Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

civalII

Jak super film, který má jasně na pět hvězdiček, posere totálně debilní konec. scénka na letišti je přetažená, odhadnutelná a vypadá jak ze špatného westernu. ()

rockwoman

"Vypadám snad, že mám na prsou vytetováno ZROZEN K TOMU ABY PROHRÁVAL?" Měla jsem fakt dilema, na čí straně být jako divačka, protože ti dva herečtí frajeři v hlavních rolích to tu parádně rozehráli od začátku, až do konce. Jak jsou si podobní Vincent a Neil i když každý stojí na jiný straně. "Co má vlastně v životě větší cenu? Na nikoho se nesmíš vázat natolik, abys ho nedokázal běhěm 30 vteřin opustit, když půjde do tuhýho. Život je krátkej. Každej den je dar. Znáš to, doteď si žila sama a sama ses taky rozhodla odejít se mnou. Já vím, že život už pro mě nemá smysl, když budu sám bez tebe." ()

Playman

Strašně cheesy, strašně vleklý. Vrchol ve svém žánru v době svého vzniku, ale dneska to na mě prostě nefunguje. Dialogy, chování postav, styl vyprávění. Hrozně rád bych tomu dal těch 5*, ale nejde to. ()

noriaki

Doceněno na druhý pokus. Michael Mann natočil lahůdkovou kriminálku. Sehnal si do ní špičkové obsazení a přestože Al Pacino i Rober De Niro předvedli svůj vysoký standard, oba je v klidu zastínil. Na Nelítostný souboj budu vzpomínat jako na excelentně zrežírovaný film, balancující na hraně syrového realismu a magické atmosféry, přibližující se téměř Blade Runnerovi. První tvář charakterizuje pohlcující přestřelka v ulicích Los Angeles, tu druhou dlouhé noční záměry podbarvené vynikající hudbou. ()

Tomesh

Setkání po dlouhé době dvou největších hereckých es Pacina a De Nira.. O jejich geniálních výkonech se nemá cenu více rozepisovat. Ovšem mě zaujal také Val Kilmer a tradičně superklidný Tom Sizemore. Scéna z přepadení banky je neskutečně vypráskaná, miluju ji. ()

JohnSmith

Konečně spolu,teda proti sobě,ale v jednom filmu. Pacino a DeNiro.Těm dvěma není co vytknout a když jim k tomu přihrávají Kilmer,Voight,Sizemore,Trejo a spousta dalších,je to pastva pro oči i uši ()

shantim

Vynikajici kriminalka se skvelymi hereckymi vykony. Ta ustredni strilecka je hodne dobra a hodne drsna. Ani mi neprijde, ze je tomu filmu uz vic nez deset let. ()

Mihail123

Špičkový film - perfektná réžia Michaela Manna, perfektný herci (Al Pacino, De Niro), veľmi dobrý scenár, vylúpenie banky+prestrelka je jednou z najlepších scén filmu, ba i žánru. ()

KimmyJ

Určitě kvalitní akční film. Možná jeden z nejlepších, čemuž hodně napomáhá výkon Al Pacina, ale je natočeno tolik filmů s podobným či stejným námětem, že už je toho na mě trochu moc. ()

swe

Výborný film s výbornou akcí, které ovšem není ani zdaleka tolik, kolik byste očekávali, takže srovnání například se Skálou, nebo Bourne trilogy, moc nechápu. Již zmíněné akční scény jsou ale bravurní. Bankovní loupež a to, co v zápětí následovalo hned po ní si budu pamatovat do konce života. Co ale dělá z HEAT zážitek špičkový, jsou nezapomenutelné výkony všech přítomných herců, hlavně Pacina a De Nira! Jejich střety jsou skutečnou lahůdkou! Přílišný prostor pro osobní problémy hlavních „hrdinů“ dává filmu až psychologický rozměr což mi na něm trochu vadilo, nicméně pro jiného diváka to může být velké plus! Škoda jen, že jsem fandil zrovna tomu z nich, který z Nelítostného souboje vyšel jako poražený :-( 85% ()

SkyHawk

První polovinou filmu, která se rozjíždí nezvykle pomalým tempem, nám opět skvělý Michael Mann, představuje hlavní postavy tak, že se opravdu vpijí do krve a v době, kdy si člověk začne říkat, že čekal něco víc, tempo vzroste rychlostí, co vás zaskočí a rázem se ocitáme uprostřed jedné z nejlepších přestřelek, co jsem kdy viděl. V té chvíli máme příběh nastíněn velmi dobře a teď nás čeká jen grandiózní finále, jež nepolevuje do samého konce a nenechává v člověku jen napětí. Osudy jednotlivých gangsterů se rozbíhají různými cesty, přesto ani jeden zatajen nebude. Do toho všeho skvělý herecký výkon v první řadě Al Pacina, v druhé pak De Nira, za nimiž ostatní nezaostávájí, dáva dohromady opravdu krásnou podívanou. ()

Natabar

Panečku, to bylo pošušňáníčko!! Přes trochu zdlouhavý úvod a pár nelogičností si divák už jen užívá a chrochtá blahem. Pro mě osobně zatím nejlepší výkon De Nira. ()

Brain-D

Podle názvu do slova "Nelítostný souboj" dvou filmových legend. Přehrávají jeden druhého, přechytračují se a střílí do sebe. Prostě filmová lahůdka od Michaela Mann- podle mě nejlepšího jeho režijní počin. ()

jujec

Do poslední chvíle netušíte, kdo co na koho vymyslí, jak ho podrazí - tedy ne až do konce, ale cca do 15 minut před koncem, pak už je děj předvídatelný. Škoda jen, že film není trochu kratší, některé vycpávky nejsou pro jinak výborný děj a zápletku postradatelné. ()

dANo

Po druhom zhliadnutí zvyšujem svoje hodnotenie na plný počet, lebo musím uznať, že si to tento filmový skvost zaslúži. A to nie len kvôli tomu, že sa v ňom prvý krát stretli dvaja KRÁLI filmového plátna, či ďalšiemu hviezdnemu hereckému obsadeniu. Pochvalu si totiž zaslúži aj scenár, ktorý divákovi napriek dosť náročnej, takmer 3-hodinovej stopáži poskytuje kvalitný zážitok s napätím, romantikou, či stotožnením sa s postavami (dokonca aj so zápornými, čo je podľa mňa pre režiséra celkom náročná úloha). ()

Krysa SPK

Grandiózní, grandiózní záležitost, která zraje jako víno. Monstrózní opus Michaela Manna (režie a scénář) a herecký koncert legendárních Ala Pacina a Roberta De Nira. Tři hodiny utečou jako voda, každá vteřina filmu není promarněná, všechno do sebe zapadá a strhující děj nenechá diváka ani vydechnout. Navíc gurmána potěší prezentace snad všech typů a značek palných zbraní své doby a hlavně poslední vyloupení banky může směle kandidovat na nejlepší (a zároveň realistickou) přestřelku všech dob. A finální honička na letišti mezi přistávajícími letadly ? Tady už těžko věříte, že koukáte "jenom na film". Kdo tohle stěžejní dílo světové kinematografie neviděl, jako by nežil. PS: Film se nechal inspirovat skutečnými událostmi a naopak filmem se inspirovalo hned několik opravdových přepadeních bank. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore