Šialený Max a Dóm hromu

• Česko Šílený Max: Dóm hromů (viac)

Dva muži vstoupí. Odchází jen jeden. Taková jsou pravidla arény v Dómu hromů ve městě Bartertown. Zákonodárkyně Aunty Entity bude muset brzy přidat ještě jedno pravidlo: „Neštvete šíleného Maxe!“ Šílený Max a Dóm hromů s Melem Gibsonem (Smrtonosná zbraň, Maverick) v hlavní roli hrdiny Maxe, který bojuje proti barbarům post-katastrofické budoucnosti. Tentokrát se stává zachráncem kmene ztracených dětí. Hudební hvězda Tina Turner září v roli dominantní Aunty Entity, která chce v touze po moci využít Maxe k posílení své vlády nad Bartertownem. Režiséři George Miller a George Ogilvie stvořili další apokalypsu na kolech. Ve filmu uvidíte jednu z nejlepších bojových scén mezi Maxem a gladiátorem Blasterem, kdy oba používají palice, řetězové pily a cokoliv jiného, co není k podlaze Dómu hromů přibito. Po zhlédnutí Šíleného Maxe a Dómu hromů budete souhlasit s písní z filmového soundtracku „We Dont Need Another Hero.” (oficiálny text distribútora)

JohnnyD

Prvý diel, ktorý sa pokúša o nejaký príbeh, no je to ešte väčší bolehlav, než sa dalo čakať. Úvod s Tinou Turner je výplach neskutočných rozmerov a nachádza sa tu asi všetko post-apo klišé ever. Vrcholom sú ale úplne nezmyselné dialógy a herecké výkony akoby boli všetci nadrogovaní. Nasledujúca Lord of Flies línia bohužiaľ tiež nedáva bohvieaký zmysel. Najväčšia škoda je, že z Maxa sa stal random vigilante, ktorý ako Hercules putuje z dediny do dediny a zachraňuje životy preživších. Napriek tomu všetkému je to stále dosť štýlové 80s béčko, navyše s riadnym rozpočtom (skvelá záverečná naháňačka a nasledujúci prelet lietadlom). Škoda len, že takýto rozpočet nemal radšej Miller pri jednotke. ()

B!shop

Pribehove je tenhle dil nejzajimavejsi, i kdyz misty uz to je zbytecne prekombinovany a uchylny, taky je tu asi nejlepsi hudba ze vsech dilu a nejzajimavejsi kulisy. Problem je, ze tu neni skoro zadna honicka a Max ani nejezdi ve svym autaku. Co se tyce Tiny, ta mi nijak zvlast nevadila. Porad docela slusna zabava, ale slabsi nez druhej dil. ()

Gemini

Wow, během té jaderné války (která možná byla před prvním, možná před druhým dílem) musela Austrálie schytat opravdu pořádnou šupu, protože se na jejím území protrhlo předivo reality a otevřel se tam portál do Země Nezemě - až na to, že si tu děti tentokrát spletou Petra Pana s Panem Rockatanskym, a po hodině skutečně pohledného a evidentně drahého postapo festivalu začnou pohádku o tom, jak Týna bez Bořka, ale zato s hromadou prasečích sr.... exkrementů začala po svém přebudovávat civilizaci, a ta překvapivě funguje stejně dobře jako její herectví:) George Miller se musel někde mezi roky 1981 a 1985 definitivně zbláznit, protože třetí Mad Max je totálně WTF pohádka, která mi pořád svým způsobem práce s žánrem připomínala Evil Dead 3 (to bude možná těmi motorovkami;)). Ne že by to nebyla legrace, ale je to úlet naprosto mimo všechny očekávatelné koleje - a že koleje tady hrají sakra důležitou roli, protože se pan Miller odhodlal osedlat kromě methanových tryskoaut potažených kravskou kůží i železného oře:) Nevěřícné vrtění hlavou doprovázené setrvalým úsměvem a občasným uznalým zamručením při hodnocení snímání těch několika akčních scén, které tu jsou k vidění, mi brání třetího Maxe strhat, ale mám opravdu VELKÉ obavy o to, co vyleze z Fury Road... Jestli totiž tohleto Miller napsal a pak zrežíroval, je to neklamná známka toho, že absolutně neví, co činí. WTFózních 60%. ()

Wacoslav1

Přijatelné zakončení kvalitní trilogie. Už to sice po stránce děje nemá moc co nabídnout a drží se to víceméně v osvědčené linii prvních dvou filmů a už to trochu skřípe, ale pořád to funguje 4* tentokrát nedám, ale silný 3* klidně jo. Mel je pořád ultimátní borec a jak už jsem psal u jedničky i dvojky je prostě třeba vzít v potaz dobu ve které to vzniklo no a ta osmdesátková bezstarostnost z toho prostě cítit je. Jenom si moc nejsem jistý připravovaným restartem, který jako by mi už prostě do dnešní doby nepasoval. Uvidíme třeba překvapí.65% ()

Nin

Tak tohle je mimořádně smutnej konec jinak skvělé série. První polovina je ještě v pohodě. To je jen takový zvláštní průměr, ale potom se to zvrhne... Můžeme zapomenout na auta, motorky, šílené motorkáře a jiné úchylné vrahy - je tu jakási fantasy pohádka, pokračování Nekonečného příběhu či co. Přibližně v polovině filmu se totiž Max potká s domorodou školkou a ti prcci jsou tak neodbytní, že ho otravujou do konce filmu. Kdyby to aspoň byli nějací správní vraždící šílenci jako holka s bumerangem z dvojky... ale ne, tohle jsou spíš takoví oživlí Ewoci. Tihle haranti zabijí i obligátní závěrečnou honičku, kde právě oni hrají prim a likvidují kopancema a pánvičkama zlí protivníky, kteří jsou tentokrát drsní a strašidelní asi jako Méďa Pusík. A celé to skončí... neuvěřitelně, v tom nejhorším smyslu, co tohle slovo má. Dávám ošoupané tři hvězdy hlavně kvůli první polovině a dál nevěřícně kroutím hlavu nad tím zneuznáním Šíleného Maxe. (5/10) ()

• Prvý film zo série, ktorý bol spolufinancovaný americkými producentmi. Vďaka tomu si v ňom zahrala aj známa speváčka Tina Turner (tetuška Entity). (m.a.t.o.)
  • Scénář požadoval, aby tetička Entity (Tina Turner) řídila auto. Všechna vozidla byla ale postavena s manuální převodovkou a Tina Turner taková auta neuměla řídit. Bylo tedy nutné pro ni zkonstruovat vůz vybavený automatickou převodovkou, který vypadal jako vůz s manuální převodovkou. (ČSFD)
  • Častým omylom je tvrdenie, že George Miller neskôr súhlasil s režiou akčných sekvencí a zvyšok filmu režíroval George Ogilvie. Tuto domněnku vyvrátil sám Miller tvrdením, že k nej došlo kvôli nejednoznačným tlačovým správam. Ve skutečnosti se oba Georgové rozdělili pouze v době, kdy Ogilvie natáčel velbloudí sekvenci. Inak trávili väčšinu času na natáčaní spolu. (m.a.t.o.)

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (viac)