka Mad Maxe táhne urputně (v této rovině Tom Hardy a Fury Road dostávají na zadek), a přestože doba vnímala prototyp záporáka jako pankáče s holým zadkem, tak je to pořád masácká podívaná i po těch 34 letech. Hustohustej nářez. 100% ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (viac)