Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

Jason13

Osobně považuji třetí díly obou trilogií za fantastické vyvrcholení a za nejlepší dva filmy celé nezapomenutelné ságy, ke které se vždy rád budu vracet... ()

GzL

Když jsem poprvé viděl hvězdné války, nebavilo mně to tak moc, že jsem si myslel, že koukám na jiný film. Teď už je jisté, že jsem se na jiný film nekoukal. ()

kyrysar

Je to lepší než čtyrka a horší jak dvojka. Ale je to nádherný vyústění života Anakina Skywalkera. Už se těším, co bude dál :) ()

rigby

Závěr první trojice a zároveň celé velkolepé ságy. Od začátky jedou triky naplno, tvůrci se neuskrovňují, a to je rozhodně dobře. Je potřeba podpořit a pokračovat ve velkoleposti druhého dílu, aby mohla vzniknout legenda. Tentokrát to doplňuje skvěle vygradovaný závěrečný souboj a vůbec celá bitva. V upravené nové verzi také postava Anakina Skywalkera. Ano, stále se najde důvod, proč se na tento film a vůbec na celou ságu podívat znovu. 5- ()

Adhol

Zatímco Epizodám IV a V se v podstatě nedalo nic vytknout Return of the Jedi už nějaké ty mouchy má. To ale nic nemění na tom, že se jedná o parádní Hvězdné Války se vším všudy. Recyklovat hvězdu smrti podle mě nebyl nejšťastnější nápad. Rychlá a úplně hloupá smrt Boba Fetta, jedné z nejvíc badass postav, taky nepotěší a porážka všemocného Impérium za pomoci armády plyšových medvídků mi přijde jako vůbec největší slabina Epizody VI. Pořád se nemůžu zbavit pocitu, že původně tam měli být místo ewoků wookiové a místo Endoru Kashyyyk. To by byl navíc obří potenciál pro ne nijak zvlášť prohloubenou postavu Chewbaccy. To jsou ale asi všechny nedostatky. Nejlepší moment celého filmu je pak určitě konfrontace otce a syna s démonickým císařem v pozadí. Scéna, kde císař nemilosrdně smaží Luka je pak úplným vrcholem. I přes to, že má Darth Vader masku a není vyřčeno jediné slovo je vidět obrovský vnitřní rozpor a to je opravdu kumšt natočit. Mrazí mě z toho pokažné. I přes nějaké nedostatky je Epizoda VI velkolepým zakončením příběhu vzestupu a pádu Anakina Skywalkera a nezaslouží si nic jiného než velmi vysoké hodnocení. 9/10 ()

Stuart6

I am your father ! To je klasika, to se nezapomíná. Z původních tří epizod asi nejlepší. Nové epizody mě nějak nevzaly. Samá politika a vztahy. Jako Přátelé :-) ()

HellsAngel

Finále so všetkým, čo k tomu patrí. Aj keď Lucas si to u mňa trocha pobabral Ewokmi, konfrontácia Skywalker-Vader-Imperátor to svojou majestátnosťou hravo napravuje. Práve preto sa nebojím napísať, že kultovú originálnu trilógiu zakončuje nemenej kultový film, ktorý dáva veľké zbohom jednej celej generácii. ()

LadyRainier

Tuhle "starou" původní trilogii jsem viděla, sotva jsem začala chodit. Epizodu první (r.1999) poprvé včera ...Lidi, kteří dospívali až s tou první epkou nikdy nemůžou pochopit, proč je pro někoho tohle kult. Tečka. ()

pold odpad!

To že je takzvaná "sága" star wars produktem scénáristického Pata a Mata, je prostý fakt - to nemůže popřít ani skalní fanoušek s mozkem na úrovní ártůdý. Na rozdíl od papundeklové čtyřky a pětky, které jsou prostě jen zmatlané, divné a nudné, tady k tomu všemu přibyl ještě uslintaný patos. Dílo plně srovnatelné se zde vysmívanými tureckými "star wars" (které jsou narozdíl od originálu svým zvrhlým způsobem zábavné), jen s větším rozpočtem a o světelné roky nesympatičtějšími herci. Za mne nejpřeceňovanější blbost v dějinách filmu. ()

Danny Nolander

Skvělé zakončení jedné z největších trilogií všech dob! Tenhle díl prostě ukončí vše, co se dá. A i když mě Ewokové, stejně jako celá dějová linka na Endoru, příliš nenadchnuli, závěr u císaře to plně vynahrazuje! Něco tak silného, jako je rozhovor a následně i souboj Luka s Vaderem, jsem dlouho nezažil. Vždy na mě tahle scéna prostě dýchne! Zvláště po zhlédnutí všech dílů (budeme-li to brát chronologicky v ději, a ne ve zpracování). Darth Vader je pro mě zatím nejlepším záporákem, kterého jsem v kinematografii zaznamenal, a myslím, že se tam asi nadobro udrží. Charizmatický, krutý, ale přesto i citlivý, temný, vážný, a s perfektní vizáží - takového antagonistu chci všude! ()

Syndrom

Začátek konce. Všechno, co nasleduje od Posledního Jediho je derivátem Lucasova přístupu k věci. Tady začíná nerdovská továrna a přestává umění. Kromě finálního souboje s epicky dramatickou atmosférou špatně zahráno (jak vidíte, že herec od přírody Ford hraje špatně, víte, že je to režisérem) a plný dětinskostí. To vaše neustálý odpouštění a tolerování starwarzácké nekvality od šestky nejenom že resetovalo všechny progresivní snahy ve zlatém žánru scifi, ale zinfantelizovalo Hollywood a zkomerčnilo celý umělecký svět a tím ho zabilo. Gratuluji Star Wars, Lukovi, Hanovi, Darthu Vaderovi a všem fandům k vítězství nad Impériem. Naserte si. ()

Pan.Antonin

Stará trilogie Star Wars patří mezi největší filmové pecky. Všechny tři díly nemají chybu, napětí, akce, herecké výkony i příběh udělaly právem ze SW kult a legendu. ()

PanPyzamo

Star Wars: Epizoda VI je velké uzavření původní trilogie Star Wars ságy a povedlo se na jedničku. Příběh opět vynikající, stejně tak i efekty a finále je opravdu lahoda, které nebudu spoilerovat. Celkově se jedná a vynikající uzavření trilogie jedné z největších ság. 9/10 ()

AlDelon

Tak tohle je zatracená nostalgie. Po nejméně pěti letech jsem si původní i nepůvodní trilogii zas pustil...... Je cítit že IV,V a VI část propuští rozdíl mezi svěžejším triem jim dějově předcházrjícím.....Dabing je ovšem pozor fakt parádní, to, jak je vyvedený (v Bluray verzi) Dart Vader i Yoda a Palpatine, nezmínivše zbylé postavy je myslím si skutečně hodnotné úplně samo o sobě. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)