Jadernou katastrofu přežilo na Aljašce několik různorodých komunit. Všechny bojují o své místo na Slunci, což vzhledem k pouštnímu charakteru krajiny nelze označit na nadsázku. Důstojník Slade (R. Norton) prchá ze zajetí výbojné organizace Ownership, která se pokouší ovládnout ostatní komunity. Společně s Karen (C. Wahl) přichází do tábora vedeného Dixonem (R. Cutter). Místní obyvatelé disponují účinnou zbraní zvanou Equalizer 2000, do níž vkládají velké naděje. Tábor je však přepaden členy Ownership, kteří zajmou Karen a ukradnou zbraň. Slade se ihned vydává na záchranou misi a podaří se mu Karen osvobodit. Ostatní komunity si uvědomují hrozící nebezpečí, spojí své síly a útok na základnu Ownership tak může začít. (ČSFD)

Epistemolog

Patrick nedostává moc prostoru a zbytek partizánského komparzu jsou jen střílející ozembouchové. Vše se veze v duchu tradic Rambo III. a Mad Maxe, což mi sedlo stejně jako kostýmy, vytuněné zbraně i vozítka. Hudební kulisa je jak z laciného péčka a celý nízkorozpočťák plný explozí a šilhavé střelby se odehrává v nějákém lomu u základny pochybné organizace, která ukradne povstalcům jejich zbraň Equalizer 2000.... ()

nanamarak1

Že to bude sračka, to jsem čekal, ale že ta bude nuda, to mě překvapilo. Akce je ohromné množství, její kvantita však brutálně vítězí nad kvalitou. Sexuální scéna stojí za hovno. Děj je tak komplexní, že není v lidských silách pochopit souvislosti. Robert Patrick se jen párkrát mihne v roli takovýho santusáka, co má ve slovníku jen slovo čubka. Potěší aspoň vtipnej amatérskej dabing. POŠLU TĚ DO NEBÍČKA! 35%. ()

corpsy

Post apo, ako sa patrí. So všetkými svojimi kladmi aj zápormi. To, že sa tu vystrieľa ešte viac nábojníc ako v KOMANDE, o tom žiadna. Pyrotechnici takisto práškom nešetrili a autičkári sa tu vybláznili na ,,madmaxovských,, vehikloch celkom obstojne. Problém je iba v tempe. Snímok kolíše a nemá žiadnu gradáciu. Proste z jednej lokality do druhej, z jednej prestrelky do tej nasledujúcej. Stále ale lepšie, ako ktorákoľvek dnešná podradná produkcia ( viď The Asylum ). ()

TERRORDROME

Dalšia postkatastrofická strieľačka filipínskeho béčkového hovnokúzelníka Ciria H. Santiaga. Equalizer 2000 je tretí film čo som od neho videl a zatiaľ najpodarenejší, respektíve najzáživnejší. Kulisy - prašná cesta, kameňolom a nejaká tá Potemkinovská imitácia osady. Za záporákov opäť poslúžia dobyvačný fašisti v čiernom, za klaďasov tlupa ušmudlancov a nad nimi všetkými čnie bradatý geroj Richard Norton ktorý si ukuje unikátne absurdnú megazbraň čo okrem chrlenia nekonečného množstva guliek ešte metá aj stovky rakiet i výbušných šípov na jedno posedenie. Norton sa proste postaví na kopec, stlačí spúšť a následný helter skelter hodný červenej armády zmetie celý nepriateľský konvoj. Teda zmietol by, keby polovica toho čo vystrieľa nešla úplne mimo. Nečudo že hlavný zloduch s mocnými náramenníkmi po tej zbrani zúfalo túži. Zaujímavé je, že Ciriovky na to idú úplne opačne než iné trashové filmy ktoré obvykle trpia neschopnosťou vytlačiť zo seba nejakú akciu a len sa capkajú v nude. To Ekvalizér 2000 je predovšetkým a takmer nič iné než naháňačky, bitky, strieľanie do nemoty a tisíce výbuchov. Všetka tá streľba je, ako som už naznačil, riadne škuľavá a jej prevedenie je takpovediac drevorubačské, ale je toho VEĽA a non-stop. Samozrejme nechýbajú Ciriovy obľúbený kvázi indiáni ktorých úlohou je po väčšinu deja len posielať do riti rôzne vojenské delegácie čo k nim furt doliezajú na kus reči. Až v závere sa konečne s výkrikom ajajajajajajajajajaja... vrhnú do boja za demokraciu a dostatok čuča pre všetkých. V takej echt brakovej márovačke potom trochu zamrzí že tej koženej divožienke ani raz nevypadnú na svetlo sveta vydúvajúce sa koziská. Obnažené prsia tu bohužiaľ ukáže len Norton. Equalizer 2000 je konská dávka trashovej akcie, hrkavo kostrbatej, ale vysoko intenzívnej. ()

Shit

Z ukázky to vypadalo jako přijatelný béčko, kde se bude hlavně bojovat/střílet a málo kecat, což o to moc se tam nekecá a hlavní nadborec tam vyfasuje solidní mega kanón, kterým pokosí celou řádku nějakých mocichtivých šmejdů, který utlačujou hodný povstalce, ale je to takový celý laciný a nudný, že se ani nedivim, že to ještě nikdo neviděl, ovšem proti postapokalyptickým béčkům z Itálie to je ještě skvost ()

• Počet mŕtvych vo filme: 58. (beso74)