47 metrov

• Slovensko 47 metrov pod hladinou (viac)

Hovorí sa, že dovolenka je perfektnou príležitosťou vyskúšať nové veci, zažiť niečo celkom odlišné od monotónnosti každodenného života. Práve tak presvedčila Kate (Claire Holt) svoju sestru Lisu (Mandy Moore), aby sa nechali ponoriť niekoľko stôp pod hladinu oceánu v rozheganej kovovej klietke a stretli sa tvárou v tvár so žralokom belasým. Sesterská dvojica je na dovolenke v Mexiku po tom, čo Lisu opustí dlhoročný priateľ. Keďže bola pri rozchode označená nálepkou "nudná", chce zažiť viac vzrušenia. Preto, keď sestry v bare stretnú Benjamina (Santiago Segura) a Louisa (Yani Gellman), dajú sa presvedčiť, aby sa s nimi nasledujúci deň vydali na dobrodružstvo, ktoré človek vyskúša raz za život. Keď sa však ich potápačská klietka odtrhne z lode, uväznené klesajú na morské dno, obklopené krvilačnými žralokmi s rýchlo sa znižujúcou zásobou kyslíka. (Continental film)

ProgLaney

Příjemný překvapení. Solidní nervák, kterej na akci vlítne poměrně záhy, takže žádný zbytečný prostoje a řeči kolem. Chvílema mi tedy docházel vzduch stejně jako děvčatům. Závěr potěšil a dodal na realističnosti, protože už už jsem chtěl začít držkovat...:-) Pěkná jízda. ()

cingi.t

Normálne som bola v pokušení, dať tomuto filmu 5*. Presne preto netreba hodnotiť hneď, ako film dopozeráte, ale stále mám pocit, že by si to možno aj full points zaslúžilo. Pre mňa ako fanúšika filmov o žralokoch, tomu absolútne nič nechýba. Za pár šupov natočili dobrú napínavú lakačku, ktorá človeka udrží v napätí až do konca. Pridáme k tomu nejaký ten zvrat a hotovo. Predsa len je to taký fiktívny survival movie, ktoré vždy sú a vždy budú prehnane nerealistické a hysterickým postavám sa nevyhneme. Chcelo by to ešte trošku sa zbaviť otravných klišé a bolo by to top. 4* ()

Ant_Antony

Škoda, že nejlepší pasáž filmu je jen scénáristický trik odvozený z dob Dallasu... Žraloci se objevují a mizí, když se to zrovna hodí, zbytek napětí bohužel kazí neustálé připomínání, kolik zbývá kyslíku... ()

TheSpearCZ

Po delší době zase kvalitní animal survival se žraloky, který mě opravdu bavil a i když jsou Shallows u mě stále nepřekonány, tak jsem si to v klidu užil, teda až na konec, ten na mě zapůsobil jako špatnej vtip. Čisté 3* ()

Heero

Předem musím říct, že já mám panickou hrůzu z toho, že bych měl plavat na otevřeném moři a pod sebou jenom to černo, kdy nevíte, co pod vámi je a jak hluboko, vadí mi to pomalu i v rybníku. Záběry, kde jste v hloubce, svítí si před sebou baterkou, před vámi se ze tmy vynořuje hemžící se plankton nebo co to je za částice a pak se tam samozřejmě může vynořit i něco jiného než plankton, třeba hlava žraloka, fuj. Jo jo, je hodně fajn si před sebou svítit baterkou a vidět na metr daleko. Z těchto záběrů se mi ježily chlupy na rukou. Jinak žraloci super udělaný, ti byli snad opravdoví. Celkově atmosféra super, nebylo to zdlouhavý, což cením hodně. ()

Silviaxx

Z In The Deep som, pravdupovediac, trošku v rozpakoch. Samozrejme, opäť som si to príliš zidealizovala, a teda nie je dvakrát ľahké sa plne oddať tomu, čo mi bolo ponúknuté. Uznávam, In the deep má perfektný a neokukaný námet. Byť uväznený v klietke na dne oceánu s dravými žralokmi navôkol - oukej, viac bezvýchodiskovú situáciu si narýchlo ani neviem vybaviť. Je tu teda množstvo faktorov, ktoré tlačia diváka do úzkych - dno oceánu, málo kyslíka, odkázanosť na druhých, nemožnosť spojiť sa s posádkov a zároveň ohrozenie zo strany dravcov. Aj napriek tomu ma vykreslená situácia nedostala tam, kam by som si to predstavovala. Myslím, že takýto skvelý potenciál nebol plne využitý. Kontaktných stretnutí bolo na moje gusto príšerne málo a pri tom práve žraloky mali byť jedným z dominantných aspektov, na ktorých In the deep stavalo (najskvelejší kontakt prichádza tesne na záver). Zároveň sa mi nie príliš pozdávalo, nakoľko bol film digitálne pehnaný a na mňa nepôsobil dvakrát autenticky. Nasilnejším momentom celého filmu pre mňa bolo, keď kočka plávala za baterkou a následne nevedela odkiaľ vlastne prišla a kam sa má vrátiť - uznávam, v tomto momente mi prvý a poslednýkrát reálne zovrelo hrdlo a naplno som pocítila bezútešnosť celej situácie. Netvrdím, že to bolo zlé, ale určite sa z tohto námetu dalo vytrieskať viac, a preto dávam veľkú šancu práve The Shallows (btw celkom produktívne leto na sharksurvival). ()

RomeroIsGod

Lepší trojka především za ten konec. Vím, už bych to mohl odhadnout po těch desítkách filmů, ale já to neodhad. Takže příjemný překvapení, 60%. Doporučuji. ()

Hernycztek

Ve chvíli, kdy se klec utrhla a začala padat, projel mi po těle neskutečně mrazivý pocit, který trval ještě dlouho po tom, co dopadla. Já osobně mám strach i z tří metrů hlubokého rybníku, protože nevím, co je dole a představa, že jsem v té kleci já a padám do hlubin oceánu.. hrůza. Atmosféra je mrazivá, jste na dně oceánu, víte pouze to, že je kolem vás temnota a nikdo vám nepřijde na pomoc, pokud jí nepůjdete naproti. Ovšem pokusit se o to, může mít fatální následky. Obrovské plus jsou reální žraloci, kteří dokážou vylekat. Pravdou však je, že logiku to nepobralo téměř žádnou. Dekomprese zde neexistuje a ve chvíli, kdy slečna vyleze z klece, jsou žraloci najednou slepí a plavou kolem ní, jakoby to byli její mazlíčci. Ale vzhledem k menšímu rozpočtu, než mělo The Shallows, se kterým se to nejvíce porovnává, jsem ochotný tohle tolerovat. Poslední zmatená a hlavně zbytečná pětiminutovka tomu na kráse nepřidala, ale nadprůměr to ve výsledku je. ()

BlackHood

V tomto filmu zjistil podmořský foťák, v rukou Katie a Lisy, že potápět se se žralokem není zrovna nejlepší nápad. Film je celou dobu napínavý a hezky natočený, ale chyběly záběry na to, jak žralok kousne, byl tam vždycky střih. Lise jsem držel palce více, než Katie a doufal jsem, že nedopadne jako moje vanilková deLissa. ()

M1k9

Nebudu zapírat, že Open Water je můj oblíbený subžánr, ale i s trochou objektivity, tohle bylo fakt dobré. Především konečně trochu realistické zpracování ústředích tvorů. Tyto filmy se potýkají s naprostou nelogičností v chování všech zúčastněných. Konečně to nebylo tak zlé. Hlavní zápor filmu jsou především ukecané *** krávy, které i bez CZ dabingu dohánějí k šílenství. Možná to byl záměr, rozzuřit diváky, k touze aby těm p***tkám žralok ukousnul konečně hlavu. : ) 8/10 ()

Johny303

V podstatě jednoduchý film, který mi ovšem našponoval nervy k prasknutí. A závěr? Ten tomu dodal korunu. Za mě příjemné překvapení, které si čtyřhvězdičkové hodnocení zaslouží. ()

S.Kok.i

47 metrov je zatiaľ jeden z najlepších žraločích hororov aké som mal možnosť vidieť. Nie je to moja šálka kávy, čo sa týka oblasti hororu, ale tento počin ma veľmi prekvapil. Je tu síce veľa vecí, ktoré sú nereálne, ale výnimočne mi to v tomto prípade vôbec nevadilo, lebo na revanš som dostal poriadnu dávku napätia, od spadnutia klietky až do konca filmu. Jediným mínusom boli pre mňa dialógy medzi hlavnými postavami, ale na druhú stranu, o čom sa má človek baviť na dne oceánu, pri snahe o to, aby sa nestal miestom jeho posledného odpočinku? Takže dialógy ber čert, dávam 4*. ()

Bozvav

No nevím, opět jako téměř vždy ve mně převládl pocit, že nejlepší by bylo, kdyby ty dvě blbky sežral žralok a bylo to. Film nepostrádal napětí, nicméně jinak mu chybělo téměř vše. Jako velký klad ovšem hodnotím, že žraloci se chovali jako paryby a ne jako někdo , kdo má titul ing. ve žraní potápěčů. Jako jednohubka to ušlo. Nicméně Mělčiny se mi líbily více. ()

Petrus1

Rozešel se se mnou přítel. Jsem prý děsně nudná. Vzala jsem svou akční ségru do Mexika, vyřvala jsem se ji hystericky na rameno a ta se rozhodla, že ze mě udělá cool holku a dokážu tak tomu kreténovi, že přišel v životě o to nejlepší. Vzala mě na pařbu, kde jsem se seznámila s jedním místním plejbojem, kterýho jsem dokonce olizovala. A i když už to byla pořádná jízda, doufám, že jsem od něj nic nechytla. I když to bude asi to nejmenší, co mě bude v následujících hodinách trápit. Segra v tom prostě umí chodit a taxme chytly příležitost za sto babek a vyrazily s nějakou podivnou bandou na takovou ještě podivnější bárku s klecí, abychom se potápěly se žraloky. To bude ten chudák čumět! Co na tom, že jsem se v životě nepotápěla a navíc mě žraloci děsí. Vše je jistě schváleno Bezpečností radou Mexika a tak jsem své obavy rychle zahnala. Teda jen do té doby, než se s náma urvala klec a spadly jsem do 47 metrové hloubky v moři plném žraloků. Naštěstí v tom sestra umí chodit a tak já se hlavně snažila nepanikařit a klidně dýchat, abych šetřila kyslíkem. Okolnosti a žraloci k nám nebyli zrovna nakloněni, taxem se do záchrany našich životů musela zapojit i já. Jsem na sebe hrdá. Zachránila jsem sebe i segru. Anebo ne? Pitomej dusík. Každopádně jsem si z tohohle zážitku odnesla i drsné zranění. To bude ten zoufalec koukat. Všichni na fejsbůku budou koukat, až uvidí mé úžasné fotky. Ach. Vždyť já ten foťák ztratila! Ale přísahám, byla jsem to já. Musíte mi věřit – dokonce o mně natočili film. Akorát můj milovaný se ke mně nevrátil. Jsem nudná, jsem nudná, jsem nudná. A jednou z té nudy umřu! ()

KosiR_ksr

Po pár desítkách ponorů jsem se u snímku bál především toho, co se mi scénáristé budou snažit namluvit o potápění, ale celkově vzato jsme byl překvapen relativně přijatelnou věrohodností. Nakonec musím uznat, že jde o slušnou žánrovku, co si 6/10 zaslouží. ()

Faila

Čekala jsem debilitu se spoustou přehnaných situací a pitomin, ale obojího tu bylo až podezřele málo a tenhle film je pro mě veliké (příjemné) překvapení. ()