Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

packa

Mám obrovský problém tento film žánrově zařadit. Soukromě mu proto říkám nejlepší akční krimithriller všech dob. Přes tříhodinovou stopáž ani chvíli nenudí, charaktery postav jsou promyšlené do nejmenších detailů, herecké výkony Roberta De Nira a Al Pacina mimořádné (a v menších rolích zazářili i ostatní zůčastnění, mně se třeba do paměti zapsala malá, nicméně důležitá role Jona Voighta, se kterou si mistr poradil skvěle!), akční scény jsou natočeny tak fenomenálním způsobem, že si troufám se vší vážností tvrdit, že Nelítostný souboj je nejlépe zrežírovaný film všech dob. Jestli Michael Mann jednou neobdrží alespoň čestného Oscara za celoživotní přínos, tak snad pojedu do Hollywoodu někoho ukamenovat! Ať už proboha tento skutečný Megafilm vyjde na Blu-Ray!! ()

lena60

Opravdu nechápu, čím si tento film vysloužil takové vysoké hodnocení. Mě nazaujal skoro vůbec. Do doby než se oba rivalové potkali, jsem se nudila úplně, potom jen o něco méně. Zdlouhavý, mdlý snímek, jenž koření jen hvězdné herecké obsazení. Můj kritický pohled na film je ale hodně ovlivněný tím, že nejsem zrovna znalec a příznivec akčních filmů a thrillerů. ()

heyda

Tak se mi to přece jenom rozleželo v hlavě a hodnotím za 3 hvězdy. Když si zpětné snažím vybavit o čem ten film byl, co mě na něm zaujalo, tak se mi vybaví jen úvodní přepadení a zajímavý posezení De Nira s Pacinem u kafíčka, což mi prostě přijde málo. Dějová linie se mi z hlavy téměř vypařila, hudba mě nezaujala a celkově ve mě převládá pocit zklamání. Svým způsobem mohla hrát roli i má očekávání. Nelítostný souboj je zde řazen mezi tu nejvyšší elitu filmů, tudíž jsem počítal, že uvidím opravdovou pecku, ale byl jsem svědkem jen mírně nadprůměrné žánrovky, která mě bohužel místy nudila. 65% ()

jojinecko

Od začiatku až do konca vynikajúci mix akcie, napätia, drámy na čele s dvoma hereckými esami De Nirom a Al Pacinom...Hľadať v tomto filme chybičky je zbytočné! ()

Dr.film

Mannova režie není určitě špatná, ale občas se ve scénáři najde díra nebo zbytečná scéna a film tím ztrácí na rytmu, viz. vražda prostitutky nebo Nirovo hloupě pojaté seznámení s dívkou v baru. Nebýt dvou hlavních protagonistů tak tu máme trochu lepší béčko. ()

Flego

Obaja charizmatickí protagonisti sa vyžívajú v drsných dramatických scénach, ale i v psychologických portrétoch, ktoré stvárňujú. Film stavia na rovnakom tempe, skvelej atmosfére, napriek minutáži určite nenudí. Záver je vynikajúci. ()

anais

Skvěle natočená kriminálka o dvou pánech, kteří jsou si ve své podstatě velmi podobní, ale osud je postavil na opačné strany zákona. Asi nemá cenu se rozepisovat o vynikajícím obsazení, perfektní gradaci, inteligentním scénáři, suvernénní režii… To všechno tam je, a Heat se díky tomu řadí mezi nejlepší filmy, jaké v tomto žánru kdy vznikly (po bok Scorsesemu a Coppolovi). ()

Roman.Ticka

Jedním slovem klasika. Titěrná introspekce až do samotných hlubin lidského vědomí. Mann nás nechal skrze své hrdiny vcucnout do děje jak čerstvou mušli na česneku, aniž bychom se bránili. Detailně rozpitval každou postavu a ukázal je lidsky chybující i milující. Neil i Vincent měli společnou náplň práce, která je živila, pohlcovala, bavila a ničila jejich soukromé životy. Oba ji milovali k smrti a vedli nelítostný souboj i sami se sebou, byla jejich hlavním smyslem života. Kde je zločin, je i zákon. Ale workholismus není dobrý sluha, natož pán. To poslední sbohem muselo ještě dlouho běsit v i tak neklidném spánku Vincentově, to mu vůbec nezávidím. ()

poz3n

Jelikož filmy Michaela Manna, a tím pádem i jeho samotného nemám opravdu hodně rád, beru 3 hvězdičkový zážitek z Heatu jako pozitivní překvapení. Film mě v různých topkách strašil už dost dlouho, a když jsem sám sebe přesvědčil, že film je natolik starý, že do něj nemohl Mann navrtat tu svojí odpudivou digitální kameru, sebral jsem odvahu a věnoval jsem večer hrozivě vyhlížejícím 170 minutám. Už jen samotná xtá variace na gangsterské téma s De Nirem a Pacinem, je pro mě téma celkem nudné. Naštěstí mě bavilo to klasické 90kové zpracování, které Heatu dodává určité odlehčení a tak se tomu můžete čas od času zasmát, aniž byste při tom tvůrce litovali. Nicméně vím, že Heat je druh filmu, který nikdy nebude pro mě tím pravým ořechovým. Drsné kecy v kombinaci s nulovou psychologií jsou druhem filmů, ke kterým se víc hodí popcorn, než moje plná pozornost. 6/10 ()

TheEvilTwin

Nakolik mi M. Mann v Miami Vice a Collateral nepřišel až tak úžasný, zde se mi líbil na 100 % už od začátku, a ačkoliv jsem byl k délce 3 hodin (!!!) hodně skeptický, po pár minutách jsem věděl, že bude dobře. Těžko vyzvedávat jen jeden aspekt filmu, protože Heat boduje téměř ve všech. Postavy jsou vytříbené, dozvídáme se mnoho o jejich rodině a celkovém backgroundu, takže dostáváme jako diváci slušný základ, okolo kterého budujeme v průběhu svoje emoce a vlastně chápeme všechny zúčastněné i jejich motivace, ať už z řad detektivů, tak i z řad lupičů. Nehledě na to, že všechny tyhle filmařinky okolo jednotlivých postav jsou dost smysluplné scény a vyplňují slušně stopáž místo nudné vaty okolo, která je vidět v dnešní tvorbě. Herecky je film úplně nekompromisní – mladý DeNiro je výborný, Al Pacino v roli detektiva sedí nádherně a Val Kilmer je můj nový oblíbenec, protože to je herec s jedinečným vzhledem, mimikou i charismatem. Autenticita z filmu stříká, postavy jsou napsané i zahrané výborně, chápeme veškeré jejich pohnutky a myšlenky a akce je taky obstojná, čímž narážím na jediný problém, který jsem s filmem měl. Poslední hodina mi přišla jako taková „doklepávačka“, která šetří akcí a napětím, ale naopak se spíše snaží jen o závěrečné vykreslení vyvrcholení vztahu mezi hlavními postavami a o vytvoření výsledného dojmu z postav, což je škoda, protože kdyby zde tvůrci přitvrdili s ještě jednou akcí, větší přestřelkou nebo vykrádačkou, neměl bych co namítat. Suma sumárum je to ale velmi dobrý film, který už tehdy v žánru neměl konkurenci a myslím, že i dnes by se hledala dost těžko – Mann prostě ukázal, že tohle mu jde a Heat je plnohodnotná akční zábava, která nezaostává v žádné rovině. ()

HellFire

Dalsi film, od ktereho jsem ocekaval hodne, ale nedostal jsem, co jsem cekal. Herecke vykony byly sice skvele, delka filmu ani tak nevadila, ale az na nekolik scen to nebylo ono. ()

Ivoshek

Málokdy se stane, že jsou v krimifilmu vykreslené životy obou stran. Kriminálníků i policajta, co po nich jde. Má to dlouhou stopáž, ale i tak mě to celou dobu bavilo. "Když se chceš živit takhle, musíš být schopen všechno během třiceti vteřin opustit. To je pravidlo." ()

claudel

Špičkový souboj dvou silných osobností na opačných stranách zákona, kdyby mohly kopat za stejný tým, byly by neporazitelné. Al Pacino a Robert de Niro předvádějí fascinující herecké výkony a divák se navzdory předlouhé stopáži nenudí a ani na nudu nepomyslí. ()

ARI50

Dlouhý akční nářez který není špatný ale proč tak dlouhý? Bylo to místy dost dobré ale místy ne škoda přesto v pohodě. ()

Jenda

Dost dobrá detektivka se skvělým obsazením, kterému dominují herecké výkony Roberta De Nira a Al Pachina. Až na občasnou roztahanost a pomalý spád děje žádná závažná chyba. Stále ovšem nejlepší film co jsem v posledních dnech viděl. ()

Ištván87

Michael Mann zkrátka a dobře ví, jak mi udělat radost. Je to fajn, že je na světě alespoň jeden režisér, který dokazuje, že příběhy "muže proti muži" nepatří jen do westernů. Al Pacino a Robert De Niro spolu tvoří dokonale vyváženou dvojici. K tomu si připočtěte, že i Val Kilmer tu předvádí herecký výkon, neuvěřitelně dokonalou scénu s bankou a parádní závěr na letišti a je jasné, že se díváte na skutečný klenot americké filmařiny. ()

JASON_X

Že prý tohle je zdejší "46.nejlepší film" ?? Hmmm... to o lecčems vypovídá. V prvních dvou třetinách mainstreamová komerční nuda s bezkrevným a šablonovitým scénářem, tupě schématickými dialogy a slušnou dávkou stereotypních klišé. Sice se do ní producentům podařilo naflákat nadprůměrnou porci známých herců a hereček, ale to ještě neznamená, že se tímhle laciným (vlastně drahým) trikem nechám obalamutit. Místy to bylo tak otravně a plytce užvaněné, že mi to evokovalo nějakou jihoamerickou telenovelu. A to stokrát omleté hollywoodské dějové schéma Hrdina kontra Padouch už mi leze krkem (a navíc scéna Pacina a De Nira tváří v tvář v bistru byla trapná). Trapný byl i románek primitivního starého gangstera De Nira a mladé intelektuálky z knihkupectví. Trapné byly i staré známé motivy "zlí běloši - utlačovaní černoši". Trapný byl Al Pacino mluvící jako negr. A všechny tři hlavní ženské postavy jsou hrozně šeredné. Nicméně od bankovní loupeže je to už s filmem lepší - více akce a méně keců. Heat je každopádně dobře udělaný, měl určitě hodně vysoký rozpočet a je to vidět - například přestřelka před bankou je skvělá. Byly v něm i některé dobré detaily - třeba scéna, ve které Wes Studi odstřeluje brokovnicí panty u dveří, vypadala hodně reálně. Ale že by rachitický policajt Pacino vyřídil nabušeného bodyguarda Rollinse... A že policejní oficíři osobně a v první linii dělají přepadovky s kvérama a v kvádrech... To je možné jen ve filmu. A že si na konci vítězný Hrdina a umírající Padouch podají ruce... To je kromě Limonádového Joea možné jen ve slaďákovitých debilitách. Umím si živě představit filmové plakáty s xichty obou dvou superhvězd a se slogany typu "Ač jsou si v jádru hodně podobní, život je postavil proti sobě..." nebo podobně. Kdyby to aspoň nebylo tak příšerně dlouhé... Tři s ušima sedřenýma až na lebeční kost. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore