Danny Roman (Samuel L. Jackson) je najlepším vyjednávačom chicagského policajného zboru. Jeho kolegu zavraždia tesne po tom, čo sa mu zverí, že podľa jeho informátora niekto spreneveril všetky peniaze z policajného fondu. Krátko na to vnikne do Dannyho domu inšpektor Niebaum (J. T. Walsh) so svojou špeciálnou policajnou jednotkou, ktorá objaví podstrčené účty zo sprenevereného fondu a dôkazy, že Danny zastrelil svojho kolegu. Od doposiaľ úspešného policajta Dannyho sa všetci odvrátia. Niekto celú aféru prezradí novinárom, pre ktorých je táto správa vhodná na titulnú stranu. Zúfalý Danny sa zabarikáduje v policajnej budove a drží tu ako rukojemníkov inšpektora Terrenca Niebauma, jeho asistentku Maggie (Siobhan Fallonová), zradcu Rudyho (Paul Giamatti) a veliteľa Granta Frosta (Ron Rifkin). Odmieta ich prepustiť, kým nebudú odhalení skutoční páchatelia. Budovu uzavrú a do akcie povolajú špeciálnu jednotku, v ktorej Danny ešte prednedávnom slúžil. Danny s ňou odmietne komunikovať a vyžiada si nestranného vyjednávača Chrisa Sabiana (Kevin Spacey) z iného okrsku. Zatiaľ čo sa polícia dohaduje o ďalšom postupe, vykoná skúsený Danny všetko, aby získal čas potrebný na odhalenie skutočných zločincov. (TV JOJ)

nash.

Ačkoli Jackson je dobrý, scénář nemá slabinu a všechno funfguje jak má, všechny a všechno tu dokonale zastínil Kevin Spacey. Je dokonalý v akci i doma, kdy se marně snaží vyjednat příměří mezi dcerou a matkou zamčenou v koupelně.. :-) P.S. 2014: Ani po letech neztratil nic ze svých kvalit. inteligentní, napínavé, s vynikajcimi dialogy, špetkou akce, které nechybí ani několik obratných maličkostí, které to celé povyšují vysoko nad žánrový průměr. ()

castor

Ocitnutí se na druhé strany barikády už tu bylo častokrát. Policejní vyjednavač v roli únosce, to je docela novinka, navíc, když se dialogu účastní Samuel L. Jackson a Kevin Spacey. Objevit se na druhé straně zákona se dá hned. Fond pro příbuzné mrtvých policistů je lákavý, tenhle vyjednavač však po něm neprahne, to jiní, kteří ho nyní chtějí „vlastně v mezích zákona“ odkrouhnout. Všechny trumfy holt mají ve svých rukách. Originální námět, slušná režie a herecké výkony, které se musejí líbit. Vše skromně proložené akcí bez počítačových triků, která není nijak strhující, ale do výsledku jednoduše pasuje. Chlapské, dobré i po letech, nenudící. ()

nascendi

Výborne nakrútený film o zaujímavej práci policajných vyjednávačov nadobudne potrebnú dramatickosť vo chvíli, keď defraudanti z policajných kruhov v strachu pred odhalením sa pokúsia "našiť" vraždu kolegu na špičkového vyjednávača Dannyho Romana. Ten, pritlačený k múru, a v beznádejnej situácii vezme rukojemníkov, zabarikáduje sa v kancelárii a o nejakú dobu si už môže overiť, aké je to, byť pri vyjednávaní na druhej strane. Starostlivo napísaný scenár a bezchybné výkony S.L. Jacksona a Kevina Spaceyho zaraďujú tento film medzi špičku vo svojom žánri. ()

Arsenal83

Jeden z tých filmov, keď si poviete, uf, ten Samuel L. Jackson je fakt dobrý herec a zaradíte ho do svojej top 20. Takto sa pyšne môžem postaviť pred akéhokoľvek slniečkára a zahlásiť: Mám troch až štyroch čiernych hercov v osobnej dvadsiatke, splnil som normu!" Myslím, že aj Biden a iní pedofilní chuťovkári z Bieleho domu mi môžu len ticho závidieť. ()

sharky

85% Na přebalu mnoha filmů bývá napsáno: thriller, co bere dech. tohle je jeden z mála případů, kdy je to fakt pravda. po pomalém rozjezdu se najednou během pár vteřin dostáváme do nekončícího sledu napínavých scén, které i díky skvělým herců a výborné hudbě, nemají slabé místo. Akorát padouch je předvídatelný. ()

• Dannyho (Samuel L. Jackson) manželka zmiňuje jméno syna Jeremyho. Jeremy Roenick je jméno hokejisty hrajícího za tým Chicago Blackhawks ve městě, kde se film natáčel. (Conspi)
  • V závěru filmu předá vyjednavač Chris Sabian (Kevin Spacey) všechny diskety s důkazy náčelníku Frostovi (Ron Rifkin) a Frost je zmáčkne a zničí ve své ruce. Za chvíli ovšem vychází Chris s Dannym Romanem (Samuel L. Jackson) ven a v levé ruce zase drží disketu. (Jedza)