David (Bobby Soto) je výbercom výpalného pre jedného z najväčších drogových bossov v Los Angeles prezývaného Čarodejník, ktorý riadi svoj rozsiahly zločinecký podnik z väzenia. Spolu so svojím parťákom Creeperom (Shia LaBeouf) denne obchádzajú prevádzky a obchody, aby sa uistili, že všetci majitelia zaplatili a majú vyrovnané účty s mafiou. Pri jednej rutinnej pochôdzke však dvojicu zastaví starý nepriateľ. Do mesta sa vrátil dávny Čarodejníkov rival Conejo (Jose Conejo Martin), ktorý je pripravený prebrať mu biznis. V podsvetí vypukne neľútostná vojna znepriatelených gangov o územie, pričom brutálny Conejo sa neštíti použiť akékoľvek zbrane a prostriedky. Prvými obeťami útoku nepriateľa sa stanú členovia širokej Davidovej rodiny, jeho manželka Alexis, strýko Louis a napokon aj unesené deti. David musí naverbovať bojovníkov zo spriatelených gangov, aby s ich pomocou Coneja zastavil a pomstil svoju rodinu. (TV JOJ)

Chrustyn

David Ayer uměl psát a celkem slušně i režírovat, ale poslední dobrý film (i když s výhradami) byla druhoválečná Železná srdce. Od té doby přinesl několik kousků, ale žádný nebyl na úrovni jeho prvních hitů. Tax Collectorem se vrací do vod, které mu jsou nejbližší a překvapivě přináší svůj absolutně nejhorší film. Film, který působí, jako parodie drsných kriminálek (kdy nejlepší kousky přinesl právě David Ayer) a nefunguje absolutně v ničem. Herci se předhánějí v trapnosti, akce se zde prakticky nevyskytuje a přestože se film snaží tvářit děsně drsně (dojde na několik brutálních scén) je film trapný, až je to skoro smutný. Nevím co se Ayerovi honilo hlavou, ale měl by se vzchopit, jinak zde zamíří do černých čísel. ()

luka4615

Vážně jsem ve skrytu duše doufal, že tohle bude velkolepý návrat Davida Ayera k něčemu, v čem byl před několika lety vážně hodně dobrý. Snímek The Tax Collector je ale ve finále jenom neuvěřitelně nudnou podívanou, v níž najdete nejenom nefunkční příběh, ale i tragický scénář, lehce zaměnitelnou akční stránku a nezajímavě napsané postavy. Jediným pozitivem tedy zůstává výtečný Shia LaBeouf, který všechny ostatní přehrává způsobem dosud nevídaným. Co tedy dodat na závěr? Nepíše se mi to lehce, nicméně tak nějak začínám podvědomě tušit, že od Davida Ayera už nic ve stylu jeho "End of Watch" vážně neuvidíme. A je mi vážně moc líto, že Shia LaBeouf věnoval energii něčemu tak zbytečnému. PS: Je smutnou ironií, že se Shia nechal pro tento snímek skutečně potetovat, když ve snímku ta tetování nejsou skoro vůbec vidět. „I got a .38 on each ankle, .38 on my right, .25 on my left, chopper in the trunk, lockin' my belt, I'm on it!“ ()

Morholt

Zpočátku mi připadalo, že to chce Ayer pojmout jako variaci na Patrolu v obráceném gardu. Prostě den dvou mexických gangsterů, kteří vybírají na různých štacích různým způsobem výpalné, přičemž na konci se něco podělá. Tenhle scénář sice vzal časem za své, ale pořád to mohl být slušný akční nátěr. Jenže to by se nesměl režisér zamotávat do rodinných patálií hlavního hrdiny, které občas smrděly červenou knihovnou. Ani té akce nebylo na danou stopáž dost, ačkoliv těch pár scén mělo koule a své si odvedlo i špinavé prostředí LA. Herecky celkem v pohodě a i ten Shia, ze kterého jsem měl asi největší obavy, to nakonec uhrál. Nicméně i tak to je podle mého zatím nejslabší Ayer. 55% ()

Lacike

Je to akokeby sa tvorcovia telenoviel snažili natočiť drsný motherfucker gangsta film, ale prekvapivo to má na svedomí Ayer, ktorý stále nevie nájsť svoju dávnu formu z čias Harsh Times alebo End of Watch. Neviem, čo dopadlo horšie. Kasting? Bobby Soto je v úlohe výbercu dani od gangov nevierohodný a postráda autoritu. Shia LaBeouf mal byť za jeho drsnejšieho parťáka, ktorý by mal naháňať hrôzu, ale pôsobí ako najebaný ratlík, ktorý aj keď kúsne, tak viete, že vám to nijak neublíži. A presne podľa toho aj dopadne. Scenár? Dialógy sú neskutočne komické. Drsné prejavy pôsobia trápne rovnako ako všetci tí potetovaní vylízaní pseudodrsniaci. Pokiaľ vám lezie na nervy omielanie rodiny v sérii F&F, tak tu si okrem toho užijete ešte aj neustále pokrytecké modlenie od tých zabijákov. A réžia? Keď už v poslednej tretine konečne dôjde na nejakú akciu, tak to tiež nie je žiadna sláva. Nič nové alebo aspoň nejakým spôsobom pôsobivé sa nekoná. Ayer sa asi už nadobro vyčerpal. Najviac mi vo filme chýbal poriadny drajv a adrenalínové tempo aké poháňalo Ayerove prvotiny. Tento film má uspávacie tempo, ktoré občas ozvláštnia trápne kecy namachrovaných kokotov, ktorým nielenže nemáte chuť fandiť ale ani vás nebude zaujímať ktorý z nich to nakoniec prežije. Proste sračka typu Sabotage. P.S: v rámci genderovej vyváženosti má najväčšie gule v celom filme ženská hitmanka. 2/10. ()

JohnCZ

Bezkonkurečně nejslabší ayerovka, která nemá ani šťávu, ani zajímavý děj. První polovina je generická a nudná, v druhé se dočkáme trošky povedené akce, ale to film nezachrání, protože těm postavám se prostě fandit nedá. Jakkoli z nich chce film dělat klaďase, jsou to prostě bezcharakterní hajzlové. Laciná vizualizace úvodních a závěrečných titulků je vyloženě odpudivá a působí nepatřičně telenoveloidně. Ostatně to místy i samotný film. ()

PauloZ odpad!

Wtf was that? Colombijská rádoby krvavá a krutě přísná telenovela? Teda sorry Mexická?Vypadalo to jako filmový hodně nepovedený debut, ale on je to Ayer?? A Shia na to kývl proč? What the actual fuck! Vydrzel jsem 45 minut. ()

ledzepfan

To, že si LaBeouf nechal kvůli roli v tomhle podřadném bijáku pokérovat půlku těla je podobně fascinující fail jako když onehdá Ch. Bale drasticky zhubnul kvůli Mechanikovi.... Ayera jsem měl za záruku jakési kvality, a někdy v první polovině, když ještě chlapi naprázdno tlachají při objížďkách autem (což je takový Ayerův trademark) to ještě jakš takš funguje, ale potom se pan rééžisér rozhodne, že chce cosi vyprávět a vše jde od toho momentu bleskurychle do sraček... ()

AffectedFace

Mě se líbilo celkově jenom začátek a konec. Ale na Ayera je film až moc chaotickej a divnej. Přišlo mi, že v tom snímku neměl ani kousek citu, ani prstu, ani paty, ani ničeho. Jediná dobrá scéna je "capture" utoku na kartel v bytě, která je nasmímána špičkově, ale trvá takovou zasranou chvíli. ()

kinderman

Pokud mě na tomto filmu něco pobavilo, tak očekávání, jaké vzbuzovala postava Creepera. Podle těch keců okolo člověk myslel, že se předvede v akci minimálně jako Chow Yun Fat blahé paměti, ale scenárista a režisér Ayer byl jiného názoru. Nejdřív jsem nevěřil svým očím a pak jsem se už jen smál, s jak zbytečným a hloupým filmem jsem ztratil půldruhé hodiny života. ()

maverick10

Ani skleněnej smirgl papír není tak drsnej jako pohled Šíja LaBeafsteaku. Škoda, že si ani jednou pořádně nečutnul. Zdrsněná a zároveň ubulená a nudná mexická telenovela, kde se jen kecá na úrovni 8 leté katolické holky, jejíž hodnoty jako rodina a Bůh jsou více než kobliha od Andreje Babiše. Při všech těch kecech o svátosti rodiny, je až komické, že je hned od první minuty filmu ohrožuje sám papánek právé americko-hispánské rodinky, kde se v horní ložnici přepočítávají peníze, zatímco děti se v nedělní škole učí desatero od toho atleta zabaleného do ubrusu. Každá minuta filmu popírá svoju HUBOKOmyslností minutu další a vše krásně zabalené do hodnot týpka, který už před více než 2000 let znal moc dobře vliv halucinigenů obsažených v houbičkách v lese. ()

M.i.k.e

vypadá to,že Ayer se chtěl vrátit ke kořenům a k tomu co mu jde nejlépe - drsné,nesmlouvavé a špinavé městské LA akci.Realita je ale taková,že se mu to povedlo na ploše cca deseti minut.Zbytek z těch více jak devadesáti je otravná mexicko-americká telenovela,kde se nesympatičtí vrazi,dealeři a hovádka snaží mudrovat o důležitosti rodiny,boha a já nevím co ještě,přičemž věřit se jim to nedá a divák trpí.Upřímně doufám,že něco podobného už od svého oblíbeného režiséra neuvidím...30% ()

bourec

Tři hvězdice filmu zachránil až celkem drsnej konec. Jinak dost otravný. Ale Ayer tohle umí. Buď natočí pecku, nebo blbost se spoustou zápornejch, fuckujících postav. Tak alespoň , že to nevyšumělo. 50%. ()

C0r0ner

Za mě v pohodě. Rozhodně to nemá takový drive jako třeba Patrola, tam byl děj někde úplně jinde především proto, že vyprávěl o dvou sympaťácích, ale i tak to slušně utíká, o řežbu, mrtvoly a nadávání rozhodně není nouze a já mám prostě Ayerův styl rád, takže dobré i přes pár scenáristických švíků. 75% ()

PROCESOR

Film má napětí a spád. Akce jsou povedené. Určitě se nudit nebudete. Pro citlivější povahy, je tam samozřejmě hodně násilí, které k podobným snímkům patří, takže zvažte co si pouštíte. Tvůrci se snažili o realistický pohled, ale ten dle mého názoru je ještě asi tak stokrát horší a to už by koukatelný nebylo. Já byl spokojený. ()

alchac

Fujtajbl, to jsem si zase jednou naběhnul! Časy, kdy pan Ayer dovedl napsat vskutku nadstandardně kvalitní vybíjenou umaštěnců či/a nigga chlapců, jsou nejspíš definitivně minulostí, neboť toto byl ten suverénně nejdebilnější kus jím popsaného hajzlpapírů, který se kdy jal vizualizovat. Marně nyní lovím v lebce snímek, v němž mi byly absolutně všechny postavy ukradenější, téměř celý děj (včetně „uzemňovací“ pointy) dával dokonalejší nesmysl, a který byl promořen bestiálnější dávkou dávivý reflex stimulujících rodinných flešbeků. Závěrečné titulky této pseudomexické telenovely, do níž kuchtík, nemaje chilli, po babicovsku najebal tolik patetického žvanění, že by to stačilo na tři řady Esmeraldy, jsem toužebně vyhlížel cca od poloviny stopáže. ()

Sfinkter

Přitažlivé prostředí Hispánců, Mexikánců a dalších na území LA spojuje dvojka výběrčích daní, která je za nedlouho ochuzena o postavu LaBeoufa. Chybí promyšlenější příběh a napětí, vše plyne velmi povrchně bez velkých emocí. ()

JohnSmith

Tohle bylo to nejslabší co borec Ayer natočil. První polovina exkurze do hispánských gangů v L.A. je poměrně nudná a nezajímavá, k tomu LaBeouf byl opravdu příšerný. Druhá polovina už byla lepší a gradovala dynamickým závěrem, ale celkově lehce nadprůměr a to jen za samotného Ayera, který už 15 let točí samé pecky. Update: Tak jsem se na výběrčího podíval znovu, a musím snížit hodnocení na 2*, víc si opravdu nezaslouží. ()

sedm.1

Wow, to byla ale divočina. David Ayer se zkrátka opět nezapřel a natočil další fakt syrovou a nekompromisní jízdu, tentokrát z prostředí mexických kartelů, což je chuťovka samo o sobě a tím to měl pak Ayer i docela ulehčené, jelikož z tohoto prostředí nemůže snad vzejít ani nic jiného, než takováto řezničina, každopádně je nutné podotknout, že tvůrci toho využili na maximum a minimálně co se atmosféry týče, tak jsem po těch devadesáti minutách měl chuť sežrat tacos, zapít to tequilou, obléct si pončo, nasadit si na hlavu sombréro a jít ze souseda vymlátit duši za to, že se na mě nedávno zamračeně podíval. Ano, tato podívaná je napěchovaná skutečně až po okraj násilím, hrubostí a nemilosrdenstvím, a ano, fakt mě to bavilo. Ze začátku jsem tedy trochu nepobíral, o co tvůrcům vlastně půjde, postupně se to ale celé zvrhlo do klasické revenge šablony, ze které se příliš živých postav nedostalo, za což u mě pak tato podívaná získala ovšem jen další plusové bodíky, krví a různými brutálnějšími výjevy se též nešetřilo, takže další plus, no a samozřejmě kritizovat nemohu ani obsazení, které je typologicky sakra trefné a k tomu navíc jako bonus šílený Shia LaBeouf, který si tu svou pošahanou figurku užíval na milion procent a jednoznačně celému filmu, i když s málem prostoru, kraloval. The Tax Collector je tak zkrátka kurevsky stylová cílovka pro ze řetězu utržené individua, a i když se tomuto snímku dá vytknout prakticky všechno, já nemám důvod to udělat, já se totiž opravdu bavil. ()

Lukoboss

Opravdu tohle napsal a natočil D. Ayer, TEN D. Ayer? A to zrovna před pár dnama dávali v TV Training Day. Smůla no... A přitom jediný, co z tohohle filmu plyne (a napíšu to hned na úvod), je, že zahrávat si s mexickýma kartelama není žádná prdel. No, jinak se to snaží být hrozně cool, zároveň hrozně drsný a vážný, přitom jeden z hlavních "drsňáků" je modelingovej klučík s dobrým srdcem (ale zároveň hroznej gangsta!) a jeho parťák je druhej husťák S. LaBeouf. Ehm, a když už i Shia je vlastně drsnější (překvapivě, ale ano) z té dvojice, je to na pováženou. Snaží se to do diváka po čase cpát až brutálně krvavý scény, ale všechno je to zbytečný. Nefunguje to, nemá to výrazný tahouny, nemá to nic navíc... A když pak v závěru přijde motivační proslov jednoho kápa ke svým pohůnkům, aby šli do války s kartelem (protože o rodinu a děti jde nejvíc), je to k smíchu. Tohle se nepovedlo, fakt ne! ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem