Ocelový meč

• Česko Ocelový úsvit (neoficiálny názov) (viac)

Nacházíme se kdesi v budoucnosti, kdy se ze světa stala pouze suchá pláň. Oceány již neexistují a jezera jsou vyschlá na prach. K posledním existujícím pramenům pitné vody se stahují přeživší lidé a budují kolem nich města. Jednu takovou osadu však vykořisťuje proradný Damnil a jeho skupina banditů a zabijáků. Jejich studny totiž rychle schnou a potřebují vodu správců osady za každou cenu. Ale do města v ten čas přichází osamělý válečník s dlouhým mečem na zádech, který se před bandity odmítá sklánět. Damnilově skupině začíná být jedinou překážkou v cestě a nekompromisní výzvou k boji. (Slimak)

Dárius

Tak v takové roli jste Patrika jěště neviděli.Kdysi dávno za soudruhů po večerech-když bylo daleko do výplaty jsme na takové filmy koukali.Holky zblázněné do Patrika,viděly už "Hříšný tanec" jen komentovaly "Je něco co tenhle člověk neumí?"Docela se těším až si koupím právě vycházející Dvd a celou tudle perlu si připomenu. ()

choze

Průměrné post-apokalyptické béčko od režiséra MISSING IN ACTION 2, které Swayze natočil ve stejném roce jako HŘÍŠNÝ TANEC. Příběh je prostý a okoukaný, postavy šablonovité (drsný hrdina s temnou minulostí, idealistická vůdkyně mírumilovné komunity, její sympatická tvrdá pravá ruka, záporák a jeho zabiják), pěstní a mečové souboje slabé, nepadne žádná hláška, pochválit lze snad jen pouštní výpravu, která připomene HVĚZDNÉ VÁLKY, stejně jako vlasové kreace většiny zúčastněných připomenou pankáče z MAXE. V jedné z vedlejších rolích mladý Arnold Vosloo. U nás distribuoval Golden Crown. ()

Slimak

Z nostalgie...opravdu srdcovka... pro mne Patrick Swayze nebyl v prvé řadě nějaký tancující šašek z "hříšňáku" nýbrž právě tenhleten chlap s ocelovým mečem. Zkrátka se zaryje do paměti nenáročný, jednoduchý, krátký příběh o utkání dvou chlapů, bojovníků, kteří prostě vědí že jsou v boji nejlepší.Oba zvítězili v mnoha bitvách a s mečem to uměj. Ted stojí proti sobě. ()

kinderman

Postapokalyptická variace na Shanea, ve které umírající padouch položí stejnou otázku jako Calvera v Sedmi statečných a hlavní hrdina promlouvá v závěru k jediné ženské postavě stejně jako Cheyenne k Jill v Tenkrát na Západě. Ačkoli mám westerny rád, tenhle snímek vezoucí se na vlně madmaxovské trilogie (pejsek nesmí chybět) není ani napínavý, ani zábavný, pouze směšný. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný postapokalyptický film s Patrickom Swayzeem. Má dosť dobrý príbeh o tulákovi, ktorý na ceste púšťou narazí na menšiu osadu, kde sa rozhodne nejaký čas zostať a pracovať, ale celú oblasť chce úplne ovládnuť vplyvný muž so svojimi zabijakmi a tak s ním majú problémy. Spracovanie je celkom slušné, ale nie úplne ideálne. Príbeh je samozrejme len variáciou na podobné filmy, obzvlášť Šialeného Maxa, takže tu nič neprekvapí, všetko ide tak, ako v podobných filmoch býva zvykom, ale to mi neprekáža, túto tému mám rád a tu je to podané správne svižne, takže po celý čas sa je na čo pozerať, ale chýbajú mi tu špecifické prvky postapokalyptických filmov, atmosféra zlej doby je takmer nulová, ak si odmyslím pár náznakov v úvode, tak tu nikto netrpí smädom ani hladom, ľudia si žijú pomerne dobre a o život tu ide len veľmi zriedka, keďže ani záporáci nie sú takí záporní, ako je bežné. A toto považujem za hlavný zápor filmu. Akcie tu nie je až tak moc, ale je celkom dobrá. Chýba tu nejaká väčšia akcia, do ktorej by sa zapojilo viac ľudí, vo filme sa nepoužívajú žiadne strelné zbrane, používajú sa maximálne ručné a aj pomocou nich je len málokedy niekto usmrtený, ale zase je tu dostatok súbojov, ktoré sú na americké pomery tej doby príjemne nadpriemerné, majú slušnú choreografiu, sú aj dobre natočené, vidno, že Swayze je na tom fyzicky dobre a rovnako dobre sú zvládnuté aj súboje so zbraňami. Najviac sa mi páči dlhý záverečný súboj na meče. Herecké obsadenie sa mi páči, výborný Patrick Swayze v hlavnej úlohe, Brion James, tentoraz prekvapivo na kladnej strane, slušní záporáci, či už hlavný, Anthony Zerbe alebo aj jeho zabijaci a nesklame ani Lisa Niemi, tu nemám problém. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, pre potreby filmu stačia. Škoda tých nevýrazných postapokalyptických prvkov a nedostatku väčšej akcie, ale inak je to slušná zábava, ktorá na dvojku Šialeného Maxa nemá, ale tie zvyšné dva diely prekonáva. 64% ()