David (Bobby Soto) je výbercom výpalného pre jedného z najväčších drogových bossov v Los Angeles prezývaného Čarodejník, ktorý riadi svoj rozsiahly zločinecký podnik z väzenia. Spolu so svojím parťákom Creeperom (Shia LaBeouf) denne obchádzajú prevádzky a obchody, aby sa uistili, že všetci majitelia zaplatili a majú vyrovnané účty s mafiou. Pri jednej rutinnej pochôdzke však dvojicu zastaví starý nepriateľ. Do mesta sa vrátil dávny Čarodejníkov rival Conejo (Jose Conejo Martin), ktorý je pripravený prebrať mu biznis. V podsvetí vypukne neľútostná vojna znepriatelených gangov o územie, pričom brutálny Conejo sa neštíti použiť akékoľvek zbrane a prostriedky. Prvými obeťami útoku nepriateľa sa stanú členovia širokej Davidovej rodiny, jeho manželka Alexis, strýko Louis a napokon aj unesené deti. David musí naverbovať bojovníkov zo spriatelených gangov, aby s ich pomocou Coneja zastavil a pomstil svoju rodinu. (TV JOJ)

klukluka

Dobrý gangsterky jsou špinavý, upocený, zaprášený- takovej Hustler style. Zatímco tohle je Playboy style- slovy Larryho Flinta urážka skutečnýho chlapa. Kdyby ten hlavní hrdina Užteďnevímjaksejmenoval musel zařvat, slyšeli bychom nefalšovanou fistuli. Blbý to bylo komplet, ale tuhle minelu- volbu představitele hlavní role- jsem absolutně nepochopil. ()

SpaceOdyseus

Prumerna kriminalka, kde uplne chybi kladne postavy a tudiz jsem mel problem nekomu fandit, o nekoho se bat nebo se s nekym identifikovat. Je to prehnane drsne, macho a krvave, coz by mi ani nevadilo, kdyby si dal Ayer vic prace s postavama a scenarem. ()

Litvicek

Ty vole, tak tohle jsem solidně nepobral. Když film vyšel, první recenze hlásily, že půjde o skvělý film, tak jsem hlídal, jestli už to není ke stažení - Nebylo. Po nějakém čase jsem na to úplně zapomenul, až do teď. Film viděn a byl jsem neskutečně překvapen - Jednak jsem se před sledováním podíval na aktuální hodnocení (to se mi hned nadzvedlo obočí) a druhá věc je samotný film. Jakmile ze scény zmizí Shia LaBeouf, tak zmizí veškeré lákadlo. Mexikánci a příběh okoli nich to jednoduše neutáhnou, aby to bylo dostatečně zajímavý. Pokud jde o příběh - Celou dobu to má nějaký směr a my čekáme, co se přihodí dál. Ale co se přihodí dál, z toho nikdo asi dvakrát nadšený nebude. David Ayer film určitě zvládnul. Brutální a akční scény byly naprosto výživné, jen nám to příběhově velmi pokulhává a proto jdeme do průměru. Určitě jsem se nenudil, proklínat tenhle film nebudu ale toho nevyužitého potencionálu je obrovská škoda. ()

warrenur

Cely cas som sa tesil, ked vypustia "Shiu" z retaze. Prcek mal okolo seba polovicu filmu budovanu auru, pomaly demona. Kvoli tomu som prezul tie debilne kecy a vznesene idealy milujucej mexickej vypalnickej rodinky. Potom sa to zvrtlo tak "podarene", ze zhasla i ta jedina motivacia. Stupidita sa vrsila jedna na druhu. Ayer-ova Patrola alebo Harsch Times sa mi pacili. Dufam, ze tento film bude tym najslabsim, co natocil a ten dalsi vyvazi tento paskvil. Vyhnut sa oblukom. ()

Bozvav

Utahaná a děsně ukecaná debilovina, kde se oslavují ti "hodní a charakterní" vymahači a zabijáci, kteří když přijdou domů z rachoty by mohli aspirovat na Tátu roku. Všichni jsou hnusní, nepřizpsobivý a měli by je vystřelit až na konec vesmíru. Akční to nebylo, jen stupidní. Půl hvězdy za pěkná auta. ()

multiflexi odpad!

Jestli máte rádi hromadu retardů, co se řežou navzájem, toto je film pro vás. Vypněte mozek a modlete se, že vám dlouho film neuvázne v paměti. ()

Hapretor

co začalo docela zajímavě a až přehnaně krutě a násilně, končilo jako demence, co nedávala smysl ... Shemale Baf v roli total mega super drsnýho drsoně, ze kterýho jsou všichni na větvi, jen co vstoupí do místnosti ... a tváří se vždy jak na speedu ... no, nakonec neudělal nic, pro co by si to zasloužil a ani neni celou dobu na obrazovce ... přehmat jak prase ... zahrál to dobře, bezesporu, ... ale konstitučně a obličejem se na tyhle role vůbec nehodí ... ten druhej hezounek podobně ... zklamalo ... ()

strikeman

V podstatě se všemi negativy zde vyřčenými se dá souhlasit. Komplexně, i když v rámci tradice expresivně, je podchytil verbal. Ayerovým posledním solidním filmem zůstávají Železná srdce... 35% ()

geek.ondra

Ayer se tak moc snaží přiblížit svým starým žánrovým peckám až se mu to nakonec vymkne z rukou natolik že Tax Collector ve finále působí jako čistá parodie. Debilní dialogy, dementní a špatné zahrané postavy a jakási rodinná vata ze které mi bylo opravdu špatně. Nahoru to zvedá pouze boží Shia Labouef a pár cákanců krve ale to přece nestačí. Konec kariéry kdysi kvalitního řemeslníka. 3/10 ()

Trixinka odpad!

Vůbec nevím, proč bych měla fandit grázlovi, který vydělává na drogách. V první polovině filmu sám dělá to, co mu provede jeho rival v polovině druhé. Nenašla jsem na tomto filmu nic, co bych mohla kladně hodnotit alespoň jednou hvězdou. ()

papadoce

Môžeme kľudne začať s tým, čo tu rieši asi každý komentátor. Kasting na hlavných “hrdinov”. Šesdesiatpäť kilový boss spolu so štyridsaťosem kilovým najkrutejším vymáhačom kartelu vyznievajú naozaj smiešne až k popukaniu. Navyše scenár núti tú štyridsaťosem kilovú ozrutu chovať sa tvrďácky, čo celú situáciu ešte viacej hrotí. Áno toto bol prešľap roka. Ale férovo treba povedať, že 46% je ozajsky podhodnotené a film má naviac. Na tri hviezdy si siaha úplne s prehľadom. Má potrebnú krutosť, celkom parádnickeho zloducha a budem úplne úprimný, natrieskal by som tam aj štvorku, keby bola záverečná akcia zvládnutá lepšie. Ten koniec chcel akciu v štýle Muža z Toronta len bez smiechu. Mňa navyše iritovali retrospektívne zábery na jednoduchú Máriu, že ako im krásne bolo a ako im Ježiš doprial. To ozaj nebolo potrebné pán Ayer. Ja teda vaše filmy môžem a že som ich videl všetky, ale od piateho zárezu sa neviete naštartovať ako za mlada. Dám poctivé tri a vravím s plnou vážnosťou, že nedajte sa pomýliť miestnymi fajnšmekrami. Nebola to strata času. 60%. ()

johnsnow

SPOILER ALERT: prisámvačku kebyže toto pozerám len tak akože náhodou na to naďabím a neviem kto to točí a niekto by mi v priebehu sledovania povedal, že Ayer neveril by som mu. Normálne, že prvú hodku to je mexická telenovela s prímesou miernej krimi gangsterky. Potom to síce naberie spád a príde aj nejaká slušná akcia ale vo výsledku tomu nepomôže. Labeouf tu má byť drsňák ktorého sa majú báť všetci v L.A. ale žiadny rešpekt z neho nejde a je veľmo rýchlo zabitý(našťastie). Soto je katastrofa a fakt iba v samotnom závere som mu veril tú postavu nasratého pomstiteľa, ale to bolo asi tak 2 minúty z celej stopáže. Zvyšok hercov nič moc, záporák tiež slabota. Jedno pozretie stačí. ()

xxmurphyxx

Ten počet kvalitných filmov vs sračiek, čo natočil Ayer začína byť 50 na 50, takže mi z toho vyplývajú len dve možnosti. Buď stojí za hovno a v začiatkoch sa mu nejakou náhodou podarilo natočiť pár kvalitných vecí a teraz si už len ide to svoje, to na čo skutočne má, alebo jednoducho stratil formu. Každopádne, toto je ďalší počin, ktorým klesol hlbšie na filmové dno. Sledovať dvoch vystajlovaných kokotkov s drsňáckymi rečami, ako behajú po tržnici a vyberajú výpalné pre nejakého no name mukla v lochu by možno bolo zaujímavé na sledovanie, keby aspoň z jedného z nich šiel rešpekt. Neviem koho to bol nápad obsadiť tam pritepleného mexikána z divokého anjela spolu so 60 kilovým škriatkom Shiom, ale dobrý nápad to teda nebol ani náhodou, rovnako ako nahádzať do filmu bandu kreténov, ktorým normálny človek nemôže fandiť už len z princípu. Aj záporné postavy si dokážu získať sympatie diváka, ale určite medzi ne nepatrí vegánsky debilko v detskom obleku s prezývkou Creeper a s hubou plnou nebezpečných kecov, ako koho stiahne z kože a pri tom jediné na ňom z čoho ide strach sú jeho karfióly na hlave, tak ako tam nepatrí druhý debilko, ktorý chce jednu minútu utopiť niekoho v kyseline či stiahnuť z kože a minútu na to cituje z biblie a svojmu poskokovi dáva morálne rady do života. Obaja sa snažia byť tak moc drsní až sú na smiech. Títo kinder mafiáni môžu vyberať tak vstupné na kolotoče v Kysuckom Lieskovci a nie pre mexický kartel. Keby tu aspoň bola poriadna akcia a napätie, ale tu sa len pár negrov s maketami vyšantí na konci v byte. O debilnej účelovej hudbe sa nemá zmysel ani vyjadrovať, rovnako o logických lapsusoch alebo trápnej romantickej vložke tohto skvostu. ()

jokino odpad!

Tak toto bolo totálne nezvládnuté a pre mňa doslova MEGA kravina. LaBeouf sa do tej role ťažkého "drsniaka" vôbec nehodil, bol mi úplne na smiech. Nudné, totálne nezáživné, nevkusné, kopec kecov o ničom, príbeh žiadny, proste z môjho pohľadu, úplne celé zle. Doslova škoda času.. ()

Kushina

Začalo to celkem slibně, jenom to nebylo úplně dobře sesynchronizované a úplně to do sebe nezapadalo. Druhá půlka už byla o dost slabší. Zprvu mexický ďábel, který se zdál být nedotknutelný a šel z něj strach, tak nakonec umřel až moc jednoduše jako obyčejný pěšák. 40% ()

Kubwajs

Tak na tenhle film jsem se docela těšil. Shia vypadá ,že si konečně zahraje fakt ,ale fakt pořádnýho drsňáka a do půlky filmu to vypadá ,že se odehraje opravdu skvělá ,drsná,akční jízda,kde si gangy dopřejou nejedno hodně krutý dostaveníčko. Bohužel OMYL s velkým O. Od půlky filmu začíná ten největší odpad,kterej by vás mohl napadnout a ty nejtrapnější klišé . Naprosto zahozenej scénař kdy film mohl končit i s trapným happyendem a udělal by větší parádu. Za mě zklamání ()

argo.smile

Tak solídny námet to bol a nakoniec nevyužili žiaden potenciál. A čo z toho filmu mohlo vzniknúť by bol jeden veľký temný súboj kartelu. Ayer upadá vo všetkých smeroch. Shia hral drsňáka a neveril som mu ani tie MMA uši. Čakal som, že sa predstaví jeho postava ako bola vykreslená ale nakoniec zasa iba taký slovný Bubu a nič. Škoda. 1,5* ()

bonovox

Režisér David Ayer ako na hojdačke, raz natočí výborný film (Patrola, Fury) inokedy odpad (SS) a teraz pripravil tú horšiu variantu. Príbeh ako z telenovely na pozadí boja gangsterských gangov s miestami brutálnymi scénami a naopak miestami až cukrovými scénami. Shia našťastie dosť zachraňuje ale aj tak je to výsledku veľmi slabý film. 30% ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem