Šialený Max 2: Bojovník ciest

• Česko Šílený Max: Bojovník silnic (viac)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

tranquill

Zde už ta postapokalyptická atmosféra nechybí. I Mel je drsnější. Ale především kamera, zde producenti jistě investovali a vyplatilo se. Perfektně nasnímané silniční bojové scény a ta bizarní vozítka dávají filmu punc nesmrtelnosti a kultu. A i díky špetce humoru nelze hodnotit jinak. ()

bararich8

Hodně zajímavé, na datum vzniku, si to celkem nebere servítky a leckterý dnešní výtvor mu může závidět. Je to jakýsi dospělejší a brutálnější vodní svět. Vizuál je moc dobře zpracovaný (i na dnešní dobu), příběhu tam je pramálo, ale zato se stále něco děje, takže není problém. 4* a moc se těším na letošní nášup. ()

PEZ

Filmárske absolutorium. Nechce sa mi veriť, že je film natočený 35 rokov dozadu - je neskutočné, ako dokázali nadčasovo George Miller a kamerana Dean Semler natočiť tento kus. Videl som remastrovanú Bluray verziu a tá ostrosť, farby a tie šialené zábery a vôbec celý ten šialený svet pretavený na plátno. No wow. Ku koncu som pri niektorých záberoch krochtal blahom. Mel Gibson sa musel naučiť až 16 riadkov scenáru a že mu to teda išlo! :) Skvelo skvelé, toto je tá pravá Mad Max esencia. Aké paradoxné, že prvý diel bol jeden z najlacnejších australských filmov kedy natočených a jeho pokračovanie bolo naopak dovtedy najdrahším filmom natočeným v Austrálii - a bolo to vidieť. Paráda. ()

Biopler

Zásadný posun oproti jednotke a dobrým smerom. Postapokalyptická budúcnosť je na pustatine celkom depresívna a Miller nám už predostrel aj celkom fajn príbeh, dokonca aj so zvratmi. Nevyhol sa však tomu, že film sa hlavne v prvej polovici slimácky vlečie a hrdinovia kvôli slabšiemu scenáru nemajú čo utrúsiť. Už to našťastie nie je tak strojené, autonaháňačky sú prehľadnejšie natočené a film je obstojne zakončený, ponúkajúci možnosť ďalšieho dielu. ()

NerdmanJarda

Bojovník silnic, co k tomu říci. Rozhodně polepšení od jedničky, propracovanější scénář - jak jsem u jedničky říkal, že "postapokalyptický svět" je extrémně nedomyšlený, zde se to napravilo. Mel Gibson opět velmi dobrý, akční pasáže velice kvalitní i charaktery mi nepřijdou tolik ploché. Zajímá mě další díl, tenhle docela příjemné překvapení. Dávám 7/10 - 4/5 ()

Titus

Vynikající postapokalyptické akční drama. Nádherná vize z tohoto světa, kdy je benzín dražší než život a kde vás zavraždí pro tkaničky do bot. ()

LordMysti

Hodnocení dávám stejné jako prvnímu dílu, i když už to není ono, už to není to staré dobré... Je to drsnější, více postapokalyptičtější a není to rozhodně špatné. ()

Wencek

Super, super, super. Ano tak má vypadat svět budoucnosti. Tento film má ještě radši z důvodu hry fallout, která se očividně inspirovala tímto filmem. Super jízda celý film. Neodolatelný Mel a velice divný padoucha jeho nohsled. A chlapec s bumerangem je též super. ()

SPDB

Postnukleární steampunk. Daleko svižnější než jednička. Gibson brání poslední zbytky ropy před kanibalskými nájezdníky a role osamělého hrdiny jako jezdce pouště se mu spolu s prachem cest zarývá do jizev. Skvěle vymakané buginky postavené z odpadu by dnes všichni řešili digitálně a přesto že mrtvoly na nárazníkách hnijí několik dní, vyvolávají mi na tváři úsměv. Po závěrečných titulkách si člověk přeje ještě jednu jízdu pouští.. ()

Jaxx84

Upřímně nechápu proč se to jmenuje Šílený Max, podle Gibsonova hereckého projevu a mluvy by to měli nazvat spíše Flegmatický Max =) Ano bezesporu lákavé a líbivé téma post katastrofického světa, kde je každodenním chlebem boj o životodárnou tekutinu, tedy ropu. Ano výborná volba prostředí, výborná dramatičnost (především hudbou - aplaus - a kamerou). Ale...jedno velké ALE. Chybí mi tu prostě herecký výkon...jakýkoliv u kohokoliv, žel bohu jsem ho zde nenašel. Nehledě na (v češtině) bezduché dialogy, víc než 1A4 textu tu asi nebyla i když množství zde není problém...Plus i ty kostýmu ve stylu dnešních Slipknot či Rammstein byly místy úsměvné i když trefné...No chvílemi se mi to líbilo na 2 hvězdičky, místy na 4, takže kompromis...Za zhlédnutí to určitě stojí, hodinka a půl uteče jak nic. ()

Chrizo

Pomalu víc Falloutovská atmosféra než ve falloutu. Drsný a stylový svět ve kterém přežili jen samí pošahanci nebo zlomení lidé. Beznaděje se táhne už od prvních metrů filmů a nevybočuje ze silnice. Jen kdyby občas nedošel ten benzín když přijde na dialogy. ()

Forty-

Tak Max v plnej parade! Jednoducho paradne postapo, sablona pre buduce projekty. Takto to ma vyzerat, este teraz citim vonu benzinu a kozenej bundy. Silna inspiracia pre najlepsi postapo pocin vsetkych dob - herny Fallout. ()

Matt007

Nejlepší díl Maxe, krásně zpracovaný postapokalystický svět, ve kterém by asi nikdo z nás žít nechtěl:) Skvělá ponurá atmosféra a brutalita. Kultovní záležitost ()

RajAthen

O Maxovi se toho už napovídalo, nastal tedy čas to pověřit. Místo kultovního zážitku však přišlo spíše hořké zklamání. Max jako postava zcela postrádá charakter, naopak ostatní postavy jsou pouze protivné, děj neexistuje, hodně (a zbytečně) se ječí... Veškerá čest patří jen kaskadérům, u některých kousků jsem si říkal, že to jistě nebyla žádná legrace, ovšem to jen dokazuje, jak málo jsem vlastně film jako takový sledoval. Napadlo by vás taková myšlenka u Statečného srdce? Jeden z mála filmů, u kterých skutečně nechápu jejich kultovnost... A navíc by mě zajímalo, proč má být Max šílený? Jedná totiž jako nejrozumější postava ze všech. ()

dodona

Ok, lepšie. O dosť lepšie :) Atmosféra veľmi dobrá, úsporný Mel Gibson, nesmrteľný Bruce Spence (fakt som nečakala, že ten pád rozchodí) a perfektný malý divoch Emila Minta. ()

Ceberus

O něco méně divné než jednička. Jak někteří píší, že jde o kultovní předlohu pro ostatní postapokalyptické snímky, dá se to tak vzít (zvlášť a bitva o Atol ve Vodním světě mi teď přijde dost povědomá). Trochu mě překvapilo, že spojitost mezi jedničkou a dvojkou je velmi, velmi volná - v podstatě je spojuje jen hlavní postava, prostředí a tamní podmínky mi přijdou naprosto odlišné. Chlapec s bumerangem je originální zpestření, ale v podstatě jde jen o "maskota" filmu, nic hlubšího v něm není. Ostatní tvořili pouze kompars, kulisu filmu. ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (viac)