Mandalorián

• USA The Mandalorian (viac)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvorcovia:

Jon Favreau

Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley, Horatio Sanz (viac)

Recenzie používateľa SpaceOdyseus k tomuto seriálu (26)

Mandalorián (2019)

Strasne nevyvazene zklamani. Favreau se mel nejdriv rozmyslet jestli chce souvisly pribeh pres vsech 8 epizod, nebo jestli chce 'monster of the week'. Tento kockopes na me nefunguje. I kdyz tu je spousta skvelych veci: hlavni postava, production design, western feeling (obcas az moc na silu), skvely Weathers, nebo i nektere vedlejsi postavy. Jako celek to ale nefunguje, jak by mohlo. Ani ten Baby Yoda me nerajcuje. Radsi bych aby se jeho linka nekam posunula, nejak vyvinula, on jen haze roztomile ksichty na kameru a to mi prijde malo. ()

Kapitola 1: Mandalorián (2019) (S01E01)

"That's one hell of a pilot!" Finn, after watching The Mandalorian Chapter 1 ()

Kapitola 2: Dieťa (2019) (S01E02)

Ok, videoherni struktura scenare zrovna u Star Wars moc nevadi. Vizual je stale prijemne strohej. Souboj mohl byt zajimavejsi. Ale nemuzu se moc zbavit pocitu, ze byl tento dil zhola zbytecny pro celou story. ()

Kapitola 3: Hriech (2019) (S01E03)

Presne tyhle momenty jsem si pral od Mandaloriana dostat. Trvalo to tri dily, ale stalo to sakra za to. ()

Kapitola 4: Útočisko (2019) (S01E04)

Howard se snazila hodne akcentovat westernovy aspekt Star Wars primou citaci Sedmi Statecnych. Ale vylezla ji z toho prumerna epizoda Hvezdne Brany. Nebavilo me to, akce byla nudna, cely plan byl nesmyslny a postradalo to tempo. Nikdy jsem nemel moc rad Star Gate ani v prevleceni za Star Wars. ()

Kapitola 5: Pištoľník (2019) (S01E05)

"Member Mos Eisley? Member the Cantina?" Je to fajn dil, ale me nadseni uz davno opadlo. ()

Kapitola 6: Väzeň (2019) (S01E06)

This is the way! Kdyby takhle vypadal cely serial, byl bych spokojeny. Villain of the week koncept mi tu sedi mnohem vic, nez rozbredla roztahana storka s miminem. Tohle byl paradni dil se skvelou tlupou renegadu, skvele pojatym tradicnim questem a Mando do toho zapadl jak prdel na hrnec. Chytre a nenucene se tu odkazovalo na vsechny tri trilogie. Melo to spad, melo to prekvapeni, melo to fajn akci, melo to mou pozornost po celou dobu. THIS IS THE WAY! ()

Kapitola 7: Zúčtovanie (2019) (S01E07)

Zase dobry dil, tentokrat pokracuje celkova story, coz je fajn. A hlavne: je to zajimave! Bojime se o hlavni postavy, podela se to a je tu nejaky progres. Tesim se na finale. ()

Kapitola 8: Vykúpenie (2019) (S01E08)

Konecne to je trosku osobite. Kdyz ma Taika prostor si hrat, me srdicko plesalo. Kdyz musi pokracovat v nudne rozehrane zapletce, tak jsem koukal na hodinky. ()

Kapitola 9: Šerif (2020) (S02E01)

Epizoda lepsi nez cela prvni serie? Ano! Favreau jde full western, dostal vic prachu a naramne si hraje se vsema sw proprietama. ()

Kapitola 11: Dedička (2020) (S02E03)

Tak se nam Howardova pochlapila a po nejhorsim dile prvni serie natocila fakt sviznou heist epizodu plnou akce. Tak se mi to libi. ()

Kapitola 12: Infiltrácia (2020) (S02E04)

Nejvic Star Warsovsky dil, kde stormtrooperi nahaneji hrdiny v sedivych chodbach, pronasleduji se na speederech a tie-fighterech. Jinak to byl zase sidequest. ()

Kapitola 13: Jedijka (2020) (S02E05)

Konecne doslo na mece. Filoni ma SW ikonografii v oku jak nikdo a dej se nam zase posunul. Btw. kdo bude ten jedi, co prijde na Groguvov zavolani? Moc jich uz nezbyva. ()

Kapitola 14: Tragédia (2020) (S02E06)

Bavi me, kam se posunul dej. Ale ta akce byla teda binda. Ze, se trooperi netrefuji, jsem si zvyknul. Ale to, jak nabihaji na smrt jedne pani, jak ona debilne beha po hrebenech pod palbou, jak trooperi zazracne zacnou trefovat brneni, kdyz se objevi mando, to me fakt nebavilo. Tohle byla akcni bida! ()

Kapitola 16: Záchrana (2020) (S02E08)

Jsem tu jediny, kdo by radsi preferoval oholeneho Marka Hamilla s lehkym make upem pred tou cgi osklivosti? Jsem tu jediny, komu prijde, ze chodbova scena z konce Rogue One porazi tuto na plne care? ()

Season 3 (2023) (S03)

Kdyby doslo ke zkraceni z osmi dilu na rekneme tri, mohlo to byt za plny pocet. Nudily me sidequesty, nudily me camea znamych hercu, nudil me od nikud nikam bloudici Din, nudilo me vecne sledovani malomluvnych panaku v helme. Za finale ale kloboucek. ()

Kapitola 17: Odpadlík (2023) (S03E01)

Tak se nam vratil Mandalorian a opakuje se. A opakuje se v nepresvedcive forme. Uvodni akce? Nuda, cgi a sed. Honicka mezi asteroidy? Ziiiv. Planet hopping mezi tim? Nic noveho. ()

Kapitola 18: Bane Mandalóru (2023) (S03E02)

V druhem dilu jsme dostali fajn dobrodruzstvi na zajimave planete. A ja se po dlouhe dobe tesim na dalsi dil. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers