Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

MirkaP

Dobré, jářku dobré. Ale nepochopila jsem řadu drobných detailů. Např. jak nevlastní dcera ví, do které vany má vlézt. On ten pokoj používal pravidelně? No asi jo. A když teda on jde spát, protože tamten je fuč, jak tvrdí, jaktože po té štrapáci s nemocnicí je pak ve vrtulníku? Čekala bych, že půjde spát, jak tvrdil předtím. ()

iz67

Až do 2.poloviny, kdy si scénáristi pustili fantazii z uzdy už příliš, dobrá zanrovka. Pak to začne být slabý až nesnesitelný. A další půl hvězdy dolů za nepochopitelné vylevy Al Pacinovi manželky. ()

Tichoza

Prvotřídně našláplej film. Herecké výkony nemá cenu hodnotit. Nebýt trošku přetažené přestřelky po vykradení banky, během které padlo víc výstřelů, než za celý film Rambo III, ...a pocitu, který jsem poslední půl hodinu měl - že Pacino De Nira sejme, což udělalo konec docela nudnej, když jsem se nezklamal, ...si tento film pět hvězd zaslouží. ()

jack_scott

klasika žánru,přes úchvatnout kvalitu ale ode mne pět hvězdicek nedostane. tu pátou by ode mne mohl přinest vynikajici zvuk, to se jen tak ve filmech nestává by byl zvuk tak dobrý, obzvláště střelba vůbec nepůsobí jako standartní hollywoodská produkce...ALE, obzvlášte konec je trapný. obyčejné klišé finaálního souboje,navíc jsem nějak nepochopil jak se z hotelu najednou pěšky dostali az na letiště :-) to je dost "díra",srovnatelná tak jen s filmy chucka norrise. další negativum byla instruktáž herců člověkem od sas. ve válečném filmu nebo tak je to plus,ale copak sebelepší zločinci a detektivové tohle znají/standartně navíc používaji m4ky? ta přestřelka po vyloupení banky byla v tomhle ohledu docela mimo. o bezedných zásobnících/nenabíjení ani nemluvě. kvůli těmto dvoum negativům si tento jinak kvalitní snímek skutečne více než **** nezaslouží. ()

Goodmen

Al Pacino vs. Robert De Niro poprvé spolu/proti v asi nejlepším filmu Michaela Manna. I přes značnou délku filmu jsem se ani na minutu nenudil. Pozn.: ta scéna v kavárně je fakt mistrovská. ()

BradleyT

Strhující výborný akčňák. Děj je dost natažený a místy i zbytečně, nicméně když už si začnete říkat, že už by se zas mělo něco dít, stane se tak a to je hlavní. Kdyby se však točil remake, vsadil bych se, že bude tak o 30 minut kratší. ()

Nowecki

Špička akčního a detektivního žánru, přesto se z něj ale podstatným způsobem vymyká. Nejde pouze o boj dvou supermozků se sexy obličeji, jako tomu běžně bývá, ale o složitou hru na hřišti s více bránami, v níž na druhém konci pole hrají partnerky zúčastněných (žádnou podobnou kriminálku neznám). (((SPOILER))) Dále, jde o jeden z velmi malého množství filmů z tohoto žánru (žádný takový další taky neznám, ale tohle zní pravděpodobněji), kde spolu v polovině filmu padouch a hrdina (zatím není jasné, kdo je kdo) sedí u kafe a povídají si (nejen) o svých partnerských životech. Sdělení filmu také nenajdete na konci, protože konec jen drží laťku žánru, ale je tam vpodstatě zbytečný - tak jako každá smrt. Jednu hvězdičku za tu finální laťku žánru u letiště, která celý předběžný dojem shodí, podle mého názoru se dalo vymyslet něco lepšího, co by dotáhlo některé momenty z průběhu filmu... zřejmě nelze hrát v americkém filmu bankovního lupiče a na konci úspěšně s prachama utéct :) ()

Merwin

Zapnul jsem televizi jen že se na něco kouknu, ale když začal tenhle úžasnej film tak jsem se do konce filmu ani nepohnul. Duo Pacino a de Niro, nemůže žádný film zkazit. ()

Weissik

Wow! Perfektní krimi plná známých tváří a jeden z filmů, kde se na plátně setkávají mí dva oblíbenci, Al Pacino a Bob de Niro. Ani na konci jsem nevěděl, zda fandit mizerovi Neilovi, který se už už snad i napraví, jakmile dodělá svůj poslední rest, nebo výbušnému detektivovi Vincentovi. A jestli mě něco opravdu uchvátilo do té míry, že bych byl ochoten tvrdit, že jsem to nikde jinde už dlouho neviděl, byla by to část filmu, kde Neilova parta přepadne banku a posléze se naží uprchnout kordónu policajtů. Klasa a navíc ten super zvuk výstřelů, žádné špuntovky... ()

Spuggy

Skvělý film, výborně vykreslené charaktery postav, napětí po celou dobu. Jasných pět, to by ale celou tu nádheru nesmělo sundat závěrečné nahánění na letišti, jehož provedení bylo opravdu tristní na to, jak skvěle měl režisér našlápnuto. Škoda, jinak by to byla dokonalost. ()

akcul

Výborný akční thriller se skvělým obsazením v čele s Al Pacinem a De Nirem. Přiblížením osobních sfér života hlavních postav se stírá černobílost charakterů postav, které bychom u většiny akčních filmů očekávali, tím se Heat povyšuje z běžného akčního filmu na drama. Stopáž mi nevadila, neb na ti dva sekáči vás nenechají ztratit pozornost (mě teda Al Pacino nenechal:-)). Inteligentní a zábavný, to ano, skvělé akční i strategické scény - určitě, ale něco mi tam k dokonalosti, pravda, chybí, takže se do mých "nej" nezařadí. ()

vikcistic

Nejlepší pouliční přestřelka, kde i bez domácího kina jsem procítěně vychutnával doposud nepřekonatelnou scénu vystřílení se ze sevření policajtů......a taky miluji Mannovu atmosféru a mírné trvalé napětí celého filmu.....a krále vedlejších rolí a záporáků Toma Sizemora....podle mě nejlepší film Manna ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore