Šialený Max 2: Bojovník ciest

• Česko Šílený Max: Bojovník silnic (viac)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

Tiiso

Někdo druhým dílem vše pokazí, někdo naopak ne. Miller patří do druhé skupiny. Šíleným Maxem dvě ukázal co vlastně chtěl říci. První film jakoby, v tomto případě funguje, jako jakési rozehřívací kolo, či úvodní opening. Zde totiž tempo zvolní, scény se prodlužují, vše se v apokalypsě jasně definovalo a rozdělilo. Atmosféra je hutná a takřka vedená rukama profesionála. Záběry na ručně vyráběné automobily, všech tvarů a druhů jsou impozatní a stejně tak fungují i honičky v nich. Gibson ve své roli vyzrál a je z něho cítit jistota na sto metrů kolem. Příběh je prostinký a o to více právě funguje a doráží na smysly. Prach, vedro, rozpálený asfalt a všudepřítomná špína, jak na tělech tak i v duších. To jsou priority a zároveň těžké zbraně tohto Millerova Sequelu. Umí bavit a umí zaujmout i téměř po třiceti letech od svého vzniku. Co více dodat? Tvořit apokalypsu je nesnadná záležitost a né všichni tvůrci s tímto námětem umí naložit dobrýnm způsobem. Myslím, že zde se to podařilo a proto nic nebrání tomu abych se k filmu nevracel a nevracel. ()

smajly

Kvalitou je podle mě dvojka Maxe srovnatelná s prvním dílem. Přibylo trochu více postapokalyptické atmosféry, jinak se mnoho věcí nezměnilo a tím pádem mě nijak extra nenadchlo. Gibson zahrál dobře a námět zůstal, i vzhledem k tomu, že jde o pokračování, poměrně neotřelý. Záporňáci jsou navíc více než dostatečně záporní = 62%. ()

karlee

Post-apokalyptické světy obecně moc nemusím, tento je navíc postaven na dost chatrných premisách (je nedostatek benzínu, tak mají největší šanci na přežití ti, kdo furt jezdí po poušti sem a tam), propracovanější scénář má většina kramářských písní, drsňáci jako by právě přífrčeli z natáčení gay porna. Možná je to tím, že jsem ještě neviděl jedničku, ale toto bylo spíš utrpení. ()

Stanix

Oproti jedničce minimálně o 3 třídy výš, a to téměř ve všech ohledech. Ovšem až na hudbu, dá-li se to tak vůbec nazvat. Dělal na ní tentýž člověk jako před tím a podle toho to taky vypadá. Melodie jsou místy až nesnesitelně otravné a nepochopitelně asi 10x víc nahlas než všechny ostatní zvuky a ruchy. Často se stávalo, že jsem dialogům nerozuměl ba je téměř neslyšel (originální znění, dabing je na tom možná lépe). Úkazkový případ neuvěřitelně zpackané hudby. Jinak se ale jedná o výborné postapokalyptické dílko z 80. let. ()

DaveSmith

Nejlepší díl série, hlavně díky honičce na konci filmu. Ta je vážně epická. Kaskadéři se při natáčení museli vážně vyřádit. Celkově má film strhující atmosféru. Mel po smrti ženy a dítěte vypadá ještě tvrdší než kámen, člověk by ho skoro ani nepoznal. Trochu zvláštní byly kostýmy, na jedný straně středoškolský tým americkýho fotbalu, na straně druhý zákazníci sado-maso salonu. Vcelku ujetá podívaná, ale v dobrym slova smyslu. ()

Knor

no tohle už bylo jiný kafe než jednička. Postapokalyptická vize je tu opravdu hodně neveselá. Všechen ten prach, špína a benzín je cítit i přes obrazovku. Auto honičky jsou perfektní, je tu pár výborných postav, drsný záporáci a spousta akce. Takže pro mě akční sci-fi béčko jako hrom. ()

SuicideKing

když Maxův pes drží v tlamě kost ke které je přívázána spouš brokovníce a ta míří haďákovi do xichtu, jedna z nejlepších filmovích scén vůbec :D ()

Milda003

Nepochopil jsem proč ty záporáci jsou oblečený jak členové klubu modrá ústřice, ale jinak to docela šlo s přihlédnutím na stáří filmu. ()

pneumotorax

Od začátku až do konce má George Miller jasně vymezený směr a cíl od kterého se po celou dobu filmu neodchýlí ani o píď což zapříčiní že atmosféru vyprahlé zvrácené postapokaliptické pouště lze opravdu "cítit".Od prvního totálně utahaného a nudného dílu obrovský krok vpřed.Nemůžu se dočkat na re-make z Tomem Hardym. ()

AshT

Nadupaná 91 minutová akce. Po opravdu nudném Mad Maxovi v přítomnosti se Georgeovi Millerovi povedlo něco neuvěřitelného dokázal posunout film na úplně jinou úroveň. Vynikající efekty, triky a kamera. Na tu dobu naprosto nepochopitelně a riskantně natočené kaskadérské kousky. Velmi dobrý scénář a film konečně nepostrádá i logickou stránku. Atmosféra je velice dobrá a mlčenlivý Mel tomu rozhodně jen přidává. Možná jen škoda, že jsem snímek neviděl v roce 1981, protože v té době musel vyvolat nečekaný poprask. 80% ()

playboy_05

Dech berouci? Kultovni?...ale kdeze...maximalne tak ujete a zvracene...ten sado-maso vizual budu mit pred ocima asi jeste dlouho. Filmem jsem si opet trochu doplnil zakladni filmove vzdelani, ale jinak jde tenhle "kult" naprosto mimo me. ()

Godhaj

,,It’s my snake! I trained it, I’m gonna eat it.“ Z předchozího průšvihu jménem Mad Max se asi tvůrce řádně poučil. Tady jde totiž o zcela jinou ligu. Už úvodní nastínění atmosféry postapokalyptické budoucnosti výborně funguje, a přitom je to tak jednoduché, jako v intro ke hře Fallout. Atmosféra je výborná, sice množství kožených a perverzních oblečků a masek je vyšší, než by tomu v reálu bylo, ale jde o stylizaci, která se dá v pohodě skousnout. Samotný Gibson už není takové ucho, jak byl, zarostlá vlasatá image mu sedne. Příběh je opět a několik levelů výš než tomu bylo v prvním Maxovi, jednoduchý a uvěřitelný. Drobnosti, které mě velmi potěšily: malý Mad Maxův psík, který hrál, jako kdyby byl člověk a obrovský výbuch, jaký se dnes ve filmech už dělá jen počítačově. Celkově vzato jde o velmi slušný postapo film. ()

1mArc0

Akčné filmy nikdy nemajú veľkú šancu na to, aby mohli získať vysoké hodnotenie. O autentickosti, ani nehovoriac. Mad Max sa odlišuje od tých všetkých akčných filmov, hlavne svojou myšlienkou a nápadom, čo sa môže stať v budúcnosti. George Miller sa nebál a tak ako režiséri, ktorý natáčajú filmy z reálneho prostredia, kde sa pohrajú s psychikou postáv. Tak tu sa George vyhral s prostredím (autá,, kostými, miesta kde bolo natáčané) a nezabudol, ani na Maxa. So série Mad Max je práve dvojka najlepšia. Ak chcete dobrý akčný film s dobrou myšlienkou, tak určite Mad Max 2: The Road Warior. /95 %/ ()

Maniik88

Oproti jedničke o 3 svetelné roky ďalej, ako hercami, tak príbehom a najmä efektami a parádnou naháňačkou kamióna s pirátmi. Gibson skvelý, holozadkový a pulzujúci gangstri super a aj zubatý vrtulnista fajne zapadli. Do toho pár amazoniek a boj s lukmi, kušami či bumerangom. Som spokojný. ()

SONY_

Prostředí, ve kterém se odehrává celá tato série, je pro mě hodně netypické, ale už jsem si zvykl. Bohužel nedokážu tento film ocenit na více, než dvě hvězdičky a jediné, co mohu udělat je uložit ho do podvědomí s tím, že vím, že tento film existuje, ale nic pro mě nebude znamenat. /40%/ ()

Pochtli

Jeden z mála filmů, kde je druhý díl lepší než ten první. Člověk se ani chvilku nenudí a fantazie při vytváření kostýmů a vozidel byla hodně velká, což je jenom dobře... ()

Jara_II

Pokračování jedničky se nese v ještě o něco drsnějším duchu, akce je tu víc a atmosféra postapokalyptické doby je tu daleko věrnější. Prostě klasické béčko osmdesátých let - což znaméná průměr. ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (viac)