Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná. (HBO GO)

Biopler

Americké videnie "ruského sveta" vo filmoch považujem, i po dopozeraní tohto kúsku, ako naivné. Ruský kapitán i so svojim pobočníkom na začiatku hovoria lámavou ruštinou, ak sa to vôbec za ruštinu dá považovať. V priebehu filmu však prepnú na angličtinu akoby sa nechumelilo. Posádka ponorky spieva ruskú hymnu v ruštine, no potom komunikuje v angličtine. Takýto nedostatok môže vymyslieť len americká produkcia. Príbeh je nereálny a hlavne som mal pocit akoby poriadne neexistoval. Skákalo sa v deji hore-dole, z ponorky do ponorky a tak je divák svedkom len suchopárnych pokynov kapitána ako uniknúť torpédu či ako sa hlbšie ponoriť. Žiadne napätie, grády, atmosféra. Za zmienku stojí len fakt dobre nakrútená scéna spustenia CIA agenta z lietadla na ponorku. Hudba sa minula účinku, nechápem ako tvorcov napadlo lepiť chorálové motívy do prevažne podmorských svetov. Film je zručne natočený, má fajn hercov s charizmou typu Connery, ale pri zmienených mínusoch u mňa ťažko obstojí. ()

helraiser

Famózní ponorkové drama které opravdu tvrdě šlape na paty nejlepšímu ponorkovýmu filmu všech dob Ponorka. Tuhle podívanou můžu jedině doporučit. ()

Razzor_82

"Udržujte kurz." Tenhle hon na záhadnou ruskou jadernou ponorku mě zase nudil i po mnoha letech.  Snímek totálně bez napětí a akce. Plno odborných slov, kterým jsem nerozuměl.  Tři hvězdy ale opravdu jen díky zvučnému hereckému obsazení. Nic pro mě. 6/10 ()

Agarwaen

Jeden z vydařenějších americký akčních velkofilmů. Obsazení je příjemné, zvlášť Sam Neill zaslouží velkou pochvalu, příběh má spád a nenudí, efekty ujdou. To, že je děj místy pěkná blbost je u špionážních filmů(knih) normální a nijak mě to neruší. ()

Slavomír

Môj protežant a niekdajší americký kráľ akčných filmov ma odrovnal niečím, čo som považoval za podradné ( a zjavne som sa mýlil ), niečím kde skrátka citeľná a sugestívna dynamika nemá priestor - v napínavých naháňačkách pod vodou. Charakterovo silne vyfarbené postavy a slušné dialógy, zaraďujú tento kúsok do zlatého fondu armádnych thrillerov. Po úvodnej trištvrte hodine vám si pomyslíte, že viete čo príde, no McTiernan vás vyvedie z omylu, film sa stáva nepredvídateľným a scény ohromia svojou veľkoleposťou ( suché doky, či nádherný záber Dallasu, ktorý doslova vyletí nad hladinu! ). Herci hádam ani nepotrebujú komnetár. Čistých 5 ()

waska

Výborný akční thriller z období studené války. Tradičně vynikající Connery ( už to příště snad ani nemusim zdůrazňovat, ten by byl dobrý i v nejhorším filmu roku ). V roli Jacka Ryana bych raději viděl H. Forda, ale budiž.. Škoda jen, že takovýchto filmů není víc..Navíc výborná hudba Basila Poledourise. ()

Ceberus

Miluju tyhle šachové partie (podobně jako třeba Nejhorší obavy nebo Vyjednavač), ani nepotřebují nějaké úžasné speciální efekty. Když se to navíc doplní o oblíbenou kvalitní hereckou sestavu (Connery, Baldwin, Neill), musí to na mě nutně fungovat. ()

danny_21

Politický thriller vracející se do dob hysterie studené války dvou velmocí pod taktovkou kouzelníka Johna. Jedna z těch lepších Clancyho obsáhlých novel s námětem Jacka Ryana, podle mě ale velká bota byla svěřit roli kravaťáka Baldwinovi, který je všechno je ne herec s charismem pro takovou roli. Samozřejmě opak platí o Seanovi, který s bilým vousem a svým milým ruským přizvukem exceluje. Napínavé akční naháněcí sekvence, kam ses poděl Johne, chybíš tady - L.P. 2012 - 80 % ()

Acrobat

Mohla by sa ustáliť hypotéza, že ide o najlepší ponorkový film všetkých čias. Ja o tom nepochybujem, len by ma zaujímali dôvody, či dôkazy, že to tak nie je. Aké by sa vyprodukovali? ()

BigBang

Středně podstatné mínusy: Dost prvoplánových propagandistických proslovů, nepřesvědčivá psychologie části ruských zláků, nepřesvědčivá zápletka. Veliké plus: skvělé a věrohodné postavy různých amerických důstojníků, zvlášť, když jsou konfrontováni s něčím, co je mimo jejich obvyklý svět (mladý nadšenec). Jinak je neuvěřitelné, že politruk ve filmu z r. 1990 se jmenuje Putin... Musel jsem se dívat na imdb, jestli to nebyl vtípek českého dabingu. ()

Armin82

No řeknu to takhle...lepší ponorkové drama jsem neviděl určitě, naopak lepší drama jsem určitě viděl, ale i tak je to paráda. Sean Connery výbornej, Baldwin na pohodu, ale hlavně to napětí, vyhrocené a zamotané situace. Vynikající! Rok natočení 1990, takže to asi viděl každej....a kdo neviděl....hurá do toho ---->90% ()

Psycho.R

Jako malej jsem hrával hru podle tohoto filmu na game boy, teď si říkám, proč jsem otálel takovou dobu s tím, než jsem ho shlédl... ()

Likan7

Moje druhá zkušenost s příběhem od Toma Clancyho, a opět jsem se až nepříjemně často nudil. Přepálená délka, moc politikaření a málo akce. Zoufale nevyužitý Connery a ještě moc mladý Baldwin. ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (viac)

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (viac)