Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná. (HBO GO)

eJacques

...Skvělé... Sice se nevyrovná klasice "Das Boot" S Jurgenem Prochnowem, ale asi druhý nejlepší film z tohoto prostředí... Nechybí mu náboj ani osobité charaktery, o nichž tam vskutku jde, a jež hrají rozhodující roli při taktice a nervech kdo si "čuchne" k hlavici toréda a kdo ne... Politický aspekt dokresluje dramatickou atmosféru filmu... Bezva podívaná... ()

Motinski

Film pri ktorom sa napätie dalo krájať a pritom sa v podstate odohráva celý v ponorke. Herecké zastúpenie tiež na výbornú a nebyť pomalšieho rozbehu mohlo isť o dokonalý konverzačný triler. Druhá polovica už šlape na plné obrátky a ajkeď som si myslel že nemám slabosť pre takúto zápletka, bol som príjemné prekvapený ako ma film baví. ()

Mirokukii

Velmi dobrý, tempem našplapaný a tedy nenudící film. Spoustu hutné atmosféry a nekolabujícího napětí. Spousta dobře odvedené práce Johna McTiernana, jehož dílo ještě podtrhl Poledouris a přispěl tak výtečným soundtrackem. Nesympatizanti USA by však tento film měli minout velkým obloukem, přestože je tak, až na posledních kýčovytých dvacet minut, zdařilý. Zruční herci v sympatických rolích. O charisma Sira Conneryho netřeba psát, a Baldwin velice mile překvapil. ()

Mrkvič

Co chtít víc. Skvělá literární předloha, Connery a spousta dalších herců ve své vrcholové formě a do toho úžasná hudba Basila Poledourise. Pro mě je to parádní klasika. ()

lennyd

Když se jednoho krásného dne vydá větší část ruského (ehm. sovětského) námořnictva směrem do Atlantiku, tak to samozřejmě vyvolá v amerických tajných službách pořádné zděšení. Nikterak je neuklidní ani utvrzování sovětského velvyslance, že jde pouze o cvičení a zaběhnutou ponorku. Analytik CIA Jack Ryan (Alec Baldwin) se ale domnívá, že kapitán oné ponorky, Rudého října, chce emigrovat a předat do rukou Spojených států nově vyvinutý ponorkový pohon. Nebude mít ale lehké přesvědčit vedení, že nejde o začátek třetí světové války ... Oproti třeba takovému Stephenu Kingovi má Tom Clancy štěstí, a zfilmování jeho knih se téměř vždy podařilo. Nejinak je tomu i v Honu na ponorku - který patří k nejlepším (i k mým nejoblíbenějším) ponorkovým filmům - a to hlavně zásluhou Seana Conneryho, v roli sovětského kapitána Ramiuse. Opominout nelze ani Scotta Glenna, kterému taktéž role kapitána ponorky skvěle sedla (Při hře na kočku a myš je třeba si uvědomit, kdo je kočka a kdo myš). Celkově dobrý dojem kazí snad jen prkenný Alec Baldwin (ještě že byl v dalších Clancyovkách "vyměněn" za Harrisona Forda a trochu překomplikovaný závěr (scény se zrádcem na sovětské ponorce bych asi už vypustil). A nemůžu nezmínit naprosto úžasnou hudbu Basila Poledourise! ()

danoo

Thriller znamená v preklade nervák a toto slovo presne vystihuje Hon na ponorku, samozrejme až na ten očakávaný hapyend. ()

_DAVE_

Vynikajici spionazni drama na motivy romanu Toma Clancyho, notoricky znameho Jacka Ryana si tentokrate strihnul Alec Baldwin. Tyhle filmy proste muzu. ()

noriaki

Můj druhý nejoblíbenější McTiernan - po Predátorovi. Jen takhle vynikající film za sebou nechal skvělou první a našlápnutou třetí Smrtonosnou past. Možná i díky němu mám slabost pro ponorky. Ani sebelepší režie by se ovšem neobešla bez perfektní atmosféry. Zčásti za to může poděkovat brutálně charismatickému Connerymu a zčásti skvělému soundtracku Basila Poledourise. ()

Tomatáš

Zajímavý příběh ruského kapitána, který se zbláznil a jede zničit Ameriku balistickými raketami...Nakonec je všechno jinak, ale divák na to nečeká a celý film má velký spád..Veliká pochvala Seanovi.. ()

Brain-D

Naprosto dokonalý Sean Connery a počáteční scéna, kdy jsem čekal něco monumentálního. Jak utíkal čas, tak upadala temnota i hudba, která doslova mrazila v žilách. Vše bylo tak neskutečně výborně sestříhané a sehrané, že jde možná o nejlepší ponorkový film vůbec. ()

VanTom

Mistrovsky naplánovaná "šachová partie", až egoisticky rozehraná dezertujícím ruským kapitánem, po dlouhou dobu držela v kleštích napětí, jestli vyjde a na druhé, americké straně nalezne odpovídajícího (spolu)hráče s otevřenou myslí, jenž bude vyslyšen. Inteligentnímu scénáři i postavám sebrala pátou hvězdičku až slabší, jaksi přilepená akční naháněná s torpédy (a Ryanem za kormidlem), bez které by se finále jistě obešlo. ()

Sany33

Príbeh: Námorná rivalita medzi USA a Ruskom, môže byť vážny problém ak sa rozhodnte vziať veci do vlastných rúk. Herecké obsadenie: Sean Connery je jednoducho geniálny. Celá tá chladná arogancia priamo zodpovedá postave. Úžasné. Mladík Alec Baldwin si svoju rolu evidentne užil a zahral vysoký nadštandard. Prevedenie: Prvá polovica je napínavá v zmysle, že ešte nevieme čo môžeme čakať. V strede je množstvo hluchých miest, ktoré by film kľudne oželel a koniec zas naberá tempo a predvedie vám veľké finále. Pocity: Film sa mi ako komplet páčil, nič to ale nemení na tom že by som vatu zo stredu okamžite vystrihal a ponúkol viac manévrov s ponorkou lebo tie boli asi najväčším ťahúňom filmu. Pridaná hodnota: Ide o jeden z lepších filmov z tohto prostredia. 81% ()

drackula

Famózny výkon Seana Conneryho dokonale zatienil všetkých ostatních protagonistov a jeho postava primárne ťahá celý film. Kríza "súdneho dňa" je spracovaná veľmi vierohodne a film ma bavil aj po niekoľkýkrát, keď som ho nedávno zachytil v televízii. 85% ()

Autogram

Dosť ma sklamala značná časť filmu, ktorú zabrala ponorková konverzačka. Pár napínavých scén, pár chytrých úskokov a trochu akcie to nezachránilo. Dozvuky studenej vojny sú vo filme očividné, kde sú tie staré časy, keď ešte kapitáni na oboch stranách dokázali konať čestne podľa svojho presvedčenia a nebolo všetko len spravodajskou hrou okolo nezmyselného vraždenia, ako dnes. A ten Putin na ruskej strane... ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (viac)

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (viac)