Šialený Max 2: Bojovník ciest

• Česko Šílený Max: Bojovník silnic (viac)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

merigieren

pejsa byl hezkej, než ho blbečci zastřelili. Jinak je tady jeden opičák co jezdí po světe, spojí se s hadím pilotem a pomáhají oáze benzínu z obležení barbarů. Všichni potřebují benzín, ale kde ho berou je záhadou, asi ho mají dost, když vydrží jezdit dokola dnem i nocí :-) našel by se i jeden vtípek, ale jinak je to jen odpudivá hudba a nekonečné křičení a střílení bez hlubšího smyslu. ()

Rathalos

Pre mna urcite sklamanie,este slabsie ako jednotka,neskutocna nuda,nebavilo ma to a nebyt tej poslednej pol hodinky,tak zaspim a prave kvoli tomu zaveru dam dve hviezdicky,inak by to bol odpad...:-) ()

aslavey

Prostě maso. Řežba, honička, sádlo máslo, hokejky, bumerangy, divný scény, skvělý scény, hlavně všecko real. Žádný triky a efekty a dnešní blbosti. Pěkně na dřeň. A nakonec v tom i ten příběh člověk najde. Jednu hvězdu strhávám za to, že prostě nechápu, proč ve světě, kde není palivo všichni jezdí s V8 a ještě blikaji majákama. ()

panvasik

Tak či tak to vypadá, že nebudu největším fanouškem Mad Maxe, protože pro mě fakt po nevydařené jedničce, jsem začal být víc skeptický, ale zároveň jsem věřil tomu, že mě film určitě chytne... No a dalo by se říct, že jo, určitě ne o moc, ale dokázal mě pobavit. Pořád je to za mě spíš průměr, který ale měl ty koule konečně rozjet tu pořádnou akci, která jednička postrádala. Mel vypadal sebejistější a zároveň, jsem mu tu roli fakt věřil, což se v jedničce nedalo říct a vypadalo to spíš, že si hraje na něco co ve skutečnosti nebyl. 6/10 ()

Cruchot

Trochu nezáživný úvod, zato závěrečná honička je opravdu špicová. Povedené jsou ostatně všechny akční sekvence. Jedinečná je atmosféra filmu podpořená výbornou hudbou. Zajímavé exteriéry a výtečné kostýmy. Typově zajímaví herci. Skvělý Gibson. Tenhle film je prostě lahůdka. ()

Filmárik

Tatko som si vždy predstavoval Mad Maxa predtým než som ho videl.Po veľkom sklamaní ktoré sa mi dostavilo po prvom dieli je Road Warrior presne to čo som chcel vidieť.Zničený svet kde jedinú cenu majú pohonné látky, všade prach a špina , nadupané káry akoby poskladané na šrotovisku a celé je to neuveritelne kickass našlapané.Len tie outfitty sú miestami ako od chalošov z Modrej ustrice ale na tú dobu museli znamenať medzník v móde. ()

lxbch

Moje oblíbené post-apokalyptické téma. Po slibné jedničce přišla skvělá dvojka, která popisuje dobu, v níž poslední věta před smrtí je: Mám naftu! Naprosto úžasné ztvárnění společnosti v chaosu. Málomluvný Gibsonem v roli samotáře odvádí vynikající výkon. ()

bif

Nepochybně jde o zlepšení oproti slabé jedničce, George Miller zde naplno uplatnil to co chtěl natočit, ale jak už zde někdo napsal, lidi se v akčních scénách chovají opravud neuvěřitelně hloupě a zrychlené záběry (které nesnáším) působí vážně směšně, na konci filmu je však ukryta jedna z nejlepších honiček všech dob, ale ani ta film nezachrání. Ani honička ani skvělý Gibson ani hudba a nápaditost George Millera..bohužel slabší 4*. ()

Stíba

Na rozdíl od jedničky se už hned na začátku alespoň dozvíme něco o pozadí tohohle zvláštního postapokalyptického světa, film má byť minimální, tak alespoň nějaký děj a logiku ale jinak je to u mě furt bída bídoucí. Upřímně řečeno nevím, co na téhle série kdo vidí, vedle těch skvělých béček 80. let, které spousta lidí haní je tahle série naprosté peklo. ()

AxelWers

Pochmúrna budúcnosť v tomto postapokalyptickom svete skutočne pôsobí ponuro. Vo filme sa veľa toho nenahovorí, čo ako keby symbolizovalo úpadok spoločnosti. Civilizácia zmizla a po opustených diaľniciach sa preháňajú bandy motorkárov bojujúce o každú kvapku benzínu. Maxov výrok: "I am just here for the gasoline" je synonynom toho, čo má väčšiu cenu ako ľudský život. Ak vás lákajú naháňačky áut a motoriek, tak si pozrite tento film. ()

Luisis

Koukal jsem na to už na základce u souseda na videu v Německém překladu, takže jsem nerozuměl ani slovo.Viděl jsem to asi 200x a stále dokola.Ta atmosféra, ty lokace....Nechalo to ve mě opravdu silný zážitek.Jak říkal POMO vidět to na velkém plátně jsem maximálně rozsekán. Jeden z mých best filmů ever - 96% ()

Kingjiri

U druhýho dílu se nezvětšil jenom rozpočet, ale díky scénáři to byla i mnohem větší zábava oproti nevýzraný a nudný jedničce a Mel Gibson vypadal mnohem drsnějc. K tomu se ještě přidala perfektní postapokalyptická atmosféra spolu se závěrečnou honičkou a kultovní akční scifi béčko bylo na světě. Jestli někdy vznikne čtvrtej díl, tak to bude určitě slušnej nářez. PS: Obávám se, že jde možná o trochu vizionářskej snímek, protože jestli pudou ceny ropy pořád nahoru, tak za chvíli budeme bojovat o benzín podobny způsobem taky:) ()

Jakubik

Podstatně lepší než první díl. Tohle jsem od Maxe očekával. Atmosférickou podívanou z nepříliš vábné budoucnosti. Akce a výprava včetně kostýmů výborná. Napínavé a chytlavé. O tomhle díle by se možná dalo říct i to, že je kultovní… ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (viac)